AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Spencer Pearce
Hufflepuff Bina Sorumlusu & Tılsım Profesörü
Hufflepuff Bina Sorumlusu & Tılsım Profesörü
Spencer Pearce

RP Yaşı : 32
Gerçek Adı : Cihan

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi Empty
MesajKonu: II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi   II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi EmptyPtsi Mayıs 27, 2013 5:24 pm

Sabah yataktan hızla kalktım. Rüya görmüştüm. Ne rüyası sanki bir kâbus, sanki bir dehşet içerikli film gibiydi. Ama belli ki kısa süren bir kâbustu. Dersler bugün başlıyordu. Hazırlanmaya başladım. İlkbaharın yaklaştığı apaçık belliydi. Yavaş yavaş ağaçlar yeşeriyordu. Bu derslerin daha gevşek bir şekilde işleneceğinin bir göstergesiydi. Ama olsun ilkbaharın gelmesinden daha iyi ne olabilirdi ki. Kravatımı bağlamaya başlarken ders saatinin oldukça yaklaştığını gördüm. Kravatı bağlamama fırsat kalmadan çıkmam zorunda kaldım. Hogwarts koridorları sanki dans ediyormuş gibiydi. Merdivenler oldukça hayal edilemez vaziyette hızlı değişiyordu. Sırf öğrenciler derslere yetişsin diye.

Derse varmadan önce profesör odasına uğradım. Kapıyı açtığım sıra da ortalığı muhteşem bir koku kaplamıştı. Çay hazırdı. Ama ben kahve içme taraftarı olduğum için hemen sıcak suyla kendime kahve doldurdum. Mis gibi kokuyordu. Ama artık derse yetişmeliydim. Hızla elimdeki fincanla dersliğe doğru hareket ettim. Dersliğe yaklaştıkça gürültü artıyordu. Belli ki derslik öğrencilerle doluydu. Olsun demek ki dersin tadını çıkarabilecektik. Masama doğru ilerlemeye başladım yavaşça kahve fincanımı masanın üzerine koydum. Öğrenciler sessizleşmişlerdi. Pür dikkat beni dinliyorlardı.
    “Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere II. Dönemin dersleri başladı. Artık sizi daha zorlu bir zaman bekliyor. Binanızın birinci olması sizlerin elinde. Özellikle bu lafımı Ravenclaw alırsa sevinirim.” Bu lafımdan sonra Ravenclaw binasında hafif bir fısıldamalar oluşmuştu. Belki de benim hakkımda kötü şeyler söylüyorlardı. Ama olsun bu sene kendilerine yakışmayacak bir hareket sergilemişlerdi. Sözüme davam ettim.
    “Evet bugün Tılsım dersimiz de Fidelius büyüsünü öğreneceğiz. Fidelius büyüsü gizleme büyüsüdür. Çok güçlü bir büyüdür. Fidelius büyüsü yapılan kişi büyüyü uygulayan kişinin sır tutucusu olur ve sır tutucusu söylemezse hiç kimse sırrı öğrenemez. Evet arkadaşlar bu derste bunu öğreneceğiz. Öncellikle bir arkadaş seçiceksiniz. Ve bu büyü ile arkadaşınıza sırrınızı aktaracaksınız.” Dedikten sonra masaya yaslanıp izlemeye koyuldum. Onları izlerken adeta kendi öğrencilik zamanlarıma dönmüş gibi hissettim.

Spoiler:
Aria Mysté

Aria Mysté

RP Yaşı : 15.
Gerçek Adı : Eda,edoş,edağ.

MesajKonu: Geri: II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi   II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi EmptyPtsi Mayıs 27, 2013 6:02 pm

Yumuşak yapısı beyaz çarşaflarla kaplanmış yatağımdan tüm gücümü sarfederek hızlıca kalkmaya çalışırken gözlerimi aniden bulan güneş ışıklarının etkisinden mi bilmesemde bu ani kalkışım biraz midemin bulanmasına ve başımın dönmesine sebep olmuştu. Her şeye rağmen yüzümde aptal bir gülümsemeyle üzerimi giyinmiş, hafiften gözlerimin üzerini ince bir şekilde eyeliner ile boyamış ve Tılsım dersliğine doğru erkenden yola koyulmuştum. Sırf bizi derslerimize yetiştirmek için hızla değişip duran merdivenlerin sayesinde dersliğe gitmek istediğim zamandan bile önce yetişeceğimden emindim. Profesör Archer Biçim Değiştirme Profesörü kadar sevdiğim birisiydi. Belkide eğlenceli ve işe yarar büyüler öğrettiği için yalnızca dersinden etkileniyordum... Yavaş yavaş yeşermeye başlamış olan ağaçlar ve Nicolas ile işlerin yoluna koyulması beni mutlu etmişti. Onu sadece sarı saçları ve renkli gözleri için sevmesemde, o sarı saçları ve mavi gözlerini her zaman görmek bana ayrı bir huzur veriyordu. Sanırım hayatımda dersler ve sınavlar dışında kafa yoracağım bir şey kalmamıştı. Tek yapmam biraz fazla çalışmaktı o kadar. Tabi, gözlerimi ondan ayırıp derslere konsantre olabilirsem. İlkbaharın gelmesiyle sanırım karnımda oluşan aşk kelebekleri ömürlerini uzatmışlardı ve hiç öleceğe benzemiyorlardı. Tılsım dersliğine geldiğimde havadaki güzel koku beni cezbetmişti. Klasik biçimde sıralanmış olan sıralarımız bizi bekliyor gibiydi. Profesörün önündeki sırayı kapabilmek için dersin başlamasına on dakika kala sınıfa gelmiştim. Ne varki Nicolas benden önce gelmiş, en sevdiğim sırayı bizim için çoktan almıştı. Hızlı adımlarla yanına giderken aklımda ona ne kadar sarılmak istediğim düşüncesi geziniyordu. Profesör içeriye girmeden yanına oturmuş ve yanağına sıcak bir buse kondurmuştum. Hemen ardından Profesör Archer içeriye girmiş ve kalbimin çok hızlı atmasına sebep olmuştu. Yüzümdeki anlamsız korku dolu bakışlarlarle Profesör Archer'a bakıyordum.

İçeriye elinde bir kahve fincanıyla girmiş ve kendi masasında yerini almıştı. Olsun, hep bunu yapmaz mıydı zaten? Elinde kahve ya da asası her zaman bir eşyası olur ve sıraların arasından geçerken öğrencilerin susmalarını sağlar ve yerine geçerdi. Bu adamdaki soğukkanlılık ya da ciddi duruşu, her ne özelliğiyse, bana güven veriyordu. Gene güven verici sesiyle konuşmaya başlamıştı, bense gözlerimi bir an olsun ondan ayırmıyordum.
    “Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere II. Dönemin dersleri başladı. Artık sizi daha zorlu bir zaman bekliyor. Binanızın birinci olması sizlerin elinde. Özellikle bu lafımı Ravenclaw alırsa sevinirim.” Yanaklarımın al al olmasıyla beraber acı bir şekilde gülümsemiştim. Profesör'ü sevme sebebim sanırım disiplinli olmasıydı. Ve tabii ki birinciliği, dönem kupasını en az bizim kadar istemesi. Bazı Ravenclaw öğrencileri aralarında fısıldaşırken benim gözlerim hala Profesör'den ayrılmamıştı. Eksilere düşmüş olmamız gözümdeki cesareti kırsa da bunu belli etmemeye çalışıyordum... “Evet bugün Tılsım dersimiz de Fidelius büyüsünü öğreneceğiz. Fidelius büyüsü gizleme büyüsüdür. Çok güçlü bir büyüdür. Fidelius büyüsü yapılan kişi büyüyü uygulayan kişinin sır tutucusu olur ve sır tutucusu söylemezse hiç kimse sırrı öğrenemez. Evet arkadaşlar bu derste bunu öğreneceğiz. Öncellikle bir arkadaş seçiceksiniz. Ve bu büyü ile arkadaşınıza sırrınızı aktaracaksınız.” Tanrım, bu ders beni çok mutlu edecek gibiydi! En azından Biçim Değiştirmede olduğu gibi eşimi seçemeyip, Nicolas'ı kıskanmak zorunda kalmayacaktım. Nicolas bana dönüp baktığında ona sırıtıyordum. Sonra yüzümdeki aptal gülümsemeyi atıp Nicolas'a yaklaştım. Profesör arkasına yaslanmış bizleri izlerken ben nasıl bir sır yaratacağımı merak ediyordum. Aklıma gelen şeyin çok saçma olmasına rağmen en azından bir sır olma özelliğine sahip olması beni mutlu etmişti. Nicolas'a iyice yaklaşarak kulağına komik sırrımı fısıldadıktan sonra ona asamı doğrultup büyünün etkisini düşünmüş ve kısık ancak anlaşılır bir sesle " Fidelius! " demiştim. Büyüde başarılı olmuş olmam bir yana Nicolas'ın yüz ifadesi çok hoşuma gidiyordu. Bu konu hakkında bir şeyler söylemek istiyor ancak söyleyemiyor gibiydi. Kıkırdayarak gülmüş ve Profesör'e bakmıştım. Profesör etrafına bakıyor öğrencilerin durumlarına bakıp kendi geçmişini hatırlıyor gibiydi. Alt sınıflardan birinin büyüsü ters tepmişe benziyordu. Bu durum benim kısa süreliğine de olsa gülmeme sebep olmuştu. O sırada aklıma gelen düşünceler sınıftaki sesin içerisinde kaybolmama sebep olmuştu. Ravenclaw binası? Tanrı aşkına, bu mavilik düşük sayıları ve aşağılanmaları haketmiyordu... Biz Hufflepuff değildik. Pasif bir binaya ait olmak istemiyordum, ikinci dönem kesinlikle bizim olmalıydı. Nicolas'ın parıldayan mavi gözleri tüm düşünceleri kafamdan atıp sadece derse konsantre olmama yardımcı olabilecek tek şeydi. Yüzümdeki aptal ifadeyi kafamla sallayarak yok ettikten sonra Profesör Archer'a dönmüştüm. Sevdiği bir öğrencisi olmama rağmen onun aklında yatan düşünceleri bilmiyordum ve kendimi arkadaşlarımın yerinede oldukça mahçup hissediyordum. Sanırım her şeye alınan Aria geri dönmüştü. En azından o yanımın sevdiğim bir işe yarar özelliği vardı; Azmi ve Tutkusu. Yüzümdeki gülümsemeyi kontrol altına alarak Profesör Archer'dan gözlerimi ayırmadım. Kulaklarım kuracağı cümleleri bekliyordu.

Nicolas Joseph Bowie
VI. Sınıf
VI. Sınıf

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Ollivander Bey

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi   II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi EmptySalı Mayıs 28, 2013 10:22 pm

.....Bir an olsun yataktan kalkmamayı düşünmedim değil. Kalkmamı sağlayan düşünce ise ilk dersin, Aria ile birlikte gireceğim, en sevdiğim derslerden birisi olan 'Tılsım' olmasıydı. Profesör Griffiths'in yine bizi bilgilendirecek, eğlendirecek bir büyü bulduğuna emindim. Ona layık olduğumuza emin değildim. Ravenclaw tarihinin en düşük puanını görüyor olmalıydı. Bu düşüncelerin sebebi kendimi oyalayıp yatakta kalmaktı aslında, ama kendime kanmayacak kadar zekiydim. Yoksa değil miydim? Bu düşüncelerime gülerken yataktan kalktım ve cübbemi giydim, bu sefer kazak veya başka bir şeye ihtiyaç duymamıştım. Gölek, kravat, pantolon ve pelerinim, ilkbaharın ilk zamanlarının güzel havası için bu kadar giyinmem yeterliydi. Kahvaltı yapmak için vaktim vardı ama ben aç değildim. Doğruca III. kata indim ve Tılsım dersliğine doğru yürüdüm. Aria'nın henüz gelmiş olma ihtimali yoktu nasılsa. Sınıfa girdiğimde yalnızca iki kişi, arka sırada fısıldaşıyorlardı. Aria'nın (ve dolayısıyla benim) en sevdiği sıraya oturdum, orta en ön. Profesörün masasının hemen önü. Zaten buraya otursa otursa bir Ravenclaw otururdu. Canım sıkılmasın siye çantama Tılsım dersinin kitabını koymuştum, halbuki kimse getirmiyordu. Derse genelde hep uygulama yapardık ama ben okuyacak bir şey bulamadıkça tam olarak anlayamıyordum.

.....Sınıf gittikçe kalabalıklaşıyordu. Birkaç dakika sonra Aria da kapıda göründü, kitabı çantaya tıkıştırdım ve çantayı yere bırakarak ona geniş bir alan yarattım. Oturur oturmaz yanağıma bir buse kondurdu. Ben de dayanamayıp onun yanağına, onunkinden daha büyük bir öpücük kondurdum. Bir dakika sonra Profesör Archer kapıdan girdi. Adımlarını yavaşlattı ve elindeki kahveyi masasına bıraktı. Aria gözlerini Profesör Archer'dan bir saniye olsun ayırmıyordu, tabii onu bir Profesörden kıskanacak değildim. Yine de hep bana baksın istememek elimde değildi. “Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere II. Dönemin dersleri başladı. Artık sizi daha zorlu bir zaman bekliyor. Binanızın birinci olması sizlerin elinde. Özellikle bu lafımı Ravenclaw alırsa sevinirim.” Haklıydı, ama yine de imkansıza yakın bir ihtimaldi. Hele de puanımız bu kadar düşükken. Yine de zeka ile başarılamayacak bir şeyin olduğunu düşünmüyordum. Cesareti çoktan kırılmış birkaç Ravenclaw fısıldaştı ve diğer binalardan birkaç kişinin gülüştüğünü duydum. Hatta birisinin, durumumuzun umutsuz olduğunu söyleyip kahkaha attığına yemin edebilirdim. Bu benim sinirlerimi bozmuş ve arkamı dönüp bunu söyleyenlere lanet yağdırmayı istememe sebep olmuştu. İrkildim, Aria ise bunu göremeyecek kadar Profesör Archer'a odaklanmıştı. “Evet bugün Tılsım dersimiz de Fidelius büyüsünü öğreneceğiz." Bunu biliyordum, az önce okumuştum. Babam da bahsetmişti bir zamanlar. "Fidelius büyüsü gizleme büyüsüdür. Çok güçlü bir büyüdür. Fidelius büyüsü yapılan kişi büyüyü uygulayan kişinin sır tutucusu olur ve sır tutucusu söylemezse hiç kimse sırrı öğrenemez. Evet arkadaşlar bu derste bunu öğreneceğiz. Öncellikle bir arkadaş seçeceksiniz. Ve bu büyü ile arkadaşınıza sırrınızı aktaracaksınız.” Sözler biter bitmez kendimi Aria'ya bakarken buldum. O da bana baktı, gülümsüyordu. Ben de nadiren yaptığım gibi dişlerimi göstererek güldüm.

.....Ardından suratındaki gülümseme silindi ve ağzını kulaklarıma yaklaştırdı. Yüzümde, içtenliği hemen belli olan bir gülümseme yaratan sırrını söyledi ve başını geri çekti. Asasını bana doğrultup "Fidelius!" Diye fısıldadı. İçimde bir şeylerin bir birine bağlandığını hissettim. Tuhaf bir histi, çok tuhaf bir his. Tabii bu tuhaf hissin bir sebebi de verdiği sırdı. Bir süre ben de ona vereceğim sırrı düşündüm. Bu sırada o Profesör Archer'a odaklanmıştı. Bunun beni böyle etkilememesi gerekiyordu, bu babasından kıskanmakla aynı şey gibiydi. Hastalıklı düşünceleri kafamdan def ettiğimde verecek bir sır buldum. Şakağından hafifçe tuttum, ve kendime doğru çektim. Ben de kafamı uzattım ve sıranın ortasında dudaklarımla kulağı buluştu. Profesör ve diğer öğrenciler orada olmasaydı onu orada aralıksız, dakikalarca öpebilirdim. Bunun yerine, ona, aşkla ilgili olduğu dışarıdan fark edilen bir gülümseme ile sırrımı verip başımı geri çektim. Asamı kalbinin olduğu yere dayadım ve "Fidelius." Dedim. Ses tonum normal konuşma ses tonuydu ama büyü işe yaramıştı, hissedebiliyordum. Biraz gülüştük, sonra Profesör Archer'ın bakmadığına emin olduğum bir anda yanağına bir öpücük kondurdum. Dersin sonuna kadar diğer deneme yapanları, başarısız olanları, ters tepenler ve Profesör Archer'ın uyarmalarını izledim. Tuhaf bir şekilde, Aria'nın da beni sevdiğini öğrendiğimden beridir ders notlarım iki katına çıkmıştı. Buna hiç itirazım yoktu...

Anastacia Bouviér
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Anastacia Bouviér

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Bilgö&Dilorağ&Örümcek.

MesajKonu: Geri: II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi   II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi EmptySalı Haz. 11, 2013 10:53 am

Kalk. Yüzünü yıka. Pijamalarını çıkar. Eteğini giy, gömleğini giy, kravatını tak, ayakkabılarını giy. Saçını yap. Çantanı hazırla.
    Öküzümle dersten önceki klasik ritüelimizi tamamladıktan sonra uykulu gözlerle III. kata, Tılsım Dersliğine yöneldik. Tılsım ne sıkıcı, ne de çok eğlenceli olan bir dersti. Bize kalan tek şey ise her zaman olduğu gibi katlanmaktı. Sınıfa girdiğimde boş gözlerle etrafa bakıp arka sıralardan birine yöneldim. Birbirini takip eden esnemelerden sonra iyice mayışmıştım. Kafamı sıraya dayayıp profesörün beş dakika geç kalması için Merlin'e dua ettim. Ve tabii ki de işe yaramamıştı. Birkaç dakika sonra profesör içeri girmiş, ders başlamıştı bile. “Evet bugün Tılsım dersimiz de Fidelius büyüsünü öğreneceğiz. Fidelius büyüsü bir gizleme büyüsüdür. Çok güçlü bir büyüdür. Fidelius büyüsü yapılan kişi büyüyü uygulayan kişinin sır tutucusu olur ve sır tutucu söylemezse hiç kimse sırrı öğrenemez. Evet arkadaşlar bu derste bunu öğreneceğiz. Öncellikle bir arkadaş seçeceksiniz. Ve bu büyü ile arkadaşınıza sırrınızı aktaracaksınız.” Phomel'le bakışlarımız buluştuğunda hafifçe gülüştük. Asamı kavrayıp cübbemi çıkardıktan sonra Phomel'in karşısına geçtim. Bir yandan da öküzüme söylemediğim bir şeyi düşünmeye çalışıyordum. Ama aklıma gelmiyor gibiydi... Merlin aşkına! Tabii ya, nasıl unutmuş olabilirdim?! "İlk önce ben!" dedim heyecanla. Phomel gözlerini kısmış, şüpheli şüpheli bana bakıyordu sanki benim bilmediğim bir şey mi var ki? der gibi. Kocaman sırıtıp düşüncelerimi sadece başımdan geçen olaya odakladım ve büyüyü mırıldandım. Öküzümün gözleri şaşkınlıkla büyürken kahkaha atmamak için kendimi zor tutuyordum. Evet, ona Jed'le geçirdiğim sabah hakkında bilgi vermiştim. Gerçi bunu Fidelius büyüsüyle ona aktarmama gerek yoktu ama aklıma başka sır gelmiyordu. Büyü tamamlandığında Phomel kaşlarını çatmıştı. "Bayan Bouviér, nasıl olur da bana bunu daha önce söylemezsin?!" dedi neredeyse bağırarak. Etrafımızdaki birkaç kişi bize dönmüş, garip garip bakıyorlardı. Omuz silkip küçük bir kahkaha attım. "Biliyorum biliyorum. Detaylarını sonra konuşuruz, şimdi sıra sende." dedim yüzümde kocaman bir gülümsemeyle. Phomel asasını bana doğrulturken merakla bekledim. Yüzündeki sinsi gülümseme bana birazdan dibimin düşeceğini söyler gibiydi.

II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Ortak Tılsım Dersi
» 2. Dönem 1. Ortak SYB Dersi
» II. Dönem I. Ortak Uçuş Dersi
» Astronomi II. Dönem Ortak Dersi
» 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi