AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
Mad Hatter
Dungeon Master
Dungeon Master
Mad Hatter

Gerçek Adı : Who Knows

1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyC.tesi Ocak 28, 2017 11:40 pm

Roxanne Delacroix - 10 - Mükemmel!. Antonije'in büyüsünden alınan hasar 2 HP. Kalan  HP:6
Antonije Hargrove - 7 - Başarılı. Roxanne'ın büyüsünden alınan hasar 5 HP Kalan HP: 0

Roxanne ve Antonije bu işin fazla uzamasına izin veremezdi. Roxanne öfkesini kısa süre içerisinde kontrol etmiş olmalı ki, aynı ilk hamlesindeki gibi asa bir uzantı gibi davranarak süzüldü ve asadan çıkan mor renkli ışıklar, Antonije'in asasından çıkan güçlü yeşil ışıklarla çarpışarak bir patlamaya sebep oldu. Roxanne ayaklarından bir ip bağlanmışçasına yere çekildi. Antonije için ise yolun sonu gözükmüştü. Bir balonun içine hapsolmuş ve patlamanın etkisiyle asası elinden düşmüş ve balonun dışına düşmüştü. Roxanne yere yapışmanın ardından büyünün etkisi ile havaya doğru yükseliyordu. İyice yükselip havada birkaç saniye asılı kaldıktan sonra Roxanne'dan önce davranna gözetmen profesör etkilenmiş bir şekilde ayağa fırladı ve önce düellonun kazanını Roxanne'ın daha sonra da balonun içindeki Antonije'in maruz kaldığı büyüleri deaktive etti. Asasının bulunduğu sol eli düellonun galibini gösteriyordu. Roxanne Delacroix
Elijah Derrick Hargrove
Quidditch Oyuncusu
Quidditch Oyuncusu
Elijah Derrick Hargrove

RP Yaşı : 18

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 12:05 am

Bu nasıl olmuştu böyle? Düello yapmak eğlenceli olur demişlerdi ve kendisini kız kardeşiyle karşı karşıya bulmuştu. Minik prensesine nasıl büyü yapacaktı şimdi? En acıtmayanlarını düşündü. Pamuklarla boğsa sayılır mıydı? Böyle bir büyü var mıydı acaba? Kulağına profesörün geri sayımı gelince duruşunu dikleştirdi. Odaklanması gerekiyordu. Düellonun başlama işaretiyle beraber bağırdı. "Rictusempra!" En azından acısız olacak, diye geçirdi içinden.

Rictusempra: Uygulanan kişiye güçlü bir gıdıklama yaratan büyüdür.
Ellisha D. Hargrove
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Ellisha D. Hargrove

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Yağmur

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 12:13 am

Elijah ile düello yapmak mı? Şu kısacık okul hayatımda gerçekleşeceğini düşünmeyeceğim şeylerin başındaydı bu. Bana zarar vermeyeceğini, en azından isteyerek, biliyordum. Profesörün sayımıyla Elijah ile aynı anda dikleştik. Kaşlarım istemsizce çatılırken hangi büyüleri yapabileceğimi düşündüm. Asamı sıkarken geri sayımın bitmesiyle bağırdım."Expelliarmus!"

Expelliarmus: Düello büyülerinden biridir. Büyü, griye kaçık beyaz ve şimşeğimsi bir ışık huzmesi çıkarır ve yapıldığı kişiyi silahsızlandırmaya yöneliktir. Genellikle, karşıdaki kişinin asasını elinden fırlatmaya yarar. Fakat, yeterli kuvvet uygulanırsa, kişiyi geri itip düşürebilir de. Ve, zamanlı yapılırsa, karşı taraftan gelmekte olan bir büyüyü geri püskürtmeye de yarayabilir.Ayrıca kalbe isabet ettiği zaman öldürücü kuvveti vardır.Düşmanı silahsız bırakır.
Mad Hatter
Dungeon Master
Dungeon Master
Mad Hatter

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 12:21 am

Elijah Derrick Hargrove - 2 - Başarısız. Büyü asanın ucunda patladı. Kısa süreli olarak Elijah'ta kıkırdamalara neden olacak. Geri tepme hasarı 1 HP. Kalan HP: 9
Ellisha D. Hargrove - 3 - Başarısız. Büyü ıska geçti. Kalan HP: 10

Elijah v Ellisha'nın birbirlerine karşı olan tutumları büyülerine yansımıştı. Önce Elijah'tan başarısız bir büyü girişimi, büyünün ters tepmesine ve Elijah'ın ara ara kıkırdamalarına yol açmıştı. Öte yandan Ellisha ise büyüyü kısmen başarılı yapsa da hedefi tutturmakta çok iyi değildi. Birbirlerine asgari hasarı vererek çıkmak onlar için zor görünüyordu.
Elijah Derrick Hargrove
Quidditch Oyuncusu
Quidditch Oyuncusu
Elijah Derrick Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 12:33 am

Yaptığı büyü geri tepince Elijah istemsiz gülmelerin esiri olmuştu. Şu an ki durumu ağlanacak haline gülmesine benziyordu aslında. Minik prensesinin de ona zarar vermeyecek bir büyü seçtiğini duyunca çok sevinmişti. Gülmesini bastırmaya çalışırken işi ciddiye alması gerektiğini farketti. Eğer onu şimdi yenmezse başkalarıyla da dövüşmek zorunda kalırdı ve kimse ona Elijah kadar kibar davranmazdı. Aniden yükselen endişeyle bağırdı. "Tarantallegra!"

Tarantallegra: Kişiyi ayaklarını kontrol edemeyecek hâle getirerek oynamasına sebep olan büyüdür.
Ellisha D. Hargrove
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Ellisha D. Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 12:47 am

Elijah istemsizce kıkırdarken dudağımı ısırarak gülmemeye çalıştım. Eğer gülersem Elijah onunla dalga geçtiğimi düşünebilirdi ve ben bunu istemezdim. Başını hafifçe kaldıran Elijah'ın gözlerinden geçen parıltılar, bir plan yaptığının habercisiydi. Ne planlıyordu? Yüzü ciddileştiğinde bir büyünün gelmek üzere olduğunu anlamıştım. "Stupify!" Ben az önce panikle ne yapmıştım?

Stupify: Kişinin sersemlemesine sebep olan ya da büyücü ve asanın gücüne göre kişiyi havaya fırlatan büyüdür
Mad Hatter
Dungeon Master
Dungeon Master
Mad Hatter

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 12:57 am

Elijah Derrick Hargrove - 9 - Başarılı. Büyü çok etkili bir şekilde yapıldı. Ellisha 4 HP hasar aldı. Kalan HP: 9
Ellisha D. Hargrove - 5 - Hay Aksi!. Büyü Elijah'ın büyüsü tarafından sönümlendi. Kalan HP: 6

İşin çok uzamaması için Elijah ipleri eline almış gibi gözüküyordu. Çok etkili bir büyü ile Ellisha'yı vurmuştu. Ellisha istemsiz bir şekilde dans etmeye çalışırken kontrolü ele almaya çalışıyordu. Ayakları çok yakında duracaktı. Ellisha'nın büyüsü ise iyi olmasına rağmen hedefi çok ufak bir farkla ıskalamıştı. Ellisha içinde hala birtakım tereddütler mi barındırıyordu?
Elijah Derrick Hargrove
Quidditch Oyuncusu
Quidditch Oyuncusu
Elijah Derrick Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 1:08 am

Elijah büyüsünün işe yaradığını görünce sevinmeli mi yoksa üzülmeli mi bilemedi. Ellisha'nın büyüsü ıskalamıştı fakat onun da kararlı olduğunu göstermişti bu olay. Dikkatini toplayıp kardeşinin dans eden ayaklarına bakmadan tekrar salladı asasını. "İmmobulus!" En azından böylece kardeşi dans eden ayaklardan kurtulacaktı hem de zararsız bir şekilde duracaktı.

İmmobulus: Hedefi donuklaştırır ve hareketsiz kılar.
Ellisha D. Hargrove
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Ellisha D. Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 1:17 am

Dişlerimi sıkıp ayaklarıma bakmamaya çalışırken, düşürmemek için asamı sıkı sıkı tutuyordum. Tamam dans etmeyi severdim ama böyle değil. Daha üzerimdeki büyünün etkisi geçmeden Elijah'ın asasını tekrar kaldırdığını gördüğümde nişan bile alamadan bir büyü yaptım. "Aguamenti!" Eğer büyüyü isabet ettirebilirsem bu içerideki kızlar için büyük bir şölen olacak gibi gözüküyordu.

Aguamenti: Asadan su çıkarma büyüsüdür.
Mad Hatter
Dungeon Master
Dungeon Master
Mad Hatter

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 1:27 am

Elijah Derrick Hargrove - 7 - Başarılı. Ellisha'nın büyüsünden alınan hasar 1 HP.  Kalan HP: 8
Ellisha D. Hargrove - 6 - Başarılı. Elijah'ın büyüsünden alınan hasar 2 HP . Kalan HP: 4

Ellisha'nın başarılı büyüsü Elijah'ın hareketsiz kalma büyüsünden etkilendiği için yarım kalmıştı. Az da olsa Elijah'ı etkilemeyi başarmıştı. Ayrıca, üstü komple ıslanmış ve üzerine yapışmıştı. Bunu gören bazı portreler elleriyle suratlarını utangaç bir tavırla kapadılar. Seyircilerden birkaçından çıkan ıslık sesi düellonun başlangıçtaki durgun havasını canlandırmış gibiydi. Tüm bu olanların içerisinde hareketsiz kalan Ellisha yavaş yavaş hareket etmeye başlamıştı.
Elijah Derrick Hargrove
Quidditch Oyuncusu
Quidditch Oyuncusu
Elijah Derrick Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 1:38 am

Ellisha'nın büyünün etkisiyle donduğunu bile göremeden suratına çarpan suyla sendeledi. Sırılsıklam olmuştu. Kaşlarını çatarak kardeşine kötü bakışlar yolladı. Asasını tekrar kaldırmaya çalıştı fakat cübbenin ağırlığı kendisini aşağı çekiyordu. Hızlı bir hareketle cübbeyi çıkartıp attı. Tabi yan taraftan gelen gülüşmelere normalde dikkat ederdi fakat şimdi hiç sırası değildi. "Levicorpus!" Aslında suyun intikamını almayı düşünebilirdi ama onun yerine kardeşi hareket yeteneğini tamamen kazanmadan karşılık vermeliydi.

Levicorpus: Düşmanı görünmez bir iple havaya asar.
Ellisha D. Hargrove
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Ellisha D. Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 1:43 am

Elijah'ın cübbesini çıkartıp atmasıyla bu sefer sırıtmama engel olamamıştım. Etraftaki kızlar da şovun güzel olduğunu düşünüyor olmalılar ki onlar da benim gibi gülmüşlerdi. Elijah'ın asasını kaldırdığını görmüştüm ama hala biraz zor hareket ediyordum. Bu yüzden elimi kaldırmadan minik bir bilek hareketiyle işimi halletmeye çalıştım. "Rictusempra!"

Rictusempra: Uygulanan kişiye güçlü bir gıdıklama yaratan büyüdür.
Mad Hatter
Dungeon Master
Dungeon Master
Mad Hatter

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 1:56 am

Elijah Derrick Hargrove - 7 - Başarılı. Ellisha'nın büyüsünden alınan hasar 4 HP.  Kalan HP: 4
Ellisha D. Hargrove - 9 - Başarılı. Elijah'ın büyüsünden alınan hasar 2 HP . Kalan HP: 2

Ellisha'dan çok etkili bir büyü çıkmıştı. Elijah'ın büyüsünü yemesine rağmen bir şekilde isabet ettirmeyi başarmıştı. Ellisha, Elijah'ın kahkahaları eşliğinde aniden kendini ayaklarından havaya asılmış şekilde buldu. Baş aşağı sallanırken büyüsünün getirdiği zaferi izliyordu. Zafer sarhoşluğunun etkisine kapılmadan büyünün etkisinden çıkarak ters bir şekilde yere düştü. Kendini toparladığında ise karşısında hazır bir Elijah bulacaktı. Galiba son artık kapıdaydı.
Elijah Derrick Hargrove
Quidditch Oyuncusu
Quidditch Oyuncusu
Elijah Derrick Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 2:03 am

Kahkahaları salonu inletircesine güçlüydü. Kız kardeşinin ne yaptığını görmesine gerek kalmamıştı. Gülmeleri arasında Ellisha'nın baş aşağı olduğunu gördü. Hemen karşılığını verip bu düelloyu bitirmeliydi. "Langlock!" Neden bu büyüyü yaptığını düşünmemişti. Bir an için içinden daha güçlü bir büyü yapmış olmayı diledi. Minik prensesi için bu düelloyu kazanmalıydı.

Langlock: Dilkilit laneti gibidir ama daha az tehlikelidir.
Ellisha D. Hargrove
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Ellisha D. Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]   1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti] - Sayfa 2 EmptyPaz Ocak 29, 2017 2:05 am

Son hamlemizi yapıyor olabiliriz. Elijah'ın karşısında hiç şansım olmadığını düşünmüştüm, hatta düellonun çoktan bitmiş olabileceğini. Yapacağım büyüyü hazırlamıştım aklımda. Şov yapıyorsak tam yapmalıydık değil mi? Elijah'ın sesini duyduğumda bende bağırdım. "Obscuro!"

Obscuro: Kurbanın gözlerini bağlamaya yarayan büyü.

1. Düello Turnuvası Elemeleri [Bitti]

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Similar topics

-
» 1. Düello Turnuvası & Sonuçları! [Bitti]
» 2. Düello Kulübü Elemeleri
» 1. Düello Turnuvası!
» 1. Düello Turnuvası Eşleşmeleri
» I. Düello Turnuvası - I. Düello