AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Merhaba!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Nyx M. Cassandra

Nyx M. Cassandra

RP Yaşı : 23
Gerçek Adı : Yumak

Merhaba! Empty
MesajKonu: Merhaba!   Merhaba! EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 2:48 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]&[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Nyx M. Cassandra

Nyx M. Cassandra

Merhaba! Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba!   Merhaba! EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 3:07 pm

Akşama doğru kendimi çatlak kazanda buldum.Cidden uykulu ve bir o kadarda enerjiktim.Üstüme mai bir elbise giyip geldiğimi hatırladım.Babetlerimin çıkardığı sese aldırmadan boş bir bar taburesine yöneldim.Bir bardak kahve istedim.Gözlerim etrafta dolanırken bir kişide durdu.Bir kaç saniye gözleri kitlendi.Kahvemi "Şerefe" anlamında kaldırdım adam bana gülümsedi.Onun yanındaki sandalyeye gidip oturdum.

-Merhaba.Ben Evangeline sizin adınız nedir?

cümlemin sonuna büyük bir gülümseme yapıştırıp bekledim...
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

RP Yaşı : 30
Gerçek Adı : Kadri

Merhaba! Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba!   Merhaba! EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 3:37 pm

Hogwarst'dan bir kaç günlüğüne izin alabilmiştim. Diagon yolunda biraz işim vardı. Biraz değil fazlaydı hatta işim. O yüzden Çatlak Kazana gelmeyi seçmiştim. Diagon yolundaki dükkanlar kapanınca akşam bende Çatlak Kazana geri dönmüştüm. Odama çıkıp üzerimdeki pelerin gibi şeyler çıkardım ve bir kot ve t- shirt giydim. Son olarak üzerime bir ceket aldım ve odamdan çıkıp aşağıya indim. Bar gibi bir yerdi geldiğim yer. Umarım burada biraz içki içebilirdim. Bir masa buldum boş olan. Masaya yaklaştım ve sandalyelerden birine oturdum. Garsondan bir bira istemiştim ve hemen getirmişlerdi. Onu içerken bir kız bana bakıyordu onu fark etmiştim. Benim baktığımı anlayınca bardağını kaldırıp "Şerefe" anlamında kaldırdı bana. Kız yirmilerinde ya vardı ya yoktu zaten. Bana göre fazlasıyla genç bir kızdı. Kız yerinden kalkıp yanıma geldi ve yanımdaki sandalyeye oturdu. O sırada ona gülüyordum. -Merhaba. Ben Evangeline sizin adınız nedir? dedi. Neden benim peşimdeydi ki. "Bende Adam, Adam Patrick. Tanıştığımıza memnun oldum. Ne iş yapıyorsunuz?" diye sordum. O sırada hala gülüyordum ama bu zoraki bir gülümseme denebilirdi. Bu kız kim bilmiyordum. O yüzden elim cebimde asadaydı.
Nyx M. Cassandra

Nyx M. Cassandra

Merhaba! Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba!   Merhaba! EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 7:19 pm

-Bende Adam, Adam Patrick. Tanıştığımıza memnun oldum. Ne iş yapıyorsunuz?

Beyefendinin dudakları zoraki bir gülümsemeyle gerilmişti.Ben ne yaptım şimdi sadece konuşmak istemiştim.Bir an yüzümdeki gülümseme soldu,sonra kendimi toparlayıp saygılı bir şekilde gülümsedim.

-Balerinim Mösyö Patrick.Sizin işiniz nedir?

Bu saygılı konuşa stili niyetimi belli ederdi herhalde.Zaten bu adamda ilgimi çeken ilk şey bir hocamla olan inanılmaz benzerlikti.Kahvemden bir yudum alıp gerçek dünyaya döndüm.
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Merhaba! Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba!   Merhaba! EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 9:01 pm

Birden o da kendini toparlayıp saygılı bir şekilde konuşmaya başlamıştı artık. Her halde zorla güldüğümü fark etmesinden dolayı olmalıydı. -Balerinim Mösyö Patrick.Sizin işiniz nedir? dedi. Balerinmiş vücudundan belli oluyordu. "Bende Hogwarts'da mitoloji profesörüyüm ama ondan önce sihir tarihi dersliğine girdim ve tılsımdan mitolojiye gönderildim. Ayrıca Hufflepuff bina sorumlusuyum." dedim. Hala katı bir şekilde bakıyordu bana. "Kusura bakmayın, demin yanıma hemen geldiniz ama kesinlikle yabancı birisiniz bana. O yüzden biraz rahatsız oldum." dedim. Şu an daha iyi gibiydi. Bende gülüyordum ama bu sefer istekle. Benim biram bitince, garsonu çağırdım ve garsona "Bana bir bira lütfen. Peki sen ne istersin?" diye sordum Evangeline'ye.
Nyx M. Cassandra

Nyx M. Cassandra

Merhaba! Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba!   Merhaba! EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 10:17 pm

-Bende Hogwarts'da mitoloji profesörüyüm ama ondan önce sihir tarihi dersliğine girdim ve tılsımdan mitolojiye gönderildim. Ayrıca Hufflepuff bina sorumlusuyum.

Iıımmm.Öğretmenliğin içinde bir serbest meslek gibi...Değişik olduğunu düşündüm.Hala kaşlarım çatıktı ama yeni fark etmiştim.Telafi eder gibi;

-Kusura bakmayın, demin yanıma hemen geldiniz ama kesinlikle yabancı birisiniz bana. O yüzden biraz rahatsız oldum.

Olabilir tabii normal.

"Bana bir bira lütfen. Peki sen ne istersin?"

-Teşşekür ederim ben bir kahve alyım.

Bay Adam'a bakıp;

-Aslında iki nedenden geldim.Birincisi arda otururken her zaman yoldaş gerekir.İkinciside okuldaki bir öğretmenime o kadar benziyorsunuz ki...Sizi bir an o bile sandım.

Bu sözcüklerin ardından en iyi gülümsememi gönderdim.
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Merhaba! Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba!   Merhaba! EmptyPerş. Ağus. 11, 2011 11:23 pm

-Teşşekür ederim ben bir kahve alayım. dedi Evangeline. Ve garson istediklerimizi getirmek için gitti. Sonra bana dönüp konuşmaya başladı. -Aslında iki nedenden geldim. Birincisi arda otururken her zaman yoldaş gerekir.İkinciside okuldaki bir öğretmenime o kadar benziyorsunuz ki... Sizi bir an o bile sandım. dedi. Pek sanmadım ama olabilirdi. "Aslında o profesörünüzü sorabilirsiniz. Benim gerçek mesleğim Tılsım'dı. Ama o bölüm dolu olunca yıllarca Sihir Tarihinde kalmak zorundaydım. Ve Sihir Tarihine yıllarca girince Mitolojiyi de öğrenmiş oldum. Yani Sihir Tarihine girdiysen. Ve Hogwarts'a gittiysen bilebilirsin." dedim. O sırada garson geri gelmişti. Garsondan biramı alıp hemen içmeye başlamıştım bile. Eğer doğruysa bir öğrencinin eski bir öğrencinin yanında içmek tuhaftı. Ama söz ettiği şey kesin değildi. O yüzden fazla sorun etmeden devam ettim. O da garsondan kahvesini almıştı. "Çatlak Kazan'da kalma nedeniniz neydi acaba? Ben bir kaç günlüğüne Diagon Yolumda işim var. O yüzden izin alabildim." diye devam etmiştim. O sırada oturduğum sandalyeyi iyice kendime doğru çekmiştim. Ve t-shirt'ümü düzelttim. İşim bitince tekrar Evangeline'ye bakıp gülümsemeye başladım.
Nyx M. Cassandra

Nyx M. Cassandra

Merhaba! Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba!   Merhaba! EmptyCuma Ağus. 19, 2011 4:01 pm

"Aslında o profesörünüzü sorabilirsiniz. Benim gerçek mesleğim Tılsım'dı. Ama o bölüm dolu olunca yıllarca Sihir Tarihinde kalmak zorundaydım. Ve Sihir Tarihine yıllarca girince Mitolojiyi de öğrenmiş oldum. Yani Sihir Tarihine girdiysen. Ve Hogwarts'a gittiysen bilebilirsin."dedi.Gülümsedim ve;

"Ben Hogwarts'ta okumadım.Ben B.S.S.O'da okudum. Söylediğiniz derslerin hiç birini görmedim.Ama sanki görsel ikiz gibisiniz.dedim ve gülümsedim.Bay Adam üstünün düzeltti ve bana aklımı başıma getiren bir soru sordu;

"Çatlak Kazan'da kalma nedeniniz neydi acaba? Ben bir kaç günlüğüne Diagon Yolumda işim var. O yüzden izin alabildim."dedi.Saatime baktım ve yerimden fırladım.

"Aman tanrım çalışmaya geç kalacağım!Kahve ve sempati için teşşekürler!Umarım yeniden karşılaşırız.İyi günler."dedim ve koşarak çıktım.Eğer geç kalırsam kızlar beni öldürürlerdi herhalde...

Merhaba!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Merhaba
» Merhaba
» Merhaba =)
» Şey... merhaba?
» Merhaba ~ (: