AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Tanıdık yüzler.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Luke Grim Evarfort

Luke Grim Evarfort

Gerçek Adı : Luke

Tanıdık yüzler. Empty
MesajKonu: Tanıdık yüzler.   Tanıdık yüzler. EmptySalı Ağus. 26, 2014 6:51 am

Sonunda gelebildim burası Godric's Hollows !
Hogwarts'ın açılmasına beş gün kalmıştı ve Luke'da annesi ile babasını son kez ziyaret etmek için Godric's Hollows'a gelmişti. Godric's Hollows'ta sisli ve ürkütücü bir hava vardı. Uzun süredir yollarda olan Luke Godric's Hollows'a geldiğinde oldukça sevinmişti, şimdi tek sorunu epeydir gelemediği evini bulmak olmuştu, aslında evinin yerini oldukça iyi biliyordu ama Luke'un bu siste elini bile görmesi oldukça zordu. Önünü görmesi için yapabileceği tek birşey vardı. Luke asasını havaya kaldırdı ve ''Lumos Maxima'' Luke artık önünü rahatça görebiliyordu yavaşça ilerlemesine devam eden Luke Godric's Hollows'u gerçekten çok özlemişti. Luke etrafa bakarak derin bir iç çekti burayı çok özlemişti adeta gözlerinin içi parlıyordu. Uzun bir aradan sonra tanıdık bir mekan görmek Luke'a oldukça iyi gelmişti. Luke mezarlığın yanından geçiyordu o sırada gözü mezarlığın içindeki en haşmetli mezar taşına takıldı ardından mezar taşının yanında duran birisi olduğunu farketti. Luke çok meraklı bir yapıya sahipti tabii ki de mezar taşının yanında duran kişinin kim olduğunu merak ediyordu merakına yenik düşen Luke, asasını çıkarıp o kişinin yanına gitmeye karar verdi sakin adımlarla gizemli kişinin yanına ilerleyen Luke gördüğü kişinin bir büyücü mü? Yoksa muggle'mı olduğunu anlayamamıştı bu yüzden asasını aşağıda tutmaya karar vermişti. Luke mezar taşının yanında duran kişinin çok yakınına gelmişti tam bu sırada gizemli kişinin kendi kendine konuştuğunu farketti ve ; Hey ahbap sende kimsin ? Bu soğuk gecede burada dikilip konuşmak normal bir insanın yapacağı işlerden değil. Luke gizemli kişiden cevap alamayınca oldukça şaşırmıştı bu şaşkınlık çok geçmeden yerini korkuya bırakmıştı çünkü Luke soğuk sisli bir gecede mezar taşının başında durup konuşan kişileri görmeye alışık değildi. Meraklı büyücü daha fazla ürkmemek için arkasını dönüp gitmeye karar vermişti bu sırada gizemli kişinin sesinin kesildiğini farketti tekrar merakına yenik düşen Luke yeniden arkasını dönerek gizemli büyücüye bakmak istedi. Arkasını döndüğünde...

En son Luke Grim Evarfort tarafından Salı Ağus. 26, 2014 7:21 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Cody Biller

Cody Biller

Gerçek Adı : Batuhan

Tanıdık yüzler. Empty
MesajKonu: Geri: Tanıdık yüzler.   Tanıdık yüzler. EmptySalı Ağus. 26, 2014 7:19 am

Sersemlet !!
Cody arkasında birisinin olduğunu farkettiğinde oldukça panik olmuştu ve yapabileceği tek şey olan sersemlet büyüsünü yaptı. Fazla sürmeden büyü yaptığı kişinin zararsız bir büyücü olduğunu farketti ancak olan olmuştu saldırdığı büyücü sersemlet büyüsü sayesinde bayılmıştı. Cody'nin beklemekten başka çaresi yoktu ve çaresi olmadığı gibi beklemek zorundaydı da aslında suç arkasından gelen büyücüde idi yani en azından Cody öyle düşünüyordu. Cody'nin aklına takılan bir soru vardı acaba sersemlettiği büyücü onun ölülerle konuştuğunu anlamış olabilir miydi? Kendi kendine ; Acaba ona obliviate büyüsü uygulasam mı? Lanet olsun ne yapacağım şimdi ! Cody bunun saçma bir fikir olduğunu düşünerek bu büyüyü uygulamaktan vazgeçmişti. Ve tekrar kendi kendine ; Acaba bu büyücü kaç yaşında? Hogwarts'ta mı öğrenim görüyor?, eğer öyleyse hangi evin öğrencisi? sorularının ardı kesilmeyen Cody bu cevapları öğrenmek için bayılttığı büyücünün ayılmasını beklemek zorundaydı. Cody bayılttığı büyücüyü yerden kaldırmak için eğilmişti ki bu sırada büyücünün kıyafetinin üzerindeki armayı farketti bu arma Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okuluna aitti hatta Gryffindor evinin öğrencisiydi. Cody kendi evinin bir öğrencisini bayılttığı için gerçekten pişman olmuştu. Kısa süre sonra Cody'nin bayılttığı öğrenci hareketlenmeye başladı büyünün etkisi geçiyordu, öğrenci gözlerini açtı ve ayağa kalktı.
Luke Grim Evarfort

Luke Grim Evarfort

Gerçek Adı : Luke

Tanıdık yüzler. Empty
MesajKonu: Geri: Tanıdık yüzler.   Tanıdık yüzler. EmptySalı Ağus. 26, 2014 7:45 am

Luke gözlerini açtığında yanında duran bir yabancı olduğunu farketti. Tam olarak ne olduğunu hatırlamıyordu tek hatırladığı bir büyüye maruz kaldığıydı ama hangi büyü? Ve büyüyü yapan kişi kimdi ? Kısa süre sonra ona bu büyüyü yapan kişinin yanındaki yabancı olduğunu farketti, hemen elini asasına götürdü ancak asası yerinde yoktu. Etrafa göz gezdirdikten sonra asasının onun biraz uzağında olduğunu farketti hızlıca asasına uzanmak istedi ama yabancı Luke'un asasına ulaşmasına engel oluyordu, Luke çok sinirlenerek onu engelleyen yabancıya güçlü bir yumruk patlattı ve yabancının engelinden kurtuldu hızlıca asasına uzanan Luke asasını eline aldı ve asasını yabancıya doğrulttu. Ama yabancı sakince Luke'un karşısında durabiliyordu. Luke tam kim olduğunu soracak iken yabancı üzerinde bulunan siyah ve ağır kabanın önünü açtı hemen ardından Luke'a süheterinin sol tarafında yani tam kalbinin üzerinde duran Gryffindor amblemini gösterdi. Luke amblemi gördüğünde oldukça şaşırdı kendi takımından olan büyücülerden birisine saldıramazdı ama neticede bu büyücü onu bayıltmıştı. Luke ne yapacağını bilmiyordu küçük bir intikam mı? Yoksa küçük bir tanışma mı? Kısa süreli bir düşünmenin ardından Luke yabancıya doğrulttuğu asasını indirerek ona Dostum şu anda istediğim takdirde seni sersemletebilirim veya buharlaştırabilirim ama inan bana kendi takımımdan olan büyücülere zarar vermeme prensibim var o yüzden benim adım Luke Grim Evarfort on yedi yaşındayım. Gayet sakin bir yapıya sahibim. Terazi burcuyum buraya ailemi ziyaret etmek için geldim peki ya sen tehlikeli dostum?
Cody Biller

Cody Biller

Gerçek Adı : Batuhan

Tanıdık yüzler. Empty
MesajKonu: Geri: Tanıdık yüzler.   Tanıdık yüzler. EmptySalı Ağus. 26, 2014 8:18 am

''Demek adın Luke güzel bir ismin varmış dostum, ben Cody... Cody Biller sen bana kısaca Co diyebilirsin. Ehm bu arada az önce sana uyguladığım sersemlet büyüsü için gerçekten özür dilerim ben seni ölüm yiyenlerden birisi sanmıştım. Normal şartlarda inan bana bir Gryffindor öğrencisini gerçekten sersemletmem.'' Ortam sonunda yatışabilmişti bu yeni tanışan iki Gryffindor'lu iyi bir arkadaşlık kurmuştu. Kısa süre sonra Luke Cody'i evine davet etti ve nezaketini gösterdi ancak Cody bu daveti kabul edemedi çünkü bu kadar kısa sürede tanıştığı biriyle çok fazla samimi olamazdı, ancak oldukça güzel muhabbet ediyorlardı, uzun süre Hogwarts'tan konuştular. Cody yeni dostuna ısınmaya başladığını hissetti ve yeni dostunun da ona ısındığını ummuştu. Konuşma gerçekten ilerlemişti ve iki yakın dost ilk başlarda olduğundan daha samimi olmaya başlamıştı konuşmayı biraz daha ilerleterek ebeveynlerinden konuşmaya karar verdiler Luke ailesini anlattıktan sonra sıra Cody'e gelmişti. Ve anlatmaya başladı ; Anlatayım dostum, babam gerçekten iyi birisidir. Annem ise ben çok küçükken yaptığı deneylerden birisinin sonucunda öldü, yapabilecek hiçbir şeyim yoktu. Ben mezarın başında ne yapıyordum biliyor musun ? Dostum ben ölülerle konuşabiliyorum ama ne yazık ki her istediğim zaman değil, beni buluyorlar ve benimle konuşuyorlar ama ben bir deli değilim merak etme neyse dostum sana iyi geceler ben Çatlak Kazan'a dönüyorum. Cody bu sözlerinden sonra dostuyla vedalaşmak için ayağa kalktı ve elini ona uzatarak el sıkıştı ufak vedanın ardından Cody yoğun sise doğru yürüdü ve sislerin arasında kayboldu..

Tanıdık yüzler.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Tanıdık Olmayanların Birleşimi