AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Kankası...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

RP Yaşı : 14

Kankası... Empty
MesajKonu: Kankası...   Kankası... EmptyCuma Haz. 08, 2012 6:53 pm

Kankası... 7nc6x Elizabeth Nomad Morgan

Kankası... 7mlsc Jordoan Lovebad
https://twitter.com/#!/baranyetismis
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptyC.tesi Haz. 09, 2012 5:55 pm

Yaz kampı olağanüstü bir şekilde sakindi. Bu Jordoan'ın hoşuna gidiyordu. Çünkü her zamanki rezilliklerinden bir tanesini yaptığında eskisi gibi bütün bütün yaz kampı değil, yalnızca yatakhane dışında olanlar onunla dalga geçiyordu... Suratı yastığın derinliklerine daldığı için nefessiz kalmıştı ve boğulduğunu düşünerek saat 5'de kalkmıştı. Saat 8'de elini yüzünü yıkamış, kahvaltısını yapmış, yatağını toplamış şekilde odada, çalışma masasında oturuyordu. Okul'un açılmasına az kalmıştı ama onun canı ders çalışmak istemiyordu. En azından bunu odanın içinde yapmak istemiyordu. Kalktı ve elbise dolabına doğru ilerledi, oda arkadaşları henüz kalkmamıştı. Biri Hufflepuff diğeri Slyhterin'di. İkisi de ondan yaşça, boyca, cüssece ve kas olarak üstündü. Bu yüzden onlarla iyi geçinmeye çalışıyordu. Eline geçen ilk şeyleri giydi, aynanın önüne geçti. Beyaz, mavi çizgili ve palmiye desenli kaprisini giymişti. Buna şaşırmadı çünkü bu modelden onda çok fazla vardı. Üstüne ise yeşil-beyaz bir gömlek giymişti. İstemeden de olsa yakışıklı görünüyordu, eline geçen birkaç kağıdı aldı ve cebine tıkıştırdı. Yatakhaneden çıkıp bahçeye doğru yöneltti adımlarını. Etraf çok sessiz, ıssız ve sakindi. Banklar ise boştu, ormanın karşısındaki banklardan bir tanesini gözüne kestirdi ve o tarafa doğru yürümeye başladı. Taşsız bir yer olmasına rağmen 2-3 kez tökezledi, düşecek gibi oldu ama asıl düşüşü banka bir metre kala suratını yerde bulduğunda gerçekleşti. Bu da onun özelliğiydi, her zaman yürümeyi yeni öğrenmiş bir bebek gibi düşe kalka giderdi. Kalktı ve titreyerek banka ilerledi. Görünürde yalnızca dört kişi ona gülmüştü. Bunların hepsi de VII. sınıftı ve işin kötüsü hepsi de kızdı. 'Başkaları görmemiş olsun. N'olur' diye düşünerek banka oturdu. Cebindeki buruşmuş kağıtları çıkardı ve sesli bir şekilde -neredeyse fısıltı kadar- okumaya başladı. "Arayıcı... Genellikle hafif ve en hızlı uçan oyunculardan seçilen Arayıcı'ların hem keskin bir göze hem de tek elle hatta iki elini de bırakarak uçabilme becerisine sahip olması gerekir." 'Ah işte bu bende var!' diye düşündü. Yüzünde istemeden bir gülümseme oluştı, spor denilen şeyi pek sevmezdi. Ama Quiddich- hele de arayıcı pozisyonunda olduğunda tadına doyulmaz bir kase puding kadar güzel olabiliyordu. Ravenclaw takımına da Arayıcı olarak seçilmişti zaten. Okumaya devam etti "Snitch'in yakalanması genellikle aslanın ağzından galibiyet karma anlamına geldiğinden maçın sonucu üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptirler, bu yüzden de sık sık rakibin faullerine maruz kalırlar." Dedi ve duraksadı. 'Ah-işte bu çok iyi!' diye iç geçirdi. Yüzü gülüyorken artık sinirliydi. Tam okumaya devam edecekti ki bunu engelleyecek bir şey oldu. 'Bu gördüğüm Elizabeth Nomad Morgan mı' bana mı öyle geliyor?' diye sordu kendi kendine ve hemen ardından da bunun cevabını zaten bildiğini hatırladı. En yakın arkadaşıydı. Pek kız arkadaşı olmamasına karşın bu etkileyici bir durumdu. Bu kız çok içten geliyordu ona. Slyhterin olması hiçbir şeyi değiştirmezdi. Elini kaldırdı ve sallamaya başladı, "Heyy Liss! Hey buradayım." diye bağırdı ve elini indirdi. Onun da yaz kampında olduğunu bilmiyordu. 'O da diğerleri gibi Iron Mask konseri için gelmiş olsa gerek' diye düşündü. Çünkü kendisi de bu yüzden gelmişti. Sonunda Elizabeth sonunda onu görmüş ve yanında doğru gelmişti. Bunu görünce bankın yarısını kaplayacak şekilde oturdu ve gözlerini ona dikti. O da Oturduğunda konuşmaya başladı. "Sen ne zaman geldin? Niye haber vermedin ki?" diye kızar gibi yaptı. Hiç inandırıcı değildi ama. Uzunca sarıldılar ve ikisi de nedensiz yere biraz güldü. Ardından devam etti "Sen de Iron Mask konseri için geldin değil mi? Çok heyecanlı! Sabırsızlanıyorum!" dedi bağırarak. Niye bağırmıştı ki? Gözlerini kıstı ve kızardı. Hala bahçede kimse olmamasına rağmen...
Elizabeth Nomad Morgan

Elizabeth Nomad Morgan

RP Yaşı : 13
Gerçek Adı : Tuana

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptyPaz Haz. 10, 2012 10:47 pm

İnanılır gibi değildi fakat Elizabeth daha yeni uyanmıştı. Dün gece kendini geçen seneki sihir tarihi kitabını gözden geçirirken bulmuştu ve saat 3'e kadar oturmuştu. Saate baktı ve oflaya puflaya yatağında doğruldu. Ayağa kalktı ve ilk işi aynaya bakmak oldu. Çökmüş gözler, şiş bir surat. Çok uyumanın zararları yararlarından fazlaydı. Hemen duşa girdi ve kendini soğuk suyun kavrayışına bıraktı. Duştan çıktıktan sonra saçlarını kuruttu. Eğer kurutmaz ise anında kabaracaklarını biliyordu. Üzerine mavi bir gömlek ve altına da kot pantolon giydi. Her zamanki bağcıklı ayakkabılarını ayağına geçirdikten sonra odadan çıktı.
Nereye gideceği konusunda bir plan yapmamıştı ama odada tıkılı kalmak istemiyordu. Ağaçlığa doğru tempolu adımlarla yürümeye başladı. Bir yandan temiz havayı içine çekiyor, bir yandan kuş cıvıltılarını dinliyordu. Dünyada daha rahatlatıcı bir yer olamaz, diye düşündü. Ağaçların altında 3-5 kişilik öğrenci grupları toplanmış giderek yaklaşan okul yılı ile ilgili planlar yapıyorlardı. Tam onların sohbetlerini dinlerken birinin onu çağırdığını duydu:
-Heyy Liss! Hey buradayım.
Bu Jordoan'dı. Elizabeth'in en çok sevdiği kişiydi. Sakin biriydi, onu hep dinlerdi ve ona her şeyini anlatmasına rağmen asla kötü yorum yapmazdı. Jordoan'ı gerçekten severdi, onu gördüğü için rahatlamıştı. Burada onun gibi biriyle karşılaşmak büyük bir şanstı. Keşke daha önce karşılaşsaydık diye düşündü ve oturma pozisyonunu düzelten çocuğun yanına oturduktan sonra sorgusu başladı.
-Sen ne zaman geldin? Niye haber vermedin ki?
Konuşmayı o da çok istiyordu ama ondan önce Jordoan'ı ne kadar özlediği gerçeğini farketti ve ona sıkıca sarıldı. Bir süre gülüştüler. Sonra çocuk:
-Sen de Iron Mask konseri için geldin değil mi? Çok heyecanlı! Sabırsızlanıyorum!
''Aman tanrım!'' diye düşündü Elizabeth. Konseri nasıl da unutmuştu. Iron Mask'in solisti onun her zaman yakışıklı ve salaş bulduğu biriydi ve onu izlemeye bayılırdı.
-Doğrusu konseri unutmuştum ama sen beni götürürsen unutmuş sayılmam diye kabullendi, sonra devam etti:
-Ah Jordoan, seni çok özledim. Zaman ne kadar yavaş geçti. Sanki senelerdir görüşmüyoruz gibi hissediyorum doğrusu. Neler yapıyorsun diye sorarken çocuğun önündeki kitabı farketti ve konuşmasını sürdürdü:
- Vay canına, yeni arayıcı tekniğini geliştirmeye çalışıyor demek, dedi ve güldü.

Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptyPtsi Haz. 11, 2012 3:01 pm

Biraz şaşırmış görünüyordu. "Doğrusu konseri unutmuştum ama sen beni götürürsen unutmuş sayılmam" dedi. "Ah Jordoan, seni çok özledim. Zaman ne kadar yavaş geçti. Sanki senelerdir görüşmüyoruz gibi hissediyorum doğrusu. Neler yapıyorsun" diye devam etti, Jordoan söze başlamak için ağzını açtığı anda yine devam etti. "Vay canına, yeni arayıcı tekniğini geliştirmeye çalışıyor demek," gülüştüler ve birbirlerine baktılar. "Ah evet-sende duydun demek, seçildim... Aslında biraz sıkıntılı bir yaz tatili geçirdim. Bilirsin işte sorunlu bir aile'den kaçmak için bu yaz kampı gayet ideal." Elindeki kitabı havaya kaldırdı ve "bu sene kupa Ravenclaw'ındır!" dedi. Ardından Elizabeth'in Slytherin bakışını gördü ve "tabi Slytherin de çok başarılı." biraz kızarmış ve utanmıştı, Elizabeth ise kızmış gibi görünüyordu. Yanlarındaki öğrenci grubundan uzak durmak istediği için ayağı kalktı ve "Hadi. Biraz yürüyelim," dedi. Elizabeth de kalkınca birlikte ormanın içine doğru ilerlediler. Yürürken ayağı takıldı ama düşmedi. Elizabeth biraz sırıttı ve yürümeye devam ettiler. Sessizliği sevmesine rağmen soracak çok şey vardı o yüzden başlaması gerekiyordu. "Lisbeth sana ne diyeceğim?! Bil bakalım ben ne yaptım?" diye sordu ama o daha tahmin etmeye çalışmadan heyecanlı bir şekilde kendi kendine cevap verdi. "Bir Kulüp kurdum, artık asosyal değilmişim gibi görünüyor, adı 'Blue Phoenix' şimdiden bir sürü üyesi var! Hem de artık her binadan üye alıyoruz. Sen de gelmelisin. Çok eğleniyoruz. Peki ya sen! Sen neler yaptın? Anlat herşeyi, o kadar merak ediyorum ki." dedi. Vay canına ne kadar hızlı konuşmuştu. Nefes nefese kaldı. Elizabeth ona bakıyor ve gülmüyordu. Ama Jordoan bunu yalnızca kibarlığından yaptığını biliyordu. Güldü ve derin bir nefes aldı. Konuşmak istiyordu, soracak çok şeyi vardı ama bekledi. Henüz cevap alamamıştı.
Elizabeth Nomad Morgan

Elizabeth Nomad Morgan

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptyPtsi Haz. 11, 2012 7:08 pm

- Ah evet-sende duydun demek, seçildim... Aslında biraz sıkıntılı bir yaz tatili geçirdim. Bilirsin işte sorunlu bir aile'den kaçmak için bu yaz kampı gayet ideal.
Jordoan gayet haklıydı. Elizabeth de ne zaman ailesinden kaçmak istese at binerdi, veya kitap okurdu. Çok baskıcı ve disiplinli bir ailesi vardı ama bu sıkıcı kuralların onun iyiliği için olduğunu bilerek nazik ve hoşgörülü davranmaya çalışıyordu. Gün boyu sihir tarihi okumasını veya büyü çalışmasını istedikleri zaman elinden geleni yapıyordu. Onlara karşı gelmeye çalışmıyordu, çünkü ailesindeki herkes bunları yaşayarak büyümüştü. Jordoan onu düşüncelerinden kopardı:
-Bu sene kupa Ravenclaw'ındır!
Jordoan'dan daha iyi bir arayıcı düşünemiyordu ama bunu dedikten sonra Nomad'ın kanındaki Slytherin tutkusu birden daha da hızlı akmaya başladı ve elinde olmasa da biraz bozuldu. Bunu yüz ifadesine yansıtmamaya çalışsa da kendini ele verdiğini biliyordu. Çocukluğu Salazar Slytherin'in maceralarını dinleyerek geçmişti.
-Tabi Slytherin de çok başarılı der demez kız birden yumuşadı. Jordoan'ın her zaman kibar bir çocuk olduğunu ve kimseyi incitmek istemediğini biliyordu. Yüz ifadesi hemen değişiverdi ve ona sinirlendiği için kendine kızdı.
-Hadi. Biraz yürüyelim dedi çocuk ve kız da ikiletmeden onunla ayağa kalktı. Yanlarındaki grubun sohbeti fazlasıyla sıkıcıydı zaten. Jordoan her zamanki gibi sendeledi ama buna hazırlıklı ve alışık olan Elizabeth sadece hafifçe sırıttı. Bu sene hafta sonlarını Jordoan'a yürümeyi öğreterek geçirmeyi planlamaya başlamıştı.
-Lisbeth sana ne diyeceğim?! Bil bakalım ben ne yaptım? dedi çocuk ama Elizabeth daha fikir yürütemeden konuşmasını heyecanla sürdürdü:
-Bir Kulüp kurdum, artık asosyal değilmişim gibi görünüyor, adı 'Blue Phoenix' şimdiden bir sürü üyesi var! Hem de artık her binadan üye alıyoruz. Sen de gelmelisin. Çok eğleniyoruz. Peki ya sen! Sen neler yaptın? Anlat herşeyi, o kadar merak ediyorum ki.
Jordoan'ın sonunda insan içine karıştığın duyan Elizabeth çok sevinmişti. Çok tatlı ve eğlenceli bir çocuktu ama bunu herhangi birine gösteremeyecek kadar utangaçtı. Elizabeth bile onunla çok zor arkadaş olmuştu. Ama bir kere arkadaş olduğunuz zaman asla sizi yüzüstü bırakmazdı ve hep arkanızda olurdu. Ona güvenmemek imkansız gibiydi.
-Vay canına Jordoan, bu müthiş birşey! dedi içten bir şekilde. Umarım kulübünden bir şey ters gitmez ve Jordoan sosyal biri olma yolunda ilerlerdi.
-Katılmayı gerçekten çok isterim diyerek konuşmasının devamını getirdi.
- Ben mi? Ben de gayet sıkıcı bir yaz geçirdim, her zamanki şeyler bilirsin; at bindim, ders çalıştım ve ders çalıştım. Bir iki haftamı Romanya'da geçirdim. Oradaki vampir yuvalarını gördüm. Yaratıklara ne kadar meraklıyımdır bilirsin.Okulun açılması için sabırsızlanıyorum. Yepyeni ve taptaze bir sene. Kim bilir bu sene bize neler getirecek? Ah, bu arada Blue Phoenix tam olarak ne hakkında? Madem katılacağım senden ayrıntılı bir açıklama bekliyorum.

En son Elizabeth Nomad Morgan tarafından Çarş. Haz. 13, 2012 11:13 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptySalı Haz. 12, 2012 11:37 am

"Vay canına Jordoan, bu müthiş birşey!" diye cevap verdi Elizabeth. Jordoan bu kulübü kurarken pekte desteklendiği söylenemezdi doğrusu. Bu yüzden biraz destek ona iyi gelmişti, gülümsedi. "Katılmayı gerçekten çok isterim" diye devam etti. Jordoan da bunu çok isterdi. Elizabeth III. Sınıfların patronu gibiydi, o girerse hepsi gelirdi muhtemelen. "Ben mi? Ben de gayet sıkıcı bir yaz geçirdim, her zamanki şeyler bilirsin; at bindim, ders çalıştım ve ders çalıştım." dedi. 'Bu kız bana gerçekten çok benziyor' diye düşündü Jordoan. "Bir iki haftamı Romanya'da geçirdim. Oradaki vampir yuvalarını gördüm. Yaratıklara ne kadar meraklıyımdır bilirsin." diye devam etti.
"Bilmez miyim?" diye fısıldadı Jordoan. Elizabeth onu duymamıştı. "Okulun açılması için sabırsızlanıyorum. Yepyeni ve taptaze bir sene. Kim bilir bu sene bize neler getirecek? Ah, bu arada Blue Phoenix tam olarak ne hakkında? Madem katılacağım senden ayrıntılı bir açıklama bekliyorum." Bu sorunun cevabı uzundu, Jordoan yine nefessiz kalacak gibi görünüyordu, biraz kısaltmalıydı. Kısa ve öz... "Iıı-Şey. Eğlenmek, gezmek, kopmak, gülmek, sosyalleşmek, dans etmek, ders çalışmak, oyun oynamak, kitap okumak ve daha bir sürü şey." son söylediklerini şaka olarak söylemişti, biraz güldüler ve Jordoan devam etti. "Bence tam senlik bir kulüp."
Bunun nedeni ise kulüpteki herkesin çalışkan öğrenciler olmasıydı. Ve Elizabeth gayet çalışkan bir öğrenciydi. Yürürken bir köşeyi döndüler ve yanlarından birkaç IV. Sınıf öğrencisi geçti. Hepsi de Hufflepuff'lı idi. Yönlerini tekrar bahçeye doğru çevirdiler. Hafifi bir esinti vardı, Elizabeth'in saçları az az dalgalanıyordu ve bu çok hoş duruyordu. Jordoan'ın ise ikide bir gözüne toz giriyordu, bu Jordoan'ı en kızdıran şeylerdendi. Gözlerini kıstı ve yürümeye devam etti. Gelen geçen onu ya Çinli ya da deli sanacaktı...
Elizabeth Nomad Morgan

Elizabeth Nomad Morgan

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptyÇarş. Haz. 13, 2012 11:22 am

-Iıı-Şey. Eğlenmek, gezmek, kopmak, gülmek, sosyalleşmek, dans etmek, ders çalışmak, oyun oynamak, kitap okumak ve daha bir sürü şey.
Beraber güldüler.Elizabeth kulübü beğenmişti. Zaten garkanez bile inceleyebilirlerdi. Sonuçta bu kulüp Jordoan için bir şey ifade ediyordu ve o yanında olacaktı. Okul açılır açılmaz Ravenclaw düşmanı olmayan tüm arkadaşlarını toplayıp kulübe gitmeyi aklının bir köşesine koydu. Bu sene yapılacak çok iş vardı.
-Bence tam senlik bir kulüp dedi Jordoan. Bu açık bir davetti ve Jordoanla vakit geçirmeyi asla kaçırmazdı.
Bu sırada onlar yürürken karşılarına bir kaç öğrenci çıktı ama Elizabeth onlara dikkat etmedi, kulübü düşünüyordu. Jordoan' ın gözüne toz kaçmıştı ve gözlerini kısmak zorunda kalmıştı Elizabeth bundan utandığını biliyordu ama gayet şirin gözüküyordu.
- Evet bu süper bir fikir doğrusu, özellikle farklı binalardan öğrenciler birleşince sınava hazırlıkların mükemmel olacağına eminim dedi sonra her zamanki gibi tek düşündüğü şeyin ders olduğunu fark edip bir süre durakladı.
- Hem normalde selam bile vermediğimiz insanlarla aynı odada dans etmek, sohbet etmek, bu da eğlenceli kısmı tabi ki diye devam etti.
Sonra kafasına takılan soruları sormaya başladı:
- Jordoan bu sene hangi dersleri seçeceksin? Ben çok zorlanacağımı düşünüyorum çünkü çok fazla ders var ve aralarında seçim yapamıyorum zaten elimizdeki dersleri zor veriyoruz geçen sene İksir dersini geçene kadar canım çıkmıştı bu sene aynı şeyin olmasını hiç istemiyorum.
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptyÇarş. Haz. 13, 2012 12:38 pm

"Evet bu süper bir fikir doğrusu, özellikle farklı binalardan öğrenciler birleşince sınava hazırlıkların mükemmel olacağına eminim." Sonra biraz duraksadı, o sırada Jordoan önüne çıkan taşlara takılıp düşmemek için ayrı bir özen, gözüne toz kaçmaması için ayrı bir özen gösteriyordu. "Hem normalde selam bile vermediğimiz insanlarla aynı odada dans etmek, sohbet etmek, bu da eğlenceli kısmı tabi ki," ah-evet bu konuda kesinlikle haklıydı. Tanımadığın insanlarla dans etmek, sohbet etmek. Bunlar kesinlikle sosyalleşmek anlamına geliyordu... "Jordoan bu sene hangi dersleri seçeceksin? Ben çok zorlanacağımı düşünüyorum çünkü çok fazla ders var ve aralarında seçim yapamıyorum zaten elimizdeki dersleri zor veriyoruz geçen sene İksir dersini geçene kadar canım çıkmıştı bu sene aynı şeyin olmasını hiç istemiyorum." Haklıydı, Jordoan'ın bu konuda bir sorunu olmamasına karşın iksir yaparken yanlışlıkla kazanını havaya uçurması kötü bir durumdu. Ama İksir, alınması zorunlu derslerdendi.
Elizabeth bunları söyleyince Jordoan'ın aklına III. Sınıftaki hali geldi ve kahkahayı patlattı. Elizabeth ne olduğunu anlamamış halde, tek kaşı kalkmış Jordoan'a döndü. "Aa-şey. Önemli bir şey değil, aklıma bir şey geldi de," dedi. Dersleri düşündü bir süre, sonra konuştu. "Ben... Karanlık Sanatlara Karşı Savunma, İksir, Sihir Tarihi, Tılsım-" dedi ve duraksadı, bunları söylemesine gerek yoktu. Bunlar bütün öğrenciler tarafından alınması zorunlu derslerdi. Bozuntuya vermemeye çalışarak devam etti; "Kehanet, Biçim Değiştirme. Iıı-Mitoloji ve Muggle Bilimleri'ni alıyorum." Dedi ve sessizliği dinlemeye başladı. Çok yürümüşlerdi, neredeyse göle gelmişlerdi. Biraz düşündü, Elizabeth Muggle Bilimleri'ni almazdı ki, o bir Slyhterin'di. Ama Jordoan'ı şaşırtarak o dersi alsaydı Jordoan çok mutlu olurdu. Sonra biraz durdu ve 'Buldum!' Diye düşündü içinden. Jordoan Elizabeth'i ders çalıştırırsa Elizabeth'in başarılı olacağına emindi. Sonuçta ondan bir yaş büyük ve bir Ravenclaw'dı. "Bak ne diyeceğim, seni ders çalıştırmama ne dersin? Bence bunun büyük bir etkisi olabilir." Elizabeth şaşırmıştı, normalde kibarlığı hep Elizabeth yapardı. "Hangi dersleri alacağını söylesene." dedi Jordoan ve tam Elizabeth'e döndüğünde bir taşa takıldı yine düşmedi, artık göle çok yaklaşmışlardı...
Elizabeth Nomad Morgan

Elizabeth Nomad Morgan

Kankası... Empty
MesajKonu: Geri: Kankası...   Kankası... EmptySalı Haz. 19, 2012 11:42 am

Jordoan durup dururken gülmüştü. Elizabeth şaşırmıştı, kafası karışık bir ifadeyle Jordoana' a baktı. Kızın ona baktığını fark eden çocuk:
-Aa-şey. Önemli bir şey değil, aklıma bir şey geldi de dedi. Elizabeth kafa salladı. Bir süre düşündüler. Sonra Jordoan:
-Ben... Karanlık Sanatlara Karşı Savunma, İksir, Sihir Tarihi, Tılsım dedi. Bunlar zaten zorunlu derslerdi. Elizabeth sabırsızca Jordoan'a baktı. O ise hiç bozuntuya vermemişti:
-Kehanet, Biçim Değiştirme. Iıı-Mitoloji ve Muggle Bilimleri'ni alıyorum. Elizabeth omuz silkti. Bu derslerin hiç biri ilgisini çekmiyordu. İlgisini çeken dersler hep daha zor ve sınavlardan önce bir hafta durmadan çalışmasını gerektiren dersler oluyordu. Keşke ben de Muggle Bilimi öğrenebilsem diye düşündü. Hep ilgisini çekmişti. Ama Slytherin olması ve ailesi büyük bir karşı etkendi. Anneannesi buna asla izin vermezdi. Elizabeth düşüncelere dalmışken Jordoan heyecanla kıpırdandı ve ona döndü:
-Bak ne diyeceğim, seni ders çalıştırmama ne dersin? Bence bunun büyük bir etkisi olabilir.
Bu çok kibarcaydı. Elizabeth çok sevinmişti ama aynı zamanda şaşırmıştı. Biri ona ders çalıştıracaktı. İlk kez böyle bir şey oluyordu. Tam o konuşacakken Jordoan:
-Hangi dersleri alacağını söylesene.
Elizabeth duraksadı. Bunu hiç düşünmemişti. Bu sırada Jordoan takıldı ama düşmedi. Büyük gelişme gösteriyordu. Biraz düşündü, sonra konuştu:
- Aaa, ben... Bitkibilim, Biçim Değiştirme ve Sihirli Yaratıkların Bakımı ve Kehanet almayı düşünüyorum dedi. Sonra hemen devam etti:
- Aslında Kehanetten emin değilim çünkü profesör, o.. , beni biraz korkutuyor dedi ve güldüler. Jordoan ile vakit geçirmeyi çok özlemişti. Ama hava kararmak üzereydi. Jordoan'a baktı, gölün kıyısına gelmişlerdi ve yemek vakti gelmek üzereydi. Dudaklarını büktü ve:
-Sanırım ayrılma zamanı dedi.

Kankası...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Kankası...