AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Blue Phoenix sohbet...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
YazarMesaj
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

RP Yaşı : 14

Blue Phoenix sohbet... Empty
MesajKonu: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyCuma Haz. 08, 2012 5:41 pm

Serbest serbest sohbet edin. (Serbest dedik diye abartmayın haa! ) Smile Smile
https://twitter.com/#!/baranyetismis
Melania Desdemona

Melania Desdemona

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Beg

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyCuma Haz. 15, 2012 4:23 pm

Merhaba binadaşlarım ve grupdaşlarım.
Nadejda

RP Yaşı : 15

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyCuma Haz. 15, 2012 5:17 pm

Selaaamlar , saygılar , sevgiler
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyC.tesi Haz. 16, 2012 12:32 am

Irkçılık yapmayalım aramızda iki Hufflepuff var. Very Happy Very Happy D: Yine de Selamlar. ^^ Öpücükler...
Nadejda

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyC.tesi Haz. 16, 2012 10:42 pm

Irkçılık mı Very Happy
Nadejda

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyÇarş. Haz. 20, 2012 3:47 am

flood

kendimi çok yalnız hissettim Crying or Very sad
Metehan Bora Tunç
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Metehan Bora Tunç

RP Yaşı : 17
Gerçek Adı : Metehan

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyÇarş. Haz. 20, 2012 10:31 am

Bence hissetmemelisin. Phoenix'in anlamını bilen var mı?
Nadejda

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyÇarş. Haz. 20, 2012 4:56 pm

anka, ölümsüzlük sembolü olarak kabul edilen ve Arabistan çöllerinde yaşadığı farzedilen çok güzel bir kuş.

Olabilir mi ?
Adrian Mikael Black
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Adrian Mikael Black

Gerçek Adı : Adrian

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyPerş. Haz. 21, 2012 12:53 pm

Spoiler:

Aslında eski mısırda RA'nın Ejderi diye bir yaratık vardır. Bu yaratık esasen bir Anka Kuşudur. Fakat ejderha olduğuna inananlarda vardır. Her ne kadar Ra'Nın Ejderi olarak da geçse, mitolojilerde ve eski efsanelerde Ra'dan çok Ejderinden yani Anka Kuşundan bahsederlerdi. Bu kuş bir çok defa kendisine inanan ulusları felaketlerden kurtarmıştır.

Bir başka mitoloji kurgusu ise, Anka kuşlarının, Türk Mitolojisinde ki yeri. Genel olarak bizlerde Kurtlardan bahsedilir. Çok, ama çok çok az kitapta Anka Kuşundan bahseder. Simurg ismi buradan gelmiştir. Hatta kısa bir hikayesini yazayım.

Türklerin ana yurdundan büyük bir kıtlık başlamıştır. Hayvanlar ve insanlar, su ve yiyecek sıkıntısında ölmeye başlar. İlk olarak hayvanlar göç eder ve bunların arasında öncülüğü kuşlar yapar. Mucize Vadisi olarak bilinen (yanlış hatırlıyor olabilirim) meşhur Anka Kuşunun olduğu, yaşadığı (-bu vadiyi anka kuşunun sihirli güçleriyle kendisinin oluşturduğuna inanılır. Ama bu da bambaşka bir hikaye-) yere göçe karar verirler. Bir çok türde kuş göçe başlar. Ancak yolda giderken bir kısmı ölür. Bir kısmı, gördüğü yeni topraklarda yaşar. Bir kısmı geri döner ve yola devam eden sadece yedi kuş kalır. Bu yedi kuş vadiye (Bu günkü Anadolu) ulaştıklarında, yorgundurlar. Buldukları ilk yerde dinlenirler. Sonra o meşhur Anka Kuşunu ararlar ancak bulamazlar. Sonraları durumun farkına varırlar. Efsanevi kuş diye bir şey olmadığını, sadece kendileri inanarak yaptıkları bu zor yolculuğun efsanelere konu olacağını fark ederler..Simurg'un Kelime anlamının, '-Yedi Kuş-' olduğunu öğrenirler... falan filan.. Daha uzun anlatırdım. Ancak Türk Mitolojisinde, efsanevi kuşumuzdan çok bahsedilmiyor..Hatta böyle bir kuş olduğunu bile söylemiyor... Kısa kesmek gerektiğine karar verdim.

Tabi daha bir çok hikaye var. Örneğin, anka kuşları bu gün hemen hemen her hikayede ateşin efendisi gibi bir ünvanla ortaya çıkarılmıştır. Ancak Harry Potter'da sadece ölürken, ateş aldığı ve kendi küllerinden doğduğu söyleniyor. Yani ben Fawkes'in ağzından ateş çıkardığını hiiiç görmedim. Smile Ancak şarkısı ile ilgili olan hikayeleri duymuştum. Göz yaşlarının etkisiyle ilk defa karşılaşıyorum Smile Bence hoş olmuş. Konu ve yazdıklarım hakkında ki görüşleriniz nelerdir? Lütfen fazla sert çıkışmayın....
Nadejda

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyCuma Haz. 22, 2012 8:21 pm

Yazdıkların çok bilgilendirici idi. :O

bir ihtimal ansiklopedi gibi bir şey olabilir misin ? -.-
Adrian Mikael Black
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Adrian Mikael Black

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyCuma Haz. 22, 2012 11:58 pm

Ah beni şımartıyorsun Smile
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyC.tesi Haz. 23, 2012 11:22 am

aahhh Mitolojii.... Çok severim... Blue Phoenix ise Çoğu kez kırmızı şeklinde tasvir edilen ankanın bir çeşit mavi renkli çeşidi. Kitabımda yer alıyor. Kitabımdaki dünyaya göre Mavi anka kuşları:

çok eskilerde yaşamış kırmızı anka kuşları ile Yunan mitolojisinde bahsi geçen çok büyük, mavi kartalların ile çiftleşmesi ile meydana gelir. Çok kudretli yaratıklardır ve insanlardan çok daha zekilerdir. Ne varki nesilleri tükenmek üzere.. Smile Eh bende bu kulüp için en yaratıcı isim olarak bunu düşündüm...
Nadejda

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyC.tesi Haz. 23, 2012 1:13 pm

ahah iyi düşünmüşsün de Very Happy mavi kartallar mı Very Happy Very Happy
Nadejda

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyC.tesi Haz. 23, 2012 2:06 pm

flood şımartmak mı aa doğruları söylüyorum Very Happy
Adrian Mikael Black
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Adrian Mikael Black

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Blue Phoenix sohbet...   Blue Phoenix sohbet... EmptyC.tesi Haz. 23, 2012 9:57 pm

Hmm. peki hakkında birşeyler bilmek isteyebileceğin başka bir fantastik kurgu yaratığı var mı?

Blue Phoenix sohbet...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 10 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki