AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Şakalandınız!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Leonardo Moralies

Leonardo Moralies

Gerçek Adı : Leonardo Da Vinci

Şakalandınız! Empty
MesajKonu: Şakalandınız!   Şakalandınız! EmptyPaz Şub. 03, 2013 11:57 am

Leonardo Moralies - [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
David M. Palahniuk -

Yer; Hogsmeade Köyü
Zaman; Sömestr'dan iki hafta sonra.

En son Leonardo Moralies tarafından Paz Şub. 03, 2013 11:57 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Leonardo Moralies

Leonardo Moralies

Şakalandınız! Empty
MesajKonu: Geri: Şakalandınız!   Şakalandınız! EmptyPaz Şub. 03, 2013 11:57 am

.....Sabah, daha güneş yeni doğarken kurduğum çalar saat zırlamaya başladı. Yatakhane odasındaki diğer üç kişi uyanmasın diye hızla vurdum ve çalar saat yere düşüp durdu. Kalkıp enerjik biçimde üstümü giyindim. Galleonlarımı da yanıma alıp güzelce esnedim. David ile sözleşmiştik, bugün Hogsmeade köyüne gidecektik. Sadece onunla da kalmayacaktık, ikimizin ortak yanlarından biri şaka yapmayı sevmemiz idi. Asamı cebime soktum ve doğruca aşağıya indim. Büyük salonda hızlıca kahvaltımı yaptıktan sonra doğruca avluya çıkıp bir banka oturdum. Birkaç dakika geçmişti ki David'i gördüm, uykulu gözüküyordu. O da beni görüp yanıma doğru geldi, "Günaydın." dedi. O oturmadan ben kalktım ve "Günaydın, hadi geç kalmayalım." dedim. Hogwarts'tan Hogsmeade'e inen ve testrallerin çektiği arabalardan birisine iki kişi oturduk. Köye gidene kadar birbirimize kimlere nasıl şaka yapabileceğimiz konusunda bir şeyler söyleyip güldük. Hatta biraz fazla gülmüş olmalıydım ki bizim arkamızdan gelen ve profesörlerin olduğu arabadakiler bana tuhaf tuhaf bakıyordu. Vardığımızda heyecanla indim ve derin bir nefes aldım. Burayı seviyordum, tamamen büyücüler yaşıyordu ve burada büyü yapmamız yasaldı. Gözlerimi kıstım ve Zonko'nun Şaka dükkanına baktım, yeni açılıyordu. David'in omzuna dokundum ve parmağımla orayı işaret ettim.

.....İlk müşteriler biz olmuştuk, o kadar çok şey vardı ki; gözlerimin önüne gelmeye başlayan saçlarımı çektim ve hemen girişin yanındaki eşyalara bakmaya başladım. Ne ararsam bulabilirdim, "Anında karanlık tozları, vücut rengini değiştiren şekerler, kıllanmaya sebep olan şekerler." isimlerini okurken aynı zamanda sırıtıp duruyordum. Bir ara David'e baktığımda onun da güldüğünü gördüm. Asıl eğlence bunları almak değil kullanmaktı. Birazdan diğer öğrenciler gelmeye başlardı. Sonunda neler alacağımı kararlaştırdım ve galleonlarımı çıkartıp saymaya başladım. "Bir anında karanlık tozu, bir kıllandıran şeker, iki paket saç kısaltan toz." dedim. David de poşetini doldurmuştu. Çıkarken birbirimize baktık ve kocaman bir kahkahadan sonra dükkanın önündeki banka oturduk.
David Vincent

RP Yaşı : 13
Gerçek Adı : Ali

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Şakalandınız! Empty
MesajKonu: Geri: Şakalandınız!   Şakalandınız! EmptyPaz Şub. 03, 2013 3:11 pm

Gece çok erken uyumuş ve sabahta erkenden kalkmıştım. Herkes uyuyordu. Hiç ses çıkartmadan üzerimi giyindim. Asamı cebime koydum ve çekmecemin içerisindeki küçük sandığı araladım. İçinden galleonlarımı aldım. Bugünün çok eğlenceli geçeceğinden emindim. Hogsmeade'ye gidecektik. Leo ve ben. Oda benim gibi şaka yapmayı çok seviyordu. Ancak bir sorunumuz vardı. Ben uykumu hala alamamıştım. Keşke geç yatsaydım. Çoğu insan erken yatar ve uykusunu alır. Fakat benim geç yatıp erken yatmam lazımki, uykumu alayım. Fazla oyalanmamam gerektiğini biliyordum. Büyük salona indim ve küçük bir sandiviç aldım. Koşarak aşağıya iniyor, bir yandanda ekmeğimden ısırıyordum. Imm... Çok güzeldi. İçinde ne olduğuna dair bir fikrim yoktu. Yoktu ama bunu hazırlayanın çok iyi bir aşçı olduğuna emindim. Aşağıya indim ve bahçeye çıktım. İleride Leo bir banka oturmuştu. Sanırım beni bekliyordu. Elimdeki parçanın son lokmasınıda ağzıma atıp, hızlıca çiğnemeye başladım. Elimi bir birine vurup, küçük ekmek parçalarının dökülmesini sağladım. Ardından Leo'nun yanına gittim. Elimi omzuna koydum ve seslendim "Günaydın". Tam oturacaktımki, buna izin vermedi ve o ayağa kalktı. "Günaydın, hadi geç kalmayalım.",dedi. Hogmeade'ye giden testrallerden birine oturduk. Bir yandan yolculuğun zevkini çıkartıyor, öte yandanda kimlere nasıl şakalar yapabileceğimizi söyleyip gülüyorduk. Leo bir ara katıla katıla güldüğünden dolayı arkamızdaki arabada bir grup insan bize tuhaf tuhaf güldüler. Sanırım bakanlar, profesörlerdi. Bu çok hoşuma gitmişti. Sonunda Hogsmeade'ye gelmiştik. İşte büyücülerin köyü. Tamamen büyücü dolu. Bir tane bile muggle yok. İstediğimiz gibi büyü yapıp, eğlenebilirdik. Bir kaç dükkan geçtikten sonra, Zonko'nun şaka dükkanını bulmuştuk. İşte bu. Oley, oleey. , diye çığlık atıyordum içimden. Çok seviyordum bu dükkanı. En favori dükkanımdı. Leo elini omzuma koydu ve diğer eliylede dükkanı gösterdi. Hızlı adımlarla ilerliyorduk.

Evet henüz kimse gelmemişti. Rahat, rahat alış verişimizi yapacaktık. Kafamı çevirip bütün bir rafa göz gezdiriyordum. Leo gördüklerini aynı zamandada dile getiriyordu. "Anında karanlık tozları, vücut rengini değiştiren şekerler, kıllanmaya sebep olan şekerler. Evet açıkça duyula bilir bir ses tonunda konuşuyordu. Bir yandanda sinsi sinsi sırıtıyordu. Çok heyecan yapmıştım. Alacaklarımı önceki günden belirlemiştim. Ama buraya gelince bütün fikrim değişmişti. Bayağı birşey almıştım. Kasaya gittim ve teker teker aldıklarımı masaya koydum. Bir yandanda isimlerini söylüyordum."Tezek bombası, köpek dişli firizbi, ısıran fincan, koku bomsası, sivilce çıkartan küçük pastalardan üç tane, anında kel yapan şekerler, dalgacı parşomen ve son olarakta kokulu cübbe" Benim masaya koyduklarımı kasiyer alıyor ve bir poşete yerleştiriyordu. Leo'da kendi poşetini doldurmuştu. Acaba aşk iksiri varmı burada ? diye içimden geçirdim. Tam etrafa bakacaktım ki Leo'nun çıkmak üzere olduğunu gördüm. Onun yanına koştum ve kapıdan çıktık. Çıkarken Leo'ya baktım oda bana bakıyordu. Büyük bir kah kaha kopardık. Dükkanın önündeki banka oturduk. Elimizdekileri teker, teker çıkarttık saydık ve tekrar poşete koyduk. "Şimdi ne yapıcaz. Kime şaka yapalım dersin. Ben profesör Marlow'a yaparım derim.",dedim. Leo bana öyle bir bakış atmıştıki, küfür yemekten beter olmuştum. "Şaka yapıyorum biraz neşelen.",dedim. Ardından büyük bir kahkaha kopardık. "Bana kalırsa önce üç süpürgeye gitmeli ve oraya, aldığım koku bombasından üç tane atıp kaçmalıyız. Sonrada senin istediğin yere gideriz. Ama Hogwarts'a dönmeden önce mutlaka bağıran barakayı ziyaret edelim derim. Tabi karar sana kalmış."
Leonardo Moralies

Leonardo Moralies

Şakalandınız! Empty
MesajKonu: Geri: Şakalandınız!   Şakalandınız! EmptyPerş. Şub. 14, 2013 8:14 pm

.....Kasaya geldiğimde David'in bayağı şey almış olduğunu fark ettim, yanıma bu kadar az para aldığım için kendime kızdım kapıya yöneldim. O alacaklarını söylemeyi bitirip kasiyerin onları poşetleme sesi kulağıma geldiğinde kapıdan çıkmış sayılırdım. Hızla yanıma gelen David'le kapının hemen önünde birbirimize bakıp, oradaki birkaç kişiyi şaşırtacak tonda bir kahkaha patlattık. Gülmemiz bittiğinde dükkanın önünde duran banka oturduk ve aldığımız şeyleri teker teker çıkartıp baktık. Ben kıllanma şekerlerini poşetime koyduğumda "Şimdi ne yapacağız. Kime şaka yapalım dersin. Ben profesör Marlow'a yaparım derim." dedi, bir Ravenclaw olduğumu biliyordu; öldürecekmiş gibi bir bakış attığımda biraz duraksadı ve "Şaka yapıyorum, biraz neşelen." diye devam etti. Haklıydı, eğlenmeye gelmiştim, ama canım istediği için değil; ihtiyacım vardı. Belki David'den biraz vurdumduymazlık özelliği alırdım. "Bana kalırsa önce üç süpürgeye gitmeli ve oraya, aldığım koku bombasından üç tane atıp kaçmalıyız." bu yaratıcılığı beni kesinlikle etkilemişti. Biraz daha mantıklı olsa belki bir Gryffindor olmazdı. "Sonrada senin istediğin yere gideriz. Ama Hogwarts'a dönmeden önce mutlaka bağıran barakayı ziyaret edelim derim. Tabi karar sana kalmış." tabii bana kalmış, diye düşündüm içimden. Biraz sırıttım, ne düşündüğümü veya neye güldüğümü anlayamamış gibiydi, "Tamam, koku bombası fikri iyi, yapabiliriz. Ama benim daha iyi fikirlerim var." dedim ve kocaman sırıtışımı suratıma yerleştirdim. Aslında Bunu söylediğimde pek bir planım yoktu, ama anında yaratıcı planlar bulmakta da üstüme yoktu. Önce gözümü kıstım, gizemli ve komik bir hava yakaladığımda "Şeker dükkanına gideceğiz, anında karanlık tozuyla görüşü bozduktan sonra, sıradan şekerler ile 'vücut rengini değiştiren şekerler', 'kıllanmaya sebep olan şekerler'in yerlerini değiştireceğiz. Ardından dükkanın önünde bekleyip çıkanların hallerine güleceğiz! Profesör Marlow'a şaka yapmaktan daha eğlenceli ve daha az acılı olacağından eminim." Son söylediğim cümleye o kadar çok kinaye yüklemeye çalışmıştım ki sesimde ufak bir incelme olmuştu. Seslice öksürdüm ve ayağı kalktım, "Evet! Kalksana!" Bu yarı huysuz halim her zamanki halimdi, ama kendisi istemişti. Kalktığında kolundan tuttum ve hızla Üç Süpürgeye doğru yürüdüm -kim bilir nasıl da saçma veya çocuksu davrandığımı düşünüyordu-...

.....Suratımdaki kocaman sırıtışı sildim ve Üç Süpürgenin önüne geldiğimizde sesimi olabildiğince kısarak "Bence biraz bekleyelim de insanlar gelmeye başlasın. Yoksa bu şakadan tek etkilenenler dükkanın çalışanları olacak." dedim, her dükkanın önünde bulunan banklardan burada da vardı. oturdum ve küçük bir gülümsemeyle David'e yanıma oturmasını işaret ettim. Yarım saat olmadan bir sürü öğrenci gelmişti ve Üç Süpürge her günkü gibi tıka basa dolmuştu. David'e dönüp göz kırptım, artık söz ondaydı -daha doğrusu sözden çok icraat-. Şimdi görecektik Gryffindor'un cesaretini. Sırıttım ve bankın köşe tarafına geçip David'i izlemeye başladım, heyecanlı olduğu söylenebilirdi. İşin içince şaka ve iki Hogwarts öğrencisi varsa, tırnaklarını yememek elde değildi doğrusu...

Şakalandınız!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası