AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

I. Dönem I. Ders [Ortak]

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Paige Wexler

Paige Wexler

Gerçek Adı : selis

I. Dönem I. Ders [Ortak] Empty
MesajKonu: I. Dönem I. Ders [Ortak]   I. Dönem I. Ders [Ortak] EmptySalı Tem. 24, 2012 1:03 am

Başlangıç:

Evet, bitkibilim seralarına adım attığım ilk anı hiç unutamayacağım sanırım. Yüzyıllardır atmayan kalbim, Syrena ve bu yeni profesörlük olayını kaldıramayacak kadar yaşlıydı. Ve işin kötü tarafı, ders zili çalalı birkaç dakika olmuştu. Öğrencilerim içeride beni bekliyorlardı. İçlerinden hiçbiri beni tanımıyordu. Bırakacağım ilk izlenim önemliydi. Hiçbiri vampir olduğum gerçeğini de bilmiyordu ve bunu saklamak oldukça zor olacaktı açıkçası. İçeri girdiğimde 15 çifte yakın gözleri üstümde hissettim. Birkaç saniye durdum ve yüzüme olabilecek en şirin gülümsemeyi yerleştirdim. Seraların orta yerine geçtim, her öğrencime teker teker baktım. Gür, sempatik bir sesle konuştum. " Merhaba sevgili öğrencilerim! Tahmin ettiğiniz gibi, ben yeni Bitkibilim Profesörünüzüm. Anthony Daniel Bullock, " dedim ve tekrar onlara bakındım. Çoğunun sevgisini kazanmıştım anlaşılan. Ve birkaç kızın hayran hayran bana baktığı da dikkatimden kaçmamıştı açıkçası. Eh, ego işte n'aparsınız. Gülümedim ve sözlerime devam ettim: " Gerçekten eğlenceli bir yıl geçireceğimize eminim. Kesinlikle disiplin taraftarı bir profesör değilim ancak bu bariz kurallardan da yoksun olduğum anlamına gelmez. Derse zaten birkaç dakika ders kaldığımı düşünürsek, konuya hemen girmek istiyorum. Peki hangi konuyu işleyeceğimi kim soracak? " Duraksadım. Etrafa bakındım. Birkaç el kalktı, bir kızı gözüme kestirdim ve sevecen sesiyle konuşmasını dinledim. " Hangi konuyu işleyeceksiniz Profesör Bullock? " diye sordu ve bir anda en son 2 gün önce avlanmış olduğum gerçeği aklıma geldi. Gözlerim kısıldı, yüzüm biraz daha beyazladı ve kendimi toparlamaya çalıştım. Yutkundum, gülümsedim ve " Tatlım lütfen, Profesör Anthony, Profesör Daniel veya Profesör Danny'i kullanın. Samimi bir insanımdır, " dedim ve sorusunu cevapladım: " Bugün Muggle Siğili ve Şişman Ot'u işleyeceğiz çocuklar. Konuya giriş yapmadan önce, sorusu olan var mı? " dedim ve on saniyeye yakın bekledim. Kimse kıpırdamayınca arkamdaki masadan Muggle Siğili'ni aldım. Bir çalılıktı, küçük kırmızı yaprakları vardı ve yapraklarındaki mor çizgiler merkeze doğru ilerliyordu. Seraların arasında dolanarak dersime başladım. " Gördüğünüz bu tatlı bitkinin tehlike düzeyi bilinmemektedir. Ancak pek bir zararı olduğunu düşünmüyorum, bizim gibi büyücüler için çok güçlü bir ağrı kesicidir ve her yerde yetişir. İşin kötü yanıysa, mugglelarda bunu yetiştirebilmektedir. Ve eğer mugglelar bu bitkiyi çok fazla kullanırsa sivilceye neden olur, siğiller çıkar. İsmi de buradan gelmektedir. Bu bitki hakkında daha fazla söylenecek bir şey yok. Sorusu olan? " dedim ve tekrar öğrencilerime baktım. Bir oğlan el kaldırdı, başımla onu onaylayınca " Peki muggleların yüzünde çıkan bu siğilleri ne kullanarak geçirebilirler? " diye sordu. Sırıttım ve " Gayet mantıklı bir soru sordun. Binana +2 puan veriyorum evlat. Sorunun cevabına gelirsek de, siğillerin geçmesi için sadece limon suyu kullanılır, " dedim. Çocuk gülümsedi ve parşömenine not almaya devam etti. Tam Şişman Ot'u anlatmaya başlayacaktım ki, açlığım çok daha bariz bir hale gelmeye başlamıştı. Nasıl bu kadar dikkatsiz olurdum? Hogwarts'taki ilk dersime avlanmadan gitmiştim. Burdaki hiçbir öğrenciye zarar vermeyecek kadar olgun ve kontrollüydüm elbette ancak şuan konsantrasyonumu toplayamıyordum. Hemen rol yapmam gerekliydi. Ancak beynim durmuş gibiydi adeta. Bir anlık doğaçlamayla, " Çocuklar, düşündüm ki ilk dersimizde size yüklenmeyeyim. Şişman Ot'u da işlemeyelim ve size vereceğim Galsamotu ödevinin yanında bunu da hazırlayın. Ne dersiniz? " deyip sırıttım. Tüm sınıf, bundan oldukça hoşnut olduğunu belirten bir ifadeyle kafa salladı. " O zaman, iyi günler çocuklar! Ödevlerinizi 12 gün içinde teslim etmelisiniz! " dedim ve kendimi olabildiğince çabuk bir şekilde seralardan dışarı attım. Hemen avlanmalıydım.

Önemli kısım:
Elliot John Dubenich
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Elliot John Dubenich

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Kadri

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: I. Dönem I. Ders [Ortak]   I. Dönem I. Ders [Ortak] EmptySalı Tem. 24, 2012 1:25 am

Bitkibilim dersi. Bu dersi severdim. Bazen komik bitkiler falan olabiliyordu. Ya da işe yarar, yaralarımı geçirecek, başkalarına şaka olarak uygulayabileceğim. Yani bu ders bana çok şey öğretiyordu. Ama dersleri uygulamalı işlemesek daha iyi olabilirdi, etraf hep çok kötü kokuyordu. Ama yine de derse bir çok kişiden, hatta profesörden önce gelmeyi başarıyordum. İçerisinin, SYB dersinden daha sıcak olacağını düşündüğümden fazla kalın giyinmemiştim, ama ders için uygundu. Elimde parşömen ve kalem bekliyordum. Zilin çalmasına rağmen profesör bir kaç dakika sonra gelmişti. Yani tüm öğrencilerden sonra. Bu adamı sevmiştim. Yine yeni bir profesör diye düşündüm. En son tanıdığım en sevmediğim yaratığı sınıfa getirmişti. Neyse ki bitkilerle böyle bir problemim yoktu. Hiç biri beni ısırmaya, öldürmeye çalışmamıştı. Daha girmem gereken çok ders olduğunu hatırlayarak somurtuyordum. Profesör geldi ve seranın ortasına geçti. Gülümsüyordu. Hepimizin rahatça duyabileceği bir şekilde " Merhaba sevgili öğrencilerim! Tahmin ettiğiniz gibi, ben yeni Bitkibilim Profesörünüzüm. Anthony Daniel Bullock, " Bize bakıyordu. Etrafta bazı sesler vardı genellikle kızlardı. Eminim dersten daha çok profesörle ilgileneceklerdi. İyi ki erkeğim diye düşünüyordum. Ama gerçekten yakışıklı olduğu gerçeğini de kabul etmiştim. Profesör tekrar konuşmaya başlamıştı. " Gerçekten eğlenceli bir yıl geçireceğimize eminim. Kesinlikle disiplin taraftarı bir profesör değilim ancak bu bariz kurallardan da yoksun olduğum anlamına gelmez. Derse zaten birkaç dakika ders kaldığımı düşünürsek, konuya hemen girmek istiyorum. Peki hangi konuyu işleyeceğimi kim soracak? " Ciddi olduğunu düşünmüyordum ama bir kız kalkıp gerçekten sormuştu. Kim olduğuna dikkat etmemiştim, sesine de öyle. Aman tanrım, beni öldürün diye düşündüm. " Tatlım lütfen, Profesör Anthony, Profesör Daniel veya Profesör Danny'i kullanın. Samimi bir insanımdır, " Profesör Danny iyiydi. Aynı zamanda fazla disiplinli biri olmadığı konusunda haklı olduğunu düşünüyordum. Zaten genç birine benziyordu. Bunlar çok iyi haberlerdi. Profesörü pür dikkat dinliyordum. " Bugün Muggle Siğili ve Şişman Ot'u işleyeceğiz çocuklar. Konuya giriş yapmadan önce, sorusu olan var mı? " Bu sefer kimse sormamıştı. Bir önceki soruyu ciddiye alıp, bunu almıyorlarmıydı? Bu okulun ciddi sorunları vardı. Bir bitki çıkarmıştı. Ne olduğunu bilmiyordum ama şişman olmadığı için Muggle Siğili diye düşünmüştüm. Kırmızı bitki güzel gözüküyordu ama bir kıza falan siğil çiçeği hediye etmezdim. " Gördüğünüz bu tatlı bitkinin tehlike düzeyi bilinmemektedir. Ancak pek bir zararı olduğunu düşünmüyorum, bizim gibi büyücüler için çok güçlü bir ağrı kesicidir ve her yerde yetişir. İşin kötü yanıysa, mugglelarda bunu yetiştirebilmektedir. Ve eğer mugglelar bu bitkiyi çok fazla kullanırsa sivilceye neden olur, siğiller çıkar. İsmi de buradan gelmektedir. Bu bitki hakkında daha fazla söylenecek bir şey yok. Sorusu olan? " Muggleların yetiştirmesi neden kötüydü ki, tehlike düzeyi bilinmiyormuş. Dalgasına ve merak ettiğim için soru sordum." Peki muggleların yüzünde çıkan bu siğilleri ne kullanarak geçirebilirler? " Daha iyi tanımıyordum belki o seslenme olaylarını dalga geçmek için söylüyordu. Aynı zamanda ilk dersimden kötü izlenim uyandırmak istemediğimden bir Slytherin gibi konuşmamıştım. Mantıklı bir soruydu sorduğum soru. Bunu birine yaparsam o şeyi kullanmasını asla söylemezdim. Yerine ters tepecek bir şey söylerdim. Ama onu sormak da istememiştim. " Gayet mantıklı bir soru sordun. Binana +2 puan veriyorum evlat. Sorunun cevabına gelirsek de, siğillerin geçmesi için sadece limon suyu kullanılır," +2'yi duyunca Slytherin için sevinmiştim açıkçası. Bunları hep not alıyordum unutmamak için. Fazla not veren bir profesöre benziyordu. Profesör devam etmeden önce garip davranmaya başlamıştı. Ne olduğunu anlamamıştım. Binama puan verdiği sürece de sorun yoktu zaten. İsterse gözümün önünde bir öğrenciyi öldürsün. " Çocuklar, düşündüm ki ilk dersimizde size yüklenmeyeyim. Şişman Ot'u da işlemeyelim ve size vereceğim Galsamotu ödevinin yanında bunu da hazırlayın. Ne dersiniz? " dedi. Bu gerçekten iyi haberdi. Ödev ise değil. Ama artık en sevdiğim dersin Bitkibilim olduğunu biliyordum. Tüm o iğrenç kokulara rağmen. " O zaman, iyi günler çocuklar! Ödevlerinizi 12 gün içinde teslim etmelisiniz! " Hemen seralardan çıktı. Ben yanımdaki Slytherin'le profesörün garip olduğu hakkında konuşurken aklımda ödev vardı. Bugün yapmazsam unutacağımı biliyordum çünkü. Ne kadar not alsam bile onu da kaybederdim. Ya da kaybetmek isterdim. İçimde yapma isteği varken yapmazsam mahvoluyordum çok azar işitmiştim bu konularda. O çocuktan hemen kurtulup çıkmalıydım bir çok kişi çıktıktan sonra bir kaçı hemen koşmuştu. Çocuğa görüşürüz diyerek daha fazla konuşmasına izin vermeden çıktım. Kütüphaneye doğru yavaş yavaş yürümeye başladım. Bir ödev için ilk defa sabırsızlanıyordum. Kendimi çok kötü hissettim. Kendime gelmeliydim.
Darien Greer
Kurtadam
Kurtadam
Darien Greer

Gerçek Adı : Melissa

MesajKonu: Geri: I. Dönem I. Ders [Ortak]   I. Dönem I. Ders [Ortak] EmptyC.tesi Tem. 28, 2012 12:47 am

Dalgalı kızıl saçlarını savuşturarak okul bahçesinde ilerliyordu genç cadı. Saatin erken olmasına rağmen gökyüzündeki bulutlar kararmaya başlamıştı bile. Yağmurun inmesi an meselesiydi. Uzun adımlarını hızlandırdıktan sonra seranın büyük camları görüş alanına girmişti. İnce deri kordonlu küçük saatine hızlı bir bakış attığında dönemin ilk Bitkibilim dersinin başlamasına son birkaç dakika kaldığını fark etti. Ortak salonda konuşulanlara göre dersin profesörü yenilenmişti ve oldukça genç biriydi. Yeni profesörü merak ederek seraya girdi cadı. Ders başlayalı birkaç dakika olmuştu fakat etraf öğrencilerin sesiyle yankılanıyordu. Genç profesörün dersliğe girmesiyle öğrenciler teker teker susmaya başlamıştı. Genç cadı profesörün ağzından çıkan tüm kelimeleri pür dikkat dinliyordu. Bu dönemde tüm derslerden tam not almayı hedefliyordu."....Peki hangi konuyu işleyeceğimi kim soracak? " Hedefine ulaşmak için bir yerden başlamalıydı. Narin elini fazlasıyla hevesli olarak yukarıda sallıyordu. Samimi haraketleriyle genç cadının büyük beğenisini kazanan profesör şimdide ona bir fırsat vermişti. "Hangi konuyu işleyeceksiniz Profesör Bullock?” diye sormuştu ince sesiyle. Profesör Anthony sorusunu cevaplamış masasından bir Muggle Siğili getirmişti. Anlattıklarına göre büyülü bedenlerde ağrılara iyi geliyor, mugglerda ise siğil ve sivilce olarak yan etki yaratıyordu. Genç cadı elindeki siyah deri kapaklı defterine her şeyi not almaya başlamıştı. İyi yönleri ve kötü yönleri, nerede ve kimler tarafından yetiştirildikleri… Dersin sonuna yaklaşırken Profesör Anthony, derste öğrenmeleri gereken bir diğer bitkinin Şişman Ot olduğunu belirtmişti. Fakat bu bitki hakkındaki bilgileri gelecek ders vereceği söyleyip ödev vererek samimi konuşmaları ile dersini bitirmişti. Güzel bir dersten çıkarak okul binasına doğru ilerlerken genç cadı oldukça keyifliydi.

I. Dönem I. Ders [Ortak]

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» II. Dönem II. Ortak Sihir Tarihi Ders Notları
» Birinci Dönem İlk Ders
» 2. Dönem 1. Ortak SYB Dersi
» II. Dönem I. Ortak Uçuş Dersi
» Astronomi II. Dönem Ortak Dersi