AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Ateş Viskisi.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Essêncê Chaôs
V. Sınıf
V. Sınıf
Essêncê Chaôs

Gerçek Adı : Eda.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Ateş Viskisi. Empty
MesajKonu: Ateş Viskisi.   Ateş Viskisi. EmptyPtsi Ağus. 12, 2013 7:51 pm

" Benimle alışverişe çıktığın için teşekkür ederim Essê. "

Felicis'in önünde dikilirken, aslında küfürler savurmak istediğim bina arkadaşıma bakarak yalnızca "
    Görüşürüz. " diyebildim. Tüm gün oradan oraya koşuşturmuş, yeni giysiler almış, sayısız kozmetik malzemesi denemiştik ki süslenmek aslında pek yaptığım bir şey olmamasına rağmen alışveriş yapmak beni mutlu etmişti. Gene de yeni ve zor büyüler denemek, Hogwarts'da birkaç kuralı ihlal etmek ve düellolara katılmak alışveriş yapmaktan çok daha eğlenceli geliyordu.  Gözlerim vitrinlerdeki elbiseleri tüm gün incelemekten bitkin düşmüş bir haldeyken renkli düz saçlarımı omuzlarımdan geriye atarak Felix Felicis'e girdim. İhtiyacım olan şey kesinlikle iyi bir Ateş Viskisiydi. Sabahki enerjikliğim yerini tamamen sarhoş olma isteğine bırakmıştı. Büyücü, Cadı, Doğaüstü bir yaratık ya da lanet olasıca bir Muggle. Ne fark ederdi ki? Herkesin biraz bilincini kaybetmetmeye ihtiyacının olduğu bir ânı kesinlikle oluyordu. Muhtemelen, benim biraz bilinçsizleşip dans etmek istediğim ya da sadece kafa bulmak istediğim o ân bu ândı. Cafe kısmını topuklularımın çıkarttığı sesle geçerken dönüp bana bakan tanıdık yüzleri umursamıyordum bile. Bugün yeterince zoraki alışveriş yapmıştım ve kesinlikle sahte gülümseyiş kotamda dolmuştu. Muhtemelen Hogwarts'a tekrar dönene kadar da öyle olacaktı. Barın kalabalık olmasını dışarıdaki havanın çok soğukl ve rüzgârlı olmasına yoruyordum. Bar kısmında bulunan yüksek taburelerden birine oturdum ve " Bana bir ateş viskisi. " dedim. Sesim olduça sert ve emir verircesine çıkmasına rağmen oturduğum yerde aniden hareketlenip birinin yanına izinsiz oturduğumu fark etmemle beraber alçalmıştı. Beyaz tenimin zıttına al al olan yanaklarımı umursamadan, az öncekine kıyasla daha içten bir sesle " Yanına oturmamda bir sakınca yoktur umarım? " dedim. Çocuk dönüp bana baktığında konuşmasına fırsat vermeden gözlerinin içine baktım ve suratımdaki samimiyetsizliği atarak " Ah, sen Elliot'sun! Aynı binada ve aynı takımdayız. " dedim. Ya aynı sınıftaydık ya da benden bir üst sınıftaydı tam bir bilgim yoktu ama maç öncesi yaptığımız antremanlardan dolayı ismini biliyordum ve Ortak Salonda birkaç kez görmüş olmamda aynı binada olduğumuzu bilmemi sağlıyordu. Muhtemelen onun genelde soğuk bir tip olmasından ve benimde başkalarıyla fazla meşgul olmamdan ve düello klubünden ayrılmıyor olmamdan dolayı tanışamamıştık. Solgun gri gözlerim çocuğun üzerinde gezinirken, sivil hayatında Hogwarts'dakinden çok daha iyi giyindiğini fark ettim. İçimden ' havalıymış ' diye geçirirken önüme konulan Ateş Viskisini yudumluyordum. 

Spoiler:

Ateş Viskisi.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası