AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Hazırlıklar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Lorraine Palmer Atkins
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
Lorraine Palmer Atkins

RP Yaşı : 35
Gerçek Adı : Selin

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyC.tesi Haz. 02, 2012 8:50 pm

Hazırlıklar 011 & Hazırlıklar Ac2g

En son Andreas Wexler tarafından C.tesi Haz. 02, 2012 9:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Lorraine Palmer Atkins
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
Lorraine Palmer Atkins

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyC.tesi Haz. 02, 2012 9:05 pm

"O hopörlörler sağa, sağa, sağa, daha sağa! SAĞA DEDİM!"
Ürkerek menajerimiz Esther'e bir bakış attım ve farkettirmeden yeni yeni kurulan sahnenin yan tarafına geçtim. Esther böyle zamanlarda cidden huzursuz oluyordu ve konserimize sadece bizim değil bir sanatçının daha katılıyor olması muhtemelen onu daha çok germişti. Yaz Kampı konseri bütün gazetelerde duyurulmuştu bile. Beklenti büyüktü ama bu şimdilik bende bir baskı oluşturmamıştı. Bir sigara yakıp dudaklarımın arasında sıkıştırdım ve ellerim cebimde sahnenin ilerisinde kaldığı göle yürümeye başladım. Etrafta tek tük öğrenci vardı, gerçi sabah burası imza isteyenlerle dolup taşıyordu da Esther'in öfke dolu "DAĞILIN!" nidalarından sonra kalanlar azalmıştı. Bir kaç kişi sakince gölü izliyordu ya da kitap okuyordu. Edgard'la Hogwarts kızları muhabbetini yaptıktan sonra şöyle son sınıf, güzel bir tanesiyle karşılaşmak istiyordum aslında.

Kalabalıktan uzaklaşınca sigaramdan çektiğim kocaman bir nefesi sıcak havaya bıraktım, güneş bir kaç saat içinde batacaktı bu yüzden gökyüzü birden fazla renge bürünmüştü. Gözlerim manzarada, sigaramdan bir nefes alarak yürüyordum ki bir şeye çarptım. Gözlerim aşağıya inince bunun bir şey değil bir kız olduğunu gördüm. Şu Edgard'la görmeyi beklediğimiz türden bir kız.

"Pardon ya," diye mırıldandım sigaramın dumanını başka bir tarafa üfleyerek. Sonra hayranlarımı etkilediğini bildiğim bir gülücük patlattım. "Dalmışım. Sen de manzarayı mı izliyordun?"
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Oylum

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyC.tesi Haz. 02, 2012 9:40 pm

Üzerime bol, omuzları açık ve kısa bir tişört, altımaysa yırtık, dar bir jean geçirmiştim. Yaz Kampı’nın göl tarafındaki ağaçlardan birinin altına yaslanıp, sakince kitap okumak için yerleşecektim ki, konsere dair hazırlıkların gürültüsü yüzünden odaklanamadığımı fark ettim. Kitabımı kapatıp yanıma koydum ve ellerimi dizimde birleştirip, gölü seyretmeye başladım. Etraftaki ağaçların yeşilliği gölün üzerine vuruyor, büyüden yoksun, doğal bir güzellik sunuyordu izleyenlere. Burayı her zaman huzur verici ve rahatlatıcı bulmuştum. Ancak şu konser hazırlıkları yüzünden, gürültülü, huzursuz, gergin bir yer oluvermişti. Iron Mask’in menajerinin fazlasıyla huysuz ve sinirli olduğunu seslerden anlayabiliyordum. En sonunda bu gürültülü ortama daha fazla dayanamayacağımı düşünüp, kitabımı elime aldım ve olduğum yerden kalktım. Üzerimde çimenlerin kalıntısı kalmıştır diye, ellerimle pantolonumu silkeleyerek yürüyordum ki aniden vücuduma sert bir şeyin çarpışını hissetmemle yerimden sıçramam bir oldu. Önüme doğru düşüp, gözlerimi kapatmış saçlarımı arkaya atıp düzgünce bakabildiğimde, karşımdakinin Andreas olduğunu gördüm. Yeşile dönen gözlerini üzerime doğru dikti ve
“Pardon ya”
diye mırıldandı. Dudaklarının arasındaki sis bulutunu yanımdan geçirdi ve mükemmel denilebilecek bir kahkaha patlattı.
“Dalmışım. Sen de manzarayı mı izliyordun?”

Gülümsemeyle karışık, “Keşke biraz daha dikkatli olsaydın, beni düşürüyordun az daha” dedim ve devam ettim. “Hayır” –omuzlarının üzerinden, çenemi öne itip sahneyi göstererek- “Kitap okuyup biraz huzur bulmaya gelmiştim ancak hazırlık gürültüleri kafamı patlattı, gidiyordum. Sen bana çarpmasaydın tabii!” dedim ve bunları söylerken sinirden buruşmuş suratımı düzeltip yeniden gülümsedim.

Lorraine Palmer Atkins
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
Lorraine Palmer Atkins

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyC.tesi Haz. 02, 2012 11:31 pm

Karşımdaki güzellik neyseki aniden sinirlenip kıpkırmızı olmadı -çoğu dişinin yapacağı gibi- bunun yerine hafifçe tebessüm etti.
"Keşke biraz daha dikkatli olsaydın, beni düşürüyordun az daha. Hayır." Çenesiyle sahneyi işaret etti. "Kitap okuyup biraz huzur bulmaya gelmiştim ancak hazırlık gürültüleri kafamı patlattı, gidiyordum. Sen bana çarpmasaydın tabii!"
Son sözlerine doğru sinirlenmiş görünsede cümlesini noktaladığında ifadesi düzelmişti. Dudağımı ısırdım; kızı kızdıracak bir şey söylemek istemiyordum. Ne söyleyeceğimi düşünürken -Edgard ne kadar patavatsız olduğumu söyledikten sonra söyleyeceklerimi az da olsa düşünür olmuştum- kızı hızla baştan aşağıya süzdüm. Kesin son sınıftı, düşündüğüm gibi. Çok düzgün bir fiziği ve insanın kapıldığı bir yüzü vardı. Ne yazık ki yaşadığım onca şeyden sonra güzel bir yüz beni çabucak kandıramıyordu.
"Pekala. Öncelikle özür dilerim." Sigaramı yere atıp söndürdüm, sonra karşımdaki dişinin sıkı bir çevreci olması ihtimalini düşünerek asamı izmarite doğru salladım; izmarit yok oldu. Eğer büyümü iyi ayarlayabildiysem şimdi Edgard'ın saçları arasındaydı. "Ve bence bu manzarayı kesinlikle izlemelisin. Beraber biraz yürürken mesela?"
Daha o cevap vermeden hızlı bir hareketle koluna girdim ve ağır ağır yürümeye başladım. Şimdiye kadar buna karşı koyan bir kız olmamıştı. Yan yan ona baktım.
"Beni tanıyorsun sanırım? Ah, yine de tanıtayım. Andreas Wexler. Iron Mask gitaristi. Ve senin adın da..."
Cümlemi tamamlamasını beklerken gülümsedim. Hava sıcaklığı git gide makul bir seviyeye iniyordu ve gölden esen hafif rüzgar kızın uzun saçlarını dalgalandırıp yüzüme çarpmasına sebep oluyordu. Bunun hoşuma gittiğini farkettim.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyPaz Haz. 03, 2012 12:19 am

Beni süzüp durması asabımı bozmuştu, tıpkı bir serseri gibi davranıyordu. Ama yine de beni ona çeken bir şey vardı rahatlığında, anlayamamıştım.
“Pekala. Öncelikle özür dilerim”
dedi. Ses tonu alaycı, aynı zamanda seksiydi. Kafamı onaylar şekilde salladım. Sigarasını yere atıp söndürdü, tam bu konuda ona nutuk çekecektim ki düşüncelerimi okumuş gibi asasını savurup, izmariti yok etti.
” Ve bence bu manzarayı kesinlikle izlemelisin. Beraber biraz yürürken mesela?”
dedi. Daha ben cevap veremeden koluma girdi ve bu hiç ama hiç hoşuma gitmedi. Tepkimi merak ederek yan yan bana baktı ve
“Beni tanıyorsun sanırım? Ah, yine de tanıtayım. Andreas Wexler. Iron Mask gitaristi. Ve senin adın da...”
dedi. “Audrey” dedikten sonra duraksadım ve bu hareketimi hiç beklememiş olduğunu düşünerek kolundan sıyrılıp gülümsedim. “Hava çok sıcak değil mi? Hem seninle konuşup, hem koluna girince kat be kat sıcaklık artıyor. Bana da yazık” dedim ve içimden kendime küfrettim. Yine kendimi tutamayıp, flörtöz Audrey’e dönmüştüm.
Ancak Andreas, Edgard’dan çok çok farklıydı. Edgard’a göre daha alaycı, şöhretine daha düşkün duruyordu. Grup arkadaşının benimle tanıştığını ona söyleyip söylemediğini merak etmiştim. Ama söylememiş olmasını diledim, çünkü bu, flört edebileceğim insan sayısını kısıtlandırırdı. Ya da belki de böyle şeyleri hiç takmıyorlardı, bilemedim. Ancak büyü dünyasının bütün seksapeli yüksek büyücüleri, Iron Mask grubunda toplanmış, muhteşem müzikleriyle etrafa mükemmellik saçıyordu. Her biriyle tek tek tanışmayı çok isterdim. Çoğu kafa dengi insanlardı, yaşları büyük olsa dahi. Zaten yaş, hiçbir zaman benim için sorun olmamıştı. Kendimden büyük birçok kişiyle takılırdım. Çünkü yaşıtlarımın çoğu çocukça, ufak ve gereksiz şeylere kafayı takan insanlardı. Andreas’ın suratına bakarak, tepkisini bekledim.

Lorraine Palmer Atkins
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
Lorraine Palmer Atkins

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyPaz Haz. 03, 2012 1:06 am

"Audrey" Tam ismiyle ilgili bir iltifatta bulunacaktımki Audrey kolumdan sıyrılıverdi. Bu daha önce karşılaşmadığım bir durum olduğu için kaşlarım hafifçe çatıldı ama ifademi o farkedemeden toparladım. "Hava çok sıcak değil mi? Hem seninle konuşup, hem koluna girince kat be kat sıcaklık artıyor. Bana da yazık"
Omuz silktim ve ellerimi cebime sokup gülümsedim. Anlaşılan Audrey benim gibi kafasına esen her şeyi yapan tiplerden hoşlanmıyordu. Yine de son sözleri gözümden kaçmamıştı. Ee, ne yapalım. Biraz rol yapabilirdim. Zaten benimle yeni tanıştığı için rol yaptığımı anlayacak değildi.
"Evet, cidden çok sıcak."
diye mırıldandım sakin bir tavırla ve hafifçe gülümsedim. Bana adından başka bir şey söylemediğini farkettim ama sonra boşverdim. Sıradan bir öğrenci olsa çığlıklar atıp ne kadar harika olduğum(uz)dan bahsederdi. Bu ağırbaşlılığa ve kitabına bakılırsa Audrey'in bir Ravenclaw ya da Slytherin olduğunu tahmin ediyordum. Hangisinden olursa olsun, dikkatli yaklaşılması gereken insanlardı. Birden durdum ve Audrey'e döndüm. Yüzüme bir tebessüm yerleştirdim.
"Sadece manzarayı seninle izlemek istemiştim. Sen de en az onun kadar harika görünüyorsun."
Utangaç bir bakış attım ve Audrey'e biraz daha yaklaşarak ağır ağır yürümeye devam ettim. Böyle kızlarla pek karşılaşmadığım için ne yapacağım konusunda bir fikrim yoktu; ben de doğaçlamaya başlamıştım zaten. Acaba bir şampanya falan mı patlatsaydım?
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyPaz Haz. 03, 2012 1:20 am

Omuz silkti ve ellerini cebine sokup, gülümsedi. Onun bu umursamaz tavrı beni şimdiden deli ediyordu. Birazcık bana iltifat etmese, hemen ben ona yanaşacak gibiydim. Bir kendinden soğutuyor, bir yaklaştırıyordu. Yeni ve bambaşka bir insan daha tanıyordum.
“Evet, cidden çok sıcak” dedi sakin –ve sanırım umursamaz- bir ses tonuyla ve yeniden gülümsedi. Bir an için, gülümseyince yanaklarında çıkan gamzeyi gördüğümü sandım. Fakat sonra kayboldu. Bu sırada yürümeye başlamıştık çoktan, gidiş yönümü değiştirmiş, elimde kitapla Andreasla konuşuyordum. Birden duraksayıp bana döndü, ve yüzündeki tebessümle birlikte “Sadece manzarayı seninle izlemek istemiştim. Sen de en az onun kadar harika görünüyorsun” dedi. İşte yine bana yaklaşmıştı.

Utangaç bir tavırla baktı, bense gülümsedim ve her zaman aldığım iltifatlara yine ne cevap vereceğimi bulamadığım için bir süre sustum ve konu havada asılı kaldı.
“Burayı gerçekten çok seviyorum” dedim ve devam ettim. “Aslında çok da sakin bir tip değilimdir ama sessiz zamanlarda burada olmak insana gerçekten huzur verir. Buralar ıssızken, bir gün seninle de oturabiliriz”
Ses tonumdaki çekici tını, konuşmama hem masumluk hem de biraz yaramazlık katıyordu. Zaten karşımdakinin de yaramaz, karşısında duran güzelliği elde etmek isteyen bir tavrı vardı. Bense ona uyuyordum. Böyle insanla çok karşılaşmıştım, artık alışıktım. Hatta bir süre sonra ben de onlar gibi olmaya başladım. Andreas şu an benim için ne düşünüyorsa, eminim ben de onun için aynı şeyleri düşünüyordum.

Lorraine Palmer Atkins
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
Lorraine Palmer Atkins

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyPaz Haz. 03, 2012 1:36 am

"Burayı gerçekten çok seviyorum. Aslında çok da sakin bir tip değilimdir ama sessiz zamanlarda burada olmak insana gerçekten huzur verir. Buralar ıssızken, bir gün seninle de oturabiliriz."
Hah. Konuyu değiştirmek. Söylediklerimi yok saymak. Hiç alışık olmadığım bu tavırlar karşısında sessiz kaldım. Audrey'in yaptığı gibi söylediklerine cevap vermedim, ses tonunu görmezden geldim ve yürümeye devam ettim. Hatta bir ıslık çalmaya başladım. Bakışlarım arada manzaraya, arada da önümüzdeki patikaya kayıyordu. İlerlemeye devam ederken Esther'in keskin gözlerine yakalanmamayı umuyordum. Beni görecek olursa bir çocuk gibi azarlardı. Esther'in o tarz hareketlerine tüm grup alışmıştı ama bu Audrey'in gözündeki karizmamı darmadağan ederdi. Gitgide ormana yanaştığımız için sağımız solumuz çalılık ve ağaçlarla kaplanmaya başlamıştı. Neyse, Esther'in görüş alanından çıkmıştım sonunda. Audrey'in sinirini yeterince bozmuş olduğuma karar verdim ve alaycı bir gülüşle kıza baktım.
"Buralar ıssızlaştı sanki, ha?"
dedim fısıltıya yakın alçak bir sesle.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Hazırlıklar Empty
MesajKonu: Geri: Hazırlıklar   Hazırlıklar EmptyPaz Haz. 03, 2012 1:53 pm

Söylediklerime cevap vermeyip sessiz kalması beni çok şaşırtmıştı. Normalde karşımdaki erkekten çok daha ilgili tavırlar alırdım, fakat bu seferki biraz farklıydı. Hatta bir ara, ıslık çalmaya başlayıp beni görmezden geldi. Yanında yokmuşum gibi davranıyordu. Suratıma bakmıyor, etrafta gözlerini gezdiriyordu. Ben de kafamı ondan çevirip, etrafı izlemeye başladım sanki yalnızmışım da bir yürüyüşe çıkmışım gibi. Çünkü onun da bana yaptığı buydu. Belki de bilerek yapıyordu, beni sinirlendirmek için. Eğlenceli bir tipe benziyordu, yine de ona yaklaşıp yaklaşmamakta kararsız kaldım.
Ağaçların arasına doğru daha da girmeye başladığımızı fark ettim ve bir karar vermem gerektiğini fark ettim. Sarhoş değildim, ya da uçmamıştım, bu yüzden yeni tanıştığım biriyle “çok fazla” yakınlaşacak değildim. Andreas’ın bunu hayal ettiğini düşünüyordum. Ünlü olmanın getirdiği ‘istediğim herkesi hemen elde ederim’ gibi bir fikre sahip olduğunu fark ettiğimden, onun için biraz olsun üzüldüm. Çünkü ona hemen yüz vermeyi düşünmüyordum. Belki sarhoş olsaydık bir şansı olabilirdi, hatta sarhoş olduğumuzda bir şans olabilir ancak şimdilik gururunu biraz kırmakla meşgul olacaktım.
Alaycı, fakat bir o kadar da çekici bir gülümsemeyle bana baktı, dudaklarını hafifçe aralayıp aralarından geçen ses tonunun alçaklığına dikkat ederek konuştu. “Buralar ıssızlaştı sanki, ha?”
Gülümseyerek suratına baktım, tıpkı onun gibi sessizce konuştum. “Aslında bahsettiğim göl kenarıydı ama… Evet,” dedim. Daha sonra devam ettim. “Şöyle bir yere oturalım öyleyse.”

Önünden geçerek bir ağacın dibine yerleştim ve elimdeki kitabı yeniden yanıma koydum. Burnuma ağaç, çiçek ve bilumum bitki kokuları geliyor, insanın içini her şeyden arınmış gibi hissetmesine neden oluyordu. Bir gün buraya da tek başıma gelmeyi planladım kafamda ve önüme bakıp, o konuşana kadar ağaçları seyretmeye başladım.

Hazırlıklar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası