AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Geç Kalınmış işler...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Richard P. Vincent

Richard P. Vincent

RP Yaşı : 30
Gerçek Adı : #...#

Geç Kalınmış işler... Empty
MesajKonu: Geç Kalınmış işler...   Geç Kalınmış işler... EmptyÇarş. Mayıs 11, 2011 1:49 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Richard P. Vincent

Richard P. Vincent

MesajKonu: Geri: Geç Kalınmış işler...   Geç Kalınmış işler... EmptyÇarş. Mayıs 11, 2011 2:08 pm

Sabahın ilk ışıklarıyla kalkmıştım ve hazırlanmıştım. Evde birkaç şey atıştırdım ve üstüme siyah bir takım elbise, içine de beyaz bir gömlek giymiştim. Saçlarım ise her zamanki gibiydi. Dağınık durmasına rağmen hoşlardı.

Evden hızlıca çıktım ve arabama atlayarak bakanlığın yolunu tuttum. Arabamı park ettikten sonra yavaşca arabadan indim. Uykusuz olduğumdan dolayı yine omuzlarım düşüktü. Meşhur asansöre bindim ve katıma gitmek için düğmeye bastım. Herkes bana garip bakıyordu. Hatta bakıp bakıp bir şeyler fısıldaşıyorlardı. Bu gerçekten de sinirimi bozuyordu. Yine ne olmuştu ki bu kadar bakıyorlardı? Bakan olmak iyidi ama yaptığın her haraket, laf çabucak yayılıyordu. Bundan nefret ediyordum.

Katıma geldiğimde asansörde tek ben oluyordum genelde. Asansörden hızlıca indim ve bir kaç seherbaza baktım. İşleriyle ilgileniyorlar gibiydiler. Gülümsedim.

- Günaydın millet! diye bir seslenişle başladım işe. Fakat herkes benim gibi dinç değildi. Gerçekten de sabah sabah insanın sinirlerinin hoplaması hiç de iyi değildi. Daha fazla etrafımla ilgilenmeyerek hızlıca odama yöneldim.

- Günaydın Bells dedim ve kapımı açtım. Sonra duraksadım ve

- Odama gelir misin? Lütfen gelirken gazeteyi unutma ve şu insanların nesi var öğren dedim biraz sinirle.

Odama girdim ve perdelerimi açarak içeriye güneş girmesini sağladım. Ayakta birkaç dakika öylece durdum ve dışarıyı izledim. Sonra yerime oturdum ve arkama yaslandım.

Düşüncelerim ile savaşırken dışardan rahat görünüyordum. Fakat aklımda o kadar çok problem vardı ki. Çözümünü bulamadığım birçok soru. Masamın karşısında duran akvaryuma diktim gözlerimi. Bu akvaryum beni rahatlatıyordu. İçinde yüzen balıklar ve su..

Kapım çalınmıştı nazikçe. Gelen asistanımdı. Çalışından anlamıştım.

- Gel Serana! dedim düşenceli halimi yansıtan bir ses tonuyla.
Aurélien Rhodanthe

Aurélien Rhodanthe

RP Yaşı : 17
Gerçek Adı : Auré.

MesajKonu: Geri: Geç Kalınmış işler...   Geç Kalınmış işler... EmptyPerş. Mayıs 12, 2011 8:45 pm

Artık her şey eskisi kadar zor gelmiyordu cadıya. Bir bezginlikte hissetmiyordu kendinde. Hissetmemeliydi tabii ki ama her şey eskisi gibi değildi. Olduğu yer farklıydı. Ahh, birde hiçbir şeyi umursamaz, neredeyse her şey den elini eteğini çekmiş bir bakan vardı. Suskunlukları, saklanmış duyguları uyandırma vakti gelmişti bile. Her şey içinden çıkılamayacak bir hal almadan önce ellerinden gelenlerin en iyisini yapmalılardı. İlk olarak Hogwarts her zaman güvende olmalıydı. Oradaki öğrencilerin saçının teline bile zarar gelemezdi. Buna izin veremezlerdi. Büyücü dünyasındaki denge altüst olursa bir daha zor toparlanır, hatta iç çatışmalara bile yol açabilirdi. Bu da bakanlığın sonunun gelmesi demekti. Kulağa kesinlikle delice geliyordu.

Eline aldığı gazeteyi çevirerek saatlerce bakabilirdi. Sihir bakanının düşüşü ve büyücülerle aradaki olan iç çatışmayı anlatıyordu. Nereden başlayabileceğini o bile bilmiyordu aslında. Herkesi güvende tutabileceği ve aynı zamanda büyücülerle muggle’lar arasındaki düzen çerçevesini koruyabileceği bir yer ya da yapabileceği ne vardı? Vampirlerin saldırılarını da unutmamak gerek. Kapısını açık bırakmış ve kapısından geçen cadıya hemen en kısa zamanda seherbazlar’la bir toplantı hazırlamasını söylemişti. Başlayacağı en sağlam şey buydu değil mi? Bakan yavaşça odasına giderken günaydın demeyi ihmal etmemişti. – ‘’Odama gelir misin? Lütfen gelirken gazeteyi unutma ve şu insanların nesi var öğren.’’ Kesinlikle dünyadan haberi yoktu. Evet. Bu en iyi tabirdi. En azından biraz ilgileniyordu değil mi? Ya da içi rahat etmeyecekti belki de. Gömüldüğü sandalyesinden yavaşça kalkarak beyaz elbisesinin vücudunda dalgalanışını hissedebiliyordu. Yavaşça elindeki gazeteyi de alarak bakanın odasına doğru yürüdü. Kapıyı yumuşak bir ritimle çaldıktan sonra bakanın nazik sesiyle beraber içeriye yürüdü. Yüzüne baktığında işlerin karışıklığının farkında olduğunu görebiliyordu. Geç kalınmış olsa da bazı şeyler için asla güç diye bir şey yoktu Isabella’ya göre. Kırmızı yumuşak koltuğa yavaşça otururken gazeteyi ve dergileri masasına bırakmıştı bakanın.

‘’Ölümler gittikçe çoğalıyor. Ve bunları yapanlar kan emicilerden başka kimse olamaz. İlk olarak Hogwarts’ın güvenliğini sağlamalıyız. Sonra da Muggle’lar, büyücüler ve diğerleriyle olan barışı korumalıyız. Ama kan emiciler her zamanki gibi bun çoktan bozdular.’’ Sesindeki sakin tını kendisini bile şaşırtmıştı güzel cadının. Ama soğukkanlılığını korumalıydı ve her şeyiyle düşünmeliydiler. Tek hata da herkes yanabilirdi ama bunun olmasını düşünemiyordu bile. ‘’ Ve bence ailenizi de koruma altına almalısınız. Küçük kızınızın bir anda kaybolmasını ya da eşinizin. Çok üzücü olur ama bu bize sadece zaman kaybettirir.’’ Yavaşça yerinden kalkarak bakanın masasına doğru yürümüş ve ellerini masaya dayayarak devam etti. ‘’Kayıpların kendi ailenizden olmaması için onları korumaya almalısınız. ‘’ Sesindeki hüzün yapmacıklıktan uzak gerçeğin ta kendisiydi. Böyle bir şeyin olmasını asla istemezdi. Ve Bakanın gerçeğe dönmesi işin ciddiyetiyle hareket etmeleri gerekiyordu.
http://www.mortemsymphony-rpg.com/
Richard P. Vincent

Richard P. Vincent

MesajKonu: Geri: Geç Kalınmış işler...   Geç Kalınmış işler... EmptyPaz Mayıs 15, 2011 8:45 pm

Masama yavaşça gazeteyi bıraktı. Hızlıca gazeteyi açtım ve başlıklara göz gezdirdim. Yine bana taş atmışlardı. Felix ve şu ünlü gazetesi Gelecek Postası! İçimde bir aslan uyanmıştı sanırım. Gerçekten de bu habere çok sinirlenmişti. Gözlerim bakmadığı kadar sinirli bakıyordu. Bu sırada Serena’nın sesiyle uyandım.

’Ölümler gittikçe çoğalıyor. Ve bunları yapanlar kan emicilerden başka kimse olamaz. İlk olarak Hogwarts’ın güvenliğini sağlamalıyız. Sonra da Muggle’lar, büyücüler ve diğerleriyle olan barışı korumalıyız. Ama kan emiciler her zamanki gibi bunu çoktan bozdular’’.

- Anlamıyorum Bells, onları ne harekete geçirdiğini anlamıyorum. Kan ihtiyaçları sağlanıyordu ve anlaşma gereği onları rahatsız etmiyorduk. Ama onlar ne yaptı? Anlaşmayı bozarak kendi rahatlarını bozdular dedim sinirli sinirli.

'' Ve bence ailenizi de koruma altına almalısınız. Küçük kızınızın bir anda kaybolmasını ya da eşinizin. Çok üzücü olur ama bu bize sadece zaman kaybettirir. Kayıpların kendi ailenizden olmaması için onları korumaya almalısınız. ''

Bu olasılığı tahmin etmek zor değildi ama o kadar çok şey kafamda vardı ki aklıma gelmemişlerdi bile. Onlara zarar gelmesini gerçekten de istemezdim.

- Haklısın. Bir an önce bir şeyler yapmalıyız dedim ve gazeteyi kıvırıp çöpe basket olarak attım.

- İlk önce Amié ve Rose’u güvenli bir yere gönderilsin. Onlara zarar gelmesini istemem. Onlar benim her şeyim dedim ve ayağa kalktım.

Aniden ayağa kalktığım için başım dönmüştü. İşte o sırada her şey gözümün önüne geliyordu. Okul hayatım boyunca yaşadığım zorluklar, ölmüş olan ailem, her zaman yanımda olan dostlarım, beni bu karanlıktan çıkaran Amié ve tamamen hayatımı değiştiren biricik kızım Rose…

Kapıma yöneldim ve dışarıya çıktım. Birkaç adım sonra bütün kadro karşımdaydı.

- Herkes işini bırakıp bana dönebilir mi?

İşlerini herkes bıraktı ve ilgiyle bana bakmaya başladılar.

- Bu sıralar artışta olan ölümleri biliyorsunuz.

Herkes kafasını evet anlamında sallamıştı. Derin bir nefes aldım ve devam ettim.

- Bütün ne işiniz var ise onları bırakıp vampir vakalarına yoğunlaşmanızı istiyorum. Özellikle Hogwart çevresine seherbazlar yerleştirilsin. Hogwart’ın güvenliği sağlandıktan sonra her yerde çalışan seherbazlar görmek istiyorum. Hastane, okul, cafe… Ne olursa. Anlaşıldı mı? Dedim ve suratlarına baktım.

Tanrım! Berbat bir konuşmaydı.

O sırada bir seherbaz izin alarak öne çıktı ve:

- Affedersiniz Sayın Bakan ama yeterli kişiye sahip değilsek ve güçlü değilsek?

Gülümsedim.

- O zaman her başvuranı alın ve onları en iyisi olması için amaçlandırın. Ve beyler üzgünüm ama evlerinize gidemeyeceksiniz. Her gün her saat tatbikatlar ve geliştirmek amacıyla eğitimler düzenlenecek. Bunlar bittikten sonra ise her birinizin biriminden özel kişiler seçilerek halk içine karışacak.

Derin bir nefes aldım tekrar.

- Lütfen şimdi birimlerinizin başına gidin ve bilgileri onlara da sunun. Sonra da işinize dönün dedim ve odama yöneldim.

Berbattım. Kesinlikle Berbattım. Bells’e döndüm ve:

- Şimdi senin de halk içine karışma vaktin. Ama eğitimini almalısın. Buna vakit yoktu belki ama bu olmazsa daha da beter olabilirdi.
Aurélien Rhodanthe

Aurélien Rhodanthe

RP Yaşı : 17
Gerçek Adı : Auré.

MesajKonu: Geri: Geç Kalınmış işler...   Geç Kalınmış işler... EmptyPerş. Mayıs 26, 2011 7:26 pm

Farkına varması geç olsa da güç olmamıştı. Hiçbir şey eskisi gibi değildi. Umursamazlıklar ve yanlış düşünceler yüzünden olaylar bu hale gelmişti ama kimseyi suçlamakla geçiremezlerdi. O kadar vakitleri bile yoktu. Karanlık her an kötü planlarını gün yüzüne çıkartırken, onlar tabii ki de durmayacaklardı. Ellerinden gelen en iyi şeyleri yapacaklardı. Isabella bunun yıllarca eğitimini görmüştü ve onları da iyi tanıyordu. Ne yapabileceklerini, ne hissedebileceklerini her şeyi tahmin edebiliyordu. Onlar kan’a ve geceye bağlı olan sülüklerdi. Belki de hepsi değildi ama ne fark eder ki? John’un uyanması geç olsa da iyi şeyler getirecekti yanında. Hatta ilk önce şu geveze ve ne halt yediğini bilmeyen gazetecilerden başlayabilirdi. Ayaklarını ritimle yere salarken bakanın seherbazlar’la konuşmasını dinliyordu. Toplantı derken kesinlikle bundan bahsetmiyordu.

Bütün ne işiniz var ise onları bırakıp vampir vakalarına yoğunlaşmanızı istiyorum. Özellikle Hogwart çevresine seherbazlar yerleştirilsin. Hogwart’ın güvenliği sağlandıktan sonra her yerde çalışan seherbazlar görmek istiyorum. Hastane, okul, cafe… Ne olursa. Anlaşıldı mı? Belki bu iyi olabilirdi. Hogwarts için daha fazlası gerekliydi. Sly öğrencileri ve okulda karanlık tarafta olanlar da yok muydu sanki? Buna geçliğinde bizzat şahit olmuştu. Belki de bu işi kendi yapabilirdi… Böylesi daha temiz ve belasız olurdu. Herkes için. Sessizlik biran hiç bozulmayacak gibi gelse de bir seherbaz söz almıştı. Sayılarının yetmeyeceği ve güç konusunda güvensizlik zımbırtıları geveliyordu. Bir şeyler söylememek için kendini zorla tutsa da homurdanmasına mani olamamıştı.

O zaman her başvuranı alın ve onları en iyisi olması için amaçlandırın. Ve beyler üzgünüm ama evlerinize gidemeyeceksiniz. Her gün her saat tatbikatlar ve geliştirmek amacıyla eğitimler düzenlenecek. Bunlar bittikten sonra ise her birinizin biriminden özel kişiler seçilerek halk içine karışacak. İyi bir fikir olabilirdi belki ama her başvuran alınamazdı! Bunun ilk olarak karşısında Isabella dururdu. Acemilerle zaman kaybetmek… Ahh! Halk içine karışma fikri kulağa iyi geliyordu. Yavaşça Bells’e dönerek ‘konuşmam berbattı değil mi?’ bakışı attı. İnkar edemezdi kötülüğü konusunda.

Şimdi senin de halk içine karışma vaktin. Ama eğitimini almalısın. Şaka mı yapıyordu? Eğitim mi? Isa’nın eğitiminden haberi var mıydı acaba? Halk içine karışmakta neyin nesiydi?

‘’Şaka yapıyor olmalısın John. Eğitimimin tam olduğunu bilmiyor musun? Ya da benim hakkımda ne biliyorsun mu demeliyim?’’ Sinirlenmiş olsa da belli etmemişti. Daha çok alaycılığa bürünmüştü sesi. Bu işe uzun senelerini vermişti. Ve işini iyi de yapıyordu. Kimse buna dil bile uzatamazdı.

‘’Halk içine karışmak mı? Bunu seherbazların yapması gerekiyor. Ayrıca basit işlerle beni görevlendirmeyeceksin değil mi?’’
http://www.mortemsymphony-rpg.com/
Richard P. Vincent

Richard P. Vincent

MesajKonu: Geri: Geç Kalınmış işler...   Geç Kalınmış işler... EmptyPerş. Haz. 09, 2011 5:11 am

‘’Şaka yapıyor olmalısın John. Eğitimimin tam olduğunu bilmiyor musun? Ya da benim hakkımda ne biliyorsun mu demeliyim?’’

Aslında doldurduğu forma pek baktığımı söyleyemezdim.

- Neyse canım. Daha önemli işlerimiz var bizim dedim ve Bell'se baktım.Gereçekten de işinin hakkını veriyordu.

’Halk içine karışmak mı? Bunu seherbazların yapması gerekiyor. Ayrıca basit işlerle beni görevlendirmeyeceksin değil mi?’’

- Seherbazlar işlerini yapıyorlar zaten. Aslında aklımda daha iyisi var. Vampirlere katılman iyi fikir dedim ve gözlerimi akvaryumuma diktim.

Geç Kalınmış işler...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası