AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Martin Francisca
Ravenclaw Bina Sorumlusu & KSKS Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu & KSKS Profesörü
Martin Francisca

RP Yaşı : 33
Gerçek Adı : Adrian Mikael Black

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders Empty
MesajKonu: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyCuma Tem. 06, 2012 6:05 pm

Bu gün okulda ki ilk dersini verecekti. Biraz heyecanlıydı. Ancak duygularını gizlemesini iyi biliyordu. Sessiz ve sakin bir şekilde derslikte zilin çalmasını bekliyordu. Birilerine bir şeyler öğretecek olmak hoşuna gidiyordu. Bir kaç sessiz dakika geçti. Olduğu yerde kaya gibi duruyordu. Hiç kıpırdamadan, sesli soluk almadan. Öğrencileri yavaş yavaş sınıflara doluşmaya başlamışlardı. İlk başta onun varlığını fark etmemişlerdi. Sonrasında üzerlerinde ki bakışları hissedip dönüp baktıklarında şaşkın şaşkın susup yerlerine oturdular. Her giren öğrencisine dikkatle baktı. Bu çocuklara bu yıl ders verecek onları eğitecekti. Artık, anormal seviyeye ulaşmış bilgilerini birileri ile paylaşacak olmak ona mutluluk veriyordu. İlk öğrencisi girdikten sonra, tam beş dakika içinde tüm sınıf dolmuştu. Onun bu hareketsiz tutumundan ötürü, sınıf sus pus bir şekilde ona bakıyordu. Elleri belinde sınıfa dik dik bakan bir profesör. Oldukça tuhaf bir görüntüydü aslında.

Boğazını temizledi ve net bir sesle konuşmaya başladı.

"İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." Sınıfa bir kaç saniye baktı. Sonra tekrar konuşmaya devam etti.

"Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" Konuşurken dahi hiç kıpırdamamıştı. Sorduğu soruya cevap vermek için elini kaldıran öğrencilerine baktı. Kendine güveni olmayan isteksiz bir öğrenci gördü. O yüzden onu seçti. Elini belinden çekti ve direkt olarak o öğrenciyi gösterip;
"Lütfen kendini bize tanıtıp, sorumu cevaplayabilir misin?" dedi. Öğrenci sarsarkça yerinden kalktı ve soruyu cılız bir sesle yanıtladı.
"-Adım, Pelenope Clearwater Efendim. Animaguslar, kendi şekillerini değiştirebilen insanlardır. Örneğin bir kediye dönüşebilirler. Ancak animagus olmak, çok zordur. O yüzden sıkı bir çalışma gerektirir. Bu yüzden animagus olmak isteyen veya bu konuda yeteneği olan kişiler, Sihir Bakanlığı tarafından ciddi bir şekilde takip edilir." dedi. Sorunun cevabını beğenmişti. Ancak yetersiz bulmuştu.
"Pekala Mrs. Claerwater. Cevabınız için teşekkür ederim. Oturabilirsiniz. Arkadaşınızın söylediklerine başka şeyler eklemek isteyen var mı?" Sınıfta kimse elini kaldırmamıştı. Bunun üzerine bir iç çekti ve kendisi konuşmaya başladı.
"İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Becereiksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir.

Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts prefesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyormuydu bilmiyorum. Hiç bir yazı da bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti.

İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi işeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bu gün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstünde ki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız"
Sustu ve sınıfın denileni yapmasını bekledi. SInıf bir anda çekmece sesi ile doldu. Bir çok öğrenci Sincapları görünce, sevimlilikleri ile ilgili tepkiler gösteremeye başladı. Martin dikkati üzerinde toplayabilmek maksadı ile tekrar boğazını temizledi.
"Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var. "Gözüne bir öğrencinin asasıyla çok sert bir hareket yaparak sincabın birini dürttüğünü gördü ve sinirleri bozuldu. Biraz sert bir sesle,
"Sen orada ki, cezalısın. Bir daha o hayvana o şekilde bir şey yaptığını görürsem, bir sincap olmanın nasıl bir his olduğunu birinci elden tadarsın. Hayvanları sizlere bir şeyler öğrenebilmeniz için getirdim. Onlara işkence edebilmeniz için değil. Şimdi herkes önünde ki sincabı bir rakuna dönüştürsün."

Sınıfın geri kalanı boyunca öğrencilerini izleyerek geçirdi. Hata yapanların, nerede hata yaptıklarını söyledi. Bilek hareketlerine dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Bir çok öğrencisini tekrar tekrar yapması için teşvik etti. Dersin sonuna doğru umduğundan daha fazla öğrencinin bu büyüyü azçok yapabildiğini gördü. Bun sevindi ve tekrar konuşmaya başladı.
"İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." Dedi ve geri dönüp kendi odasına geçti.

SON..

Arkadaşlar, ödevleri istiyorum. Zor beğenen biriyimdir. Ona göre yazın.

IV - V ve VI. sınıf öğrencileri hepsi buraya yazacaklardır. Bu gün Altı Temmuz. Tam on gününüz var rp yi yazabilmek için. Yani on altı temmuzda puanlama yapacağım. Haberiniz olsun. Extra Puan isteyen öğrencilerim, Bana animaguslar hakkında anlatmadığım noktaları özel mesaj olarak gönderebilir. Her söylemediğim bilgi, 1 puandır.

En son Martin Francisca tarafından Ptsi Tem. 16, 2012 10:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Katniss Winslet

Katniss Winslet

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Derya

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyCuma Tem. 06, 2012 8:23 pm

Genç cadı bugün biraz heyecanlıydı. İlk dersi için Biçim Değiştirme sınıfına doğru yürüyordu. Aklında da birkaç düşünce vardı. Öncelikle ilk ders için heyecanlıydı ve bu dersi kimlerin aldığını da merak ediyordu. Kendine karşı dürüst olması gerekirse özellikle Metehan'ın bu dersi alıp almadığını merak ediyordu. Konserde yaşananlardan sonra onunla konuşma fırsatı yakalayamamıştı. Açıkçası bunun için çaba da sarf etmemişti. Kalkıp ayağına gidecek hali yoktu. Gizemli çocuk madem kendini affettirmek istiyordu, biraz uğraşması gerekecekti. Katniss onu kolay bir şekilde affetmeyecekti. Yine de konserde kendisi için birini yumruklaması gururunu okşamıştı. Yüzünde saçma sapan bir gülümseme oluştuğunu fark edince hemen silkindi ve kendisine geldi. Birisinin onu kendi kendisine sırıtırken görmesi hiç hoş olmazdı. Sonrasında o kişinin icabına bakması gerekebilirdi. Kafasında bunlar dönüp dururken dersliğe geldiğini fark etmemişti bile. Yavaşça kapıdan içeriye süzüldü ve profesörün içeride olduğunu gördü. Merlin'in Sakalı! Adam cidden de yakışıklıydı. Şu Gossipy denen dergide onun fotoğrafını görmüştü ancak gerçeğinin daha yakışıklı olduğunu itiraf etmeliydi.

Katniss adımlarını hızlandırdı ve ortalardan bir sıraya oturdu. Çok geçmeden sınıfta dolmaya başlamıştı zaten. Bunun üzerine profesör boğazını temizledi ve konuşmaya başladı. "İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." Katniss, İspanyolca biliyordu elbette. Diğer birçok dili bildiği gibi ve ülkeyi de ziyaret etmişti. Profesörle belki bu konuda daha sonra konuşabilirdi. Adam gerçekten etkileyici görünüyordu. Katniss onu etkileyici bulmuştu fakat şu bazı şapşal kızlar gibi profesörüne aşık olacak değildi. Bu tamamen saçmalık olurdu. Zaten yaşlı erkeklerle işi olmazdı. Profesör tekrardan konuşmaya başlayınca dikkatini ona verdi. "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" Katniss hemen elini kaldırdı. Bu konuda bir şeyler okumuştu ancak profesör başka birine söz verdi. Katniss fazla sinir olmamaya çalıştı. Bildiği bir şey hakkında konuşamayınca çıldırabiliyordu.

Kız animaguslar hakkında bir şeyler söyledi ve sonrasında Profesör Francisca başka bir şey eklemek isteyen var mı diye sorduğunda kimseden ses çıkmadı. Aslında Katniss bir sürü şey ekleyebilirdi ama artık sinir olmuştu ve parmak kaldırmak içinden gelmiyordu. Dersin geri kalanını sinir küpü halinde geçirmemek için birkaç ufak nefes aldı. Sınıftaki sessizlik uzayınca profesör kendisi anlatmaya başladı. "İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Beceriksizlere göre bir şey değildir. Bir metamorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesneyi masadan alıp yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir. Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts profesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyor muydu, bilmiyorum. Hiç bir yazıda bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti. İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi şeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bugün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstündeki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız." Katniss yavaşça çekmecesini açtı ve sevimli hayvanı oradan çıkarıp, masanın üzerine koydu.

Profesör ne yapmaları gerektiğini anlatırken Katniss çoktan işe koyulmuştu bile. Bu büyüyü biliyordu ve birkaç kez denemişti. Başarılı olduğunu söyleyebilirdi. Genç cadı büyüyü denerken Profesör Francisca bir öğrenciye kızmakla meşguldü. Adam fazlasıyla sert ve bir o kadar da otoriterdi. Açıkçası biraz nefes alıp, çılgınca bir şeyler yapmaya ihtiyacı var gibi görünüyordu. Bu kadar stres onun için pek iyi olmazdı. Katniss omzunu silkti ve işine geri döndü. Adamın stresi ile pek ilgilenmiyordu açıkçası. Katniss ne kadar başarılı oluyorsa yanındaki sersem de o kadar başarısızdı. Gerçekten bazıları bu kadar aptal olamayı nasıl başarıyordu? Kimseyi yargılamak istemezdi ancak bazen dayanamıyordu. Yanındaki çocuğa bakmaktan vazgeçti ve sincaba döndü tekrardan. Odaklandı ve eli hareketlenirken dudaklarından sihirli sözcükler dökülmeye başladı. "Fera Verto." Şaheserine bakarken kendi kendisine sırıtıyordu. Yanındaki çocuğun kıskanç gözlerle ona baktığından da emindi. En sonunda herkes bir şeyler yapmış veya yapamamıştı. Profesör konuşmaya girişince Katniss kafasını kaldırdı ve ona baktı.

"İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım; zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." Profesör arkasını dönüp giderken, Katniss yakındığını belli eden bir ses çıkarmamak için kendisini zor tuttu. İlk dersten ödev vermişti. Genç cadı ödev yapmayı severdi aslında ama nedense bu sefer canı istememişti. Yapacak bir şeyi yoktu. Mecburen ödevini hazırlaması gerekiyordu. Sincap-rakunu çekmeceye geri koydu ve eşyalarını toparlayıp derslikten ayrıldı. Bu dönem biraz daha sosyalleşmenin zamanı gelmişti. Son zamanlarda biraz içine kapanık davranıyordu ancak artık eski Katniss'in geri dönme zamanı gelmişti.
Syrena Rogers

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Selis

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyCuma Tem. 06, 2012 9:05 pm

Bu sene gireceğim ilk ders, Biçim Değiştirme dersiydi. Dersin profesörünü tanımıyordum, ancak pek eğlenceli bir olmadığını da duymuştum. Bu yüzden yüzümde büyük bir endişeyle Biçim Değiştirme dersinin işleneceği sınıfa gitmeden önce, April'a rastlamayı umuyordum. Onunla konuştuğum zaman hep neşem yerine gelirdi, ancak ne yazık ki bugüne neşeli başlayamayacaktım. Kendime kızarak hızla yürümeye devam ettim. Bu kadar önyargılı olmamalı, hemen umutsuzluğa kapılmamalıydım. Sonuçta bu yalnızca bir dersti. Hayır özür dilerim, bu yalnızca bir ders değildi. Bu aynı zamanda çok sevdiğim bir dersti. Sınıfa girdiğim zaman henüz dersin başlamadığını, hatta oldukça erken gelmiş olduğumu ancak profesörün de içeride beklemekte olduğunu fark ettim. Boş bulduğum bir sıraya oturdum ve kitaplarımı masama bırakarak yüzüme bir gülümseme yerleştirdim. Bana göre mutlu görünmek ve gülümsemek, her zaman daha iyiydi.
Çok geçmeden, bir sürü öğrenci telaşla sınıfa doluştu. Herkes heyecanla fısıldaşıyor, bazı kızlar ise masasında oturmakta olan profesörün çok yakışıklı olduğunu söylüyorlardı. Kızlara kaşlarımı çatarak baktım. Bu iğrençti. Tamam, yakışıklı bir adamdı ancak o bizim profesörümüzdü. Yani bir profesörü yakışıklı bulmak mı? Ööö, gerçekten iğrenç. Böyle bir şeyi düşünmek bile tüylerimi ürpertiyordu, kendi yaşıtlarımla oldukça mutluydum ben. Bana kalırsa o kızlar da öyle olmalıydı. Kafamı başka tarafa çevirdim ve bir avuç basit kızın konuşmakta olduğu seviyesiz muhabbeti dinlememeye çalıştım. Tüm öğrenciler sınıfa girdiğinde, profesör ayağa kalktı. Birkaç dakika boyunca hepimize baktı, sınıfın çoğu bitmek bilmeyen bir muhabbet içerisindeydi. Sonunda üzerilerinde bu katı öğretmenin bakışlarının gezdiğini fark ettiklerinde, konuşmakta olan öğrenciler sustular ve profesörü dinlemeye başladılar. Profesör önce ders ve kendisi ile ilgili birkaç şey anlattı. Adı Martin Francisca'ydı ve adını söyledikten sonra garip bir şekilde yarı İspanyol olduğunu da eklemişti. Kimin umurundaydı ki bu? Bir an önce dersi başlatmasını umarak, kollarımı göğsümde birleştirdim. Dikkatimin başka yöne kaymaması için büyük bir mücadele veriyordum. Profesör sonunda derse başladığında, heyecanla sırtımı dikleştirdim ve büyük bir ilgiyle anlatacaklarını dinledim. "...Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts prefesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyormuydu bilmiyorum. Hiç bir yazı da bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti." Bir Animagus olmak... Ne müthiş bir şey olmalıydı, Tanrım! Dilediğin hayvana dönüşebilirdin ve dilediğin şekilde yaşayabilirdin. Kendimi bir kuşa dönüşmüş bir şekilde hayal ettim. Uçsuz bucaksız gökyüzünde, güzel mi güzel manzaraların üstünden uçuyordum, ve özgürdüm. Gülümsedim ve profesörü dinlemeye devam ettim. "İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi işeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bu gün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstünde ki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız" Diğer herkes gibi, ben de çekmecemi açtım. İçinde durmakta olan sincabı gördüğümde gülümsedim ve onu kibar bir şekilde ellerim arasında aldıktan sonra sırama bıraktım. Asamı elime aldım ve bakışlarımı profesöre çevirdim. Profesör, "Fera Welto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var." diye devam etti. İçimden tekrar ettim, Fera Verto. Asamı profesörün dediği gibi, yalnızca bileğimi hareket ettirerek yarım tur çevirdim ve bu sırada da sözcükleri söyledim. "Fera Verto!" Asamın ucunu sincaba değdirdiğimde, sincap eğrildi, büğrüldü ve bir rakuna dönüştü. Gülümseyerek bir rakuna, bir de profesöre baktım. Bunu başarabilmiş olduğuma memnun olduğunu ifade eden-ya da ben öyle düşünüyordum-bir bakışla rakuna bakıyordu.
Ders sonuna kadar tekrar tekrar zavallı sincabı rakuna çevirdikten sonra, tekrar eski haline döndürüp durdum. Bu sırada Profesör Francisca da sınıfta geziyor ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım ediyor, yanlışı olanlara da yanlışlarını anlatıyordu. Ders bitiminde profesör, "İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." dedi. Herkes dediğine uyup evcil hayvanını kutusuna koydu, ardından da çekmeceye. Ayağa kalktım ve bugünkü dersin o kadar da sıkıcı geçmediğini düşündüm, yani daha eğlenceli olabilirdi tabii. Ancak en azından işlediğimiz konuyu sevmiştim ve sincabı rakuna çevirme konusunda hiç de zorlanmamıştım. Gülümsedim ve profesörün verdiği ödevi yapmak üzere kütüphaneye doğru yürümeye başladım. Senenin ilk dersi her zamanki gibi müthiş geçmişti.

En son Syrena Rogers tarafından C.tesi Tem. 07, 2012 9:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Dean Bloom

Gerçek Adı : Merve ben aynı zamanda Ivan A. Arshlander ve Sophie A. Hunter'ım.

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyCuma Tem. 06, 2012 9:40 pm

Tempo yeniden başlıyordu ve Dean kendi kişisel sorunlarını bir kenara bırakması gerektiğini biliyordu. Bu gün ilk gireceği ders biçim değiştirmeydi ve duyduğuna göre yeni bir profesör gelmişti. Bu sene kadroda bir kaç değişiklik vardı ve bütün hepsini merak ediyordu. Sonuçta bütün bir seneyi beraber geçireceklerdi ve onlara karşı olan tutumunu nasıl izlemesi gerektiğini kestirmesi gerekliydi. Hogwarts koridorlarını hızlıca aşarak dersliğe geldi. İçeri bakındığında son gelenin kendisi olduğu gerçeğini bir kenara bırakarak ortalarda bir yer buldu ve kitaplarıyla asasını masanın üzerine koyarak oturdu. Karşısında biraz sert bir profesör duruyordu yada öyle görünmek için çaba harcıyordu, emin değildi ve bunu kafaya takacak değildi. Adam biraz daha bekledikten sonra tüm salonu saran otoriter bir sesle konuşmaya başladığında incelediği asasını bir kenara bırakıp dikkatle anlatılanları dinlemeye başladı. "İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." Merhaba profesör diye içinden geçirdi ve adamın sözlerinin kalanını dinlemeye devam etti. Bu dersi seviyordu. Profesörün de ders kadar iyi olmasını umuyordu bu gün sadece. "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" Animaguslar. Zevkli ve değişik bir konuydu. Bununla ilgili bir şeyler biliyordu. İstedikleri hayvana dönüşebilen cadı ve büyücülere Animagus deniyordu. Sihir Bakanlığı hayvana dönüşebilen bu büyücüleri takip edip ve hangi hayvana dönüştüklerinin, işaretlerini gösteren kayıtlar tutardı. Bunun yanı sıra bu biraz meşakatli bir işti. Dean son zamanlarda bunun üzerinde çalışsa da pek başarılı olduğu söylenemezdi, zaten öyle hemen yapılabilecek bir büyü değildi bu. Profesör köşede oturan Dean'ın daha önce hiç görmediği bir kızı göstererek "Lütfen kendini bize tanıtıp, sorumu cevaplayabilir misin?" dedi Dean kaldırdığı elini indirip kızın cevabını dinledi. "-Adım, Pelenope Clearwater Efendim. Animaguslar, kendi şekillerini değiştirebilen insanlardır. Örneğin bir kediye dönüşebilirler. Ancak animagus olmak, çok zordur. O yüzden sıkı bir çalışma gerektirir. Bu yüzden animagus olmak isteyen veya bu konuda yeteneği olan kişiler, Sihir Bakanlığı tarafından ciddi bir şekilde takip edilir." doğruydu yani kendi cevabına benzerdi. Ders tek düze gidiyordu ve biraz sıkılmıştı Dean etrafındaki tanıdık yüzlere bakındı. Bir kaç tanesini tanıyordu ve göz göze geldiklerinde kısa bir gülümsemeyle selam verip önüne döndü. Profesör sözlerine devam ediyordu. "Pekala Mrs. Claerwater. Cevabınız için teşekkür ederim. Oturabilirsiniz. Arkadaşınızın söylediklerine başka şeyler eklemek isteyen var mı?" Eklenecek daha ne vardı ki? Tarihçesini mi çıkaracaklardı? "İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Becereiksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir.

Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts prefesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyormuydu bilmiyorum. Hiç bir yazı da bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti.

İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi işeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bu gün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstünde ki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız"
dedikten sonra derse gelen ilginç tada sevinen Dean yanındaki çekmeceyi açıp içinden dişi bir sincap çıkardı. Buğulu gözlerle ona bakan sincabın boynunu kaşıdı yavaşça ve ister istemez yüzüne bir mutluluk yayıldı.Profesör:"Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var." Bunu söyledikten sonra dönüp bir çocuğa azar çekerken Dean pek takmadı ve kendini önündeki işe verdi. Fera Verto, biliyordu bu büyüyü daha önce denemişliği vardı. Çok başarılı olmasada hayvanını dönüştürebiliyordu. Sincabı biraz daha sevdikten sonra masasının üzerine koydu ve büyülü sözleri mırıldanmaya başladı Fera Verto! deneme bir sadece kuyruk değişti. Fera Verto! deneme iki vücudunun bir bölümü daha değişti. Fera Verto! ve üçüncü denemede karşında bir rakun duruyordu. Kendinden hoşnut bir ifadeyle etrafına bakındı ve profesör ortalıkta dolaşıyor etrafı kolaçan ediyor öğrencileri derse teşfik ediyordu. Bir kaç dakika sonra "İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." Dersin bitmesi ve ilk ödevin verdiği o bilindik sıkıntıyla yavaşça eşyalarını toplayan Dean, tembel adımlarla dersliği terk etti. Evet ilk dersini atlatmıştı. Birazcık Qudditch oynamasında sorun yoktu yani.
http://aether-rpg.turkproforum.com/
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

RP Yaşı : on beş.
Gerçek Adı : dilara.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyC.tesi Tem. 07, 2012 12:34 pm

Genç kız, gecenin kabuslarıyla verdiği sıkıntı bir yana uyuyamamanın yorgunluğu üzerindeydi. Uyku problemini çözmeye yarayan muggle ilaçları ya da herhangi bir büyü araştırmalıyım diye düşündü kendi kendine. Bugün biçim değiştirme dersinin olduğu aklına geldi birden bire. 'Kahretsin, hiç zamanı değil,' diyerek yerimden kalktım. Saçları o kadar özensizdi ki, buna anlam veremiyordu. Bütün bir gece kabuslarla uğraşmıştı, bu yüzden bu duruma geldiğini düşündü. Hazırlandıktan hemen sonra zemin kattaki biçim değiştirme dersliğine yöneldi. Uykunun ve sakarlığının etkisiyle tökezleyen genç kız alt dudağını ısırdı ve etrafı gözledi. Dersliğe girdiğinde bu yıl pek öğrencinin biçim değiştirme seçmediğinin farkına vardı. Gözlerini kısıp etrafa bakmaya başladı ve gözüne Katie çarptı. Hızla yanına gitti ve gülümsedi. "Bu yıl sıkıcı geçeceğe benziyor, ha?" Genç kız profesörün sınıfta olduğunu farketmemişti. Profesörün gayet sert bir duruşu vardı. Gossipy'nin anketinde, yeni olmasına rağmen, ikinci sıraya oturmuştu.

Sınıfta sessizlik ortamı sağlanıncaya tek bakışmaya devam etmişlerdi. Kısa bir sessizlikten sonra profesör boğazını temizledi ve ciddi bir ses tonuyla konuşmaya başladı. "İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." Ciddiyet... Genç kızın başarabildiği son şeydi bu. 'Lanet olsun, lanet olsun. Bu yıl cezalılar sırasının başında olacağımdan kimsenin şüphesi olmayacak sanırım,' diye geçirdi içinden uyuklar halde. Katie'nin koluna dürtmesiyle sıraya yasladığı kolunu çekti ve dik oturmaya gayret etti. "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" Animaguslar. Genç kızın ailesinde de bir kaç animagus vardı. Aslında son zamanlarda öğrendiği bilgi onun da animagus olduğunu gösterebilirdi. Sonuçta bir kurda dönüşmek hiç normal bir şey değildi. Genç kız sınıfa baktığında öğrencilerin çoğunun soruyu cevaplamak için el kaldırdığını gördü. Bu yüzden hiç zahmet etmeyip, Profesör Francisca'nın söz vermesini bekledi. "Lütfen kendini bize tanıtıp, sorumu cevaplayabilir misin?" Çekingen çocuğun verdiği cevabı genç kız ve profesör dahil kimse yeterli bulmamıştı anlaşılan. Genç kız elini tekrar sıraya yasladı ve gözleri kısık bir şekilde Profesör Francisca'ya bakmaya devam etti. "Pekala Mrs. Claerwater. Cevabınız için teşekkür ederim. Oturabilirsiniz. Arkadaşınızın söylediklerine başka şeyler eklemek isteyen var mı?" Kimseden ses çıkmamıştı, genç kız ise söylemek için geç kalmıştı. çünkü profesör çoktan cümlelerine başlamıştı. "İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Beceriksizlere göre bir şey değildir. Bir metamorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesneyi masadan alıp yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir. Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts profesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyor muydu, bilmiyorum. Hiç bir yazıda bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti. İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi şeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bugün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstündeki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız. Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var. " Yavaşça çekmecesini açan genç kız, sevimli sincabı deneyden çok gıdıklamada kullanacağını düşündü, gülümsedi. Genç kız bunları yaparken, Profesör hiddetle bir öğrenciye yüksek bir ses tonuyla konuşmaya başladı. "Sen orada ki, cezalısın. Bir daha o hayvana o şekilde bir şey yaptığını görürsem, bir sincap olmanın nasıl bir his olduğunu birinci elden tadarsın. Hayvanları sizlere bir şeyler öğrenebilmeniz için getirdim. Onlara işkence edebilmeniz için değil. Şimdi herkes önünde ki sincabı bir rakuna dönüştürsün." Birden yerinden hoplayan genç kız yakalanmamanın etkisiyle olsa gerek gülmeye başladı, profesörün kendisine bakan gözlerini görünce gülmeyi bırakıp büyüye odaklandı. "Fera Verto!" Tatlı sincabın rakuna dönüşmesini izlerken Katie'ye döndü ve kafasını dikleştirdi sesini komik bir hale getirdi. "Merhaba ben rakun. Eskiden daha tatlıydım aslında," sonradan gülümsedi ve önüne döndü. "Susmak benim için iyi bir davranış olacak, kesinlikle," diyerek kafasını eğip burnunu rakunun tüylerine değdirdi, profesörün sözleriyle tekrar doğruldu.

"İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." Ders bittikten sonra derin bir oh çeken genç kız Katie'yi uykusunu açacak bir şeyler içmeye gitmek için davet edmişti. Katie'nin olumlu bir cevap vermesini umarak derslikten ayrıldı.

Rp Out.:
http://melaniephoenix.tumblr.com/
Anastacia Bouviér
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Anastacia Bouviér

Gerçek Adı : Bilgö&Dilorağ&Örümcek.

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyC.tesi Tem. 07, 2012 10:23 pm

Anastacia derin bir nefes aldı ve kitaplarını göğsüne bastırdı. Senenin ilk dersine hem girmek istiyordu hem de istemiyordu. İstiyordu çünkü Phomel'le birlikte girdiği ilk ders olacaktı; istemiyordu çünkü bu bir dersti, Merlin'in cesareti aşkına!
Kitaplarını kolunun altına sıkıştırmayı seçti ve sınıfa girdi. Ne yazık ki biraz geç kalmıştı. Kalabalığın arasından Phomel’i aradı. Altın renkli, dalgalı saçlar gözüne çarptığında gülümseyip oraya ilerledi. Daha 5 adım atmamıştı ki Melanié’nin yanındaki Katie’yi fark etti. Üstelik etraflarında hiç boş yer yoktu. Somurttu. “Vazgeçtim, ” dedi kendi kendine “Bu dersi hiçbir şekilde istemiyorum”. Bu sefer, daralan içini rahatlatmak için bir iç geçirdi ve işe yaramadığını görüp yakınlarda bulabildiği ilk boş sıraya oturdu. Kitaplarını açarken etraftaki herkesin yerine oturduğunu ve sessizleştiğini fark etti ve başını kitabından kaldırdı. Öğretmen masasında kıpırdamadan duran silüet gözüne çarptı. Sert bakışları teker teker bütün öğrencilerin üzerinde geziniyordu. “Anlaşılan Biçim Değiştirme Profesörümüzle çok eğleneceğiz.” diye düşündü Ann kendi kendine ironi yaparak. İlk derse bu şekilde giriyorsa sınavlar ve ödevler konusunda kim bilir nasıl olacaktı. Bir süre sonra profesör konuşmaya başladı.
"İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." dedi profesör ilk önce hafifçe öksürerek. Dudaklarının arasından çıkan kelimeler anlaşılabilir ve güçlüydü. “Aslında duruşu gayet güçlü, ” diye düşündü Anastacia Profesör Fransica kısa bir ara verdiğinde. “Yine de değişik biri”
"Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" diye devam etti profesör. Anastacia elbette bir şeyler biliyordu ama hepsi kulaktan dolma bilgilerdi. Hatta yanlış da olabilirdi. Senenin ilk dersinde kendini rezil etmek ve Slythor’ların diline düşmek istemiyordu. Neyse ki bir sürü kişi el kaldırmıştı. Profesör Francisca bir öğrenciyi seçti.
"Lütfen kendini bize tanıtıp, sorumu cevaplayabilir misin?" dedi ve Anastacia kızın cevabını dinledi. "-Adım, Pelenope Clearwater Efendim. Animaguslar, kendi şekillerini değiştirebilen insanlardır. Örneğin bir kediye dönüşebilirler. Ancak animagus olmak, çok zordur. O yüzden sıkı bir çalışma gerektirir. Bu yüzden animagus olmak isteyen veya bu konuda yeteneği olan kişiler, Sihir Bakanlığı tarafından ciddi bir şekilde takip edilir."
Anastacia bakışlarını hala yerinden kıpırdamamış olan profesöre doğrulttu. Duruşunda ya da bakışında bir değişiklik yoktu. Belli ki kızın cevabını beğenmemişti.
"Pekala Mrs. Claerwater. Cevabınız için teşekkür ederim. Oturabilirsiniz. Arkadaşınızın söylediklerine başka şeyler eklemek isteyen var mı?"
Anastacia yine el kaldırmadı. Etrafına bakındı, başka el kaldıran da yoktu zaten. “Umarım beni seçmez” diye düşündü. Parmak kaldırmamış olan öğrencileri ayağa kaldırıp acı çektiren bir sürü öğretmen tanıyordu çünkü. Nefesini tuttu ve profesörün içine derin bir nefes çektikten sonra devam etmesini izledi.
"İlk olarak şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Becereiksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir, “
Anastacia etrafına baktı ve birkaç kişinin not aldığını gördü. Kendisi de profesörün söylediklerini kaçırmamak için hızla temiz parşömenini açtı ve tüy kalemini hokkaya batırıp hızla not almaya başladı. Bir yandan da içinden tekrar ediyordu. ’Animagus. #Sıkı çalışma. Matemagus’lar için kolay. Doğuştan. Hayal güçleri ile sınırlı’ Merlin… Matemagus ne?” Şimdilik yazdıklarını bitirdikten sonra kaşını kaldırdı ve profesörü takip etti.
“Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts prefesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyormuydu bilmiyorum. Hiç bir yazı da bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti.”
Anastacia profesöre yetişebilmek için tüy kalemini hızla kağıdın üzerinde kaydırmaya başladı. Profesör Francisca’nın söylediği her şeyi anahtar kelimeler şeklinde parşömene döküyordu. Profesör Albus Dumbledore ve Minerva McGonagall’dan bahsedince Anastacia’nın başı aniden doğruldu ve merakla söylenilenleri dinledi. Her ne kadar bu ders onu sıksa da Hogwarts’ın geçmişi onu büyülüyordu. Onlar hakkında yazılan her türlü kaynağı okumuştu.
“İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi işeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bu gün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstünde ki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız"
Anastacia taburesinde eğildi ve profesörün söylediği çekmeceyi çekip merakla içine baktı. Minik sincap da ona bakarken Ann gülümsedi .
Anastacia sincapla bakışırken bir yandan da profesör konuşmaya devam ediyordu. "Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var. Sen oradaki, cezalısın. Bir daha o hayvana o şekilde bir şey yaptığını görürsem, bir sincap olmanın nasıl bir his olduğunu birinci elden tadarsın. Hayvanları sizlere bir şeyler öğrenebilmeniz için getirdim. Onlara işkence edebilmeniz için değil. Şimdi herkes önünde ki sincabı bir rakuna dönüştürsün."
“Yarım tur. Fera Verto. Yarım tur. Fera Verto”
Anastacia içinden sihirli kelimeleri ve gerekli kuralları sayıklarken asasını kavradı ve sincaba doğrulttu. Oldukça heyecanlıydı. “Vera Verto”. Sincap bir iki santimetre sıçrayıp Anastacia’nın asasının ucunu ısırdı. Ann içinden delice profesörün fark etmemesini umarak asasını sincaptan kurtardı. Masasının üzerine düşen gölgeyle ancak Profesör Francisca’nın önünde durduğunu fark edebildi. Ah, ne zaman dilekleri gerçekleşmişti ki zaten?
“Fera Verto, Bayan Bouveir. Vera Verto değil” dedi profesör her zamanki ses tonuyla. Ann dudağını ısırdı ve profesör yanından uzaklaşırken asasının ucunu kontrol edip bir daha denemeye karar verdi. “Fera Verto” dedi bu sefer kararlı bir sesle. Bu sefer de bileğini tam tur döndürmüştü!
En sonunda rakununu elde etmeyi başarmıştı. Gururla gülümserken dersin sonuna geldiklerini fark etti.
"İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. Ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim."
Anastacia rakununu hafifçe sevip çekmecesine geri koydu. Bir yandan da hafifçe kaşları çatılarak profesörü dinliyordu. Eşyalarını toplarken Profesör Francisca’nın acımasız bir kişiliği olduğunu düşünmeden edemedi. Tutucu ve katı kişiliği bir başka, ilk dersten ödev vermesi bir başka, göz dağı vermesiyse bambaşka bir konuydu.
Hafif bir iç çekerek profesörün odasına girişini izlerken eşyalarını topladı. Ödevini ne zaman yazmaya başlayacağını çoktan hesaplamaya başlamıştı bile.

Spoiler:
Clara Carlevaro

Clara Carlevaro

RP Yaşı : 18
Gerçek Adı : Selis

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyC.tesi Tem. 07, 2012 10:49 pm

Biçim Değiştirme dersinin işleneceği yere doğru giderken gülümsemeden edemiyordum. Aslında uzun bir süredir durduk yerde gülümsemeden edemiyordum. Sonunda, çektiğim onca acıya rağmen mutlu olmayı başarabilmiştim. Steve ile olmak, Hogwarts'ta yaşamak. Bunlar hayal bile edemeyeceğim kadar mutlu ediyorlardı beni. Şimdi, bunları düşünürken yine gülümsüyordum ve ayrıca içimde büyük bir heyecan vardı. Biçim Değiştirme dersleri beni oldum olası heyecanlandırmıştı zaten. Sınıftan içeri girdiğimde, Steve'in çoktan sınıfa gelmiş ve bir yere oturmuş olduğunu gördüm. Onu görünce gülümsedim ve kalbimin deli gibi çarpıyor oluşuna aldırmamaya çalıştım. İlk dersten Steve ile dikkatimin dağılmasına izin vermemeliydim.

Steve'in yanına otururken, sınıftan girdiğimde profesörü görmemiş olduğumu fark ettim. Gözlerimi hafifçe kıstım ve profesörü incelemeye başladım. Görüntüsü kadar sert biri olmamasını umuyordum. Steve'e döndüm ve, "Ee, dönemin ilk dersi için hazır mısın?" diye sordum. Steve gülümsedi ve, "Ben her zaman hazırımdır, Alex." dedi. Yanağıma bir öpücük kondurmak üzere yaklaştı, ardından profesörün sınıfta olduğunu hatırlayarak geri çekildi. Kaşlarımı kaldırıp mahcup bir şekilde profesöre baktım. Ancak o bizi fark etmiş gibi görünmüyordu. Bunu anladığımda rahatlayarak derin bir nefes aldım ve Steve'e bakarak, "Daha dikkatli olmalısın seni şapşal," dedim sırıtarak. Steve de bana sırıttı, ardından bakışlarını ayağa kalkmış, derse başlamak üzere olan profesöre çevirdi. Profesör sert bakışlarıyla konuşmaya devam etmekte olan herkesi süzdü, bu da sınıfta çıt çıkmamasına neden oldu. Şaşkınlıkla adama baktım, doğrusu koskoca bir sınıfı sadece sert bakışlarla süzerek susturmak tebrik edilmesi gereken bir şeydi. Profesör bir nefes aldı, ardından konuşmaya başladı. "İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." Profesör hiç de umduğum gibi biri çıkmamıştı, anlamam gerekirdi zaten. Profesör bunları söyledikten sonra Steve'e baktım. Steve, profesörün böyle biri olmasının gayet normal bir şey olduğunu düşündüğünü belli edercesine omuz silkti. Ben de sıkıntılı bakışlarla profesöre bakmaya devam ettim. "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" diye sordu profesör. Sınıfta birkaç kişi parmak kaldırdı, aralarında Steve ve ben de vardık. Ancak profesör bizim yerimize bir başkasını kaldırdı, bunun üzerine iç çekerek kaldırmış olduğum kolumu indirdim ve kızın verdiği cevabı dinledim. Profesör kızdan cevabı duyduktan sonra, başkasının eklemek istediği bir şey olup olmadığını sordu. Doğrusu, bu adamın dersinde söz almak gözüme bir anda çok zahmetli bir iş gibi görünmüştü, o yüzden kızın söylediklerine ek olarak bir şeyler bilsem bile söz istemedim. Steve'in de bir şeyler bildiğinden emindim ancak sanırım o da benimle aynı duyguları paylaşıyordu.

Profesör kimse elini kaldırmayınca, dersi tam olarak anlatmaya başladı. "İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Becereiksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir. Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts prefesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyormuydu bilmiyorum. Hiç bir yazı da bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti. İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi işeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bu gün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstünde ki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız" dedikten sonra, Steve ve ben de dahil sınıftaki herkes çekmecesini açtı. İçinde duran sevimli küçük sincabı görünce hafifçe gülümsedim. Sincabı kibarca ellerim arasına aldıktan sonra sırama bıraktım ve profesörün söyleyeceklerini dinlerken, bir yandan da asamı tuttum. "Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var." diyerek, sincaplarımızla bizi yalnız bıraktı profesör. Asamı profesörün dediği gibi yalnızca bileğimi oynatarak sözcükleri fısıldadım. "Fera Verto." Sincabın, başından başlayarak kuyruğuna doğru değişmekte oluşunu izledim. Steve'in ne yaptığına baktım, o da sincabı rakuna çevirmeyi başarmıştı. İkimiz de birbirimize gülümseyerek baktık, ardından büyüyü tekrar tekrar rakun-sincaplarımız üzerinde denedik.

Dersin sonuna geldiğimizde, profesör en azından büyüyü yapmayı başarabilen öğrenciler olmasına sevinmiş gibi görünüyordu, ya da bu sadece büyük umutlarla dolu zihnimin bana oynadığı bir oyundu. Silkindim ve dikkatimi başka şeylere vermeye çalıştım. Profesör, "İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." dediğinde, tüm sınıf sincaplarını çekmecelerine geri koydu. Steve ile hızla sıradan kalktık ve sınıftan çıktık. Steve ile bir sonraki derslerimiz farklıydı, ama bu beni fazla üzmüyordu. Günün sonunda ödevlerimizi yapmak üzere kütüphanede buluşacaktık ve bu bütün gün ayrı kalmamızı az da olsa çekilebilir kılıyordu. Gülümsedim ve Hogwarts'ta, bu seneki ilk dersimin gerçekten de harika geçmiş olduğunu fark ettim.

Spoiler:
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

Gerçek Adı : Esin the first.

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyPaz Tem. 08, 2012 2:56 pm

Bilincinizin ve duyularınızın işlemediği bir durumdan uyanmanın, tuhaf ve anlatılması zor bir etkisi vardır. Bunu tanımlamak neredeyse olanaksız: bir tür, hayallerle karışık, şaşkın bir bilinç hali, tatlı bir yorgunluk hissettiğiniz bir yarı uyanıklık ve yarı uyku hali. Yavaşça kendime gelirken, çığırmayı andıran kuş sesleri duydum. Biri bana kendimi iyi hissedip hissetmediğimi soruyordu. Bir an, geç uyandığımı ve tembellik yaptığım için azar yiyeceğimi sandım, fakat aceleyle doğrulmak üzereyken, bu düşünce aklımdan tamamen silindi ve hasta olabileceğimi düşündüm. Elimi ışığı engellemek için kaldırarak gözlerimi yavaşça açtım.

Kendinizi yerden yüzlerce metre yükseklikte bulmak nasıl bir histir bilirsiniz. Paniklersiniz ve en yakın yere tutunmaya çalışırsınız. Şey, bende öyle yaptım. Bir saniye boyunca, aşağı düşeceğim korkusu ile bulduğum ilk demire sıkıca yapışmış şekilde kaldım. Baykuşhane'de olduğumu ve yanımda benden büyük bir öğrenci olduğunu ancak daha sonra fark edebildim. Derin bir nefes alarak sakinleşmeye çalışırken, bana uzatılan eli kabul ettim ve ayağa kalktım. "İyi misin?" diye sordu, Slytherin armasını görünce fazla rezil olmadığıma sevindim. "Ne kadar zamandır buradayım?" diye sordum üstümü silkelerken. Kendisinin yeni geldiğini söyledi, bir yandan elindeki zarfı gösteriyordu. Sakinleşmeye çalışarak baykuşların arasında ilerledim, o da kahverengi bir okul baykuşuna mektubunu bağlamaya girişmişti. Neler olduğunu hatırlamaya çalışırken başıma ağrı girdiğini hissettim. Son hatırladığım şey gece uyandığım ve tekrar uyuyamadığım için salona indiğim kısmıydı, ondan sonra birkaç ev cininin ortalığı toparlamasını izlerken ayağa kalkmıştım ve-

"Peeves." dedim yarı kızgın yarı şaşkın tonla. Çocuk bana bir bakış atarken açıklama yapma gereği duydum; Peeves gece ortak salona girdiğinde kendisini rahatsız ettiği için Katherine kafasına bir kitap fırlatmıştı, o da güzel bir şaka ile tekrar geleceğini söylemişti ve pis pis sırıtarak dışarı çıkmıştı. Kendisini baykuşhanede bırakmak nasıl bir şaka anlayışı ise artık. Gece bir yerlerden yuvarlanıp aşağı düşse Peeves'in umrunda olmazdı, memnun bile olabilirdi hatta. Anlatmayı bitirdiğimde güneşin oldukça yükselmiş olduğunu ve şimdi gözümü rahatsız edecek bir hizaya geldiğini fark ettim. "Bu arada, saatin var mı? Kahvaltıyı kaçırdım mı?" diye sordum öğrenciye, mektubu bağlamış aşağı inmeye hazırlanıyordu. "Kahvaltı bitti, ilk dersin başlamasına da beş dakika var. Benim dersim boş olduğu için gelmiştim, acele etsen iyi olur." dedi saatine bakarken. Yanına koşarcasına giderken "Söylesene, topuklu ayakkabı ile bir kuleden zindanlara ne kadar hızlı koşabilirsin?" dedim sırıtarak. Ona tutunup ayakkabılarımı baykuş pisliğine bulanmamış bir yerde çıkardım ve hızlıca merdivenlerden inmeye başladım. "Teşekkürler." diye bağırdım arkama bakmadan.

Çevreme bakmadan Kütüphane katına kadar koştum. Ayakkabılarımı tekrar giydikten sonra hızlı adımlarla kestirmelerden ilerlemeye devam ettim. Öğrenciler ellerinde kitaplar ile sınıflara gidiyordu, bir sınıfta dersin çoktan başladığını görünce daha da hızlandım. Dönemin ilk dersine geç kalmak berbat bir azarı beraberinde getireceğinden böyle bir şeye hiç niyetim yoktu. Zindanlara inmekten vazgeçip direk Biçim Değiştirme sınıfına ilerlemeye karar verdim, neyse ki dün gecemi ders programını ezberlemek ile geçirmiştim. İlk ders olduğu için kitaplara ya da parşömen ve tüy kaleme ihtiyaç duymayacağımı umdum, olmadı Hufflepufflı birilerinden aşırırdım zaten. Sınıfın olduğu koridora vardığımda hala kapının açık olduğunu görünce koşabildiğim kadar hızlı olmaya çalıştım, kendimi içeri attım ve arka sıralarda boş bulduğum bir yere oturduğumda kapının kapandığını duydum. Harika, beni mi bekliyorlardı yoksa? Profesör ile göz göze gelmemeye çalışarak boğazını temizlediğini duydum ve ilk kez bir profesörün hemen derse başlamasını diledim.

"İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." Son söylediklerini duyunca kafamı sıraya dayayıp önümdeki kızın arkasında olabildiğince saklanmaya çalıştım. Biraz daha uğraşırsam bukalemun veya görünmez adam tipi bir şeye dönüşebilirdim zaten, Oscarlık performans. "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz..." Rahatladığımı hissettim, neredeyse gülecektim hatta. Animagus olmaya heves edip bütün yaz kitaplarını okuyan kişiydim ben, Katherine Kingston! Becerememiş olmak bir tarafa, hakkında bir ton şey öğrenmiştim bile. Profesör Francisca bir soru sorup tırsmış bir öğrenciyi kaldırdığında profesöre baktım. Adam bir şekil canlı heykel gibi olmuştu, sadece gözleri ve dudakları kıpırdıyordu. Ona bakmaktan vazgeçip öğrencileri incelemeye başladım. Geçen dönem canına okuduğum Gryffindor öğrencileri grup halinde oturmuş, arada bana pis bakışlar atıyordu. Ravenclawlu olduklarını belli etmeye hevesli birkaç öğrenci öne dizilmişti ve kimseyi umursamayan inekler modunda profesörü dinliyorlardı. Geri kalanları öyle kalabalık etmeye gelmiş gibiydi zaten, aynı binada olduğum öğrencileri daha armalarına bakmadan ayırt edebiliyordum. Herkesin birden harekete geçmesi ile doğruldu ve neler olup bittiğine baktı. Birkaç öğrenci çekmecesine bakıp sevinç çığlıkları atarken kendi çekmecemi açtım. Tombul bir sincap elindeki fındık ile bana bakıyordu. "Selam." dedim elimi ona uzatıp dışarı çıkartmaya çalışarak. Bedenine göre oldukça hızlı bir şekilde koluma tırmanıp omzuma çıktı, başımı çevirip ona güldüm. Profesörün sesini duyunca sincaba bakmayı bırakıp sınıfa doğru döndüm.

"Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var." Profesörün söylediklerinden çok ilk kez kıpırdaması tuhaf gelmişti sanırım bana. Asalarını çıkarmış denemeye başlayan öğrenciler arasında dolanmaya başlarken, birkaç saniye hafif bir şaşkınlık ile ona baktım. Sincabıma doğru döndüm. "Çok çirkin bir rakun olacaksın, umarım seni tekrar sincaba dönüştürürler." dedim yüzümü düşünceliymiş gibi bir ifadeye sokarak. Sincabı alıp masaya koydum ve başımı masaya yasladım. "Daha zamanımız var, on beş dakika daha sincap olarak kalmanın tadını çıkart küçük şeytan." dedi gözlerimi sincabın hizasına getirerek. Bir süre onun fındığını yemesini ve sınıfın çabalarını izlemekten başka bir şey yapmadım. Öğrencilerden bir tanesi yeni bir tür bulmuş gibi endişeyle profesöre sesleniyordu, kafası sincap ayakları rakun olan bir hayvan vardı masasında. Sırıtarak beş dakika boyunca onları izledikten sonra sıkıldım ve doğruldum. Sınıfın çoğu masasında artık bir sincap değil de rakun oturduğu için mutlu görünüyordu. "Bana kalırsa profesör kokarca istemediği için şanslı sayılırız." dedim gözlerimi devirirken, söylediklerim fısıltıdan öte gitmemişti.

"Pekala, başlayalım o zaman." dedim asamı çıkartarak. Sincap kıpırdamadan ne yaptığımı izlemeye koyulunca bu işin gerçekten çok basit olduğuna daha da inandım. Dirseğimi masaya dayayıp sincaba yakın bir hizada tuttum. "Fera Verto." dedim bileğimi biraz çevirirken, asanın ucuyla yavaşça kafasına dokundum. Asayı tekrar cebime koydum ve masaya tekrar baktığımda elinde fındıkla oturan siyah bir rakun gördüm. Gülmekten kendimi alamayınca rakun fındığı bırakıp bana bakmaya başladı şaşkınlıkla. Hayatınının bir süresini sincap olarak geçirdikten sonra kendini tuhaf bulmuş olsa gerek. Profesörün kendilerini tebrik eden ve -önlerinde artık her ne duruyorsa- tekrar kutulara koymasını söyleyen sesini duydu. İlk dersin ödevini verirken -Hadi ama! İlk dersten kim ödev verir!- sınıf çekmece ve söylenme sesleri ile doldu. Zil sesi ile beraber ayağa kalkarken profesörün sessiz bir şekilde odasına doğru döndüğünü gördüm. Kapıdan çıkıp derin bir nefes aldım. Zindanlara gitmeye yeltenirken karnımın guruldadığını duyup koridor değiştirdim, önce mutfağa kısa bir ziyaret hiç fena olmazdı. Ondan sonra da Peeves'in canına okurdum. Yaptığım planın mutluluğu ile kimseye aldırmadan ilerlemeye başladım.

:
Janice Marchant

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyPaz Tem. 08, 2012 7:46 pm

.

En son Larissa Wartiox tarafından Salı Tem. 17, 2012 3:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

RP Yaşı : 14

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyPaz Tem. 08, 2012 10:34 pm

Sabah erken kalkmış ve senenin ilk dersi için kitaplara gömülüp hazırlanmıştı. Bu yüzden uykusuz ve halsizdi. "Tanrı aşkına muhtemelen bizden bir hayvanı ya da bir nesneyi dönüştürmemizi isteyecek ve ben bu konuda teoride mükemmel olsam da uygulama söz konusu olduğunu iğrencim." Dedi kendi kendine. Ve adımlarına dikkat ederek yatağının yanındaki komodinin üstüne yöneldi. Asasını yanına aldı, önceden hazırlamış olduğu kitapları çantasına doldurdu ve sırtına asıp yatakhaneden çıktı. Biçim Değiştirme Dersliğinin yolunu tuttu. Zilin çalmasına daha vardı ama eğer zamanın var sa neden daha önceden yerini almasın ki. Sınıfın kapısı açıktı ve kapının yanında Profesör Martin duruyordu, hareketsizdi. İçeri girdi ve her zamanki gibi en önden bir sıra bulup oturdu. Hep en öne otururdu, bunun için her şeyi yapardı. Kitaplarını çıkarıp son kez kontrol edecekti. Geçen sene işlenen derslerdeki programlara göz attı ve animagusları okuması gerektiğini anladı. Gözden geçirdiğinde başını kaldırdı ve zil sesini duydu. o sırada kitabını çantasına koyuyordu ki elinden yere düştü. Eğildi ve aldı kafasını kaldırdığında sınıfın neredeyse beşte biri dolmuştu. Yavaş yavaş diğerleri de doldu ve Profesör Martin içeri girdi. Hala içeri girip boş bulduğu yerlere oturan öğrenciler vardı ama neredeyse bütün sınıf hareketsizdi. Jordoan da dahil herkes Profesöre bakıyordu. Çünkü o da hareketsiz bir biçimde duruyordu. Sonunda mutlak sessizlik sağlandıktan sonra Profesör konuşmaya başladı.
"İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." Ardından birkaç saniye sınıfa baktı bir kere Jordoan ile göz teması kurdu ve sonra devam etti "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" Jordoan her zaman ki gibi parmağını kaldırdı ve Profesörün güzünün içine baktı, bu teknik genelde profesörlerin onu kaldırmasını sağlardı ama bu kez işe yaramadı. Çünkü Profesör hareketsizdi. Ara sıra Jordoan onun nefes aldığını bile göremedi. Sonunda sınıfın sağ tarafında duran çekinerek parmak kaldıran bir kızı gösterdi ve "Lütfen kendini bize tanıtıp, sorumu cevaplayabilir misin?" dedi.
Kız gerçekten korkmuş gibi görünüyordu, ayağı kalkıp çekingen çekingen konuştu. "-Adım, Pelenope Clearwater Efendim. Animaguslar, kendi şekillerini değiştirebilen insanlardır. Örneğin bir kediye dönüşebilirler. Ancak animagus olmak, çok zordur. O yüzden sıkı bir çalışma gerektirir. Bu yüzden animagus olmak isteyen veya bu konuda yeteneği olan kişiler, Sihir Bakanlığı tarafından ciddi bir şekilde takip edilir."
Jordoan kendisinin bile duyamayacağı hırıltılı bir sesle "Neredeyse tam bir cevap ama birkaç bilgiyi kaçırmış gibi görünüyor." dedi. Görünüşe göre Profesör de aynı fikirdeydi.
"Pekala Mrs. Claerwater. Cevabınız için teşekkür ederim. Oturabilirsiniz. Arkadaşınızın söylediklerine başka şeyler eklemek isteyen var mı?" diye sordu Profesör Martin Jordoan elini kaldırmadı ve ne diyebileceğini kafasında toparladı tam elini kaldıracaktı ki Profesör tekrar konuşmaya başladı. "İlk olarak şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Beceriksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir. Animagus olmak sıkı çalışmayla normal bir büyücü için, üç yıl sürer. İlk başta sadece ve sadece tek bir hayvana dönüşebilirler. Ancak, çok ama çok yetenekli büyücüler, birden fazla hayvan şekli alabilir. Bunu sadece çok güçlü büyücüler yapabilir. Örneğin, yıllar önce Profesör Albus Dumbledore'nin hem bir Anka kuşuna hem de bir gelinciğe dönüşebildiği söylenir. Ancak Dumbledore, çok güçlü, çok yetenekli bir büyücüydü. Bir diğer örnek ise, yine Hogwarts prefesörlerinden, Minerva Mcgonagall'dır. Profesör Mcgonagall, genellikle bir tekir kediye dönüşürdü. Ancak değiştiği kedinin dış görünüşünü her seferinde değiştirebilirdi. Bu da bir örnektir. Kediden başka bir hayvana dönüşebiliyormuydu bilmiyorum. Hiç bir yazı da bundan bahsedilmemiş. Ancak Mcgonagall'ında ileri derecede yetenekli büyücüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar birer örnekti.

İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi işeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bu gün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstünde ki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız."
Dedi ve sınıfı izledi. Jordoan Profesörün söylediği gibi yaptı ve çekmeceyi açtı, bir yandan da asasını çıkardı. 'Tam da düşündüğüm gibi yaptı ve bir hayvanı değiştirmemizi istedi, hep haklı çıkmak zorunda mıyım?' dedi ve sincabı masasının ortasına güzelce yerleştirdi. "Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var." dedi Profesör ardından Jordoan ne olduğunu anlamadan bir öğrencinin yanına gitti ve çok sert bir şekilde "Sen orada ki, cezalısın. Bir daha o hayvana o şekilde bir şey yaptığını görürsem, bir sincap olmanın nasıl bir his olduğunu birinci elden tadarsın. Hayvanları sizlere bir şeyler öğrenebilmeniz için getirdim. Onlara işkence edebilmeniz için değil. Şimdi herkes önünde ki sincabı bir rakuna dönüştürsün." dedi.
O kadar sertti ki Jordoan yerinden sıçradı. Sonra asasını yavaşça Sincapa çevirdi ve beynini arındırdı, beyninde şişman ve çok tatlı bir rakun canlandırdı ve bileğini yarım tur çevirerek "Fera verto" dedi, ve gözleri büyüdü. Ne bir patlama ne de bir yanlışlık. İlk deneyişte başarmıştı, heyecanlıydı ve eli ayağı titriyordu. "EVET!" dedi bağırarak. Kendine mukayet olamamıştı. Sınıftaki kimse onu önemsemedi, bunun iki nedeni vardı; Birincisi herkes kendi işine odaklanmıştı. İkincisi ise Jordoan bunu sık sık yapardı. Profesör Martin'in ona bakıp güldüğünü gördü, gözü seyirmeye başladı.
Biraz bekledi, dersin bitmesine iki dakika kalmıştı ki Profesör tekrar konuşmaya başladı "İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." Rakunu çekmecesine koydu ve kitapları çantaya tıkıştırdı. Kalktı ve çantayı sırtına geçirdi. Ödevi kolaydı. Hemen başlaması gerekiyordu ve daha iki adet Blue Phoenix başvuru formunu incelemeliydi. Çok işi vardı ve adımlarını hızlandırarak sınıfın kapısına yöneldi. Tam kapıdan geçecekti ki yere kapaklandı, birkaç kişi geçerken kahkaha attı ve bir kaç Profesör geçerken sırıttı. İlk dersi de böylece bitmiş oldu.
https://twitter.com/#!/baranyetismis
David Durden

David Durden

RP Yaşı : 33
Gerçek Adı : Merve ben aynı zamanda Dean Bloom ve Sophie A. Ellwood'um.

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyPtsi Tem. 09, 2012 12:33 pm

Yatakhanede ki haraketlilik uyanmasına neden olmuştu. Aynı yatakhaneyi paylaştığı çocuklar hazırlanıyorlardı. Yavaşça yatağından kalktı ve hepsine kısa bir günaydın dedikten sonra hızlıca üstünü değiştirdi ve çantasını alıp ortak salondan çıktı. Büyük salona uğrayıp kısa bir kahvaltı ettikten sonra ilk dersi olan biçim değiştirmenin yolunu tuttu. Sessizce koridorda ilerlerken koluna çarpan bir çocuğa ciddi anlamda sinirlenip hışımla arkasından rusça iki hakaret salladıktan sonra biçim değiştirme dersiğine girdi. Görünmez olmaktan bıkmıştı. İnsanların onu görüpte görmezden gelmesi dokunuyordu artık. Onun gerçeğini bilmeseler de onun farklı bir ucube olduğunu düşünen çoktu. Dersliğe öyle bir sinirle girmişti ki karşısına çıkan kıza çarptı. Son anda kızı tutup özür diledi ve ilk gördüğü yere oturdu. Bir kaç dakika sonra Profesör derse başlamak için ağzını araladı. "İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." İspanyol, ciddiyete önem veren bla bla... İspanyolca biliyordu. Fakat bunun bir önemi yoktu. Derste ciddiyeti kaçıracak son insan da o olduğundan bunlarda pek önemli değildi. "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" Ivan biliyordu ama söylemek gelmiyordu içinden. Zaten derslerde ingilizce konuşma zorunluluğu olduğundan zorlanıyordu. Aksanı ve bazı rusça sözcüklerden dolayı konuşmak istemiyordu. Bir kız seçip sorusunu cevaplaması için kaldırdı profesör "Lütfen kendini bize tanıtıp, sorumu cevaplayabilir misin?" Kız sıkıla sıkıla yerinden kalktı ve "-Adım, Pelenope Clearwater Efendim. Animaguslar, kendi şekillerini değiştirebilen insanlardır. Örneğin bir kediye dönüşebilirler. Ancak animagus olmak, çok zordur. O yüzden sıkı bir çalışma gerektirir. Bu yüzden animagus olmak isteyen veya bu konuda yeteneği olan kişiler, Sihir Bakanlığı tarafından ciddi bir şekilde takip edilir." Evet kısmen böylede açıklanabilirdi. Bir kaç bilgi daha eklenirse eksiksiz olabilirdi. Profesörde böyle düşünmüş olacak ki: "Pekala Mrs. Claerwater. Cevabınız için teşekkür ederim. Oturabilirsiniz. Arkadaşınızın söylediklerine başka şeyler eklemek isteyen var mı?" Yine cevap vermeyen Ivan kafasını önündeki sıraya koydu ve söylenenleri dinlemeye başladı.
"İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Becereiksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir.

Söyleneni yaparak kafasını kaldırdı ve sincabı almak için çekmeceyi açtı. Sincabı çıkarıp sıraya koyduğunda ikisi de birbirlerini tip tip bakmaya başladılar. Hayvan arkasını döndü ve sıraya yattı. Aptal sincap diye düşündü. Profesör talimatları verirken onu dinledi ve söyleneni yapmak için asasını çıkardı. O sırada Bir çocuk onu kızdırmış olacak ki çocuğa bir güzel azar çekiyordu. Canı sıkılan Ivan bu sihiri biliyordu. Yazın denemişti bir çok büyü gibi. Sihirli sözcüklerin yanında biraz daha dikkatli düşünmek gerekliydi. El hareketiyse yarım turun bir milim daha oynatacaktı hepsi bu. Sincapa döndü ve "Fera Verto!" dedi. Önündeki sincap rakuna dönüşürken büyünün gücünü izledi. "İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." Dersin bitmesiyle önündeki değişmiş hayanı geri çekmeceye koydu ve hızla sınıftan çıktı. Gün içinde yapacak daha eğlenceli şeyler bulabileceğini umuyordu.

Rp out: Yeni üye yeni ders başvurusu listede adım olmayabilir bilginize.
Madison Alexis

Madison Alexis

RP Yaşı : 14
Gerçek Adı : Merve

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptySalı Tem. 10, 2012 11:52 pm

Derse yetişmek için koşturmaktan canı çıkmıştı. Nefes nefese sınıfa girdiğinde etrafa bakındı, kimsenin dikkatini çekmemeye dikkat ederek boş bir yere oturdu. Abisini gördüğünde selam verecekti ki profesör sınıfa girdi. Sarı buklelerini düzeltip saçlarını gözünden çekerek masasında doğruldu ve parşömeni ile tüy kalemini çıkarttı. Kafasını kaldırmıştı ki profesör konuşmaya başladı "İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum. İlk olarak şunu belirtmeliyim. Dersimde kesinlikle çocukça hareketlere izin vermem. O yüzden her birinizden, mutlak bir ciddiyet bekliyorum. Umarım bu konuda anlaşılmayan bir şey yoktur." dedi. Kesinlikle anlamıştı Madison, her zaman sorun çıkarsa da anlaşılan artık cici kız olacaktı, en azından bu derslik. "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?". Animagus? Tanıdıktı ama aklına tam bir cevap gelmemişti. Okumuştu ama hatırlayamıyordu işte. Bir şeyler hatırlamaya başlamıştı ki elini kaldıramadan başka bir kız kaldırmıştı bile. Profesör "Lütfen kendini bize tanıtıp, sorumu cevaplayabilir misin?" dedi. "Adım, Pelenope Clearwater Efendim. Animaguslar, kendi şekillerini değiştirebilen insanlardır. Örneğin bir kediye dönüşebilirler. Ancak animagus olmak, çok zordur. O yüzden sıkı bir çalışma gerektirir. Bu yüzden animagus olmak isteyen veya bu konuda yeteneği olan kişiler, Sihir Bakanlığı tarafından ciddi bir şekilde takip edilir." dedi, doğru bir cevaptı ama neden kedi ile örnek vermişti ki! Hayvan deseydi ne olurdu? Sadece sinir olmuştu işte. "Pekala Mrs. Claerwater. Cevabınız için teşekkür ederim. Oturabilirsiniz. Arkadaşınızın söylediklerine başka şeyler eklemek isteyen var mı?" dedi profesör, ancak söylenecek her şeyi söylemişti işte. "İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Becereiksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir.

dedi. Madison çekmecesini açıp sevimli sincabı gördü. Ne kadar tatlıydı! Ne yazık ki hayvancağız korkmuştu. Kimseye çaktırmadan kafasını okşadı. "Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var. " dedi ve herkes hayvanlara dönerek sözleri söylemeye başladı. "Umarım canın yanmaz." dedi Madison oldukça kısık bir sesle. Boğazına dokundu, yutkundu ve "Fero Verto!" dedi. Kuyruğu dışında bir değişiklik yok gibiydi. Derin bir nefes aldı ve yeniden "Fero Verto!" dedi. Gördüğü şey karşısında gözlerini kırpıştırdı, başarmıştı! Hem de ikinci denemede. Mutlulukla etrafa bakındı ve diğerlerini - başaranları ve çabalayanları- izledi bir süre. Dersin bitimine çok az bir süre kalmıştı ki "İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." dedi profesör Madison büyük bir neşeyle rakunun kafasını okşadı ve kutuya nazikçe koydu. Çekmeceye koyduktan sonra ödev olduğunu duyduğu için bir an gerildi. Ancak kütüphaneye gidip yapabilirdi işte. İyi bir gün olacağını umarak sınıftan ayrılırken abisini göremedi, belki de çoktan gitmişti.
https://hogwartsexpress.yetkin-forum.com/t1439-madison-alexis
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

RP Yaşı : 15.
Gerçek Adı : İrom.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyC.tesi Tem. 14, 2012 12:52 pm

Güneşin doğuşunu seyretmeyeli çok olmuştu. Öyle ki, Katheryn bunun ne denli keyif ve huzur verici olduğunu neredeyse unutmuştu. Ne de olsa tatil boyunca gece ikiden önce yatmamıştı ve durum böyle olunca izleyemeye yetişebildiği tek şey güneşin batışı oluyordu. Güneşin batışını izlemeyi sevmediğinden değildi ama, doğuşunu izlemenin insanda garip ve tarif edilmesi zor bir dinginlik sağladığına inanıyordu.

Güneş yeterince yükseldiğinde ve Biçim Değiştirme dersinin saati iyice yaklaştığında genç cadı pencerenin önünden kalkarak derin bir iç çekti. Dersler yeniden başlamıştı ve zorlu olacağını düşündüğü bir yıl onu bekliyordu. Genç cadı, kendini bu düşüncelere kaptırıp dalıp gitmemek için çaba harcadı ve formalarını giyerek aynanın karşısına geçti. Sarı, dalgalı saçlarını gayri ihtiyari bir şekilde tarayıp yanlarından iki tel tokayla tutturduktan sonra kahvaltıya gitmek üzere önceden hazırlamış olduğu çantasını eline aldı. Kahvaltıya indiğinde, üzerindeki dalgınlık hala gitmemiş gibiydi. Normalde kahvaltısını pek sıkı yapıyor olmasa da yine de karnını doyuracak kadar bir şeyler atıştıran Katie, bu kez yalnızca birkaç salatalık, biraz peynir yemekle ve birkaç yudum da meyve suyu içmekle yetinmişti. Aslında, biraz sonra derse gireceğinden zihnini açık tutabilmesi için iyi beslenmesi gerektiğinin bilincindeydi ancak nedense daha fazla yiyebileceğini sanmıyordu. Bu yüzden, kahvaltı masasından kalktı ve her ne kadar henüz biraz erken olduğunu düşünse de elinde çantası, yavaş adımlarla dersliğe doğru yürümeye başladı. Dersliğe vardığında, haklı çıktığını gördü. Sınıfta profesörle birlikte çoğu Ravenclaw'dan olmak üzere birkaç öğrenciden başka kimse yoktu. Fazla ses çıkartmamaya çalışarak orta sıralardan birine geçti. Zaten sınıf neredeyse boş olduğundan yer bulmak zor olmamıştı. Öğrencilerin gelmesini beklerken fazla göze batmadan Profesör Francisca'yı incelemeye başladı. Fotoğrafını Gossipy'de gördüğünden beri yakışıklı olduğunu zaten biliyordu. Ancak duruşundan ve hiçbir okunmayan tuhaf yüz ifadesinden yeni haberi oluyordu. 'Acaba arkadaşlarına ya da ailesine karşı da böyle bir duruş mu sergiliyordur, yoksa sadece öğrencilere özel mi?' diye düşünmeden edemedi genç kız. Bakışlarını bir süre daha profesörde gezdirirse durumun garip kaçacağının farkına varan genç kız aniden bakışlarını kapıya doğru çevirdi. O profesörü incelerken sınıf şaşılacak kadar hızlı bir şekilde neredeyse dolmuştu bile. Katie, o sırada kapıdan giren Melanié'yi gördüğünde ilk kez içinin biraz canlandığını hissetti. O dinginlik hissi bir anda üzerine bir perde örtülmüş gibi yok olmuştu şimdi. Melanié, hızlı adımlarla Katie'nin yanına doğru yürürken kız Melanié'ye gülümsedi. Melanié de Katie'nin yanına ulaşır ulaşmaz kıza gülümsemeyle karşılık verdi ve "Bu yıl sıkıcı geçeceğe benziyor, ha?" dedi. Katheryn, Melanié'ye hak verdiğini belirtmek istercesine başıyla onu onayladı. Bu kısa iletişimin üzerinden çok geçmeden sınıfa bir sessizlik hakim olmuştu. Anlaşılan dönemin ilk Biçim Değiştirme dersi başlıyordu. "İyi dersler arkadaşlar. Bu yıl ki Biçim Değiştirme Profesörünüz benim. Adım Martin Francisca. Merak edenler için söylüyorum, yarı İspanyolum..." diye kısaca kendini tanıttı profesör. Ardından hiç vakit kaybetmeden derse geçti ve "Arkadaşlar, dönemin ilk Biçim Değiştirme dersinde, animagusları işleyeceğiz. Eminim bu konuda hakkında aranızda bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Animagus tam olarak nedir? Sorumu cevaplayacak birileri var mı?" diye sordu. Animaguslar. Daha önce duymadığı bir şey değildi. Ancak bu soruya parmak kaldıracak kadar yeterli bilgiye sahip olduğunu sanmıyordu. Belki de sadece yeni profesörden çekiniyordu. Yine de Katie, bu soruya parmak kaldırmamayı seçti. Ayrıca profesör zaten birini kaldırmıştı bile. Katie'nin tanımadığı, biraz çekinik olduğu her halinden belli olan kızın cevabının ardından profesör öğrencilere bir şey eklemek isteyen öğrencinin olup olmadığını sordu. Sınıftan çıt çıkmamıştı. Böylece profesör Animaguslar'ı kendisi anlatmaya başladı. "İlk olarka şunu bilin. Animagus olma arkadaşınızın belirttiği gibi sıkı bir çalışma gerektirir. Becereiksizlere göre birşey değildir.. Bir matemorfmagus için kendi şeklini değiştirmek, bir nesyi masadan alığ yere koymak kadar kolaydır. Çünkü doğuştan o yeteneğe sahiptirler. Ve alabilecekleri şekiller sadece hayal güçleri ile sınırlıdır. Ama bir animagus bu şekilde değildir..." Profesör Animaguslar'ı anlatırken Katie de bir yandan anlatılanları kafasına yazıp aklında tutmaya çalışıyordu. Daha sonra kitaplardan da okuyabilirdi gerçi, ama şimdi aklında tutmaya çalışmanın da bir zararı olacağını sanmıyordu.

Profesörün "İlk olarak sizlere bir hayvanın dahi işeklini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu gösterebilmek maksadı ile bu gün, sincapları rakunlara dönüştüreceğiz. Herkes masasının sağ üstünde ki çekmecesini çekip bakarsa eğer, orada bulunan sincapları bulacaksınız" demesi üzerine zaten derse kendisini vermiş olan Katie'nin ilgisi daha da artmıştı. Hayvanları, özellikle de sincaplar gibi şirin olanları- her zaman sevmiş olan genç cadı yarı heyecan yarı neşe içinde açtı çekmecesini. İçindeki sevimli sincabı incitmemeye özen göstererek onu dikkatle eline aldı ve bir kez hafifçe okşadıktan sonra masasının üzerine bıraktı. Katie, tam sincabı biraz daha sevebilmek için elini uzatıyordu ki, profesörün yeniden konuşmaya başlamasıyla bu eylemini yarıda kesmek zorunda kaldı. "Fera Verto. Sihirli sözcükler. Kolunuzu kıpırdatmadan, bileğinizi yarım tur çevirirerek sözcükleri söyleyin ve asasınızın ucu ile, hafifçe dokunun. Dersin bitmesine yaklaşık otuz beş dakika var. En azından bir değişim yakalayanlara ekstra puan var. " Katie, içinden 'Fera Verto. Bilek hareketi. Yarım tur,' diye geçirdi. Anahtar kelimeler bunlardı. O sırada pröfesörün azarladığı, sincaba karşı hiç de hoş hareketlerde bulunmayan öğrenciye kötü bir bakış attıktan sonra yeniden önüne döndü ve büyü üzerinde yoğunlaşmaya çalıştı genç kız. Büyüyü tek seferde başarabileceğini umuyordu Katie. Kendini hazır hissettiği anda nefesini tuttu ve bilek hareketini unutmayarak bir yarım daire çizerken "Fera Verto!" dedi yanında oturan Mel ile aynı anda. Ardından da asasının ucunu hafifçe önündeki sincaba dokundurdu. Sesi beklenmedik bir şekilde kendinden emin çıkmıştı. Görünüşe göre bu iyi bir şeydi çünkü sevimli sincap, giderek bir rakuna dönüşmeye başlamıştı. Katie, ilk denemede başarmış olmanın verdiği sevinç ve heyecanla gülümsemeden edemedi. Melanié'nin kendisine dönerek komik bir sesle "Merhaba ben rakun. Eskiden daha tatlıydım aslında," demesiyse neşesini daha da yerine getirmişti. Kıkırdamamak için kendini zor tutuyordu şimdi. "Susmak benim için iyi bir davranış olacak, kesinlikle," diyen Melanié'nin ardından profesörün sert ve bir o kadar da otoriter yüzüne kaçamak bakışlar atan Katie, Melanié'ye hak vermeden edemedi. Kendisi de bastırmaya çalıştığı kıkırdamalara bir an önce son vermeliydi. İlk dersten azarlanmak tam bir kabus olurdu onun için.

Profesörün "İlk ders için fena değil. Yapabilenleri tebrik ediyorum. ancak yapamayan arkadaşlara üzülmemesini tavsiye ederim. Bu biraz da pratikle alakalı. Arkadaşlar dersin bitmesine bir kaç dakika var ve herkes evcil hayvanını kutularına koyup, çekmecelerine yerleştirirse sevinirim. Evet böyle. İlk dersinizin ödev konusu, Animagus olanların Dönüştüğü genel hayvanlar. Bu konu hakkında bir parşömen uzunluğunda bir ödev yazarsanız, yeterli olacaktır. Açık konuşayım. Zor beğenirim. İlk dersimiz bitti arkadaşlar. Büyülü günler dilerim." demesiyle birlikte ders sona ermişti. Genç cadı, masasındaki sevimli hayvanı yeniden çekmeceye koymasının ardından Melanié'nin ona bir şeyler içmeyi teklif etmesine çok memnun olmuştu. Yarım yamalak yaptığı kahvaltı şimdiden karnını guruldatmaya başlamıştı bile. Bu teklife "Ah, buna gerçekten ihtiyacım var," diye yanıt veren Katie memnuniyetle oturduğu yerden kaltı ve Melanié'nin peşi sıra sınıftan ayrıldı.
https://twitter.com/CrypticDreamer
Daniel Aldous Raven
VII. Sınıf
VII. Sınıf

Gerçek Adı : Ömer

MesajKonu: Geri: Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders   Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders EmptyPtsi Eyl. 03, 2012 1:18 am

Dersin başında daldığım uykudan, dersin sonunda kalkmıştım. O yüzden dersi dinlemedim, uyudum. Şimdi ortak salona gidiyorum.

Biçim Değiştirme Birinci Dönem Birinci Ders

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası