AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

İlginç Bir Başlangıç

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

RP Yaşı : 15.
Gerçek Adı : İrom.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

İlginç Bir Başlangıç Empty
MesajKonu: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyPerş. Haz. 07, 2012 10:10 pm

İlginç Bir Başlangıç K4k4k & İlginç Bir Başlangıç 7mgh0
Melanié Phoénix & Katheryn Wilson.

En son Katheryn Wilson tarafından Cuma Haz. 08, 2012 12:58 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
https://twitter.com/CrypticDreamer
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

RP Yaşı : on beş.
Gerçek Adı : dilara.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyPerş. Haz. 07, 2012 10:34 pm

Güneşin yüzüne vurmasından rahatsız olup, kafasınıı yastığının altına soktu Melanié. Uyuyamayacağını anladığında yataktan fırladı ve kalkar kalkmaz yere yığıldı. Neden olduğunu anlayamamıştı, sakarlığının etkisi olabileceğini düşündü. Genelde güne sakar olarak başlarsa, sakar olarak devam ediyordu. Bu Melanié' nin moralinin alt üst olmasına yetiyordu. Bu yüzden güne mükemmel bir başlangıç yaptığı söylenemezdi. Yaz Kampı' nı seviyordu fakat çok fazla arkadaşı yoktu. Melanié' nin içe kapanık bir kişiliği vardı. Ailesinin bunda etkisi olabileceğini hep düşünmüştü. Normalde şımarık yetiştirilmişti. Bunu kişiliğine pek yansıtmıyordu. Bu dönem içe kapanık biri olmayacağını biliyordu. Eskisine göre daha hırslıydı, azimliydi. Beyaz mini bir elbise ve elbisenin altına babetlerini giyip yemek salonuna indi. Bir şeyler içip dışarı çıkmayı planlıyordu. Yemek salonu her zamankinden daha boştu. Sayılı kişi vardı bu onun içini rahatlattı. Bir limonata aldı ve masaya doğru yöneldi. Tam oturacakken ayağı sandalyeye takıldı ve elindeki bardağı bir kızın üstüne boşalttı. Düşmediği ve bu kızın Gryffindor' lu olduğu için kendini şanslı hissediyordu. Kızın vereceği tepkiyi de merak ediyordu doğrusu. Kız ayağa fırladı ve kızgın gözüküyordu. Utangaç bir yüz ifadesiyle "Afedersiniz," diyebildi.

En son Melanié Phoénix tarafından Çarş. Haz. 13, 2012 1:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://melaniephoenix.tumblr.com/
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyPerş. Haz. 07, 2012 11:19 pm

Güneşli ve güzel bir güne uyanan Katie'nin keyfi yerindeydi. Nedenini kestiremediği bir neşe vardı içinde. Belki de sadece yemek salonuna ineceği için bayram edecek olan midesinin verdiği histi bu. Katie, önüne gelen saç tutamlarını elleriyle arkada topladı ve kıyafetlerine bir göz attı. Fazla modaya düşkün biri sayılmazdı, o yüzden fazla kıyafet seçeneği de yoktu. Aslında bu kısmen işine geliyordu. Kıyafet seçmesi kolay oluyordu çünkü. Kız, kısaca düşündükten sonra bugün bir değişiklik yapıp kolsuz, diz üstü, çiçek desenli elbisesini giymeye karar verdi. Birkaç dakika sonraysa elbiseyi üzerine geçirmişti bile. Sırada saçları vardı. Tarağını eline alıp aynanın karşısına geçti ve tarağı canlı saçlarında özenle gezdirdi. Sonra da kırmızı bir tokayla tepeden sıkıca tutturdu saçlarını. İstediği görünüme kavuşmanın verdiği memnuniyetle gülümseyerek tarağı masanın üstüne bıraktı. Artık Yemek Salonu'na inmeye hazırdı.

Katie mekana ulaştığında etrafa şöyle bir göz gezdirdi ve yiyeceklerini aldıktan sonra boş bulduğu bir masaya oturdu. Tam meyve suyunu yudumlamak üzereydi ki bir anda üzerinde yapış yapış bir ıslaklık hissetti. Hemen ayağa fırladı ancak olayın şokuyla birkaç saniye konuşamadı. Karşısında sevimli bir kız duruyordu. "Afedersiniz." dedi kız Katie'ye hafif endişeli bir ifadeyle. Ancak Katie'nin tepesi atmıştı. Tam da favori kıyafetlerinden birini giydiği sırada üzerine limonata dökülmesi ne şanstı. "Sen ne yaptığını sanıyorsun?" diye bağırdı kıza hiddetle. Oysaki birilerine bağırmak pek tarzı değildi. Özellikle de kendi binasından olanlara. Zaten bağırır bağırmaz bir pişmanlık dalgası sarmaya başladı içini. "Kız bilerek yapmadı ki!" diyordu içindeki ses. Vicdanının sesiydi bu. Çok geçmeden de ona yenik düşmüştü. Kız ona hafif bir korkuyla bakarken birden kendine geldi ve "Ah, çok üzgünüm." dedi. "Sana o şekilde bağırmamalıydım, birden çok sinirlendim sanırım." diye ekledi mahcubiyetle.
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyPerş. Haz. 07, 2012 11:48 pm

Kızın sevimli yüz ifadesi, birden değişmişti. Kızgına benziyordu. Bu Melanié' yi şimdiden üzmüştü. "Sen ne yaptığını sanıyorsun?" diye bağırdı Melanié' ye sinirli bir şekilde. Melanié başını öne eğdi ve her türlü hakarete hazır gibiydi. Bir süre sessiz kaldılar, Melanié kendini hiç iyi hissetmiyordu. Daha sonra kafasını kaldırdı, ne yapacağını bilmez bir tavırla. Kız ona üzgün bir şekilde bakıyordu. O da üzülmüştü. Melanié' yi kırmak istememişti, her halinden belliydi. "Ah, çok üzgünüm," dedi. "Sana o şekilde bağırmamalıydım, birden çok sinirlendim sanırım," diye ekledi üzgün bir şekilde. Melanié az da olsa rahatlamıştı, kızın bu tavrı onun daha da incilmesini, kendini aptal hissetmesini, engellemişti. Herkes böyle davranmazdı ona. Şu sıralar başına gelen her şeyin sakarlıktan dolayı gelmesi bir yana, aksiliklerin arkası kesilmiyordu. Aldığı tepkiler de bu yöndeydi. Kızın böyle davranmasına şaşırmaması elde değildi Melanié' nin. Kendini toparladı ve daha mutlu bir şekilde konuşmaya başladı. "Çok çok özür dilerim. Çok sakar olduğum söylenir aslında. Peçeteyle geçecek gibi durmuyor. Elimden gelen her şeyi yaparım," diyebildi Melanié. Cesaretini topladı, bu yeni bir arkadaş için uygun bir ortam olabilirdi. Utangaç ve bir o kadar da mahçup şekilde elini kıza uzattı. "Melanié Phoénix. IV. sınıf öğrencisiyim," dedi. Yeni biriyle tanışmak hoş olabilirdi Melanié için. Hele ki ilginç tanışmalar onun için daha değerli olacak gibi duruyordu.

En son Melanié Phoénix tarafından Çarş. Haz. 13, 2012 1:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyCuma Haz. 08, 2012 12:58 am

Katie kızı fazla kırmamış olmak için dualar ederken kız "Çok çok özür dilerim. Çok sakar olduğum söylenir aslında. Peçeteyle geçecek gibi durmuyor. Elimden gelen her şeyi yaparım." dedi. Hala bir parça mahcup görünüyordu. Sonra biraz tereddütlü bir şekilde elini Katie'ye doğru uzatarak "Melanié Phoénix. IV. sınıf öğrencisiyim." diye ekledi. Katie buna memnun olmuştu. Hem kızın gönlünü aldığını, hem de yeni bir arkadaşa sahip olacağını gösteriyordu bu. O da hemen elini uzattı ve kızın sıcacık ve yumuşak elini tutarak "Ben de Katheryn Wilson. Ama Katie diyebilirsin. V. sınıfım." dedi sevecenlikle. Birbirleriyle tokalaştıktan sonra beraber masaya oturdular ve havadan sudan konuşmaya başladılar. Melanié ile konuşmak Katheryn'a kendini iyi hissetmişti. Tuhaf bir şekilde, kızın kendisine huzur verdiği hissine kapılıyordu. Katie, şimdi iyiden iyiye rahatlamış gibiydi, neredeyse üzerindeki kocaman lekeyi unutmuştu. Neredeyse. Birden Katie'nin üzerindeki koca limonata lekesi yeniden hatırına geldi ve kıza "Sanırım odama gidip üzerimi değiştirsem iyi olacak. Ama hemen dönerim. Beni burada bekleyebilir misin acaba? Sohbet edecek birileri iyi olurdu doğrusu." dedi kıza yumuşak bir sesle. İçinden Melanie'nin de onunla sohbet etmek isteyeceğini ummaktan başka çaresi yoktu.
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyCuma Haz. 08, 2012 4:30 pm

Kız ise Melanié' ye elini tutarak "Ben de Katheryn Wilson. Ama Katie diyebilirsin. V. sınıfım," dedi sevecenlikle. Daha sonra ikisi de masaya oturdular. Huzurlu gözüküyorlardı. İkisinin de içi son derece rahatlamıştı. Güler yüzlü şekilde birbirlerine bir şeyler anlatıyorlar, havadan sudan konuşuyorlardı. Melanié son derece mutlu gözüküyordu, Katie' de öyle. Melanié' den bir yaş büyük olması Melanié' nin umrunda bile değildi. Genelde kendinden büyük olanlarla anlaşıyordu, tanışmıştı. Katie, Melanié' ye son derece sevecen ve sıcakkanlı gelmişti. Çok iyi anlaşacaklarına emindi. Katie ile konuşmak Melanié' yi neşelendirmişti. Uzun zamandır böyle gülümsemiyordu. İkisi de sessizleşince, Melanié' nin dikkatini Katie çekmişti. Katie elbisesindeki lekeyi hatırlamıştı galiba. Katie, Melanié' ye döndü ve "Sanırım odama gidip üzerimi değiştirsem iyi olacak. Ama hemen dönerim. Beni burada bekleyebilir misin acaba? Sohbet edecek birileri iyi olurdu doğrusu," dedi yumuşak bir sesle. Melanié sevecen bir tavırla "Tabii ki beklerim. Benim de sohbet edecek bir arkadaşa ihtiyacım var açıkçası," dedi. Ve sonra işaret kırılan bardağı işaret ederek "Ben de buradaki işimi halledeyim sen gelene kadar. Burayı temizledikten sonra yeni bir limonata alacağım. Söz bu sefer daha dikkatli olacağım," dedi alaycı bir ses tonuyla. Kısa bir kıkırdaşma ardından; Melanié "Aklapakla! " diyerek yerdeki pisliği temizledi. Katie, kıyafetini değiştirmek üzere odasına; Melanié, ikisine de birer limonata almak üzere dolaba yöneldi.

En son Melanié Phoénix tarafından Çarş. Haz. 13, 2012 1:12 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyCuma Haz. 08, 2012 11:06 pm

"Tabii ki beklerim. Benim de sohbet edecek bir arkadaşa ihtiyacım var açıkçası. " Bu cevap Katie'nin rahat bir nefes almasını sağlamıştı. Sonunda birileriyle rahat bir şekilde sohbet edecek olmak güzeldi. Üstelik sohbet edeceği kişi ona tuhaf bir şekilde huzur veriyordu. "Ben de buradaki işimi halledeyim sen gelene kadar. Burayı temizledikten sonra yeni bir limonata alacağım. Söz bu sefer daha dikkatli olacağım. " dedi Melanié Katie'yi düşüncelerinden arındırarak. Parmağıyla kırılan bardağı işaret ediyordu. Katie içten bir tebessümün ardından Melanié ile kısaca kıkırdaştı. Melanié, bu kıkırdaşmanın ardından hemen "Aklapakla! " diyerek gerekli büyüyü yaptı. Şimdi yerdeki pislikten de kırık cam parçalarından da eser yoktu.

Melanié, meyve sularının olduğu bölüme yönelirken Katie de odasına doğru yol alıyordu. Aklında hala Melanié ile ilgili olumlu düşünceler kol geziyordu. Gerçekten de tatlı bir kız. diye geçirdi içinden. Odasına geldiğinde hemen Melanié'nin yanına geri dönmek için aceleyle üzerindeki kirli elbisenini çıkarıp kirliye attı ve yerine ateş kırmızısı askılı bluzuyla modern, beyaz kaprisini giydi. Evet, şimdi daha iyiydi. Saçlarını bir kez daha aceleyle taradıktan sonra yine sabırsız adımlarla odasından ayrıldı ve Yemek Salonu'na doğru yürümeye başladı. Oraya vardığında Melanié'yi biraz önceki masalarında otururken buldu. Masada iki bardak taze limonata vardı. "İşte geldim!" dedi hafif bir coşkuyla Melanié'ye. Melanié Katie'ye doğru bakınca Katie ayaklarının ucunda zarifçe döndü ve şakayla karışık "Eee, yeni kıyafetimi nasıl buldun Mel?" diye sordu. Yüzündeki gülümsemeye engel olamıyordu. Sonra aklına birden gelmiş gibi telaşla ekledi. "Sana Mel diye hitap etmemde bir sorun yoktur umarım."
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyPaz Haz. 10, 2012 10:32 pm

Melanié, Katie ile kendisine limonata alırken hiç sevmediği sakarlığını, bugün çok sevdiğini düşünmeye başladı. Bazen ilginç başlangıçlar olabiliyordu hayatta. Çok yakın arkadaş olacaklarından emindi. Emin olduğu öbür konu ise, Katie' nin onun duygularını anlabilecek olan sayılı kişilerin başında gelecek olduğunu düşünmesiydi. Limonataları her zamankinden daha dikkatli bir şekilde masaya bıraktı ve Katie' yi beklemeye başladı Melanié. Katie her zamanki içtenliğiyle ve coşkusuyla içeri girdi. "İşte geldim!" diye seslendi Melanié' ye tatlı ses tonuyla. Melanié, Katie'ye doğru baktı ve sıcak bir gülümsemeyle ona karşılık verdi. Katie ayaklarının ucunda zarifçe döndü ve şakayla karışık "Eee, yeni kıyafetimi nasıl buldun Mel?" diye sordu. Yüzünde çok tatlı, sevimli bir gülümseme vardı. "Sana Mel diye hitap etmemde bir sorun yoktur umarım," dedi dudağını ısrarak, pot kırmış bir şekilde. Melanié ilk önce saçmalama dermişçesine kafasını eğdi. "Saçmalama lütfen! Çok sevinirim, bu bana sandığımdan daha yakın olduğumuzu gösteriyor ve ben çok mutlu oluyorum," diye devam etti. Daha sonra Katie' nin parmağının ucundan tutup döndürdü. Melanié gülümseyerek "Limonata' yı üzerine dökmem gayet yerinde bir hareketmiş. Şimdi eskisinden daha şıksın! " dedi. Katie ile birlikte masaya oturdular. Onunla birçok şeyi paylaşabileceğine inanıyordu. Katie' nin en yakın arkadaşı, dostu olabileceğine inanıyordu Melanié. İkisi birlikte limonatalarını yudumlamaya başladılar. Melanié, limonatasını yudumlamasına ara verip "Ee? Anlatacağın şeyler var mı? Ailen ile ilgili ya da başka şeyler? " Daha sonra mahçup bir şekilde konuşmasına devam etti "İstersen tabii."

En son Melanié Phoénix tarafından Çarş. Haz. 13, 2012 1:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptySalı Haz. 12, 2012 2:12 am

Katie, pot kırdığı düşüncesine kapılmış bir halde, dudağını ısırmış Melanié'nin vereceği tepkiyi beklerken Melanié ona inanamazmışçasına bakarak "Saçmalama lütfen! Çok sevinirim, bu bana sandığımdan daha yakın olduğumuzu gösteriyor ve ben çok mutlu oluyorum." dedi. Katie bu sözleri duyduğunda üstünden koca bir yük kalkmış gibi hafiflemişti. Yeni kazanmış olduğu sıcakkanlı ve sempatik arkadaşı Melanié'ye kocaman bir gülümseme gönderirken Melanié Katie'yi parmağından tutarak döndürdü ve "Limonata' yı üzerine dökmem gayet yerinde bir hareketmiş. Şimdi eskisinden daha şıksın! " dedi neşeyle. Onun neşesi Katie'yi de neşelendiriyordu. Melanié sanki etrafa ışık saçan, herkese ilham veren bir güneş gibiydi şimdi gözünde. Bunu daha önceden fark edemediğine inanamıyordu. Masaya oturmuş limonatalarını keyifle içip sohbet ederken Melanié birden Katie'ye "Ee? Anlatacağın şeyler var mı? Ailen ile ilgili ya da başka şeyler? " diye sordu. Sonra da Katie'ye mahcup olmuş gibi bakarak telaşla "İstersen tabii." diye ekledi hemen. Katie, bu soruya nasıl cevap vereceğini kestiremiyordu. Beklenmedik bir anda yakalanmıştı. Ayrıca daha önce çok az kişi ona ailesi hakkında sorular sormuştu, bir kişinin daha bunu sormasına biraz şaşırmıştı. Katie, bu suskunluğunu Melanié'nin yanlış yorumlamasını istemediğinden "İsterim tabii." dedi hevesli görünmeye çalışarak. Sonra da aklına gelenleri kısaca anlatmaya başladı. "Benim... küçük bir erkek kardeşim var. Gerçekten çok tatlıdır. Yani yaramazlık yapmadığı zamanlarda." Küçük kardeşinin anısıyla kısacık bir an duraklayıp gülümsedi ve ardından anlatmaya devam etti. "Annemle ve üvey babamla yaşıyorum. Adı Henry. Gerçekten çok sevecen biridir ve bize çok bağlıdır." dedi. Küçük kardeşim doğduktan sonra bizi terk eden babamın aksine. diye düşündü Katie birden. Ancak hemen ardından bu düşünceyi kovdu kafasından. Oracıkta hüzünlenip gözünün yaşarmasına izin vermeyecekti. "Ben melezim." dedi sonra bir anda aklına gelmiş gibi. "Büyücü olan annemdir. Muggle olansa... babamdı." dedi. Son kelimeyi söylerken sesinin titremesini Melanié'nin fark etmemiş olmasını umarken aceleyle aynı soruyu ona yöneltti. "Peki ya senin ailen? Sen de onları biraz anlatmak ister misin?" diye sordu çekingen bir tavırla. Şu anda tek istediği birden kalbine hücum eden merhametsiz hislerin çekip gitmesiydi.
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyÇarş. Haz. 13, 2012 10:58 pm

Melanié yine pot kırdığını düşünmeye başlamıştı. Anlaşılan Katie' yi beklenmedik bir anda yakalamıştı. Katie kısa suskunluğunu bozarak; "İsterim tabii," dedi. Ne kadar hevesli görünmeye çalışsa da başaramıyordu. Melanié alt dudağını kemirmeye başlamıştı, kendine olan kızgınlığı yüzünden. Çenesini hiç tutamıyordu, bu özelliği yüzünden çok şey çekmişti. Görülen o ki çekmeye devam edecekti. Katie titrek sesiyle anlatmaya başladı olanlar. "Benim... küçük bir erkek kardeşim var. Gerçekten çok tatlıdır. Yani yaramazlık yapmadığı zamanlarda." Kardeşini seviyor olmalıydı. Bu, onun anlık olsa da gülümsemesine yol açmıştı. "Annemle ve üvey babamla yaşıyorum. Adı Henry. Gerçekten çok sevecen biridir ve bize çok bağlıdır," diye devam etti. "Ben melezim." dedi sonra titrek sesiyle heyecanını karıştırarak. "Büyücü olan annemdir. Muggle olansa... babamdı." dedi. Son kelimeyi söylerken, Katie' nin sesi daha belirgin bir şekilde titremişti. Melanié, babasına ne olduğunu merak etmişti ama sormadı. Onun da babası bir kabahat işlemişti galiba. Belki de ölmüştü. Bunları düşünürken Katie "Peki ya senin ailen? Sen de onları biraz anlatmak ister misin?" diye sordu çekingen bir tavırla. Melanié kafasını eğdi ve gülümseyerek tekrar Katie' nin yüzüne baktı. "Ben tek kardeşim ve senin gibi melezim Katie. Kardeşinin olması iyi bir şey olsa gerek." dedi gülümseyerek. "Annem muggle. Babam büyücü. Annemle çok zamanımız geçti. Gayet şımarık ve sıkıcı bir çocukluğum vardı. Babasız bir çocuk nasılsa işte.." Katie' nin merakla bakan bakışlarına daha fazla dayanamadı Melanié. Ağzından gerçekler dökülüverdi. "Babam büyücü dünyasının ajanı. İşleri gizli olmak zorundaydı tabii. Ben küçükken bir göreve gitmiş ve bir daha dönmemiş." Melanié derin bir nefes aldı ve gülümsemeye çalışarak Katie' ye baktı. "Onu bulmaya çalışıyorum, annemden habersiz. Onun dışında pek aksiyon yok hayatımda." Sonra ortamın iyice soğuduğunu hissederek devam etti sözlerine; "Ee Katie, limonatanı iç yoksa soğuyacak. Pff. Hatlar karıştı sanırım." İkisi de kahkaha atarak limonatalarından bir yudum içtiler.
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyC.tesi Haz. 16, 2012 5:05 am

Melanié de Katie'ye kendi ailesinden söz edince şaşkınlığa uğramıştı. Genelde böyle olmazdı. Katie, kısaca ailesinden ve geçmişinden bahseder, karşısındaki kişi de ona belli etmemeye çalıştığı bir şaşkınlıkla -hatta bazen de acıma duygusuyla- bakar, ardından da kendi normal ailesinden bahsetmeye başlardı. Ancak bu kez öyle olmamıştı. Konuştuğu kızın ailesi de en az kendisininki kadar normal değildi. Katie, hayatından ilk kez birinin yanında aileden bahsedildiğinde o kadar da yabancı ve garip hissetmiyordu. Daha çok... yakın hissediyordu kendini. Melanié ile daha biraz önce tanışmalarına rağmen onu kendisine bu kadar yakın hissetmesi Katie'yi oldukça şaşırtmıştı. Sonuçta, fazla rastladığı bir durum değildi bu. Sonunda, kendisiyle ilgili düşünmeyi bıraktı ve aklını yeniden Melanié'nin az önce anlatmış olduğu şeylere yönlendirdi.
Melanié'nin babasının bir daha dönmemesine üzülmüştü elbet. Kızın hala onu aradığını söylerkenki kararlı duruşunu da takdir etmişti. Aklından tüm bunlar geçerken düşüncelerini belirtecek hiçbir hareket yapmadı Katie. Hiçbir söz söylemedi. Yorum yapmamayı tercih etmişti.

Aralarında oluşan sessizlik rahatsız edici, aynı zamanda sinir bozucuydu. Büyük ihtimalle ortamı ısıtmak maksadıyla "Ee Katie, limonatanı iç yoksa soğuyacak. Pff. Hatlar karıştı sanırım." diyen Melanié'nin ardından iki kız da kıkır kıkır gülmeye başladılar. Melanié bir ortamı ısıtmayı gerçekten iyi biliyor gibiydi. Sonra Katie bir anda aklına parlak bir fikir gelmişçesine hafifçe, kimsenin fark edemeyeceği bir biçimde yerinden sıçradı ve gözlerinde muzur bir parıltıyla "Eee Mel? Biraz da arkadaşlarından falan bahsetsene. İyi anlaştığın anlaşamadığın. Ya da belki de hoşlandığın?" diyip pipeti dudaklarının arasına aldı ve masum görünmeye çalıştı. "İstemiyorsan cevap vermek zorunda değilsin." diye ekledi sonra, ilk konuşmalarında bunlardan bahsetmek istemeyeceğini düşünerek. Ancak yine de anlatması fena olmazdı.
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: İlginç Bir Başlangıç   İlginç Bir Başlangıç EmptyPaz Haz. 24, 2012 3:57 pm

Katie, hafifçe ve kimsenin fark edemeyeceği bir biçimde yerinden sıçradı ve gözlerinde muzur bir parıltıyla "Eee Mel? Biraz da arkadaşlarından falan bahsetsene. İyi anlaştığın anlaşamadığın. Ya da belki de hoşlandığın?" diyip pipeti dudaklarının arasına aldı. Masum bir tavırla sözlerine devam etti. "İstemiyorsan cevap vermek zorunda değilsin." Melanié yudumladığı limonatasını kenara aldı ve gülümseyerek cevap verdi. "Aslında çok arkadaşım olduğu söylenemez, en azından yakın arkadaş. Ruh öküzüm var; Anastacia. O olduğu için gerçekten çok mutluyum. Beni anlayan nadir kişilerden. Öbürü de sensin sanırım." Gözlerini kısık bir şekilde yukarıya dikti. Kaşlarını çattı ve alt dudağını ısırdı. "Katie var. Kathleen Hart. Onu da çok severim. Çok iyi anlaşıyoruz. Sonra, başkan Clary var tabii. Hep dertleşiriz onunla. Aile ilişkilerimiz birbirine benziyor. Aleksandra' yı seviyorum. Onunla da iyi anlaşırız. Cornelia ile nötr bir ilişkimiz olsa da birbirimizi hep kollarız. Gryffindor dışında Alex var. Erkeklerle pek ilişki kuramıyor olabilirim belki ama o benim için çok değerli. Jordoan' ı da severim. Derslerden falan konuşuruz genelde. Tabii Slytherin' lilerin hepsinden nefret ederim. Özellikle de Holly' den," dedi ve gülümsedi. "Aslında az arkadaşım yokmuş," diyerek kıkırdadı. Sonra başını aşağıya eğdi Melanié, üzgün ve masum bir biçimde devam etti sözlerine. "Ah, biri hariç; Fran. Ayrıntıları daha sonra anlatırım Katie. Ve sanırım sen varsın!" diyerek bağırdı. "En yakınlarımdan olacağına hiç şüphem yok," diyerek sözünü bitirdi. Ayağa kalktı ve bitmiş limonatasını basanın öbür ucuna itti. Melanié, ayağa kalktı Katie' ye sevecen bir şekilde baktı. "Sen de anlatmak istersin belki. Ama burada değil. Çok kişi doluşmaya başladı buraya. İstersen yürüyerek anlatabilirsin Katie. İyi ki seni tanıdım!" dedi ve Katie' yi ayağa kaldırdı. Onu dinlemeyi istiyordu, onunla yakın arkadaş olmayı. Mutlu gözüküyorlardı, en azından Mel için her şey çok güzel gitmişti. İlgibç başlangıçların sonunun, iyi olacağını biliyordu.

- Rp Sonu. Rp' yi bitirmek zorunda kaldım. Yaz kampı bitiyor diye. Smile

İlginç Bir Başlangıç

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Başlangıç.
» Başlangıç
» Yeni Bir Başlangıç
» Yeni Bir Başlangıç
» Yeniden Başlangıç