AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Ufak Bir Sohbet

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Esin the first.

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 12:17 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] x

Elliot John Dubenich & Katherine C. Kingston

En son Katherine C. Kingston tarafından Paz Tem. 24, 2011 12:42 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 12:17 am

"Tanrım, sen hiç çeneni kapatmaz mısın?" diye çıkıştı hemen dibinde vıraklayan kurbağaya. Bir kurbağa ile konuştuğunun farkındaydı ancak son yarım saattir belirli aralıklarla ses çıkartıp duruyordu. Hangi Slytherin öğrencisinin kurbağa alabileceğini tahmin bile edemiyordu, tuhaf hayvanlardı bunlar. Büyük ihtimal küçük öğrencilerin birinden aşırmışlardı, sonra da ortak salonda bırakmışlardı. "Seni-" diye başlayıp elini kurbağaya doğru uzattı. Eli havada bir şekilde dururken yapış yapış bir şeye dokunmak istemediğini fark etti. Kurbağa cevap olarak ona tekrar vıraklarken "Neyse." deyip kucağındaki kitabı kapattı. En yakındaki masanın üzerine fırlatırken ayağa kalkıp ortak salon kapısına doğru ilerledi. Bütün cumartesini ortak salonda oturarak geçiremezdi sonuçta.

Nereye gitmek istediği hakkında bir fikri yoktu ama biraz temiz hava alma ihtiyacı duymuştu. Merdivenleri yavaşça çıkarken gereğinden fazla sessiz olmasını izledi koridorların. Çoğu kişi Hogsmeade gezisine gitmişti, Kath ise Hastane Kanadı'ndaki olay yüzünden ceza almıştı. Neyseki ona gereksiz bir iş yaptırmak yerine sadece geziye katılamayacağını söylemişlerdi, buna bile razıydı Katherine. İlkbaharın gelişini Hogsmeade'te gezerek harcamak hoşuna giderdi tabi ama cezasına katlanmazsa daha büyük bir tane verirlerdi. Güneşten rahatsız olup gözlerini kıstı. Nereye geldiğini ancak o zaman fark edebilmişti, farkında olmadan köprüye kadar yürümüştü zindanlardan. "Pekala." dedi derin bir nefes alarak. Kitabını getirmediği için pişman olmuştu, ama olan olmuştu artık. Yere oturup sesleri dinlemeye ve yeni açmaya başlayan çiçeklerin yaydığı kokuyu dinlemeye başladı.
Elliot John Dubenich
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Elliot John Dubenich

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Kadri

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 1:19 am

Ne kadar sıkıcı bir gündü. Hogsmeade'a de gidememiştim çünkü biraz rahatsızdım. Ve bugün istediğim son şey biraz daha rahatsız olmaktı. Yatakhanede uzanıyordum öylece. Ama artık dayanamayacağımı fark etmiştim. Hemen yataktan kalktım ve üzerimdeki pijamaları attım. Bugün kimse yoktu haftasonuydu. O yüzden normal kıyafetlerimi giydim ve slytherin cüppemi giydim. Cebime asamı da koyduktan sonra dışarı çıktım. Ortak salona baktım ama kimsecikler yok gibi görünüyordu. Cidden hasta olmalıydım. Yorgandan çıkar çıkmaz üşümüştüm. Şöminenin önündeki koltuğa uzandım. Şu an böyleysem dışarı çıktığımda nasıl olacaktım tahmin dahi edemiyordum. Çıkmamayı düşünmeye başlamıştım ama içimden bir ses çıkmamı söylüyordu. Biraz daha ısındıktan sonra ortak salondan çıktım ve merdivenlere gittim. Oradan yukarı çıktım ve Hogwarts'ın kapısı açıldı. Dışarı çıktım. Dışarı da da bir kaç öğrenciden başka kimse yoktu. Hafif kar yağıyordu hala. Elimi uzattım ve bir tanesi geldi. Dokunmadan önceki halini çok merak etmiştim. Ama öğrenemeyecektim ne de olsa. Dışarıda hiç bir şey yapamayacağıma kanaat getirip her zaman gittiğim köprüye gitmeye karar verdim. Burası kimse yokken benim yalnızlık kalemdi ve çok hoşuma gidiyordu bu olay. Oraya ilk olarak ikinci yılımda gitmiş olmalıydım. Oraya doğru yürüyordum.

Sonunda varmıştım. Ama kimselere yakalanmamak için ortalara doğru gitmiştim. Etrafımdaki manzarayı hayran bir şekilde izliyordum. Ortak salondan çıkmadan önce yanıma bir çizim defteri ve kalem almıştım. Resim yapmayı seviyordum. Fotografik hafızam olunca bunu daha çok seviyordum. Manzaraya son bir kere daha bakmıştım ve yere çömelip defteri açtım. Ve etrafı çizmeye başladım. 15-20 dakika sonra çizimim bitmişti. Eski çizimlere bakmaya karar vermiştim. O sıra bir karartı yaklaşmaya başladı. Fazla seçemiyordum ama bir kıza benziyordu.
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 7:08 pm

Oturduğu yerin biraz ilerisinde bir kıpırdama görünce ona doğru baktı. Yüzüne ışık gelmediği için tam olarak kim olduğunu seçemiyordu ama kendisinden biraz ufak görünüyordu. Ayağa kalkıp yavaş adımlarla yanına doğru ilerledi. Köprünün aralarından gelen ışıklardan biri yüzüne çarpınca kim olduğunu gördü. Elliot'tu bu, aynı binada olduğu beşinci sınıftaki çocuk. Çoğu kez onunla sohbet etmekten zevk alırdı, harika bir arkadaştı. Gülümseyerek adımlarını hızlandırırken onun neden Hogsmeade'e gitmediğini merak etti. Aralarında birkaç adımlık mesafe kalınca durdu. "Katılabilir miyim?" dedi yanını göstererek. Elliot olur anlamında başını sallarken onun yanına oturdu Katherine. Elinde bir defter ve kalem ile duruyordu yanındaki çocuk. "Sen neden gitmedin?" diye sordu konu açmış olmak için.
Elliot John Dubenich
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Elliot John Dubenich

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 11:56 pm

Bana doğru yaklaşan şey daha da yaklaştı ve kim olduğu belli olmuştu. Bu Katherine'di. Ne harika, aşık olduğum kız yanıma geliyordu. Tabi ben onun için sadece basit bir arkadaşdım o kadar başka bir şey yoktu. Neden o da diğerleri gibi gitmemişti ki. Yanıma geldi ve "Katılabilir miyim?" diye sordu. Konuşamayacak durumdaydım. Hem hastalıktan hem de karşımdakinin o olmasından dolayıydı. Sadece başımla evet anlamında sallayabilmiştim. Gelip yanıma oturdu ve "Sen neden gitmedin?" diye sordu yine. Öksürerek "Biraz rahatsızım ama yatakta sıkıldım o yüzden buraya geldim. Peki sen neden gitmedin?" diye sordum. O sırada çizim defterime bakıyordu. İçinde mutlaka onun da resmi olmalıydı. Umarım görmezdi hatta görmemesi için hemen defteri kapattım ve diğer tarafıma koydum. "Sıkıcı bir gün ha?" diye ekledim. Gerçekten sıkıcıydı. Şu an derslere girmeyi tercih ederdim bunun yerine. O sıra da tekrar öksürdüm.
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyCuma Tem. 22, 2011 1:11 am

"Biraz rahatsızım ama yatakta sıkıldım o yüzden buraya geldim. Peki sen neden gitmedin?"

Elliot öksürerek cevap verdiğinde cümlesini bitirmeden hasta olduğunu anlamıştı Katherine. Günün ne kadar sıkıcı olduğuna dair cümlesini eklerken geriye doğru yaslandı, kesinlikle berbat bir gün olduğu konusunda hemfikirdi. Kısa bir an Elliot'un neden burada oturmak yerine Hastane Kanadı'na gitmediğini düşündü, sonra gözü deftere takıldı. Elliot defteri kapatıp yanına koyarken rahatsız oldu, baktığını fark etmişti herhalde. "Cezalıyım." dedi soruya cevap verirken gözlerini devirerek. "Ve cezayı işleri karıştırdıktan üç gün sonra alıyorum, tam Hogsmeade gününde." dedi itiraz edercesine. Bir süre sessizliği sağladıktan sonra umursamadığını göstermek için omuzlarını silkti.
Elliot John Dubenich
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Elliot John Dubenich

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyCuma Tem. 22, 2011 8:35 pm

Katherine deftere bakıyordu her halde neden hemen kapattığımı merak etmişti. Ama göstermem imkansızdı. O yüzden biraz daha geriye çektim defteri. "Cezalıyım." dedi birden. O sırada gözlerini devirmişti. Normal bir durumdu yani. Bende önemli bir olay oldu sanmıştım. "Ve cezayı işleri karıştırdıktan üç gün sonra alıyorum, tam Hogsmeade gününde." dedi. Gülmemek için kendimi çok zor tutuyordum şu anda. "Belkide tek istedikleri dışarı çıkmanı engellemekti zaten. O yüzden 3 gün boyunca beklemiş olamazlarmı?" diye sordum. Dalga geçtiğimi anlamış gibiydi sinirli bir şekilde bakıyordu bana o yüzden. Artık kesinlikle gülüyordum. Gülmekten dolayı arada öksürüyordum ama olsun cidden komik bir olaydı bu. Gülmem bittiğinde hala bana sinirli bir biçimde bakıyordu. Birazdan öleceğimi hissediyordum. Acaba buradan hemen kaçmak için hazırlanmalımıydım yoksa er yada geç gelecek ölümümü bekleyeyim karar verememiştim. Birazcık engellemek için bir şeyler söylemeye karar verdim. "Verdikleri tek ceza bumu yoksa başka bir şeyler daha varmı?" diye sordum.
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyPaz Tem. 24, 2011 12:31 am

Gereksiz birkaç sözcük ile Katherine'le dalga geçerken sırıttı. Yarı gülüp yarı öksürürken Katherine sinirlerini tutamamış, kızgın bir suratla bakıyordu ona. Bir yandan öksürdüğü için cidden Hastane Kanadı'na gitmesi gerektiğini düşünüyordu ama görünüşe göre onun gülmekten başka yapmak istediği bir şey yoktu. Yavaş yavaş gülmesi kesilirken ona öyle bir bakış fırlatmıştı ki sesinin kesilmesini hızlandırmıştı. "Verdikleri tek ceza bu mu yoksa başka bir şeyler daha var mı?" dedi konuşan olmak için. 'Hıh' diye bir ses çıkartırken alındığını göstermek için başını çevirdi Kath. Neyse ki tek ceza buydu ancak ona söylemek gelmemişti içinden. Derin bir nefes alıp çocukça bir şeye sinirlendiğini fark edince morali düzeldi. "Sadece bu, neyse ki." dedi hızlıca. Dizlerini karnına çekip çenesini de dizlerine yaslarken gözünü uzaktaki bir ağaca sabitledi. Tanrım, sıkıntıdan çatlamak üzereydi. "Sıkıldım." dedi kendi kendine konuşurcasına. "Bir şeyler yapmalıyız, ama ne?" diye devam etti hala ağaca bakmaya devam ederken düşünmeye çalışarak.
Elliot John Dubenich
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Elliot John Dubenich

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Ufak Bir Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Ufak Bir Sohbet   Ufak Bir Sohbet EmptyPaz Tem. 24, 2011 5:56 pm

"Sadece bu, neyse ki." dedi. En azından fazla ağır bir ceza da değildi. Hogwarts boş olduğunda çok kötü oluyormuş meğer. Bir daha hafta sonu rahatsızlanmamalıydım. "Sıkıldım." dedi birden. "Bir şeyler yapmalıyız, ama ne?" diye devam etti. 'Senin bu güzelliğine bakmak yeter.' gibi bir şeyler demek istedim ama dilim varmadı buna. "Normalde en azından uğraşabileceğimiz birileri olurdu. Şu an onlar bile yok. Sadece I.sınıflar falan var ama onlar da uğraşmaya bile değmez." dedim. O kadar sıkılmıştım ki yapacak tek bir şey bulabilmiştim o da çok saçmaydı. Asamı çıkardım ve defter ile kaleme uzatıp "Wingardium Leviosa!" dedim. Hemen yerlerinden havalandılar. Çok saçmaydı gerçekten. Keşke yapacak daha iyi işlerim olsaydı. Birden gene öksürük nöbeti tuttu ve büyü bozulup yere düştüler defter ile kalem. Tam ortamızdaydılar. O ana kadar Katherine'e hiç bakmamıştım. Ne düşündüğünü falan bilmiyordum yani.

Ufak Bir Sohbet

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Ufak Bir Tartışma
» Sohbet
» Baba ile Ufak Tozlu Bir Anı PART: ONE
» Sohbet
» Sohbet