AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Sarhoştum hatırlamıyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Edmond Dantes

Edmond Dantes

RP Yaşı : 30
Gerçek Adı : Bö!

Sarhoştum hatırlamıyorum Empty
MesajKonu: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyPtsi Nis. 02, 2012 6:33 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] & [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Edmond & Vera Dantes
Bilinmezlikler uçurumunun kenarında..
Gece, bir bar köşesi.
http://horcruxesrpg.10tl.net/index.php
Edmond Dantes

Edmond Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyPtsi Nis. 02, 2012 7:04 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Gecenin kanatları son çırpınışlarını yaşarken, uğursuz bir baykuş adeta inlercesine bağırıyordu uzaklardan. Genç adam işten çıkma saati geldiğinde hızlıca toparladı evraklarını. Her zamanki gibi çok yorulmuştu bugün, Unutturma Dairesi başkanlığı... Bu mesleği seçerken nereden bilebilirdi ki bu kadar yorucu veya sıkıcı olacağını. O eğlenmek için seçmişti, bir kere ismi oldukça karizmatikti. Unutturma Dairesi, duyanlar önce boş boş bakıyorlardı yüzüne. İnsanlara sanki asasıyla dokunuyordu ve geçmişlerini unutturuyordu. Yok öyle şey, yalnızca büyücü kavgalarına tanıklık eden mugglelara yardımcı oluyordu. Sıkıcı bir iş işte. Aslında Edmond'dan başka kimsenin ilgisini çekmeyecek türdendi. Onun gibi sakin, huzur dolu, emekli hayatı yaşayan bir adam ancak böylesine sıkıcı bir işi yapabilirdi. Kendisi gibi sıkıcı bir iş. Tabii, gerçekler ortaya çıkmadığı sürece böyleydi, rolünü iyi oynuyordu vesselam.

Otelde yaşayan bir adam olarak oldukça düzenli bir hayatı olduğu söylenebilirdi. Sabahları erken kalkıyor, koşuya gidiyor; ardından oteldeki yemeklerden atıştırıyor ve Bakanlığa gidiyordu. Bakanlıkta neredeyse saatler boyunca dosya imzalıyor, diğer büroların başkanlarıyla uğraşıyordu... İşten döndüğünde gece çıkmak üzere deri ceketini aldı ve resepsiyondaki kızla yüzyüze gelmemeye dikkat ederek çıktı oradan. Ateş viskisine geldiğinde içerisi fazla kalabalık değildi, her zamanki gibi barın en karanlık köşesine geçti ve kendisine kırmızı şarap söyledi. Alkolden pek hazetmiyordu, çok nadir içerdi zaten. Barın kapısı açılıp da içeriye daha önce görmediği kadar güzel bir kadın girdiğinde bir saniyeliğine nefesi kesilmişti. Ardından hemen kendisini toparladı ve şarabından bir yudum aldı. Kadının barmenle konuşmasını işitebiliyordu. Doksan yaşında, ecüş bücüş bir adamı beklediğini söylüyordu. Edmond hafifçe güldü oturduğu yerde, kadının ses tonu o kadar ilgi çekiciydi ki. O konuşurken gülümsememek elde değildi. Onun barmenle konuşmasına kulak misafiri olduğu için kendisine kızmıştı. Onun gibi bir centilmene hiç yakışmıyordu bu davranışlar, hele ki bir bayanı uzaktan uzağa göz hapsine almak.. Kadın yavaş adımlarla ona doğru gelirken elini nereye koyacağını bilemedi önce. Ardından her zamanki sakin görünümünü sergilemesi gerektiğine karar verdi. Hiç düşünmeden yanına oturan kadına göz ucuyla baktı, sanki yüzüne bakarsa az önce onu dinlediğini anlayacakmış gibi geliyordu. "Merhaba?" Aptalca bir sözcük, sadece bu muydu yani söyleyecekleri? Kadınlar konusunda gerçekten bu kadar utangaç olmamalıydı. Aptallığa yaklaşan bir utangaçlıktı bu artık.
Vera Dantes

Vera Dantes

RP Yaşı : 27
Gerçek Adı : Didem

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyPtsi Nis. 02, 2012 7:59 pm

Vera için o kadar dedikodu kimi zaman öyle yorucu oluyordu ki işi bırakmak istiyordu; fakat bakanlık işleri ve Hogwarts'ın onu ne kadar sıktığını, ailesinden kalan bir mirası da olmadığı için çalışmak zorunda olduğunu hatırlayınca bu isteği geçiyordu. Yine de kimi zaman haber niteliği taşıyan insanların peşinde birkaç söz için koşmak fazlasıyla rahatsız edici geliyordu. Merlin'in sakalı aşkına, neyse ki öyle zamanlarda cisimlenme denen yolla kendini Ateş Viskisi'nde bulabiliyordu. İyi ki cadıydı, yoksa hem büyücü denen lanet heriflerle hem trafik sorunuyla nasıl baş ederdi, tanrı bilirdi.

Editörü, nefesi kokan, ensesi kalın bir bakanlık mensubuyla geçen sıkıcı röportajlarının ardından barın tanıdık havasına kendini attı, doğruca Joseph'in yanına gitti. "Bana bir şeyler ver ki sakinleşebileyim. Saçma sapan bir herifin yanında geliyorum. Şimdi de Unutturma Dairesi Başkanı mı ne, Dantes'le görüşsem iyi olacak. Kim bilir bastonlunun tekidir. Ay yüce tanrım ben ben neden moruklarla uğraşıyorum!" Barmenin ona cevap verdiği falan yoktu; fakat biliyordu ki kadını dinlerdi o. Vera'yı kimse ciddiye almazken o alıyordu, daha ne olsun ki. Zaten Vera birkaç küfürle harmanlanmış sözlerini bitirince barın sağ köşesini işaret etti başıyla. "Bütün gece başımın etini yeme de Dantes'le görüş. Herif başkan diye ihtiyarın teki mi sandın kızım." Vera barmenin gösterdiği yöne bakınca kafasındaki bastonlu, beli bükülmüş, saçları ve sakalları ağarmış, kambur bir herif yerine atletik yapılı ve olgun görünüşlü biriyle göz göze geldi. Adama gülümseyip barmene de sessiz bir küfür ettikten sonra Dantes'in olduğu yöne ilerdi, çantasını tezgahı koyup taburelerden birine oturdu. Kim bir başkanın tüm kadınlar tarafından beğenilebilecek evrensel bir statüde olduğuna inanır ki? Vera da inanmazdı görene kadar. Hatta sesini de duyana kadar. "Merhaba?" Çok sevecen, merhaba iyi ki geldin anlamını taşıyan bir intiba uyandırmamıştı; fakat her ne şekilde olsun Vera'nın aklına destansı bir fikir geldi ve vazgeçmesine fırsat kalmadan uygulamaya koydu. "Bu şaşkınlığınızdan anlıyorum ki bayım, geçen geceyi unutmuşsunuz. Ben Vera Dantes. İki günlük evli olduğunuz eşinizim." Ardından basın kartını uzattı, kameralara öpücük attığı hareketli fotoğrafıyla hazırlanmış kimliğini gösterdi. Vera Dantes, Dırdırcı Editörü. Soyad benzerliğini kullanarak adamın yüreğine indirmek ne derece hakkıydı, bu küçük oyunu öğrenince tepkisi ne olurdu bilinmezdi; fakat ilk anda şaşırdığı kesindi.
Edmond Dantes

Edmond Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyPtsi Nis. 02, 2012 9:40 pm

Genç kadının yanına gelmiş olmasının şaşkınlığını henüz atlatamamış olan Edmond içinde yaşadığı tufanı ele verecek her türlü mimikten, bakıştan ve titremeden kaçınıyordu. Fakat, böylesine güzel bir kadın karşısında yeryüzünde hiçbir erkek yoktu ki kendisini ele vermesin. Kokusu yeryüzündeki bütün misk kokularından daha etkileyici, kişiliğini bastırmak amacıyla kendisini öne çıkaran yüz hatları vardı. Biçimli dudakları tıpkı bir heykeltraşın elinden çıkmışçasına kusursuzdu. Edmond kadını iyiden iyiye kestiğini fark ettiğinde hafifçe sıcak bastı utançtan. Serinlemek maksadıyla eline aldığı şarabı yavaşça dudaklarına götürürken kadın melodik sesiyle konuşmaya başladı. "Bu şaşkınlığınızdan anlıyorum ki bayım, geçen geceyi unutmuşsunuz. Ben Vera Dantes. İki günlük evli olduğunuz eşinizim." Ağzında şarap olmasa, veya karşısında bir bayan olmasa muhtemelen o anda küfretmişti. Hem de okkalısından. Hayatında hiç kendisini kaybedecek kadar dağıttığını hatırlamıyordu, ya da o öyle zannediyordu. Kadının uzattığı basın kimliğine bakakaldı. Vera Dantes, Dantes. Soyadının yaygın olmadığını biliyordu, bu yüzden dehşete düşmüştü. Tamam, onun gibi bir kadınla aynı soyadı taşımak gurur verici bir şeydi fakat bir kadınla haberi olmadan evlenmek... İşte bu, ona yakışacak türden bir şey değildi. Hafızasını yokluyor geçen birkaç güne dair bir şeyler hatırlamaya çalışıyordu. Tek bir karaltı vardı, Bakanlık'taki adamlarla birlikte eğlenmeye gittikleri gece. Fazla bir şey içmemişti ama alkole olan dayanıksızlığı sayesinde sabah uyandığında dayanılmaz bir baş ağrısı vardı. Kadına çevirdi gözlerini ve barmene kadına içki getirmesini işaret etti. "Bakın Bayan Dantes, ben gerçekten çok üzgünüm. Normalde böylesine sorumsuz veya alkolik birisi değilimdir. Emin olun ki yarın sabah bu işle bizzat ilgileneceğim. Sizin gibi güzel bir bayanı zor duruma düşürmekten dolay ne kadar utandığımı tahmin edemezsiniz." Elindeki şarabı barmene doğru uzattı ve kadının içkisini aldı. Bir daha içmeyecekti, hayır.

Hayatında nadiren pişmanlık yaşardı ve işte bu da onlardan biriydi. Ama hayır, Vera'yla evlendiği için değil; onunla yanlışlıkla evlendiği için üzülüyordu. Zira böylesine güzel bir kadınla evli olan hiçbir erkek üzülmezdi herhalde. Sadece... Sadece onunla gerçek anlamda evlenmek, sevgili olmak isterdi. Yalancıktan değil.
Vera Dantes

Vera Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyPtsi Nis. 02, 2012 10:43 pm

Spoiler:

Centilmen başkan Edmond'un tek bir işaretiyle Vera'nın önüne bir kadehte şarap geldi. Joseph Vera'nın şarabın kokusuna dahi tahammül edemediğini bildiği halde önüne getirmesi hiç yakışık almayan bir şeydi. Bu adamın o gece her ne karın ağrısı varsa da genç kadının ilgilenecek durumu yoktu. İncelikle devam ettirdiği yalanının taşlarını örmekle meşguldu zira. "Bakın Bayan Dantes, ben gerçekten çok üzgünüm.
    Normalde böylesine sorumsuz veya alkolik birisi değilimdir. Emin olun ki
    yarın sabah bu işle bizzat ilgileneceğim. Sizin gibi güzel bir bayanı
    zor duruma düşürmekten dolay ne kadar utandığımı tahmin edemezsiniz."
    Vera karşısındaki yabancıya sarılıp omzunda teselli etmemek için kendini zor tuttu. Karşısındaki kadının sözlerinin doğruluğundan bir an dahi şüphe etmediği bakışlarından anlaşılabiliyordu. Ne kadar masumdu ki gerçek bir çaresizlik duymuş, üzüntüsünü kelimelere dökmek için gerçek bir çaba sarf etmişti. Oysa hayatı asparagas olmuş Vera bunun ne kadarını hak ediyordu, tartışılır. Nitekim elindeki şarabı Joseph'e sertçe uzatıp her zamankinden istediğini söyledi, Joseph asık bir suratla viski kadehine konmuş diyet kolasını getirdi. Doğru haberin ne zaman karşısına çıkacağı belli olmadığı için o zamana sarhoşken yakalanmak istemezdi. Ayrıca annesinin kuzusu gibi görünmemek için diyet kolayı viski bardağında tercih ediyordu. Tüm zamanların en iyi fikriydi bu ve Vera'ya aitti! Kolasından bir yudum aldıktan sonra kartını çantasına koydu, Unutturma Dairesi başkanının eline uzandı ve sarhoş ünlülerin parmaklarına taktığı alyanslardan birini kartı çantasına koyarken parmağına geçirdi. Ardından elini Edmond'un elinin üzerine koydu, yüzüğü gösterdi. "Bayan Dantes hitabını insanın eşinden duyması ayrıca hoş oluyor, Bay Dantes. Teşekkür ediyorum nazik düşünceleriniz için; fakat tesadüfen evlendiğimize inanıyor musunuz gerçekten? Hangi ani evlilikle böyle bir alyans verirdiniz?" Vera'nın hakkı vardı, o yüzük pek de alelade bir şey değildi. Beş aylık maaşını mücevher dükkanına vermişti o kaya kadar taşlı yüzüğü alabilmek için. "Ben evliliğimizden son derece memnunum efendim, aklınızdan geçen ayrılma fikrini rica ederim zihninizden uzaklaştırınız." Evli gibi rol yapmak ne kadar eğlenceliydi. Hem Vera kendini gereksiz bir güvende hissediyordu. Sanki başına bir şey gelmezmiş gibi, sanki kocalar eşlerini korurmuş gibi... Oysa karşısındakini kandırabilirdi, peki ya kendini? Bunun sadece bir oyun olduğunun, kim bilir Edmond'un belki de bir başkasıyla evli olabileceğinin farkındaydı. Belki de sevgilisi vardı, onun için o kadar tedirgin olmuştu. Kim bilebilir ki? Emin olunan tek şey Vera'nın evlilik fikrinden çok hoşlandığı ve gerçeği yaşamak yerine rolünü oynamak zorunda kaldığı için üzüntü duyduğuydu.
Edmond Dantes

Edmond Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptySalı Nis. 03, 2012 7:52 pm

Barmenin kadına şarap getirmesi üzerine gülümsedi kendi kendine. Zaten bir kadının şarap içmesinden başka bir şey de beklemezdi ama Vera şarabı uzatıp kola aldığında şaşırdı. Kola içmek, hem de Ateş viskisinde, işte bu hayranlık verici bir şeydi. Merak dolu gözlerle kadına bakarken, nihayet bir şeyler olmuştu. Vera'nın küçücük elini kendi eli üzerinde hissetmesiyle gözlerini ellerine çevirdi ve yüzükle karşı karşıya geldi. Merlin aşkına, demek gerçekten yapmıştı böyle bir terbiyesizlik. Bir kadının hayatını cidden karartmıştı... Vera gibi alımlı bir kadın onunla neden evlensindi? "Bayan Dantes hitabını insanın eşinden duyması ayrıca hoş oluyor, Bay Dantes. Teşekkür ediyorum nazik düşünceleriniz için; fakat tesadüfen evlendiğimize inanıyor musunuz gerçekten? Hangi ani evlilikle böyle bir alyans verirdiniz?" Ağzını açtı ama çıakrdığı sesler anlamsızdı, şaşkınlıktan küçük dilini yutacaktı neredeyse. Yüzük o kadar pahalı duruyordu ki, bunu alması için gerçekten kafayı yemiş olamsı gerekiyordu. İçinde yaşadığı oteli satsa ancak böyle bir şey alabilirdi. "Ben evliliğimizden son derece memnunum efendim, aklınızdan geçen ayrılma fikrini rica ederim zihninizden uzaklaştırınız." Kadının sözlerine sevinse mi üzülse mi bilemiyordu. Yanlışlıkla evlenmişlerdi ve Vera onunla evli olmaktan dolayı mutluydu... İmkansız. Taburesini tamamen ona doğru döndürdü ve güzel ellerini kendi avuçlarının içine alıp gözlerine baktı derin derin. O gözler ki, Dantes'i gerçeklikten uzaklaştırıyordu. Ne söyleyeceğini unutmuştu işte o anda. Oysa ki az önce zihninde binlerce mantıklı açıklama vardı. Uçup gitmişti tüm mantığı, yok olmuştu. Puf! Hem ne zamandan beri bir kadının ellerini bu kadar korkusuzca tutuyordu ve gözlerine bu kadar rahat bakabiliyordu. Bu ne cüretkarlıktı böyle! Fakat, memnundu halinden, Vera emretse o anda canını verebilecek gibi hissediyordu. Ahh, böyle oyunlar için geç kalmamış mıydı o? "Bayan Dantes, lütfen.. Emin olun hayatınızı benim gibi lanet bir herifle harcamak istemezsiniz..." Seçtiği kelimelerden duyduğu utançtan dolayı yüzü hafifçe kızarmış, yüzüne düşen bir iki saç gözlerini kamufle etmeyi başarmıştı. Tam o anda barmen elinde saatlerdir ovaladığı bardağı yerine bırakmış, yenisini almıştı. Edmond ve Vera'nın arasında bir sessizlik oluşmuştu. "Az önceki sözlerim için özür dilerim. Oldukça kabalaştım bir anda... Alkolün bir kadehi bile ne hale getiriyor insanı? Normalde olsa sizin gibi bir hanım karşısında böyle gereksiz konuşamazdım." Gereksiz konuşuyorsun Edmond, şu boşanma işine getir sözü artık! diye haykırıyordu içinden bir ses; ama diğeri de Sakın o konuyu açma, diyordu.
Vera Dantes

Vera Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptySalı Nis. 03, 2012 10:16 pm

~~~~
    Vera hayali sevgilisi Edmond'u kafasında oluşturduğu hiçbir hayali kadının -Vera hariç. Vera hayali değil zaten.- yanına yakıştıramazken çok çalışmanın, fazla kola içmenin, salatayla beslenmenin bir yan etkisi olarak zihninin bulandığını fark etti. Hisleri bir adamla ömür boyu yaşamak, aşık olmak, çok sevmek gibi işkoliklerde eğreti duran duygularla ona hiç de hoş olmayan oyunlar oynuyordu. Fakat aksi gibi tam da elleri Bay Dantes'nin güven verici ellerindeyken, adeta tenleri birbirlerini kabul etmiş, uyum göstermişken Vera'nın aklına o ana kadar gördüğü minicik bebeklerin gülüşleri, annelerin anneliği nasıl sevdikleri, yeni evlilerin evliliği nasıl övdüğü ile ilgili düşünceler geliyordu. Tanrının pek de adil olmayan oyunu bir barın ucube köşesinde genç gazeteciyi hayata küstürmeyi amaçlıyorsa, bunu yakın zamanda başarabilirdi. Zira kendi kendine saçma sapan bir oyuna başlayan ve sonunu nasıl getireceğini bilmeyen yarım akıllı Vera, tanımadığı bir adamla evli olmadığı için büyük bir içtenlikle üzüntü duyuyordu. O adamsa Vera'dan kurtulma yollarının peşindeydi. "Bayan Dantes, lütfen.. Emin olun hayatınızı benim gibi lanet bir herifle harcamak istemezsiniz..." Genç kadın defalarca duymuştu bu türden sözleri. Yok efendim sen daha iyilere layıksın, ben seni hak etmiyorum, ben çok değiştim; artık kötü bir insanım türünden, aynı şeyi farklı yollarla anlatan bir sürü cümle ilişkilerinin sonunu getirmişti ki Edmond'un da böyle sefil yalanlara sığınması hiç de asil değildi. Basit bir gazeteciyle adının anılmasını istemediğini de pekala söyleyebilirdi yani. Neden korkuyordu, manşet olmaktan mı? Bıraksanıza, iyi ki bir gazete olmuş bahtsız kız. Ağzından tek kelime doğru laf çıkmıyor sanılıyor. "Az önceki sözlerim için özür dilerim. Oldukça kabalaştım bir anda... Alkolün bir kadehi bile ne hale getiriyor insanı? Normalde olsa sizin gibi bir hanım karşısında böyle gereksiz konuşamazdım." Gerekli gereksiz, konuşsun yeter o. Konuşsun ama boşanmak, ayrılmak demesin. Zaten yakalayamadığı şansı genç kadından esirgemesin.. Sahi, şu Vera ne kadar da şizofrenik şeyler düşünüyor. Uzun zaman dergide sabahlayıp günlerce haber peşinde koşmanın bir sonucuydu bulanık düşünceler, ilüzyonlar, uydurmalar... Sağlıklı bir düşüncenin zihninden geçtiği bir saniye gibi kısa bir sürede elini adamın elleri arasından çeken Vera toparlandı hüzünle parmağına eğreti duran yüzüğü seyretti uzun bir süre. "Haklısınız Bay Dantes. Beni tanımıyorsunuz. Evinizi, hayatınızı paylaşmak istemiyorsunuz dolayısıyla. Sizi anlıyorum; fakat ben koyu bir Katolik'im ve inançlarıma göre bir kere evlenilir, baki kalır." Sözlerini bakışlarıyla etkileyici kılabilmek için gözlerini Dantes'nin gözlerine dikti, birkaç saniyeden sonra utançla başını çevirdi. Gerçekleri söylediğinde, sadece çocukça bir şaka yaptığını açıkladığında yiyeceği yalancı yaftası ürpermesine neden olurdu. Sahi, öylesine ağır bir tepki verir mi şu centilmen duruşlu adam. "Sanırım tüm bunların bir şaka olmasını tercih ederdiniz." Vera dilini ısırmak zorunda kaldı kendini engellemek için, yoksa devamında ayaklarına kapanıp af dileyebilirdi.
Edmond Dantes

Edmond Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyÇarş. Nis. 04, 2012 9:25 pm

Kadının hareketlerinde bir gariplik vardı, bir anda neşeliyken ardından hemen mutsuz oluyordu. Güzel yüzü gölgelerin arasına çekiliyordu. Elindeki içeceğin kola olduğunu bilmese sarhoş olduğunu düşünecekti... Vera gibi bir kadınla birlikte olmak nasıl olurdu acaba. Nasıl bir histi. Sevgilisi varsa, ki mutlaka vardır, çok şanslı bir adamdı. Peki, madem sevgilisi vardı bu kadın neden Edmond'dan boşanmak istemiyordu? İşte bu oldukça büyük bir problemdi. "Haklısınız Bay Dantes. Beni tanımıyorsunuz. Evinizi, hayatınızı paylaşmak istemiyorsunuz dolayısıyla. Sizi anlıyorum; fakat ben koyu bir Katolik'im ve inançlarıma göre bir kere evlenilir, baki kalır." Kadının sözleriyle birlikte kahkaha atmamak için kendisini zor tutuyordu. Edmond gibi bir Ateist için bu sözler oldukça boştu. Dine inanmıyordu, hatta yaşadığı hayata inanmıyordu o. İnançsız bomboş yaşayan gereksiz bir heriften başka bir şey değildi. Sürekli olarak kendisine savaş açmasının sebebi de zaten bu tip düşünceleriydi... Ne zaman mutlu olacak olsa hemen bunu mahvetmeye uğraşırdı, tıpkı Vera ile evlenmiş olmasına sevinmesi ama bir yandan da boşanmayı düşünmesi gibi. Neden boşanmak istiyordu? Vera için. Tüm bunların şaka olmasını ve kadın ile yeni bir başlangıç yapmayı öyle çok isterdi ki! "Sanırım tüm bunların bir şaka olmasını tercih ederdiniz." Kadının sözleri üzerine kahkaha attı, bir süre şaşkınlığını gizlemek için hiç uğraşmadı. Vera'ya doğru döndü ve ışıldayan bir gülümsemeyle bir süre ona baktı. Ahh, ne kadar güzeldi.. Tüm ömrünü onunla geçirebilirdi, hiç sızlanmadan koca bir ömür. Gözleri de zihni gibi dumanlanmıştı. Şuanda bambaşka bir evrende çok farklı bir Edmond'un Vera'sı vardı muhtemelen. O evrende yaşamak için canını bile feda edebilirdi. "Ben de tam size keşke tüm bunlar bir şakadan ibaret olsa, sizinle yepyeni bir başlangıç yapmayı isterdim diyecektim Bayan Dantes.." Barmene bir işaret çaktı ve her zamankinden bir bardak geldi: Su. İçinde birkaç tane buz olan bardağı yavaşça içtikten sonra tekrar kadına döndü. Gözlerinin içine bakıyordu, söyleyecek bir şeyi var gibiydi. "Çok afedersiniz. Bu bendeki kendine güven nereden geliyor bilmiyorum. Belki bir sevgiliniz vardır." Saçma sapan konuşup duruyordu, hiç karizmatik değildi hareketleri. Hatta oldukça ezik bir portre çiziyordu. Kendisinden nefret etmesi için bir sebep daha.
Vera Dantes

Vera Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyÇarş. Nis. 04, 2012 11:55 pm

Benim
    versiyonum...

~~~~

Kendine güvenli Bay Dantes'in kahkahaları ve bakışları altında bir süre ezilen Vera Gelecek Postası tarafından "Editörün utanç verici dakikaları" manşetiyle kendini gazetelerde görme ihtimalinden korktu, saçlarını yüzünü kapatıcak şekilde iyice dağıtıp içeriye bir anda dolan ya da ona öyle gelen soğuk hava kütlesi nedeniyle ceketini giydi. Oyun bitmişti ve kartları açık oynamanın tam zamanı gelmişti. Anlaşılıyordu ki, Edmond Bey'in istediği de tam olarak o yöndeydi. "Ben de tam size keşke tüm bunlar bir şakadan ibaret olsa, sizinle yepyeni bir başlangıç yapmayı isterdim diyecektim Bayan Dantes.." Eh, kabul etmeliyiz ki bu Vera için pek de tahmin edilen bir yanıt değildi. Yani, o kadar uzun bir kahkaha krizinden sonra olumlu şeyler beklemek hayalperestlik olurdu, değil mi? Zaten kadınlar ezelden beri kendilerini şaşırtan erkeklerden hoşlanırlar ve umarız o erkekler de kendilerini güldüren kadınlardan hoşlanıyordur. "Çok afedersiniz. Bu bendeki kendine güven nereden geliyor bilmiyorum. Belki bir sevgiliniz vardır." Keyifli bir kahkaha için sıra Vera'daydı. Kolasından birkaç yudum daha alış Joseph'ten istediği kuruyemişlerden birkaçını da ağzına attıktan sonra basın kartını tekrar ortaya koydu. "Bayım bu gördüğünüz kartın ne kadar çok kapıyı yüzüme kapattığına inanamazsınız. İnsanlar benim haber peşinde koşmaktan gözü dönmüş bir dedikoducu olduğumu düşünüyor. Haliyle hiçbir erkek bu riski de almıyor. Çok üzücü olaylar yaşadım geçmişimde, belki siz sihirli güçlerinizle unutturabilirsiniz?" Alenen yazmak olarak adlandırılan bu durum şirin mi şirin bir gülümseyiş ve yüzyılın en güzel sesiyle birleşince affedilebilir bir seçenek oluyordu. Vera biraz duraksadıktan ve bu sefer bir değişiklik yapıp adamın bardağındaki sıvıdan bir yudum aldıktan sonra Joseph'in öldürücü bakışlarında bu ne cürret küçük hanım? anlamı belirdi, Vera bu sefer gerçekten ileri gittiğini düşünüp utancından cisimlenmeyi düşündü, ikinci bir ayıbı daha yapmamak için taburesine sıkıca yapıştı. "Ah, özür dilerim. Joseph'in bardağınıza zehir katma ihtimaline karşılık bu denemeyi yaptım. Yemin ederim başka bir amacım yoktu." İnsan arkadaşını sırf yakışıklı diye bir adam uğruna böylesine satar. Şimdi düşününce sümsük bir barmendense yakışıklı bir unutturma dairesi başkanı yeğdir. Kusura bakma Joseph dostum, harcandın.
Edmond Dantes

Edmond Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyPerş. Nis. 05, 2012 8:53 pm

Her hareketinde bir şirinlik olan bu kadına baktıkça ona tapınmamak için zor duruyordu. Ellerini bardağa uzatışı ve dudaklarına götürüşü üzerine sayfalarca şiir yazabilirdi. Küçüklüğünden beri içinde olan ama Edmond'un bazı sebeplerden dolayı öldürdüğü iflah olmaz romantik dışarı çıkmak için bu günü seçmişti. İyi mi olmuştu ilerleyen saatlerde öğrenecekti bunu. "Bayım bu gördüğünüz kartın ne kadar çok kapıyı yüzüme kapattığına inanamazsınız. İnsanlar benim haber peşinde koşmaktan gözü dönmüş bir dedikoducu olduğumu düşünüyor. Haliyle hiçbir erkek bu riski de almıyor. Çok üzücü olaylar yaşadım geçmişimde, belki siz sihirli güçlerinizle unutturabilirsiniz?" İlk önce ne dediğini anlayamadı. Sihirli güçler falan, fazla mı içmişti bu gece? Hayır, bir kadeh şarap anca içmişti. Ama bu duyduklarına da inanmakta zorlanıyordu. Nasıl oluyordu da Vera gibi bir kadın ondan hoşlanıyordu? Vera'nın önündeki suya uzanıp içmesi üzerine gülmemek için zor tutuyordu kendisini. Cüretkar tavırlarının ardında yatan o yönünü keşfetmek şansına erişmek için nelerini vermezdi ki! Veya herhangi bir şekilde onunla tanışmak için... "Ah, özür dilerim. Joseph'in bardağınıza zehir katma ihtimaline karşılık bu denemeyi yaptım. Yemin ederim başka bir amacım yoktu." Edmond hafifçe kıkırdadı ve içindeki buzlar erimiş olan suyunu kafasına dikledi. Ardından taburesini birkaç derecelik bir açıyla Vera'ya çevirdi ve utangaç bir şekilde ellerine uzattı ellerini. Artık terslenme ihtimali yoktu, tersleyemezdi. Bunu yapmaması gerekirdi. Güzel gözlerini kadının gözlerine kenetledi, birkaç dakika öylece baktı.. "O erkeklerin akıl dengelerinden şüphem var. Zira, sizin gibi çekici bir hanımı geri çevirmek için tercihlerin farklı olması gerekli." Joseph'in onların tarafına ters bakışları genç adamı rahatsız ediyordu. Edmond gibi kıskanç bir adamın yanında oturan kadına bakmak için ölüme susamış olmak gerekirdi. Barmenin böyle bir şey yapmak isteyeceğini düşünmüyordu, zira Edmond'u tanıdığı kadarıyla böyle bir şeye kalkışmazdı herhalde. "Joseph sanırım sizi fazla kıskanıyor. Gereksiz bir kıskançlık." Kıskançlığını böyle alenen ortaya koymak istemezdi ama yapabileceği bir şey yoktu. Şuanda bunu saklayacak kadar güçlü hissetmiyordu kendisini. Zaten kendisini bu kadar tutmasa şu anda Joseph suratının ortasına yumruğu yemişti.
Vera Dantes

Vera Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyPerş. Nis. 05, 2012 11:15 pm

Spoiler:

Elindeki kartı evirip çevirip üzerindeki gerginliği atmaya çalıştı genç kadın. Kolasından içti, etrafına bakındı. Saati çok merak etmesine rağmen saate bakmadı; çünkü Bay Dantes'nin yanlış anlamasını istemiyordu zira sıkılmak o anda yapmayı aklına getirebileceği en son şey olurdu. Üstelik adam ellerini Vera'ya uzatıp gözlerinin içine bakmış, başını hafifçe yana yatırıp gülümsemişken sıkılmanın mümkünatı var mıydı? "O
    erkeklerin akıl dengelerinden şüphem var. Zira, sizin gibi çekici bir
    hanımı geri çevirmek için tercihlerin farklı olması gerekli."
    Başını önüne eğip gülümsemesini saklamaya çalıştı, ellerini ısınan yanaklarına götürdü Vera. Teni yanıyordu, sanırsınız ateşi vardı. Ateş değildi de, hani derler ya aşkın ateşi, öyle bir şey gibi. Gerçi erkendi henüz öyle şeyler söylemek için. Bir de nazar değdirmeye ne gerek vardı. Bir yandan da Vera'nın o vakta kadar sığınacağı, evliliğe ikna edip boy boy çocuk yapacağı bir adam bulmaması iyi olmuştu. Edmond gibileri varken bu dünyada daha azıyla yetinmek niye? "Joseph sanırım sizi fazla kıskanıyor. Gereksiz bir kıskançlık." O ana kadar unutmuş olduğu barmene baktı Vera. Elindeki bardağı temizlerken saçma sapan bir bakışla Edmond'u süzüyordu. Bu adamın sorunu neydi ki, Edmond'a mı aşıktı nedir yani? Bir rahat bırakmadı bütün gece. Genç kadın kaşıyla gözüyle Joseph'e önüne dönmesini anlatsa da, aldığı yanıt umursamaz bir omuz silkme ve gelen müşterinin kokteylini hazırlamaya koyulma oldu. En azından rahatsız edici bakışlarını üzerlerinden çekmişlerdi, Dantes çifti de tekrar yalnız kalmıştı. "Joseph beni kıskanmıyor, size zarar vereceğimi düşünüyor. Hani bir anda sizi öpmem ve ardından muhabir arkadaşlara fotoğrafımızı çektirmem böylece Dırdırcı'nın kapağında istemediğiniz bir haberde yer almanız gibi bir zarar. Oysa bu masum hareketin kime ne zararı olabilir ki?" İyice patavatsızlaşmıştı Vera. Belki de biraz ilgi görünce şımarmıştı. Amaan, şımarsa ne olurdu ki, ayda yılda bir oluyordu zaten. Ama içinde bir yerlerde bir sıkıntı artıyordu. Yalanının devam etmesi, başına iş açmasından korkması gibi bir sıkıntı. Kolasından birkaç yudum aldıktan ve ortamda uzun süre sessizlik olduktan sonra düşüncelerini toparladı, yüzün Edmond'a çevirip ciddiyetini takındı. Vakit gelmişti. "Bayım, bir şey itiraf etmem gerek." Uzun bir sessizlik için tüm hayatını verebilirdi; fakat zaten oldukça uzun bir taneden yeni çıkmışlardı. "Sizinle evli falan değiliz. Beni ilk kez görüyorsunuz ve benim soyadım doğduğumdan beri Dantes. Ben, sadece rüyamda görebileceğim bir adamla birkaç saat de olsa konuşmak için söyledim böyle bir..." Yalan diyemiyordu. Dili varmıyordu ki. "Sanırım haklılar. Ben hayatı asparagas olmuş bir yalancıyım. Sizden tek isteğim patronuma baykuş yollamamanız. Son zamanlarda çok fazla şikayet mektubu aldı ve bir tanesi daha..." İşte bu sefer gözlerini mahcubiyetten indirmişti, bu sefer yanakları utançtan kızarmıştı. Adamın bağırıp çağırmasına hazır, bekledi. Sessizce, kaderine boyun eğerek, birkaç dakika boyunca adamın elleri arasındaki ellerini çekip tezgahtaki bardağını tutarak bekledi.
Edmond Dantes

Edmond Dantes

MesajKonu: Geri: Sarhoştum hatırlamıyorum   Sarhoştum hatırlamıyorum EmptyCuma Nis. 06, 2012 7:22 pm

Barda oturan kadın sendin aşkım:

Edmond ne zaman Vera gibi bir kadına yaklaşmaya başlasa, bir şey yapıyordu ve tüm o güzelliği bozuyordu. Bu genelde kaba bir çift laf, 'gay' olduğu tarzında yalanlar gibi masum şeyler oluyordu. Çünkü, kendisini duygusal bir ilişki yaşamaya hazır hissetmiyordu. Ama şimdi, Vera'yla birlikte bir ömür harcayabilirdi. Hatta uğrunda birçok dostuna yalan söylediği, oyunlar oynadığı o görevinden bile vazgeçebilirdi. "Joseph beni kıskanmıyor, size zarar vereceğimi düşünüyor. Hani bir anda sizi öpmem ve ardından muhabir arkadaşlara fotoğrafımızı çektirmem böylece Dırdırcı'nın kapağında istemediğiniz bir haberde yer almanız gibi bir zarar. Oysa bu masum hareketin kime ne zararı olabilir ki?" Vera gibi bir kadınla öpüşürken resmi çekilse en son düşüneceği şey meslek onuru olurdu herhalde. Öncelikle ne kadar şanslı olduğunu düşünür ve hemen ardından bunun gerçek olamayacak kadar güzel bir an olduğuna inanırdı. Bir türlü kendisine güvenemiyordu bu konularda, sanki hiçbir kadın onu sevemezmiş gibi... "Bayım, bir şey itiraf etmem gerek." İtiraflar, en muhteşem anı bile karanlıklara gömen sözler. Edmond bilseydi eğer sonradan duyacakları onu mutlu edecek, o anda rahatlardı. Ama genç adam nereden bilsin bu sözlerin devamının onu mutlu edeceğini? "Sizinle evli falan değiliz. Beni ilk kez görüyorsunuz ve benim soyadım doğduğumdan beri Dantes. Ben, sadece rüyamda görebileceğim bir adamla birkaç saat de olsa konuşmak için söyledim böyle bir..." Duyduklarını sindirmek için birkaç saniyeye ihtiyaç duymuştu. Gözlerini kapattı istemsizce ve derin bir nefes verdi. Cümlenin yalnızca başını duymuş olsa da bu rahatlamasına yetmişti. Vera daha normal şartlarda tanışıp, sevgili olup ardından da evlenmek isteyeceği türden bir kadındı. Yanlışlıkla evlenme fikri baştan beri Edmond'u korkutmuştu zaten... "Sanırım haklılar. Ben hayatı asparagas olmuş bir yalancıyım. Sizden tek isteğim patronuma baykuş yollamamanız. Son zamanlarda çok fazla şikayet mektubu aldı ve bir tanesi daha..." Edmond ne diyeceğini bilmiyordu. İçinden geleni sorarsanız eğer, o anda yerinden kalkıp Vera'yı kolları arasına alıp, dudaklarına tutku dolu bir öpücük kondurmayı istiyordu. Fakat tek yapabildiği başını elleri arasına almak oldu. Ne amaçla böyle bir şey yaptığını o da bilmiyordu. Kadını üzmek istemiyordu böyle davranarak ama ona bir ders vermesi de gerekiyordu. Zira, hiçbir suçu olmayan bir adama acımasız bir şaka yapmak cezalandırılmalıydı. Ama, Vera'ya nasıl bir şey yapacaktı? Onu üzmek istemezdi.. Yerinden yavaşça kalktı ve cebindeki birkaç doları buruşuk bir biçimde masanın üzerindeki bardağın altına sıkıştırdı. Ardından tabureye attığı deri ceketini aldı ve Vera'nın kulağına eğildi. "Yaptığınız şaka, siz de kabul edersiniz ki, kolayca affedilebilecek bir şey değil. Eğer yarın akşam Puzzle'da benimle bir yemek yerseniz, yeni bir başlangıç yapabiliriz." Kadının şaşkın bakışlarına çapkın bir göz kırpmayla karşılık verirken ne kadar güzel koktuğunu düşünüyordu. Bakışlarındaki ürkeklikse onu daha çekici kılıyordu. "Ne dersiniz Bayan Dantes?" Onu gerçek anlamda Dantes olarak çağırmayı ne kadar da çok isterdi. Sonsuza kadar onu sevmeyi, sadece onu...

RP SONU!

Sarhoştum hatırlamıyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası