AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Tanıdık Olmayanların Birleşimi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Abélard Euderyn

Abélard Euderyn

RP Yaşı : 15.
Gerçek Adı : It's 'Sefa' bitch?!

Tanıdık Olmayanların Birleşimi Empty
MesajKonu: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyÇarş. Nis. 27, 2011 5:47 pm

Günün son dersine girmek üzere köşeyi dönmeden önce, ikizim ''Yoğun geçen günlerden nefret ediyorsun, öyle değil mi?'' diye sormuştu. Yanlış hatırlamıyordum, öyle değil mi? Ve evet, yoğun geçen günlerden gerçekten nefret ediyordum. 'Sadece eğlenin,' mi? Yeni Aritmansi sınıfının duyuru panosuna asılmış -özenle yazıldığı belli olan nota bakarken içimden, ciddi olamazsın, diye geçirdim. Bunun nasıl olduğunu bilmiyordum. Aritmansi'yle ilgili bir şey bilmiyordum. Sınıfta oluşturulmuş yeni ortamın harika mı, vasat mı olduğunu bilmiyordum. Bilmediğim ne çok şey vardı! Fakat en sinir bozucu olanı; neden burada olduğum hakkında hiçbir fikrim yoktu. Sınıfa erkenden gelmiştim. Beynimin ücra bir köşesinden gelen, şapşallığın dorukları, diye fısıldayan bir ses duydum ve aldırmadım. Saatimin durmasının bunda bir etkisi olabilir, öyle değil mi, diye iğneleyici bir tonla söylendim. Aritmansi'nin sandığım kadar kötü olmama ihtimaline sıkıca tutunmaya çalıştım.

''Acaba yanınıza oturmama müsaade edecek misiniz, mösyö?'' Francine'in son kelimeyi özellikle vurguladığına kalıbımı basabilirdim. Sahiden, Fransız olmamla dalga geçmeyi ne zaman bırakacaktı? Aslında bundan memnun olduğumu bile söyleyebilirdim. Böylesine güvensiz ve sinirli birinin benim yanımda evrim geçirerek, adını -Maya- da yansıtan şekilde, neşe saçan -pekala, bazen bununla moral bozduğu söylenebilirdi- bir bal arısına dönüşmesi şaşırtıcıydı ve bir şeylerde iyi olduğumu hissettiriyordu. Yüzüme yerleşen geniş gülümsemeyi silmeden, sırada uyuşukça kaydım ve koyu Fransız aksanımla, ''Elbette, madam,'' diye seslendim. Francine oturduğum sıraya gelirken duvardaki, daha doğrusu sınıfın genelindeki değişikliği gördü ve alayla konuştu: ''İyi mi, kötü mü olduğu bilinmez ama bir şeylerin değiştiği söylenebilir.''
Francine Fitzgerald

Francine Fitzgerald

RP Yaşı : on beş
Gerçek Adı : ilay, yine

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyÇarş. Nis. 27, 2011 6:18 pm

Ah, son ders. Tüm günün sinir bozucu yorgunluğu üzerine çekilmesi gerekilen son saatler. Bütün saçma, sıkıcı ve anlaması oldukça güç olan derslerin aynı gün olması adaletli miydi? Hayır, hiç sanmıyordum. Sabahtan beri girdiğim derslerden çıkardığım tek sonuç, cadı olmak çok zormuş olmuştu. Bazen sırf okul yüzünden bir cadı olmayı istemiyordum diyebilirdim. Elbette güzel yanları vardı ama girmem gereken dersleri düşündüğümde midemdeki garip hisse engel olamıyordum. Şimdi girmem gerekecek olan Aritmansi sınıfına doğru yürürken bütün güne rağmen daha iyi hissettiğim söylenebilirdi. Hayatımda çok fazla değer verdiğim insan yoktu, beni anlamıyorlardı. Sorun bende miydi? Onlarda mıydı? Henüz çözememiştim. Biraz anlaşılması güç bir yapım olduğunu kabul ediyordum ama o kadar da sinir olamazdım değil mi?

Son derece de vasat olan sınıfa girerken Hadi ama o kadar kötü olamaz, değil mi? diye düşünmekten kendimi alamıyordum. Sınıfta boş boş etrafıma bakınırken -her zamanki gibi- arka sıralarda oturan Abélard'ı görmem bana güven verdi diyebilirdim. Genelde insanlara karşı o kadar neşeli davranamazdım -tabii ona da neşe denirse- ama Abélard'ın yanında mutlu hissediyordum kendimi. Kendimden emin adımlarla yanına doğru yürüyüp, berbat bir fransız aksanı taklidiyle konuştum.

"Acaba yanınıza oturmama müsaade edecek misiniz, mösyö?" Evet, gerçekten iğrençti ama onun bundan memnun olmadığı söylenemezdi. ''Elbette, madam,'' Yanına oturmaya çalışırken sınıftaki değişiklik benim kadar onunda dikkatini çekmeliydi ki bu surat ifadesinden anlaşılıyordu. ''İyi mi, kötü mü olduğu bilinmez ama bir şeylerin değiştiği söylenebilir.'' derken alaylı bir şekilde konuşmuştum. Eşyalarımı hazırlarken profesör derse girmişti bile. Pek umurumda olduğu söylenemezdi, sadece sıkıcı bir ders olmaması için dua ediyordum. "Evet, yine başlıyoruz." dedim sinir bozucu bir ifadeyle. Abélard ise bana katılıyor gibi görünüyordu, yada en azından ben öyle düşünüyordum.
Abélard Euderyn

Abélard Euderyn

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyÇarş. Nis. 27, 2011 6:54 pm

"Evet, yine başlıyoruz."
Francine her zamanki umursamazlığıyla yanımda oturuyordu. Ona katıldığımı belirten bir ifadeyle başımı salladım. Aniden takındığım ciddi tavırlar beni bile şaşırtıyordu. Bunu yapmayı bırakmalısın, dostum, diye geçirdim içimden. Profesör Croditier sınıfa girdiğinde bazı kızların gözlerini ondan alamadığını fark ettim. Beşinci sınıf: Hormonların en tehlikeli şekilde kıpırdamaya başladığını dönem, diye söylendim. Benim Profesöre tek yorumumu sorarsanız; biraz fazla kibardı sanırım. Demek istediğim, Hogwarts'ta görmeye alışık olduklarımız... Kısa kesiyorum, evet, ben, Abéyard Euderyn, kesinlikle anarşiye eğilimli bir oğlandım.

Profesör Aritmansi'nin kolaylıklarından bahsederken Francine'e döndüm ve, ''Kötü değil.'' diye mırıldandım. Doğru söylemiştim; o kadar kötü değildi. Kendimi biraz zorlasam eğlenceli olduğunu bile iddia edebilirdim fakat yanımda oturan dobra kızın yanında, buna cesaretim olduğunu sanmıyordum. Evet, evet. Biz Hufflepuff'lar adil olduğumuz kadar cesur değildik; kabul edilmesi gereken bir gerçek! Sağıma döndüğümde karşılaştığım Francine'in alaycı bakışları bile ürpermeme neden oluyordu, ki bu da kabul edilmesi gereken diğer bir gerçekti.

Aritmansi'nin tarihiyle ve bu konuyla ilgili bildiğim tek şey olan '7 sayısı'yla alakalı -sıkıcı- ve uzun bilgiler aldığımız sırada, Francine'in o kamaşmış gözlerle bakan kızlardan olmadığını fark ettim. Profesöre hayranlıkla değil, -onda görmeye pek de alışık olmadığım- büyük bir ciddiyetle bakıyordu. İş derslere gelince benim tavrımın değişmesi gibi, onunki de değişiyor olmalıydı. Francice'in o telaşlı -ve bazen sinir bozucu- görüntüsünün ardında, duygularını nerede sakladığını merak ettim; büyük ihtimalle kapağı sıkıca kapatılmış, tozlu bir kavanozda.
Francine Fitzgerald

Francine Fitzgerald

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyPerş. Nis. 28, 2011 7:07 pm

Tanrım! Bütün kızlar utanmasalar ağızlarının suyunu akıtarak dinleyeceklerdi dersi. Hayır, anlamıyordum. Profesörlere o gözle bakmak ne işlerine yarıyordu. Tamam yakışıklılığından dolayı beğenebilirlerdi ama bazıları hayaller bile kuruyordu. İşte bu bana gerçekten çok saçma geliyordu. Profesörün biraz fazla kibar olduğu söylenebilirdi. Biraz da yakışıklı... Neler düşünüyordum ben? Hadi ama Francine, kendine gel! diye içimden geçirerek silkindim. Ben, herkesin arkasından 'sevgilisi hatta arkadaşı bile olmayan, sinirli, dobra kız' diye konuştukları kişi, ben bunları söylemezdim.

''Kötü değil.'' Abélard, dikkatimin derse kaymasına sebep olmuştu. O sevdiyse, bende sevebilirdim -belki-. Profesör gerçekten anlaması güç sorular yazmıştı ama zorluk, benim ilgimi çekmişti diyebilirdim. Artık daha ciddi bakıyordum profesöre ve tahtaya yazmakta olduğu sorulara. Abélard'a baktığımda, kendimde olduğu gibi aynı kişiyi göremiyordum. Söz konusu dersler olunca değişiyorduk. Gözle görülür anlamda değişiyorduk. Ve Abélard'ın bakışlarına bakılırsa, onun da aynı şeyi düşündüğüne yemin edebilirdim.

"Sanırım, güzel olabilir." dedim benden beklenmeyecek bir şekilde. Bu derse o kadar önyargılı başlamıştık ki, bütün düşüncelerim negatif yöndeydi. Ama artık biraz farklı düşünüyordum. Çoğunluğu kız öğrenciden oluşan sınıf, dersi anlamakta güçlük çekiyor gibiydi. Hatta 'neden bu dersi seçtim?' diye söylenenler bile vardı. Ama ben, pek umursamıyordum.
Abélard Euderyn

Abélard Euderyn

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyPerş. Nis. 28, 2011 8:48 pm

Tanımadığım her şey birleşip Aritmansi dersinde üstüme geliyor olabilir miydi? Olasılıklar konusunda tartışabilirdim. "Sanırım, güzel olabilir." Ondan duymaya alışık olmadığım bir cevap seçmişti, benimse bunu düşünmek yerine derse dikkatimi vermem gerekiyordu. Sahiden, Francine de tıpkı benim gibi Aritmansi hakkındaki ön yargılarını yavaş yavaş yitiriyor gibiydi. İstemsizce başımı çevirip ona baktığımda, Profesör Croditier'a tiksintiyle hayranlık arası bakışlar fırlattığını gördüm. Profesör, sandalyesinden sınıfı gözlerken, -şaşıracaksınız ama, ben de dahil- sınıftaki herkes boş parşömenlerini tahtadaki soruların cevaplarıyla doldurmaya çalışıyordu. Yüzlerinde belirgin olan tek şey buruşuk bir ifadeydi. Profesör Croditier kolay düzeyle başladığını söylemesine rağmen, Aritmansi sınıfı afallamıştı. Bense tahmin ettiğim kadar zorlanmamıştım. Üçüncü soruya gelebildiğime bile şaşıyordum. Cevap 24.920 olmalıydı, evet. Eğer olmazsa intihar edebileceğimi sanıyordum.

Francine soruların kendi terimiyle 'feci' kolay olduğunu söylediğinde kendimi Profesör'e amacının ne olduğunu sormamak için zor tuttum. İç sesimin, bir Hufflepuff'tan beklenmeyecek davranış, diye mırıldandığını duyabiliyordum. Hırslı sayılmazdım ama yetinebilen biri olduğumu da sanmıyordum. Önümdeki sırada oturan kızın ''Hey, o lanet aksanını kullanmadan, üçüncü sorunun cevabını söyler misin?'' deyişinden sonra, önceliklerimi tekrar gözden geçirmem gerektiğinin farkına vardım. Aritmansi, cidden mi?

Kıza bakmadan, başımı iki yana salladım ve kağıdıma döndüm. Duyduğum ses neşemi yerine getirmeye yetmişti: ''Eğer o lanet olası Fransız aksanını duymak istemiyorsan, sınıftan çıkıp gitmen gerekecek.'' Francine, her zamanki gibi günü kurtarıyordu. Onunla kısmen zıt olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirdim. O duygularını gerçek anlamda yaşardı, bense kimsenin bilmesine izin vermeden. Yüzüne bakarak güldüm, ve ''Oh, kesinlikle,'' dedim ve sorularla ilgilenmeye devam etmeden önce, önümde oturan kızdan tehditkar bir bakışı esirgemedim.
Francine Fitzgerald

Francine Fitzgerald

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyCuma Nis. 29, 2011 7:06 pm

Herkesin çok zorlandığı açıkça belli oluyordu. Abélard ise hiç öyle görünmüyordu. Bir şeyler anlamış hatta yapabiliyor gibiydi. Bense hala boş duran kağıdıma baktığımda bir şeyler yapabileceğimi fark etmiştim. Çok fazla zorlanmadan ilk üç soruyu doğru bir şekilde yaptığımı rahatlıkla söyleyebilirdim. Mutlu olmuştum haliyle. Abélard'a dönüp neler yaptığını kontrol etmek istedim ama o önündeki kızla tartışıyor gibiydi. ''Hey, o lanet aksanını kullanmadan, üçüncü sorunun cevabını söyler misin?'' Herkes onun aksanına neden bu kadar takmıştı ki? Çok berbat bir yanı yoktu, bence.

Abélard kafasını iki yana sallayıp, kızın yüzüne bile bakmamayı tercih etmişti. ''Eğer o lanet olası Fransız aksanını duymak istemiyorsan, sınıftan çıkıp gitmen gerekecek." Dedim her zamanki gibi. Bazen neden Hufflepuff olduğumu düşünüyordum. Hatta insanların bile arkamdan konuştuklarına emindim. Adil bir yapım vardı -biraz-, pek cesur değildim. Çalışkandım ama Ravenclaw'lar kadar değil. Biraz egom yüksek olabilirdi ama hayır, bir Slytherin olamazdım. Belki de hiç bir binaya uymadığımdan dolayı seçilmiştim Hufflepuff'a...

''Oh, kesinlikle,'' diyerek gülümsedi. Bazen insanları gülümsetmek hoşuma gidiyordu. Bazı yönlerimi kimse bilmiyordu. Hatta ben bile yeni fark ediyordum diyebilirim. İnsanlar beni duygularını herkese göstererek yaşayan kız olarak tanımlasa da, bu ifademin ardında daha duygusal bir kız vardı. Ama bunu bilmeye layık olmamıştı kimse, şimdiye kadar. Yine düşüncelerime dalmışken Abélard'ın soruları bitirmiş olduğunu gördüm. Fransız aksanı takınarak; "Oo çok hızlısın bakıyorum, mösyö." dedim. Mösyö kelimesini her ne kadar Fransız gibi söylemeye çalışsam da beceremiyordum. Ve bu, ikimizinde gülmesine neden oluyordu.
Abélard Euderyn

Abélard Euderyn

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyCuma Nis. 29, 2011 8:24 pm

Francine'in, önümde oturan kızı kelimenin tam anlamıyla 'mors etmesinden' sonra, beynimdeki düşünceler de yerlerine oturmuş gibi görünüyordu. Soruların daha kolay gelmesi de şaşılacak bir gelişmeydi. Profesör Croditier'a bakan kızların yüzlerini bile daha az sinir bozucu hale getiren neydi? Bunu umursamadım ve her zaman takındığım 'şıpıdık' tavrına hızlı bir geçiş yaptım. Ben soruları bitirmiş, yüzümde şapşal gülümsememle parşömenime bakarken, Francine'in "Oo çok hızlısın bakıyorum, mösyö." demesi kadar gaza getiren bir şey olabilir miydi? Pek sanmıyordum. Bu her şeyi kolaylıkla beğenmeyen kızdan birkaç çift iyi söz duymanın beni gülümsettiğini rahatlıkla söyleyebilirdim.

Sınıftaki değişiklikleri izlemekten sıkıldığımda, en uyuşuk sesimi kullanarak, ''Biliyor musun, aslında dördüncü ve beşinci sorudan emin değilim.'' diye mırıldandım. Profesörün delici bakışları, fısıldaşan kişilerin üzerinde birkaç saniye kadar dolandıktan sonra gözlerimi tekrar önümdeki parşömene diktim. ''Vay, bizi susturmak için kelimelere ihtiyaç duymuyor.'' diyen bir kız sesi duyduğumda, sesin Francine'e ait olduğundan, dördüncü ve beşinci sorudan olmadığım kadar emindim.
Francine Fitzgerald

Francine Fitzgerald

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyCuma Nis. 29, 2011 11:22 pm

''Biliyor musun, aslında dördüncü ve beşinci sorudan emin değilim.'' Bunu anlamak için, kağıdına biraz göz gezdirdim. Çok da anlayacaktım sanki. Ama evet, anlamıştım. O kadar zor olduğunu da düşünmüyordum. Ve eminim ki Abélard bunları doğru yapmıştı. Profesör fısıldayan bir kaç kişiyi gördüğünde onları konuşarak değil, bakışlarıyla susturmayı tercih etmişti. Ve benden bu duruma bir yorum yapmam beklenirdi; ''Vay, bizi susturmak için kelimelere ihtiyaç duymuyor.'' ki haklıydım da. Böyle profesörler sinirimi bozsa da ara sıra çekici geliyor diyebilirdim. Ama ara sıra.

Ben pek fazla emin olmadığım soruları son kez gözden geçirirken Abélard'ın çoktan bitirmiş olduğunu gördüm. Etrafımdaki insanları inceledim, ama hiç kimse Abélard kadar rahat görünmüyordu. "Gerçekten bunun bir sırrı var mı?" dedim meraklı bir şekilde. Ve bunu gerçekten merak ederek sormuştum. Bir sırrı olmalıydı. Benim da rahat olmamı sağlayabilecek. Mutlu olmamı sağlayabilecek. Ama boş düşüncelerdi bunlar. Ben, mutlu olamazdım. Bunu beceremiyordum. Ama isterdim. Gerçekten isterdim. Bazen hayatımı değiştirmeyi o kadar çok istiyordum ki. Her şeye yeniden başlamak, hatta bir cadı olmadan. Belki de burada olmadan. Nerede veya kiminle olduğumun bir önemi yoktu. Sadece daha güzel bir hayat istiyordum ki bu benim hakkımdı.

Abélard'dan bir cevap beklerken, etraftaki bütün -kızlar öncelikli olmak üzere- öğrenciler parşömenlerini profesöre teslim etmek için sıraya girmişlerdi bile. Bende çok emin olamadığım parşömeni alıp arka sıralarda beklemeye başladım.
Abélard Euderyn

Abélard Euderyn

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyC.tesi Nis. 30, 2011 7:04 pm

Alışık olmadığım bir rahatlıkla Aritmansi sorularını kontrol ederken, Francine'in meraklı sesiyle irkildim: ''Gerçekten, bunun bir sırrı var mı?'' Bu soruyu cevaplayabilmek, daha doğrusu 'sahi' birkaç kelimeden uzaklaşıp, geçiştirmek, önümdeki Aritmansi problemlerini çözmekten çok daha kolaydı. Oh, bir bakalım, diye düşünüp başımı yukarı kaldırdığımda, dersin sonuna gelmek üzere olduğumuzu, herkesin ellerindeki parşömenleri Profesör Croditier'ın masasına bıraktığını gördüm. Kimilerinin yüzünde hayranlık, kimilerininkinde telaş, kimilerininkinde ise kaygı vardı. Benim takınacağım ifade belliydi: Şapşal bir gülümseme, tam da Abélard Eudeyn'a yakışır şekilde.

Edindiğim neşe yok olmadan, bir an önce cevapladım: ''Rahatça çözebiliyorsun, demek istediğim... kızlar yerine rakamlarla muhattap olduğunda.'' Francine, beni alaya aldığında yaptığı gibi dudağını gerdi, başını yukarı aşağı salladı. Yüzüne acır gibi bir ifade yerleştirdi ve, ''Bunun derslerin dışında herhangi bir yararı olduğunu sanmıyorum, mösyö.'' dedi. Elbette olmuyor, ne sanıyordun ki, diye sormak istesem de, suratımı buruşturdum ve onun konuşmasını taklit ettim. Onu güldürmek, başka birini güldürmek gibi hissettirmiyordu. Dersin birazdan biteceği aklıma geldiğinde ayağa kalktım, hala şapşalca sırıtıyordum. Francine'in omzuna dokundum, ''Siz öyle sanmaya devam edin, madam.'' dedim ve parşömeni Bay Croditier'ın masasına bıraktım. Geri dönerken hala birkaç adım ötemdeki kızın, Francine'in taklidini yapıyordum.
Francine Fitzgerald

Francine Fitzgerald

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyPaz Mayıs 01, 2011 6:26 pm

''Rahatça çözebiliyorsun, demek istediğim... Kızlar yerine rakamlarla muhattap olduğunda.'' Aslında bir bakıma haklıydı. Benim yaşımdaki çoğu kızda erkeklerle muhattapdı. Ama ben, pek umursamıyordum. Açıkçası gerek duymuyordum ki şu zamana kadar hiç bir erkeği kendime uygun görmemiştim. Belki de, hiç ilgilenmediğimden olabilirdi. Hiç bir erkeğe o gözle bakmıyordum ki. Neyse, yine saçmalamaya başlamıştım. ''Bunun derslerin dışında herhangi bir yararı olduğunu sanmıyorum, mösyö.'' dedim kafamı sallayarak. Gerçekten de öyle düşünüyordum, ve bana göre Abélard'da bana hak veriyordu. En azından surat ifadesinden öyle anlaşılıyordu.

Parşömenini profesöre vermek üzere ayağa kalktığında omzuma dokundu ve; ''Siz öyle sanmaya devam edin, madam.'' dedikten sonra parşömeni masanın üzerine bıraktı. Ardından benim de parşömeni bırakmamla bütün sınıf tamamlanmıştı. Ders bittiğine göre sınıftan çıkabilirdik ve bunu herkesten çok ben istiyordum. Zaten çoğu kızın bütün burada profesör için durabileceklerine emindim. Ama hayır, ben sonunda kurtulduğumuz için dua ediyordum. Her ne kadar bunları düşünsem de aslında tahmin ettiğim kadar berbat geçmemişti. "Sonunda bir gün daha bitti." diyerek mutlu bir şekilde çıktım sınıftan.
Abélard Euderyn

Abélard Euderyn

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyPaz Mayıs 01, 2011 7:21 pm

Yanımda oturan kızın sakince kalkıp ödev parşömenini Profesörün masasının üstüne koymasını izlerken, hiçbir şey sandığın gibi gitmedi, bu iyi bir şey tabii, ama yine yanıldın, diyen iç sesime alaylı bir ifadeyle baktım. Sınıftaki manzarada değişen hiçbir şey yoktu. Bu kadar kasılmaktan sıkılıp sıkılmadıklarını düşündüğüm birkaç Slytherin ve geneli oluşturan hayran bakışlı kızlar, durumdan pek de hoşnut görünmeyen, kesinlikle farklı bir ırktan olduğunu sandığım bir adam. İşlerin tıkırında olduğunu düşünmemi sağlayan şeyin Aritmansi dersinden hoşlanmam mı, Francine’le geçirdiğim –eğlenceli- dakikalar mıydı, bilmiyordum.

Sınıf boşalmaya yüz tutmuşken, Francine de dersin kötü geçmediğine dair sinyaller veriyordu. Ben kağıdımı vereli çok olmuştu, sıra Francine’deydi. ‘‘Burada biraz daha kalırsam kötü şeyler olacak,’’ diye mırıldandım, herhangi birinin beni duymadığının farkında olmayarak. Bazen kendi kendime mırıldanmamı sağlayan her şeyi ‘sinir bozucu’ olarak tanımlayabilirdiniz. Ders çıkışında ağzımdan taşan kelimelere sebebiyet verenler ise, Croditier’ın etrafını saran kızlardı. Belki de kıskançlık ediyorsundur, dedi iç sesim. Ona ettiğim küfür beni cehenneme sokmaya yeter miydi? Pek sanmıyordum. Francine’le birlikte sınıftan çıkarken, kızın gülümsemesi ‘‘Sonunda bir gün daha bitti.’’ Dedikten sonra daha da belirginleşti.
Abélard Euderyn

Abélard Euderyn

MesajKonu: Geri: Tanıdık Olmayanların Birleşimi   Tanıdık Olmayanların Birleşimi EmptyPaz Mayıs 01, 2011 7:23 pm

RP SONU.

Tanıdık Olmayanların Birleşimi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Tanıdık yüzler.