AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Slytherinclaw.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Welkin Azure

Welkin Azure

Gerçek Adı : Bilgö&Dilorağ&Örümcek.

Slytherinclaw. Empty
MesajKonu: Slytherinclaw.   Slytherinclaw. EmptyPaz Ara. 30, 2012 4:42 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bastet Thomas & Welkin Azure
Welkin Azure

Welkin Azure

Slytherinclaw. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherinclaw.   Slytherinclaw. EmptyPaz Ara. 30, 2012 4:55 pm

"Amaçsızlık kötü şey..."
Bakışlarımı taşlardan ayırmadan köprüde ilerledim. Günüm iyice sıkıcılaşırken yerdeki çizgilere basmamaya çalışıyordum. Ayrıca yılbaşı balosu iyice yaklaşıyordu ve etraftaki mutlu hava beni boğacak gibiydi. İçime soğuk, bir aralık havası çektim. Ne demeye bu ilik dondurucu soğukta dışarıda dolanıyordum, ondan da bir haberim yoktu açıkçası.
Başımı kaldırıp ileriye baktım. Köprünün ucunda Hogwarts'a geldiğimden beri ne işe yaradığını bilmediğim taş kule vardı. Omuz silktim ve olduğum yerde durdum. Maceraya atılabilecek bir durumda değildim açıkçası. Mavi-sarı atkımı boynumun etrafına bir kat daha dolayıp bir şarkı mırıldandım. Hayat cidden sıkıcıydı. Ailemin geri kalanı gibi Slytherin'e seçilmiş olsam belki biraz daha maceraperest ve sinsi olabilirdim, diye düşündüm. Gerçi maceraperest ve sinsi olmak istesem şimdi de olurdum. Belki de Seçmen Şapka bu yüzden beni Slytherin'e seçmemişti.
Parmaklarımı saçlarımın arasından geçirip trabzanlara dayandım. Aşağıya bakmak tüylerimi ürpertiyordu. Başımı kaldırıp tekrar köprünün iki yanına baktım. Tam "Benden başka hangi sorunlu bu dondurucu soğukta dışarı çıkabilir ki?" diye düşünürken köprünün ucunda bir silüet belirdi.
Bastet Thomas

Gerçek Adı : Ekön.

Slytherinclaw. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherinclaw.   Slytherinclaw. EmptyPaz Ara. 30, 2012 5:25 pm

Ormanda yaptığım kısa ama güzel yürüyüşten dönerken üstüme sinen yoğun çam kokusu beni rahatlatıyordu. Yüzümde yarım bir gülümseme olduğunu hissediyordum. Üstüme beyaz bir kazak, koyu renkli bir kot ve asker botları vardı. Buz tutmuş olmam gerekirdi ama hastane kanadından aşırdığım acı biber iksiri gibi olan şey üşümemi engelliyordu. Burunumun ucuna düşen kar tanesi ile gülümsedim. Biraz daha yürümeye karar verdim ve adımlarımı Köprü'ye çevirdim. Köprüye doğru yürümeye başladığımda kar biraz daha şiddetli yağıyordu. Taht köprü hafifçe gıcırdarken köprünün diğer tarafında bir siluet gördüm. Hafifçe gözlerimi kıstım ve yaklaştım. Bu çocuğu tanıyordum. Welkin Azure, bir kaç kez konuşmuşluğumuz vardı. Zaten geçen gün kütüphanede bayağı bir bakıştığımızda söylenebilirdi. Gülümsemem genişedi ve göz göze geldiğimizde gülümsedim. "Selam Well." dedim ve ona doğru birkaç adım attım. Başımı yana yatırıp gülümsedim. Saçlarımdan yayılan yoğun toprak kokusu ciğerlerime dolduğunda ister istemez hafifçe bir iç geçirdim. Bu aralar herkes ile flört eder olmuştum. Aslında kendi kendime eğlendiğim söylenebilirdi. Kirpiklerimin arasından baktım ve hafifçe gülümsedim. "Nasıl gidiyor Ravenclaw'ın altın çocuğu?"

Spoiler:
Welkin Azure

Welkin Azure

Slytherinclaw. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherinclaw.   Slytherinclaw. EmptyPaz Ara. 30, 2012 8:13 pm

Silüet biraz daha yaklaştığında ancak kim olduğunu fark edebilmiştim. Bastet yüzünde geniş bir gülümsemeyle bana doğru yürürken omuzlarımı dikleştirdim. "Selam Well." dedi başını yana yatırıp gülümsemeden önce. Bu haliyle Kedilerin Tanrıçasına değil de, daha çok bir kediye benziyordu. İçimden gelen bir kıkırdamayı bastırıp onun "Nasıl gidiyor Ravenclaw'ın altın çocuğu?" deyişini dinledim. Şimdi de Ravenclaw'ın altın çocuğu olmuştum, ha? Popülerlik planlarım günden güne daha da ileriye gidiyordu sanırım. Bastet'ten yayılan çam kokusuyla derin bir nefes çekip gülümsedim. Kirpiklerinin arasından bana bakan mavi gözleri flört alarmı veriyordu. "İyidir," dedim omuz silkerek. Ağzımdan çıkan buhar havaya karışıyordu. "Sen de son dillere destan ayrılığından sonra nispeten daha iyi gözüküyorsun," Ona doğru eğildim ve göz kırptım. "Gücüne hayran kaldım." Amacım kavga falan çıkarmak değildi ama fena canım sıkılmıştı. Hem ne zamandan beri Slytherinliler onlara söylenen sözlere incinmişlerdi ki? Yerimde doğrulup parmaklarımı saçlarımın arasından geçirdim. Bütün okul arazisini kaplayan beyaz örtü gözlerimi kamaştırıyordu.

Slytherinclaw.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası