AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Amy Patrice Olvia

Amy Patrice Olvia

RP Yaşı : 27
Gerçek Adı : Naz

VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi Empty
MesajKonu: VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi   VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi EmptyPaz Tem. 22, 2012 6:20 pm

İlk dersimin heyecanı ile sabahın ilk ışıklarında gözlerimi açmıştım. Tedirgindim, Hogwarts gibi bir okulda Profesör olmak oldukça zordu. Çok öğrencisi olmasıyla beraber, soylu bir okuldu da. Bunun tedirginliği dört bir yanımı sarıyordu. Önceden işlediğim derslerden farklı olacağını biliyordum. Bu okulda her zaman beni çeken bir şeyler olmuştu, ama bir türlü buraya doğru bir adım atma cesaretini bulamamıştım kendimde. Ta ki, Elanore’nin okuldan atılmasına dek. Bu haberi duyduğuma üzülmüştüm aslında, o iyi biriydi. İksirde de gerçekten bilgili idi. Ama üzülmenin bir şey ifade etmeyeceğini biliyordum, İksir Profesörlüğüne atanmam çok zamanımı almamıştı, ama bunun yanında bir Bina Sorumluluğu beni şaşırmıştı. Bu haberi ilk aldığımda altından kalkabileceğimden pek emin olmasamda, şuan oldukça iyi gidiyorum. Ya da en azından ben öyle düşünüyordum. Dersinde altından kalkabilmek şuan en çok istediğim şey idi.

Fazla oyalanmadan odamdan çıkıp sınıfa gelmiştim, bu boş karanlık sınıf kasvetli görünüyordu bana. Daha görüntüsüne alışamamıştım, bakalım öğrencilerle dolu bir sınıf karşısında neler hissedecektim. Masama oturdum ve işleyeceğim derslere bakmaya başladım. İlk dersim, VI. ve VII. Sınıflara idi. Hm... istediğim bir konuyu işleyebilirdim pekala. Sonuçta sınıflar ortak ders işleyecekti. Amortentia(Aşk) İksiri yapmayı öğretmek istiyordum bugün onlara. Gerçektende derslerden bunaldıkları bu günlerde, onlara iyi gelebilirdi. Bu dersin amacı, korunma, zarar verme iksirlerinin dışında iyi gelebilecek iksirleride öğrenmek değil miydi zaten? Gerekli malzemelerin dolaplarda olup olmadığını kontrol etmek için sandalyemden kalktım, evet hepsi oradaydı. Asamı hafifce salladım ve malzemeler eşit bir şekilde sıraların üzerine dağıldı. Birde iksirle ilgili bilginin olduğu bir parşömen dağıttım sıraların üzerine. Derse hazırdım, öğrencilerin gelmesini bekliyordum. Kasvetli bu oda beni boğmaya başlamıştı. Lanet olsun neden zindanlar! Bir cam dahi yoktu, nefes alamıyordum sanki. Bu durum uzun sürmemişti ama, masama dayanmış dururken öğrencilerin sesini duymamla rahatladım. Hepsi heyecanlı heyecanlı dersliğe giriyordu. Tabi aralarında uykulu, isteksiz olanlarda yok değildi. Bunu umursamadım, eğleneceklerine emindim. Sınıf artık tamamıyla dolmuştu, masama hala dayalı bir şekilde konuşmaya başladım. ‘’Merhaba, ben yeni İksir Profesörünüz, Amy Patrice Olvia.’’ Zaten beni tanıyor olan birkaç Slytherin öğrencisine bakarak göz kırptım. ‘’Bir sorun çıkmadığı sürece artık İksir derslerini beraber işleyeceğiz. Sınıfları ayırdım, artık benim derslerime bu şekilde geleceğinizi bilmenizi isterim en başta.’’ Dersliğin içinde dolaşmaya başladım, konuştukca heyecanım artıyordu sanki. Kalbim güm güm atıyordu şimdi. Öğrencilerin yüzlerine bakıyordum, çoğu ifadesizdi. Bu biraz hevesimi kırsada buna izin vermemeliydim. Omuzlarımı dikleştirdim ve masamın başına geçerek devam ettim. ‘’Bugün sizlerle Amortentia(Aşk) İksiri yapmayı öğreneceğiz. Hepinizi buna nasılda meraklı olduğu bildiğim için bunu tercih ettim. Ama unutmamanız gereken bir şey var ki, bu iksiri Hogwarts’ta yapmak kesinlikle yasaktır. ‘’ Bu İksiri yapıp ceza almalarını istemiyordum. Müfredatımda vardı, ben sadece öğretecektim. Belki okul sonra ki yaşantılarında lazım olur, kim bilir? ‘’Kullanacağımız malzemeler ise oldukça kısıtlı. Hepsini sıralarınızın üstüne dağıttım, ve birde iksirle ilgili bilgilerin ve nasıl yapılacağının yazıldığı parşömenleriniz var.’’ Böyle bırakıp yapmalarına izin vermeyi düşünmüyordum elbette. Ama hepsinin meraklı gözlerle parşömenlerini incelemelerine izin verdim. Ellerimi siyah saçlarımın arasında gezdirdim, rahatlamış gibiydim. Şimdi daha çok onlara yararlı olabilmeyi diliyordum içimden, ve bu işide başarabilmeyi. Okumalar bitince bakışların hemem hepsi yüzümde toplanmıştı. Gözüm Slytherin’li öğrencilerimdeydi, bir ayrımcılık değildi amacım ama onlar önemliydi. ‘’Sanırım hepiniz birazda olsa yapacağımız İksirle ilgili bilgi edindiniz. Malzemeniz Külbükül Yumurtaları. Yalnız bunun olması sizi güldürmesin lütfen, çünkü bu yumurtalar oldukça etkilidir ve bir çok şeyde kullanılabilir. Mesela doğrudan yenmesi sıtma tedavisinin en önemli noktasıdır.’’ Bu verdiğim bilgiyide yararlı görüyordum, en azından işlerine yarayabilecek bir şeydi. ‘’Yumurtalar Aşk İksiri için çok değerlidir. Bu iksiri belirgin sedef parıltısından ve karakteristik helezonlar halinde yükselen buhardan tanıyabilirsiniz. Sizi ne cezbediyorsa ona göre kokar. Bu yüzden kokusu herkese farklı gelir. Amortentia gerçekte aşkı yaratmaz, tabii. Aşkı imal etmek de, taklit etmek de imkânsızdır. Hayır, bu iksir sadece güçlü bir tutkunluk ya da saplantıya yol açar..’’ Bunu bilmeleri gerekiyordu, gerçektende aşka tutulacaklarını düşünürseler kendimi suçlu hissedebilirdim. ‘’Lütfen başlayın, bitirdiğinizde kazanlarınızı temizlemeyi unutmayınız. Bundan sonrasını izleyip İksir bilginizi ölçeceğim. Bitirenler lütfen şişelerini masamın üzerine bıraksın.’’ Masama oturup onları izlemeye başladım. Pek çoğu işin büyüsüne kapılmıştı bile. Bu iksiri seçmekle hata yapmak istemiyordum. Yavaş yavaş öğrenciler ayaklanmaya başlamıştı bile, bitiren şişesini bırakıp çıkıyordu.

Yalnız kaldığımda masamdaki şişelere baktım, aralarında başarılı olanlarla beraber başaramayanlarda vardı. Olsun bu sorun değildi, en azından dersime katılan öğrenciler bunun için uğraşmıştı. Şişelerin hepsini dolabıma koydum ve kilitledim. Diğer sınıflarında dersini işledikten sonra değerlendirecektim. Başarmış olmanın verdiği haz ile derslikten çıktım. Bahçeye doğru ilerlerken duyduğum haz yüzümden okunuyordu.

Bakınız:
Elliot John Dubenich
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Elliot John Dubenich

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Kadri

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi   VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi EmptyPaz Tem. 22, 2012 7:10 pm

Geçen iksir dersi çok kötü geçmesine rağmen. Kötü iksiri yapamamak oluyor. Tekrar o derse girmek istemiyordum. Ama gitmek zorunda olduğumu biliyordum. Normalde Profesör Rheanna'nın yüzüne bakamazdım ama bu sefer sorun olacağını sanmıyordum çünkü hem bina sorumlumuz hem de iksir profesörümüz değişmişti. Nedenini bilmiyordum etrafta bir sürü dedikodu vardı. Belki sonra ortaya çıkar. Bunu tek bilen biz Slytherinliler olduğunu düşünüyordum. Yeni profesörün gözünde iyi biri olarak gözükmeliydim. Kadın sonuçta bina sorumlumuzdu. Genelde artık ders zamanlarını küçüklerin aceleyle koşturmasıyla anlıyordum o yüzden rahat bir şekilde ortak salonda oturuyordum. İksirleri kontrol ediyordum. Geçen sefer ki hataları yapmak istemiyordum. Bir süre sonra çocukların hala etrafta olduğunu fark ettim. Ders programıma bakmam gerektiğini düşündüm. Cebimden kağıdı çıkardım ve iksir dersine az kaldığını anladım. Üzerinde sadece iki sınıfa diye yazıldığını unutmuştum. Geçen dersin sistemi iyiydi aslında. Geç kalmamak için hemen kitabımı kapattım ve yerimden kalkıp ortak salondan çıktım.

İksir dersliği ve ortak salon zindanlarda olduğu için ulaşmam çok zor olmamıştı. İçeriye girdiğimde derslikte değişiklik olmadığını gördüm. Sihir tarihi dersliği gibi bekliyordum burayı da. Benimle birlikte bir çok kişi dersliğe geliyordu. Bir yer bulup hemen oraya oturdum. Profesör içerideydi. Sınıf tamamen dolduktan sonra konuşmaya başladı. ‘’Merhaba, ben yeni İksir Profesörünüz, Amy Patrice Olvia.’’ Slytherinlilere dönüp göz kırptı. Diğer binalar gördüyse hemen sinir krizine girmiş olmalılardı. ‘’Bir sorun çıkmadığı sürece artık İksir derslerini beraber işleyeceğiz. Sınıfları ayırdım, artık benim derslerime bu şekilde geleceğinizi bilmenizi isterim en başta.’’ dedi. Profesör etrafta dolaşmaya başlamıştı. ‘’Bugün sizlerle Amortentia(Aşk) İksiri yapmayı öğreneceğiz. Hepinizi buna nasılda meraklı olduğu bildiğim için bunu tercih ettim. Ama unutmamanız gereken bir şey var ki, bu iksiri Hogwarts’ta yapmak kesinlikle yasaktır. ‘’ Çok gereksiz bir iksirdi. Ama Hogwarts'ta yasaksa bunu kesinlikle yapmalıydım. Kızların çok hoşuna gidecek bir iksirdi büyük ihtimalle bu. ‘’Kullanacağımız malzemeler ise oldukça kısıtlı. Hepsini sıralarınızın üstüne dağıttım, ve birde iksirle ilgili bilgilerin ve nasıl yapılacağının yazıldığı parşömenleriniz var.’’ Malzemeleri fark etmiştim ama parşömeni profesör söyleyene kadar fark etmemiştim. Hemen parşömeni alıp incelemeye başladım. Bu parşömen iksiri yapmamda büyük olanak sağlayacak gibi gözüküyordu.
‘’Sanırım hepiniz birazda olsa yapacağımız İksirle ilgili bilgi edindiniz. Malzemeniz Külbükül Yumurtaları. Yalnız bunun olması sizi güldürmesin lütfen, çünkü bu yumurtalar oldukça etkilidir ve bir çok şeyde kullanılabilir. Mesela doğrudan yenmesi sıtma tedavisinin en önemli noktasıdır.’’ Sıtma hastalığında kullanılan bir şeyi aşk iksirinde kullanmak garipti. ‘’Yumurtalar Aşk İksiri için çok değerlidir. Bu iksiri belirgin sedef parıltısından ve karakteristik helezonlar halinde yükselen buhardan tanıyabilirsiniz. Sizi ne cezbediyorsa ona göre kokar. Bu yüzden kokusu herkese farklı gelir. Amortentia gerçekte aşkı yaratmaz, tabii. Aşkı imal etmek de, taklit etmek de imkânsızdır. Hayır, bu iksir sadece güçlü bir tutkunluk ya da saplantıya yol açar..’’ Beni neyin cezbettiğini bilmiyordum. Öğrenmek iyi olabilirdi. ‘’Lütfen başlayın, bitirdiğinizde kazanlarınızı temizlemeyi unutmayınız. Bundan sonrasını izleyip İksir bilginizi ölçeceğim. Bitirenler lütfen şişelerini masamın üzerine bıraksın.’’ Profesör masasına geçmişti. Hemen malzemeleri kullanarak iksiri yapmaya başladım. Külkübül yumurtası soğuktu. Hemen parşömendeki gibi yumurtayı kazana attım. Kazan ısınmaya başlamıştı yumurta da çatılıyordu. İçinden bir sıvı çıkmıştı. Profesörün dediği gibi olunca iksir tamamlandığını anladım. Parşömende de bir şey yazmıyordu başka. Olduktan sonra iksiri masamda duran cam şişeye boşalttım. Kokusu çok güzel bir parfüm gibiydi. Tanıdıktı aslında. Sanki bunu okulda biri kullanıyordu. Ama düşünmek istemiyordum. Birilerine şaka yapmak için kendime de almak istedim. Ama yasak olduğundan almamıştım. Cam şişenin kapağını kapatıp profesöre götürdüm. Masaya doğru giderken bir kaç başarısız iksir görmüştüm. Bir kaç iksir daha vardı. Ders bittikten sonra kendimi dışarı attım. Çünkü iksirimden yayılan koku hala aklımda dolanıyordu. Rahatsız edici bir kokuydu.
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Dora

MesajKonu: Geri: VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi   VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi EmptyPaz Tem. 22, 2012 8:55 pm

İksir dersliğine doğru ilerlerken neredeyse uyukluyordum. Bu aralar diye adlandırdığım dalgınlık bir türlü geçmemişti. Derslerden iyice kopmuştum, çoğuna girmiyordum bile. Bu hiç iyi olmuyordu. Bir seherbaz olmak için kesinlikle çok iyi olmak gerekiyordu. Bense, kendini dağıtmış sersemin teki gibi davranıyordum. Artık bundan vazgeçmem gerekiyordu. Buna hemen şimdi başlamaya karar vermiştim. Bu derste, iksir dersinde. Derse katılacak, hatta orada bir kaç kız bile kesecektim. Bundan güzeli var mıydı zaten? Keyfim az da olsa yerine gelmişti. Dersliğe girdiğimde oldukça kalabalık olduğunu gördüm. Boş bir sıra bulana kadar kızlara gülümseye gülümseye dolandım. Onlarda buna şaşırmış gözüküyordu, sonuçta ne zamandır kafamı yerden kaldırmıyordum. Yeni Profesöre baktım. Of! dedirttirecek bir güzelliği vardı. Ama ne yazık ki bu da bir Slytherin'di. Çok geçmeden hemen kendini tanıttı. Ses tonuda oldukça tatlıydı. Haraketleri, her şeyi. Bilmesem asla öyle bir binanın sorumlusu olduğuna inanmazdım herhalde. Aşk iksirini yapacağımızı öğrendiğimde ister istemez alaycı bir şekilde güldüm. Buna ihtiyacım yoktu ki. Ama üzerimde yoğunlaşan kızların bakışı hoşuma gitmişti. Ve kesinlikle unutmamam gereken bir şey vardı ki, kızların verdiği hiç bir şeyi yememeliydim. Tabi amansız bir şekilde birine aşık olmak istemiyorsam. Önümdeki parşömene baktım. Bir cins yumurta mı? Kulağa saçma geliyor öyle değil mi? Umursamadım ve parşömeni gerisin geriye sıraya bıraktım. ‘’Sanırım hepiniz birazda olsa yapacağımız İksirle ilgili bilgi edindiniz. Malzemeniz Külbükül Yumurtaları. Yalnız bunun olması sizi güldürmesin lütfen, çünkü bu yumurtalar oldukça etkilidir ve bir çok şeyde kullanılabilir. Mesela doğrudan yenmesi sıtma tedavisinin en önemli noktasıdır. Yumurtalar Aşk İksiri için çok değerlidir. Bu iksiri belirgin sedef parıltısından ve karakteristik helezonlar halinde yükselen buhardan tanıyabilirsiniz. Sizi ne cezbediyorsa ona göre kokar.Bu yüzden kokusu herkese farklı gelir. Amortentia gerçekte aşkı yaratmaz, tabii. Aşkı imal etmek de, taklit etmek de imkânsızdır. Hayır, bu iksir sadece güçlü bir tutkunluk ya da saplantıya yol açar..’’ Bunu duymak biraz rahatlatıcımıydı bilemiyordum. Birine saplantılı bir şekilde yaşayacağıma, aşık yaşardım daha iyi. Sonuçta o bir duygu demekti, saplantı ise bir çeşit psikopatlık. ‘’Lütfen başlayın, bitirdiğinizde kazanlarınızı temizlemeyi unutmayınız. Bundan sonrasını izleyip İksir bilginizi ölçeceğim. Bitirenler lütfen şişelerini masamın üzerine bıraksın.’’ Profesörün masasına oturuşunu izledim, bir süre ona öylece baktım. Etrafımdaki herkes iksir ile uğraşmaysa başlamıştı bile. Yavaşca önümde duran yumurtayı elime aldım ve kazanıma vurarak kırdım. İçi pek sıvı gibi durmuyordu. Ne olduğuna bakmadan kazanın içine attım. Biraz karıştırdım, şimdi her yanım çimen kokuyordu. Çimenlerin üzerinde ki su damlacıklarını bile hissedebiliyordum. Başarmıştım bu harikaydı. Hemen küçük bir şişenin içine doldurdum ve Profesör'ün masasının üzerine bıraktım. Kazanımı temizleyip sınıftan çıktım. Kendimi bahçeye atarken oldu diyordum, bu defa oldu.
Amy Patrice Olvia

Amy Patrice Olvia

RP Yaşı : 27
Gerçek Adı : Naz

MesajKonu: Geri: VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi   VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 7:37 pm

Ders bitmiştir.
En kısa sürede puanlarınızı vereceğim.

Başarılar
İksir Profesörü & Slytherin Bina Sorumlusu
Amy Patrice Olvia

VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası