AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Öylesine Bir Gün

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Dora

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyC.tesi Ağus. 18, 2012 6:38 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] x [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Geri: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyC.tesi Ağus. 18, 2012 6:48 pm

Hafta sonlarını seviyordum. Dersin olmadığını bilmek, geç uyanmak ve canının istediğini yapmak; insan daha ne isterdi ki. Bugün ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim olmamasına rağmen uyandığımda saat öğlen oluyordu. Oysa ki, akşama kadar uyuma planlarım vardı. Uyanmak canımı sıkmıştı. Mutfağa inip bir şeyler atıştırdım, karnım doyunca keyfim de yerine gelmişti. Etraf oradan oraya koşuşturan bir sürü öğrenci ile doluydu. Profesörlerden ise eser yoktu, ama eminim ki biri az sonra koridorlarda gezmeye başlayacaktı. Yalnız kalabileceğim bir yere gitmek istiyordum, kafamı dinleyip canımın istediği şeyi yapabileceğim. Malesef, Hogwarts gibi kalabalık bir okulda bu hiçbir zaman mümkün olamıyordu. Koridorlarda boş boş dolaşırken aklıma pek bilinmeyen teras katı geldi. Genelde açık hava bir yere gitmek isteyenler bahçeyi tercih ederdi ve teras hep sakin kalırdı. Merdivenlerin hızla değişmesini beklerken sabırsızlanıyordum, biriyle orada karşılaşmak sanırım bugün beni en fazla üzen olay olurdu.

Neredeyse koşar adımlarla terasa ulaştığım da, rahatça bir oh çekebilmştim. Kimse yoktu, yalnızdım. Bulutlara daha yakındım ve herkesten uzaktım, şahane. Aşağıya bakmak yerine ortalarda bir yerlerde buz gibi zemine uzandım ve bulutlara bakmaya başladım. Hava kapalıydı, ama soğuk değildi. Artık kışın kapıda olduğu belliydi. Kışı severdim, sıcaklıktansa soğukluk her zaman tercihim olmuştu. Ve kara tapardım, sanki o bir mücizeydi. Burada uyuyakalabilirdim, bunun sorun olacağını da sanmıyordum. Çünkü kimse artık varlığımı bile sorgulamıyordu duvarlar arasında. Var ile yok arasında bir yerdeydim ve bunu umursamıyordum. Kendimi sineye çekmiş, öylece bekliyordum ve bundan inanılmayacak derecede memnundum.

En son Isaac Lincoln tarafından C.tesi Ağus. 18, 2012 7:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Nymeria Pierce

Nymeria Pierce

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Geri: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyC.tesi Ağus. 18, 2012 7:12 pm

Cumartesi günü sabahın köründe uyanmak tam da bana göre bir şeydi. Ama olsun böylece elimdeki biraz atıştırma ile güneşin doğuşunu izlemiş, gölün oraya gezintiye gitmiş, Brian'la eğlenmiştim. Yani güzel bir geçiriyordum. Ama lanet olasıca soğuk yüzünden çok dışarıda durmamıştım. Üstüme kalın bir kazak-elbise geçirmiş, altıma renkli bir tayt giymiştim. UGG'ları da unutmayalım tabii. Normal giyim tarzım çok renklidir. Soğuğa lanet yağdırırken terasa gitmek için yürümeye başlamıştım. Terası seviyordum. Her şeye yukarıdan bakmak beni özgür hissettiriyordu.

Terasa çıktığımda trabzanlara yaslanmış bir çocuk farkettim. Sessizce yaklaştım, ama beni farketmeyeceği kadar. Yüzünü gördüğümde gülümsedim. Bu çocuğu biliyordum. Bina Başkanı'ydı. Ve çok yakışıklıydı, bunu da yeni öğrenmiştim, sırıttım. Sonrasında terastaki banklardan birinin ucuna tünedim ve bacak bacak üstüne atıp çenemi ellerimle destekledim. " Sarışın Gryffindor'ları sevdiğimi söylemiş miydim? Hele Bina Başkanı olunca çok daha ateşli oluyorlar." dedim. Çocuk konuşmaya başladığım an bana dönmüştü. Sırıttım ve göz kırptım. "Onlardan biri olduğun kesin bebeğim." dedim. Sonrasında güldüm ve elimle 'yaklaş' işareti yaptım. Eğlenmenin asla sonu kötü bitmezdi canımmm....

Spoiler:
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Geri: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyC.tesi Ağus. 18, 2012 7:35 pm

Sessizlik çok güzeldi. Genelde bana göre olmamasına rağmen şimdi tuhaf bir şekilde huzurlu hissediyordum. Güzel bir hafta sonu geçireceğimi umuyordum. Gözlerim kapalı öylece uzanırken yanıma birinin geldiğini fark etmemiştim bile. "Sarışın Gryffindor'ları sevdiğimi söylemiş miydim? Hele Bina Başkanı olunca çok daha ateşli oluyorlar." Sesin etkisi ile aniden kafamı kaldırdım ve sesin sahibine baktım. Onu tanıyor olabilirdim, ama muhabbetim olduğunu anımsamıyordum. Bu iltifatalar da neyin nesiydi böyle? Namımı duymamış olsa benden hoşlanıyor diyecektim ama pek sanmıyordum. "Onlardan biri olduğun kesin bebeğim." Bebeğim mi? Hadi ama, kendimi kötü hissetmiştim. Bunu yapan genelde ben olmaz mıydım? Hayır! Ben sadece tanıdıklarımla böyle konuşurdum ve çok beğendiklerimle. Ama sanırım şuan karşımdaki kız herkesle böyle konuşabilirdi. Eliyle bana yaklaş hareketi yaptı ve gülümsedi. Bu haliyle az sonra kanımı emebilecek olan bir vampiri andırıyordu bana. Olduğum yerden yavaşça kalktım ve oturduğu bankın tam önünde durdum. Şimdi kıza tepeden bakıyordum ve kesinlikle onun amacını anlamadan yanına oturmayacaktım. ''Sen de kimsin?'' dedim, pekte kibar olmayan bir sesle ve gözlerimi sorgularcasına yüzüne diktim.

Nymeria Pierce

Nymeria Pierce

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Geri: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyC.tesi Ağus. 18, 2012 10:39 pm

Yüzünün aldığı halden sözlerimin hoşuna gitmediğini anlamıştım. Yanıma doğru yaklaşırken havaya buram buram gerginlik yayıyordu. Tam önüme gelince durdu. Şu an tam alamda tepemde dikiliyordu. Yüzünü görebilmek için kafamı kaldırdım. ''Sen de kimsin?''dediğinde biraz kaba konuşmuştu. Gözlerimi devirdim ve yüzüme ne-var-yani bakışımı oturttum ve omuz silktim. "Ben Nymeria. Herkes bana Ria der."dedim. Sonrasında hala tepemde dikilen çocuğa bakarak kaşlarımı kaldırdım. "Espriden nlamaz mısın sarışın? Sadece takılıyordum. Pek yalnız gözüktün de gözüme."dedim ve yanıma pat pat vurdum. İsterse oturur, istemezse giderdi. Ben sadece neşelendirmek ve salaklanmak adına yapmıştım bunu.

Çocuk hala önümde dikiliyordu, yüzünde bir ifade yoktu ve ya gözlerinde bir ışıltı. Kaşlarımı kaldırdım. Ne yapmışlardı bu çocuğa?
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Geri: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyC.tesi Ağus. 18, 2012 11:16 pm

Bakışlarımdan hoşnut olmadığımı anlamış olacak ki onunda yüzü düştü. Bu ifade canımı sıkmıştı. Benim canım sıkkın diye başkaların da canını sıkıyordum. "Ben Nymeria. Herkes bana Ria der." Evet, anımsamıştım. Onun ismini birkaç defa hazırladığım listelerde görmüştüm. Ama bu kız olduğu hakkında bir fikrim yoktu. Siması ve ismi ayrı yerlerde dolanıyordu bende. Kendimi tanıtmaya gerek duymadım, bir Gryffindor olduğu için. "Espriden anlamaz mısın sarışın? Sadece takılıyordum. Pek yalnız gözüktün de gözüme." Yalnız mı, ben mi? Sahiden yalnız olabilir miydim? Çevremde ki onca kişi aklıma gelince istemeden ufak bir iç çektim. Neden kendimi herkesten uzaklaştırmıştım, buna neden ihtiyaç duymuştum? Hafızamı kaybetmişcesine hiçbir şey hatırlayamıyordum. Keyfimi yerine getirmek ve belki eski Isaac'i geri döndürmek adına burada, bu terasta onunla eğlenebilirdim ölye değil mi? Eliyle yanına yavaşça otur dercesine vurdu. Yanına oturdum ve rahatlamak istercesine derin bir nefes aldım. Umursamaz bir tavırla, ''Neyse ne,'' dedim. Bunun da pek kibar bir cümle olduğunu söyleymezdim elbet, ama en azından kaba değildi. Kızdan biraz uzaklaşarak ayaklarımı bankın üzerinde bağdaş kurdum ve gözlerimi bulutlara diktim. İçiçe geçmiş şekilde karmaşıklardı ve bir o kadar karamsar. Belki de, onları bu yüzden bu kadar çok seviyordum, tıpkı bana benzedikleri için. ''Ee anlat,'' dedim gözlerimi bulutlardan ayırmadan sakin bir ses tonuyla.
Nymeria Pierce

Nymeria Pierce

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Geri: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyPaz Ağus. 19, 2012 11:35 am

Yanıma oturdu ve derin bir nefes aldı. ''Neyse ne,'' dedi. Bu çocuk biraz kabaydı sanırım. Gözlerimi devirdim ve ayakkabılarıma bakmaya başladım. O ise gökyüzüne bakıyordu. Göz ucuyla görebiliyordum. Bu şekilde bakılınca yüzü Yunan heykellerine benziyordu, derin bir nefes aldım. ''Ee anlat,'' dediğinde kafamı ona doğru çevirdim. O hala gökyüzünü izliyordu.

"Neyi anlatıyım sarışın? Çok suratsız olduğunu mu, yoksa eğlenceden anlamadığını mı?"dedim ve bana baktığını görünce sırıttım. Huysuz aslanlarla uğraşmak benim işimdi. İnsanları dinlemek falan. Çocuğa baktım ve yüzümü buruşturdum. "Huysuz bir aslansın Lincoln. Ama çok kötü biri olmadığın kesin." dedim ve ayaklarımı bankın yan tarafına uzattım. Garip bir pozisyondu ama ben halimden mutluydum.
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

Öylesine Bir Gün Empty
MesajKonu: Geri: Öylesine Bir Gün   Öylesine Bir Gün EmptyPaz Ağus. 19, 2012 3:44 pm

Bulutlara o kadar dalmıştım ki, yanımda birisinin olduğunu dahi unutmuştum; ta ki konuşana kadar. "Neyi anlatıyım sarışın? Çok suratsız olduğunu mu, yoksa eğlenceden anlamadığını mı?" Bu sözlerinden sonra yüzüne baktım ve pekte samimi olmayan bir gülümseme ile karşılaştım. O beni tanımıyordu bile, nasıl olurda benim hakkımda böyle atıp tutardı. Evet, attığı bir gerçekti ama tutamadığı da öyle. Benim kadar eğlenceli birini tanımamış olabileceği üzerine her şeyine iddaaya girebilirdim. Hatta en kıymetlimin, Ferrari araba koleksiyonumun üzerine bile. Sadece canım sıkkındı, sadece canım. Yoksa ben sıkıcı ve suratsız değildim, eğlenceden anlamayan biri hiç değildim. "Huysuz bir aslansın Lincoln. Ama çok kötü biri olmadığın kesin." Evet bu kız o can sıkıcı kelimelere devam ediyordu ve ben her an dönüp ağzına bir şey tıkayabilirdim. Bu kadar sinirlenmekte neyin nesiydi böyle? Ayaklarımı açtım ve kot pantalonumun cebinden bir sigara çıkarıp yaktım. Paketi kıza doğru çevirdim ve soran gözlerle ona baktım. Cevap beklemeden isterse alır diye düşünüp tam ortamıza bıraktım paketi. Sigaramı bir kaç nefes çektikten sonra sinirlerimin yatıştığını farkettim. Nasıl bir illetti bu böyle, antideprasanlar bile yapamıyordu bunu. Keyfim yerine gelmişti, madem Nymeria isimli bu kız eğlenmek istiyordu, bende onunla eğlenecektim. ''Boşversene, eğlendir beni o zaman,'' dedim çapkın bir gülümsemeyle ve içime çektiğim dumanı ona yavaşça yaklaşarak yüzüne soludum.

Öylesine Bir Gün

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası