AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Notalar ve hissettirdikleri.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Bastet Thomas

Gerçek Adı : Ekön.

Notalar ve hissettirdikleri.  Empty
MesajKonu: Notalar ve hissettirdikleri.    Notalar ve hissettirdikleri.  EmptyPtsi Kas. 12, 2012 6:04 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bastet & Francisco

Dimitri V. Raskolnikov

Dimitri V. Raskolnikov

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : M.

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Notalar ve hissettirdikleri.    Notalar ve hissettirdikleri.  EmptyPtsi Kas. 12, 2012 6:30 pm

Francis için müziğin anlamını herkes bilirdi. Müzik ne miydi? Aşk, eğlence, belki de daha da ötesi ruhunu besleyen bir gıda.. Daha da önemlisi kendi olabildiği nadir şeylerden biriydi müzik. Bu konuda yeteneksiz olduğunu idda edecek tek kişi bile olamazdı. Çünkü, yetenekliydi. Yazın muggle dünyasına adını duyurmuştu bile. Zaten istediği şey neydi ki, müzik ile hayatını paylaşmak. Müzik, notalardan daha da öteydi. Bütün duygularını anlatabildiği tek sığınağıydı.

Bastet'ı bulması gerekiyordu. Onu bulabileceği tek yer, ortak salondu. En azından bu saatte orada olmalıydı. Şifreyi söyledikten sonra, hızla içeriye girdi. Etrafına hızla bakınırken, yanına yaklaşan küçük bir Slytherin'li gördü. Parmağıyla şöminenin yanını gösterdi. "Orada işte." Gülümsedi ve küçük sarı saçlarını karıştırdı. "Teşekkürler küçük." Hızla yanına gittiğinde arkadan yanaştı ve elleri ile gözlerini kapadı. Yanağına öpücük indirdi ve devam etti. "Hey, hadi gidiyoruz." Mızmızlanarak yerinden kalkan sevgilisine gülümsedi. Elini sıkıca tutuyordu. En son ona gitar öğretmişti. Sanırım, sınavın zamanı geldi. İçinden kahkaha atmak gelse de, sadece sinsice gülümsemekle yetinmişti. Müzik Odasının olduğu kata geldiklerinde duraksadı ve ekledi. "Müzikten zarar gelmez." Sınıfa hızla girdiklerinde etrafında duran müzik aletleri güvende ve mutlu olduğunu hissettirdi. Eline gitarlardan birini aldı ve Bastet'e verdi. "Önden bayanlar aşkım." Ardından kendisi de bir gitar aldı eline. Klavyesini hafifçe kavrarken, yüzünde gülümseme vardı. Müziği seviyordu. Hayır, hayır! Ona aşıktı.

Kodlar:
Bastet Thomas

Gerçek Adı : Ekön.

MesajKonu: Geri: Notalar ve hissettirdikleri.    Notalar ve hissettirdikleri.  EmptyPtsi Kas. 12, 2012 7:09 pm

Yatakhaneden çıkarken kendi kendime homurdanıyordum. Yapacak hiç bir şey bulamadığım için ormana gitmeyi düşünmüyor değildim aslında. Ama yavruları okulda başı boş bırakamazdım. Yoksa Kath korkudan ölebilir, Rox kafamı kırabilirdi. Homurdanmamı sürdürdüm ve kendimi şöminenin önündeki deri koltuğa attım. Bu koltuk benim favori koltuğumdu ,ejderha derisi. Elimi yavaşça deride dolaştırdım ve gözlerimi kapattım. Şöminenin sıcağı yüzümü yalayıp geçiyordu. Derin bir nefes verdim ve kazağımı giymeyi aklı ettiğim için kendi kendime gülümsedim. Sessizlik bana huzur veriyordu. Ayaklarımı altıma topladım ve ateşi seyretmeye başladım.

Biri gözlerimi kapadığında hazırlıksız yakalandığım için yerimden sıçradım neredeyse. Yanağıma konan öpücük hemen gülümsememi sağladı. Bu dudakları tanıyordum. Francisco, beni çekiştirerek ayağa kaldırırken homurdanmaya başladım. Gülümsedi ve her zamanki gibi içimi ısıtan aksanıyla konuşmaya başladı. "Hey, hadi gidiyoruz." dediğinde nereye gittiğimizi anlamıştım. Homurdanmam sızlanmaya dönüştü. "Müzikten zarar gelmez." dediğinde müzik sınıfına gelmiştik bile. Kapıyı açıp elime bir gitar tutuşturduğunda küçük çocuklar gibi somurtmaya devam ettim. "Önden bayanlar aşkım." dediğinde yanaklarımı şişirdim ve ona yapmacık bir öfkeyle baktım. Bana gülümsediğinde sızlanmaya başladım. "Bunda senin kadar iyi olmadığımı biliyorsun, hem çok zor." dedim ve ona masum bir bakış attım. Ama her zaman ki gibi yutmadı. Omuzlarımı düşürdüm. "Bana öyle bakma, yoksa üstüne atlarım. Tamam, başlıyorum."dedim ve itiraz etmesini engellemek için parmaklarımı tellerde dolaştırmaya başladım.

Hadi çaldıkları şarkı bu olsun afro :
Dimitri V. Raskolnikov

Dimitri V. Raskolnikov

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : M.

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Notalar ve hissettirdikleri.    Notalar ve hissettirdikleri.  EmptyPerş. Kas. 15, 2012 5:12 pm

"Bunda senin kadar iyi olmadığımı biliyorsun, hem çok zor." Kaşlarını kaldırıp gülümsedi. Hep aynı numara sevgilim ama! Gözlerini devirdi. Masum bakışlarını aldırış etmeden başlaması için ritmi verdi. "Bana öyle bakma, yoksa üstüne atlarım. Tamam, başlıyorum." Bunun üzerine sırıttı. Dudaklarını ıslatırken, Bastet'ın arkasından ritm vermeye başladı. Bu şarkı nereden akıllarına gelmişti, acaba? Ya da doğru sorusu ikisinin aynı anda gelmesinin nedeni neydi? Francis, parmaklarını teller de dolaştırırken, bu şarkıyı ilk buluşmalarında duymuşlardı ve onların şarkısı olmuştu. Bu yüzden ikisi içinde özel olduğu aşikardı.

That kinda lovin'
    Turns a man to a slave
    That kinda lovin'
    Sends a man right to his grave

Sözlerini söylerken gözlerinin içine baktı. Bunu yapmayı seviyordu. Gözlerinin içine bakarken şarkı söylemeye bayılıyordu. İki aşkı da aynı anda yaşıyordu,işte. Şarkının tınısı, bütün katı doldurmuş gibiydi. Aynı anda nakarat kısmını söylemeye başladıklarında, Francis'in yüzünde bir tebessüm hakimdi. O'nun sesine, sesinin karışmasını seviyordu. Hatta onun sesini de seviyordu, her ne kadar sevgilisi kendi sesini beğenmese de. Bastet'a doğru yürümeye başlarken mırıldanmaya başladı sözlerini tekrardan.

Tell Me, you're so into me
    That i'm the only one you will see

Gülümseyerek ona bakıyordu. Onun müziği sevdiğini biliyordu fakat, müziğe yoğunlaşmadan sevenlerdi. Sırtını yavaşça duvara yasladığında, aynı zamanda akorları basarken, ona bakmayı sürdürüyordu. Gözlerini kıstı ve onu süzdü. "Harika" diye bağırdı şarkının sonlarında doğru. Gerçekten de öyleydi. Seslerinin uyumu bile harikaydı. Hatta, birbirleri için yaratılmışlardı. Düşünceleri, hisleri vs. hepsi aynı işliyordu sanki. Birbirlerini iyi tanımaktan mı kaynaklanıyordu yoksa, birbirleri için yaratıldıklarını düşündükleri için mi? İşte bunun cevabı, zaman ve ikisinin kaderiydi...

Notalar ve hissettirdikleri.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası