AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Kertenkele

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Roxanne Delacroix
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Roxanne Delacroix

RP Yaşı : 17.5
Gerçek Adı : roxy foxy :)

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Kertenkele - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Kertenkele   Kertenkele - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 28, 2011 11:40 pm

Antonio, tahmin ettiğim gibi, sevgilisine destek vermesi gerekirken eğlencemi yarıda kesmişti. Clary denen gerizekalıda ne bulduğunu keşke anlayabilseydim. Yani, ondan arkadaş olmazdı ki. Antonio bana bir kez daha ihanet ederek masaya ittirdiğinde içine iksiri kattığım için tuhaf bir kıvama gelen balkabağısuyu üzerime döküldü. Bu yaptığına inanamıyor, anlam veremiyordum. O kız için bana zarar vermeyi göze almış mıydı? Bu durumda beraber olmamızın ne anlamı vardı? Öfke dolu zihnim patlayacak gibi hissettiğim anda, Profesör Marlow öfkeli bir şekilde yanımızda belirdi. Bir bu eksikti! Hem paniklemiş hem daha çok sinirlenmiştim şimdi. Yakalanıp ceza alabileceğim gerçeğini zaten düşünmüştüm ama bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum. En azından küçük sürüngeni biraz kavanozda tutup onunla dalga geçecek vaktim olsaydı keşke. Ve Antonio ile bu durumu çözecek... Aslında, o hayatımda en çok değer verdiğim insanlar listesinde ailemden bile önce gelmişken, kızmam gereken bu duruma çözebiliriz diyerek yaklaşmam normaldi. Profesör Marlow SYB dersinde öldürülen öğrenciyle ilgili bir şeyleri bağırarak söylerken elleri eteklerini kaldırmış, kaşları çatılmıştı. İtiraf etmek istemesemde Gryffindor'un sorumlusu olan bu Profesöre saygı duyuyordum ama bu durumda kendimi haklı çıkarmak için ne kadar terslenmem gerekiyorsa terslenecektim. Profesör şaşkınlıkla elimdeki kavanoza bakarken ve ben ne yapmam gerektiğini bulmak için deli gibi düşünürken farkında olmadan Clary'i elimden kapıverdi. Cebinden çıkardığı minik cam şişeden birkaç damlayı kavanoza damlatıp Clary'i masanın üzerine koydu. Yoksa onu eski haline mi çeviriyordu? İyide Profesör yanında daima çok özlü iksirin etkisini tersine çevirecek bir iksir mi taşıyordu? Şaşkınlıktan hareket bile edememiş, Antonio beni ittirdiği için masaya yaslanmış şekilde kıpırdamadan duruyordum. Ve bu şaşkınlık halinin bedelini fena ödeyecektim. Antonio ihanetine devam etti; Clary'e yardım etmek için ona doğru uzandı. Ama Clary'nin gözü benden başka hiçbir şeyi görmüyor olmalıydı.

"Everte Statum!"

Clary'nin adeta çığlık atarak söylediği büyülü sözcüklerden sonra ne olduğunu anlamadan havada dönmeye başladım. Dönmekten çok takla atmak desem daha doğru olurdu. Midemin ağzıma geldiğini hissettim. Lanet olsun, lanet, lanet, lanet...

"Seni şeytan! Bunun hesabını daha da kötü ödeyeceksin,"

Ben deliler gibi havada taklalar atarken Clary'nin sesi aniden kesilmişti. Ceza alacaksam, yanlız olmayacağım diye düşündüm. Kederimi bir parça azaltmıştı bu fikir.

Büyük bir gürültüyle Gryffindor masasının yanındaki oturağın üzerine düştüm. Clary dua etmeliydi çünkü başım bir yere çarpmamıştı. Sırtımın üzerine düşerken omuzlarıma kadar ulaşan derin bir acı hissettim. Hatta gözlerimi açtığımda bir an için her şey bulanıklaştı ve tüm dünya çevremde dönmeye devam etti. Düşüşümle kendime gelmem arasında geçen sürede elimi alnıma bastırmış, alt dudağımı kanatacak kadar ısırmıştım. Biraz daha iyi hissettiğimde masaya tutunarak doğruldum. Nefret dolu gözlerim hem Antonio hem Clary'nin üzerindeydi.

"Siz, ikiniz, birbirinizi hakediyorsunuz! Lanet olasıca sümsükler -ah"

Sırtıma saplanan acı yüzünden cümlelerime bir ara vermek zorunda kalmıştım. Aniden, Profesör Marlow'u hatırladım. Bir elim omzumu ovarken bakışlarımı, hafif ürkerek ona çevirdim.

"Profesör Marlow, gördüğünüz gibi burada tek suçlu ben değilim. Kafamı çarpabilir ve ciddi bir yara alabilirdim! Almadığımda söylenemez, değil mi Clary?"

Bakışlarımı Profesörden ayırmadan, acımı açıkça ifade eden surat ifademle orada dikilmeye devam ettim.
http://vioreluna.deviantart.com/
Celia Marlow
Hogwarts Müdiresi
Hogwarts Müdiresi
Celia Marlow

RP Yaşı : 49
Gerçek Adı : Celia Monique Marlow

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Kertenkele - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Kertenkele   Kertenkele - Sayfa 2 EmptyCuma Tem. 29, 2011 12:48 am

Bu üç öğrencinin gününü kurtarmaya, daha doğrusu okulda ki düzeni sağlama çabalarım pek iyi gitmiyordu. Masanın üzerinde eski haline dönüşen öğrenci tahmin ettiğim gibi bir Gryffindor'du. Clary Bernstein. Onu çok yakından tanımasamda sakin, sıcakkanlı bir öğenci olduğunu biliyordum. Roxanne'i onu kertenkeleye dönüştürecek kadar sinirlendirecek ne yapmış olabilirdi, aklım almıyordu. Üstelik bu sakin kız eski haline dönüşür dönüşmez Everte Statum büyüsüyle şaşkın Roxanne'in havada taklalar atmasına sebep olmuştu.

Aynı anda bir çok şey oluyordu. Antonio Carlevaro, bana iğneleyici ve ters bir yanıt verdi ama gözlerim havada fır dönen kızın üzerinde olduğu için önemsemedim bile. Ah, şu gençler. diye düşündüm başımı iki yana sallayarak. Az önce bir kertenkele bir öğrenciye dönüşmüş, bir öğrencide havada taklalar atmaya başlamıştı. Bir muggle bu görüntüyü görecek olsa kim bilir nasıl bir tepki verirdi? Bu çılgınlığa bir son vermem gerektiğini düşünürken, asamı Roxanne'in yere inişini yumuşatacak bir büyü yapmak için kaldırdım ama geç kalmıştım. Kız büyük bir gürültüyle yere düştü. Bir süre kendine gelmek için öylece dururken derin bir nefes aldım. Hogwarts'da yıllarım geçmişti ve her sene bunun gibi bir sürü olay yaşıyordum. Sıkıldığımı söyleyemezdim aslında. Yinede bir öğrenciyi böyle sertçe yere düşerken izlemek hoşuma gitmemişti. Roxanne kendine gelip doğruduğunda hemen Clary'i suçlayan şeyler söylemeye başladı, tabii ki. Bir elimi kadırıp susmalarını işaret ettim.

"Bayan Delacroix, arkadaşınızı bir kertenkeleye çevirmeniz affedilemez! Buna bina sorumlunuz Bayan Rheanna zaten bir ceza verecektir, ama ben de vereceğim. Bayan Bernstein, haksız bir durumda olabilirsiniz ama bu bir profesörün önünde bir diğer öğrenciyi yaralayacak türden bir büyü yapmanzı gerektirmez. Ve siz Bay Carlevaro, bu olayın ortasında olduğunuza göre olanların sizinle de bir ilgisi var. Bana karşı saygısız tavırlarınızda gözümden kaçmadı. Üçünüz, evet hep birlikte, Pazartesi gecesinin tamamını dışarıda, arazide Ricimar geçireceksiniz. Dua edin havalar ısınmaya başladı, aksi olsada size acımazdım."

Ciddi yüz ifademi koruyarak sert bir tavırla arkamı döndüm ve Ricimar'a durumu anlatmak için hızla Büyük Salonu terkettim.
https://hogwartsexpress.yetkin-forum.com

Kertenkele

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2

Similar topics

-
» Kertenkele