AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Testraller

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Oylum

Testraller Empty
MesajKonu: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 5:07 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] x

En son Audrey P. Eleusis tarafından Çarş. Tem. 20, 2011 5:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 5:15 pm

Biraz hava almak için Hogwarts arazisinde gezinirken kendimi Yasak Orman'da bulmuştum. Hava henüz aydınlık olmasına rağmen, etraf karanlık gözüküyordu. Biraz ürkütücü bir yerdi. Üzerine bastığım zemin, kurumuş sarı çimenlerden oluşuyordu. Kıştan henüz çıktık sayılırdı, bu yüzden dökülmüş sarı yaprakların izleri hala yerlerdeydi ve bastıkça çıkarttıkları ses korku vericiydi. Açıkçası korkmuştum.
    Aklımdan geçen şeyleri durduramıyordum, binbir farklı ses beynimde sanki sohbet ediyorlar gibiydi. Kendimi sessiz yerlerde dinlemeyi seviyordum. Anlaşılan o yeri bulmuştum. Sadece nefesimi ve düşüncelerimi duyuyordum o kadar. Bu da beni buranın ürkütücülüğüne rağmen yine de rahatlatıyordu. Biraz gerilmiştim. Beni burada bir yönetici falan görse, ceza alabilirdim ancak umrumda değildi. Çünkü sessiz kalabildiğim bir yer bulmuştum nihayetinde.
    Daha yeni yeşillenmeye başlayan ağaçların bile korkutucu olmaya başladığı bu yerde, yoluma devam ediyordum dümdüz. Karşıma henüz kimse çıkmamıştı. Etrafta sevişen birilerini görmeyi dilerdim. Düşündüğüme kendi kendime gülümsedim.
    Mavi gözlerimi etrafta sakince gezdiriyordum. Gözlerim bir şeyler arıyor gibiydi, belki beni biraz da olsa heyecanlandıracak bir şeyler. Bu ormanda dolaşmak benim adrenalin isteğimi artırmıştı. Daha da korkunç şeyler görmek istedim. Anlatılanlara göre zaten yasak orman, korkutucu şeyleri görmek için birebirdi.
    Garip bir ses duydum, daha çok homurdanma gibiydi. Ancak kesinlikle bir insan değildi. Kalbim hızlıca atmaya başladı ve önüme gelen bir tutam sarı saçı arkaya atarak sesin geldiği yere doğru gitmeye başladım. Garip hayvan silüetleri ve bir de insan silüeti görmüştüm. Umarım bana kızacak biri değildir.
    Ses çıkarmadan yanlarına doğru gidiyordum ki silüet bana döndü. Tanıdık bir surattı elbette. İçim biraz olsun rahatlamıştı ancak etraftaki garip yaratıklar korkmama sebep oluyordu.

En son Audrey P. Eleusis tarafından Çarş. Tem. 20, 2011 6:05 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

RP Yaşı : 30
Gerçek Adı : Kadri

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 6:00 pm

Odamda öylece duruyordum. Sıkıntıdan artık eşyaları yerinden kaldırıp hareket ettiriyordum. En azından bu şekilde odayı düzenliyordum ama hala sıkıcıydı. Büyü işi bitince kitap okumaya karar vermiştim ama o da fazla işe yaramıyordu. Okuduğumu bile fark edemeden 4 sayfanın geçtiğini anlamıştım. "Ne kadara sıkıcı bir gün." diye söylenmeye başladım. Oturduğum deri koltuktan kalktım ve pencereyi açtım. Dışarıya bakınca uzak olsada orman gözüküyordu. Belki orada yapabileceğim bir şey bulabilirdim. Asamı o tarafa yönelttim ve "Carpe Portus!" diyerek bağırdım.

Kendimi hemen ormana cisimlenmiş bir halde buldum. Nerede olduğumu fazla bilmiyordum ama tanıdık bir yerdi burası. Sanki daha önce gelmiştim buraya. Yürümeye başladım. Ağaçlardaki karlar erimeye başlamıştı. Çiçekler açıyordu. Akşam az yağmur yağacak gibi görünüyordu ama kesin bir şey söyleyemem. Belki bulutlar sonradan dağılır. Biraz yürüdükten sonra bazı şeyler görmeye başladım. Bunların ne olduğunu sanki biliyordum. Daha da yaklaşınca bunların Testraller olduğunu gördüm. Burayı tanıma nedenim buydu. Burası onların kaldığı yerdi. Bir kaç kere gelmiştim. İlk geldiğimde korkmuştum ama bana saldırmadıklarında ona yaklaşabilmiştim. Syb dersinde ne olduklarını öğrenince daha çok korkmuştum ama. Sadece ölüm görenler görebiliyordu. Bende öldürmesem bile bir kaç kere yanımda insan öldürmüşlerdi o yüzden görebiliyordum. Daha da yaklaştım. Beni fark edince ürkmüş gibi oldular ama düzeldiler. Muhtemelen onları göremediğimi falan sanmış olmalılar. Daha sonra daha da yaklaşıp bir tanesini okşamaya başladım. Hiç sorun çıkarmamıştı. Orada 5-10 dakika durduktan sonra arkadan bazı sesler gelmeye başlamıştı. Biri yaklaşıyordu. Ama kim olduğunu tam anlayamamıştım.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 6:25 pm

Gördüğüm varlık, ata benziyordu. Ama attan çok daha farklı bir şeydi. Afrikalı bir muggle gibi, sadece kemikten oluşuyormuş gibi gözüküyordu. Simsiyah kanatları, ve uzun, siyah bir kuyruğu vardı. Gözbebekleri bembeyazdı. Tanrım, korku filmlerinden çıkmış gibi gözüküyordu! SYB derslerini seçmediğim için kendime lanet okudum. Bana dönen adamsa, Profesör Patrickti. Yani şu entrikalı baba figürüm. Başka kim olabilirdi ki zaten, hoşuma gidecek biri olsa şaşardım! Ancak şu anda beni şu yaratıklardan koruyacak tek kişi o gibi görünüyordu. Ayrıca beni Müdüre şikayet edebilirdi, beni sadece o görmüştü. Bu yüzden gıcık davranmamaya çalışarak dolgun dudaklarımın iki yanından askı takılmış gibi gülümsedim. Mavi gözlerim ne kadar sinir bozucu bir durum olduğunu anlatıyor gibiydi. Aslında o da beni gördüğünden çok da memnun sayılmazdı.
    "Bu ilginç yaratıklar da ne böyle?" dedim kibirli bir şekilde. İçten içe tırsıyordum, çünkü bu yaratıklar dilimizden anlıyorlarsa bana fena şekilde sinirlenebilirlerdi. Şimdi ben, Audrey Proserpina, burada ölü bulunabilirdim. Tanrım. Dilimi eşek arısı ısırmalıydı. Şaka yapmış gibi davranmaya çalışarak gülümsedim.
    Daha önce bu yaratıklardan gördüğümü zannetmiyordum. Yasak Orman'a defalarca kez kaçmış olmama rağmen, hiç bunlara rastlamamıştım. Kimse de bana bu yaratıklardan bahsetmemişti. Bu konuda tamamen cahil durumdaydım. Ne yapacağımı bilmediğim için, Adam'ın beni aydınlatmasını beklemekten başka çarem kalmamıştı
    .
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 6:58 pm

Arkamda duran kişi daha da yaklaşıyordu. Bu bir kızdı, ve bir öğrenci olmalıydı o boylardaydı. Ve geri kaçmak yerine daha da yaklaştı buraya. Artık kim olduğunu biliyordum. Şu an görmek istediğim son kişilerden biriydi. Gelen kişi yıllar sonra ortaya çıkan Audery'di. Burada ne arıyordu ki. Buraya gelmesi onun için yasaktı. Buraya gelmek için nasıl cesaret bulduklarını anlamıyordum. Aslında bende ilk olarak öğrenciyken geldim. İyice yanıma geldi. İstemeyerek gülüyordu. Bu numarayı yutacağımı sanıyordu. Ama yanılıyordu bu gülüşü benim ailem bulmuştu ve bunu Lauren'de çok görüyordum. Tam yanıma geldi ve konuşmaya başladı. "Bu ilginç yaratıklar da ne böyle?" dedi. Bunları görebiliyormuydu o zaman ölüm görmüş olmalıydı ama kimin ölümü. Bunu sonra öğrendim. "Hogwarts'a gelirken seni taşıyan arabaları kim sürüyor hiç fark etmedinmi. Bunlar onlar. Bu güzel şeyleri sadece ölüm görmüş insanlar görebilir. Aslında hiç uysal değillerdir ama bunlar eğitildi. Çiğ et falan yerler. Yani korkmana gerek yok." dedim. Şaşırmış gibi görünüyordu. Ve korkuyor gibi görünüyordu. Bu sefer nazikliği bırakıp bir profesör gibi. "Sen neden buradaydın acaba?" dedim. Sesim biraz yükselmiş olabilirdi ama fazla korkutucu bir şeyler yoktu.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 7:42 pm

"Hogwarts'a gelirken seni taşıyan arabaları kim sürüyor hiç fark etmedinmi. Bunlar onlar. Bu güzel şeyleri sadece ölüm görmüş insanlar görebilir. Aslında hiç uysal değillerdir ama bunlar eğitildi. Çiğ et falan yerler. Yani korkmana gerek yok." dedi. Çiğ et falan yerler ama korkmama gerek yok. Şaka yapıyor olmalısın. Eğitildiğini duyunca içim rahatlamıştı açıkçası. Ancak yine de bir adım geri çekildim. Sahi, arabaları neyin sürdüğüne hiç ama hiç dikkat etmemiştim. Bu gözümden kaçmamalıydı. Ne kadar dikkatsiz olduğumu fark edince kendime kızdım. Sesini ciddileştirip "Sen neden buradaydın acaba?" dedi. Mavi gözlerimi kıstım. Bir profesör gibi konuşmuştu. Öyleydi de ancak... Bu ondan beklemeyeceğim bir şeydi. Onun dersine girmediğim için rahattım. Ben hiç istifimi bozmadan ona cevap verdim aynı ses tonuyla. "Biraz dolanayım dedim." Omuz silktim ve "Bir baktım buralardayım." dedim. Olduğum yerde duruyordum çünkü bu hayvanlardan ciddi ciddi korkmuştum. Adları neydi ki? Neden buradalardı? Onları tanımak istemiştim. Bu adam bana anlatmazsa, Hogwartsta bu konuda araştırma yapmaya üşenmezdim.
    Elimle onları gösterip "Onlarla kanka olmuş gibi görünüyorsun." dedim alaycı bir ses tonuyla ve kısa bir kahkaha attım.
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 8:03 pm

"Biraz dolanayım dedim." dedi hiç dedirgin olmadan. Babası olmamdan bir şey yapmayacağımı mı sanıyordu yoksa dersime girmediği için mi fazlasıyla rahattı. Sonra omuz silkip devam etti. "Bir baktım buralardayım." dedi. Burası yasak ve bu konu hakkında hiç bir şey olmamış gibi konuşuyordu. Fazlasıyla cesurdu. Nasıl Gryffindor'a seçilmedi anlayamamıştım. Bu konuşmaları ona pahalıya patlayacaktı. "Onlarla kanka olmuş gibi görünüyorsun." diyerek kahkaha attı. Bu sinirimi bozmaya yetmişti. "Öncelikle Slytherin'den 10 puan düşürüyorum. 2.'si bir profesörünle nasıl böyle konuşabilirsin. Baban olduğumu tam öğrendiğimizde bunun hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini söylemiştin. Yine senin sadece profesörün olacaktım ama sen bu küstahlığınla aynı olmayacağını kanıtladın." dedim. Sinirlerimi bozuyordu bu olay. "Soruna gelirse bunların adını bile bilmiyorsundur. Testraller. Kanka olmuşum demek. Bu canavarlar sana sadece geçmişi hatırlatır. Ölümü gördüğün zamanı. Sen kimin ölümünü gördün? Bunları başka şekilde görmen imkansız." dedim. Hala sinirli bir şekilde. Cevap vermesini beklemeden önüme döndüm ama bu olay onu sinirlenmiş görünüyordu.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 8:26 pm

"Öncelikle Slytherin'den 10 puan düşürüyorum. 2.'si bir profesörünle nasıl böyle konuşabilirsin. Baban olduğumu tam öğrendiğimizde bunun hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini söylemiştin. Yine senin sadece profesörün olacaktım ama sen bu küstahlığınla aynı olmayacağını kanıtladın. Soruna gelirse bunların adını bile bilmiyorsundur. Testraller. Kanka olmuşum demek. Bu canavarlar sana sadece geçmişi hatırlatır. Ölümü gördüğün zamanı. Sen kimin ölümünü gördün? Bunları başka şekilde görmen imkansız." dedi. Onu ilk defa bu kadar sinirli görüyordum. Ancak bu beni de sinirlendirmişti. Bir an kendime geldim, bu rahatlığımın sonunda başıma iş açacağını biliyordum. Ancak puan falan düşmesi umrumda mı sanıyordu? Tanrım. Beni dersle korkutamazdı. Bir şekilde geçmeyi başarırdım. Üstelik bana kıyamaz diye düşünüyordum. Söylediklerine odaklandım. Demek adı Testraldi. Sen kimin ölümünü gördün? Bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Belki de ona anlatmamalıydım. Ben çok küçükken arkadaşım, gözlerimin önünde bir muggle tarafından öldürülmüştü. Şaka gibi değil mi? Bense hiçbir şey yapamamıştım. Tanrım... Bunu hatırlayınca boğazımı yakan o acıyı hatırladım. Gözlerimi kaçırarak "Bir arkadaşımın ölümünü görmüştüm." dedim. Demek kimsenin bu konu hakkında pek fazla konuşmaması bundandı. Bunları herkes göremiyordu. Aslında görememek çok daha iyi olurdu, daha az ürkütücü olabilirdi bunlarsız yasak orman. Yasak Orman! Ah, acaba Adam beni şikayet edecek miydi?
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 8:50 pm

Bu olaydan fazla etkilenmemişti ama sinirim onu sinirlendirmişti ve bun bunu çok sevmiştim. Demek ki ona ayrıcalık göstermeyeceğimi anlamış olmalıydı. Genede umurunda değildi bu olay. Yakında umurunda olmasını sağlayacaktım. Sadece iyi kalpli biri olduğumu zannetmemeliydi. Konuşmaya devam etti. "Bir arkadaşımın ölümünü görmüştüm." dedi. Ben hiç tanımadığım kişilerin ölümünü gördüm ama arkadaş ölümü daha zorlu olmalıydı. Hala ona doğru dönmemiştim. Ama ayakta durmaktan yorulduğumdan dolayı bir ağacın kenarına oturdum. Sesim daha sakindi şu an. Ama o kadarda sakin değildim. Hala kızgın olduğumu anlaması gerekiyordu. "İnsanların ölümünü görmek zor bir olaydır. Yakınlarının kini görmek daha zor bir olaydır." dedim. "Bu şeyler kötü yaratıklar gibi görünse de onları görmek ayrıcalık gibi bir şey. Bir keresinde okula giderken gördüğümü söylemiştim ve benim deli olduğumu söylemişti. Orada kimsenin olmadığını söylemişti." dedim. Omuz silktim o sıra. Kafamı kaldırdım ve yere düşen sararmış yapraklara bakmaya başladım.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 9:57 pm

Yüzüme bakmadan konuşması sinirlerimi bozuyordu. Hareketlenip bir ağacın kenarına oturdu ve sesi az öncekinden daha sakin çıktı. "İnsanların ölümünü görmek zor bir olaydır. Yakınlarının kini görmek daha zor bir olaydır. Bu şeyler kötü yaratıklar gibi görünse de onları görmek ayrıcalık gibi bir şey. Bir keresinde okula giderken gördüğümü söylemiştim ve benim deli olduğumu söylemişti. Orada kimsenin olmadığını söylemişti." dedi ve omuz silkti.

O nereden bilebilirdi ki tanıdığı birinin ölümünü görmeyi? Ah, aslında ne çok şey yaşamış, hepsinin üstünden nasıl da rahatlıkla kalkmıştım. Bunların beni etkilememesi garipti. Yerimde başka biri olsa, sulugözlük yapıp bunalıma falan girerdi. Ancak ben hiçbir zaman öyle bir şey yaşamamıştım. Kendime güvenim her zaman tamdı, başkalarına güvenimse hiçbir zaman tam değildi. Belki de sorun buydu. Konuya geri döndüm.

“Demek başka kimse göremiyor ha?” dedim. Gülümsedim şaşırmış bir şekilde. Bu havalı mıydı, ürkütücü mü bilemiyordum. Daha rahat sorular sorabilmek için, sormam gereken başka bir şey vardı. Büyük ihtimalle cevabı hayır olacaktı ancak yine de kendimi garantiye alıp sormak istedim. “Dilimizi anlayabiliyorlar mı?” dedim.

Gözlerimi Testrallerden kaçırıyordum, çünkü gözbebeği olmayan o gözleri benim rüyalarıma girecekmiş gibiydi. Ben korkak biri değildim aslında, ancak böyle bir ormanda, böyle hayvanlarla karşı karşıya olmak… Ürkünçtü.

Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 11:39 pm

“Demek başka kimse göremiyor ha?” dedi ve gülmeye başladı ama deminki kahkahası gibi değildi. Bu normal bir gülüştü. Neden gülüyordu bilmiyorum ama tuhaf bir durum olmalı çünkü şaşırmış gibi görünüyordu bu gülüşünden dolayı. Sonra gülmesi geçti ve konuşmaya devam etti. “Dilimizi anlayabiliyorlar mı?” dedi. Komik bir durumdu. Bakışından onlardan korktuğu belli oluyordu. Eğer saldıracak olsalar çoktan saldırırlardı zaten kendimi tutamadan gülmeye başladım.

"Korkma çiğ et yemeleri bize de saldıracakları anlamına gelmez. Zaten saldırmayı deneseler bizi koruyabilirim. En azından hemen cisimlenebiliriz." dedim. Artık gülüyordum. Ama hala yukarı bakıyordum. Başımı çevirdim ve testrale baktım. "Bizi anlayabiliyormusun." dedim. Cevap gelmedi bir türlü. "Efendim cevap yokmu. Sanırım anlamıyorlar." dedim. Ciddi anlamda gülüyordum. Bana biraz sinirli bir biçimde bakıyordu şu an.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyPerş. Tem. 21, 2011 1:24 pm

Gülmeye başlamıştı benimle dalga geçercesine, ancak buna daha fazla izin vermeyecektim. "Korkma çiğ et yemeleri bize de saldıracakları anlamına gelmez. Zaten saldırmayı deneseler bizi koruyabilirim. En azından hemen cisimlenebiliriz." dedi. Yukarıya dönük olan başını testrale çevirdi ve "Bizi anlayabiliyor musun?" diye sordu ona. Cevap gelmeyince "Efendim, cevap yok mu? Sanırım anlamıyorlar." dedi. Belli etmesem de içim rahatlamıştı. Sinirli bir şekilde konuştum ancak saygılıydım. "Bu iyi." dedim ve kısa bir süreden sonra devam ettim. Gözlerimi kısarak "Korktuğumu da nereden çıkarıyorsunuz Profesör?" dedim. Profesör kelimesini vurgulayarak söylemiştim, "seni babam olarak görmüyorum" anlamında. Daha sonra gülümsedim. Az önce soracak bir şeyim vardı ancak aklımdan tamamen uçup gitmişti şimdi. Ne diyeceğimi bilemeyerek omuz silktim.

Daha fazla burada kalırsam beni şikayet edebilirdi. Aslında kalmayı ve bana daha çok şey anlatmasını isterdim elbette ama o bir Profesördü ve daha fazla geçmeden buradan kaybolmalıydım. "Öyleyse sen beni şikayet etmeden, ben gideyim." dedim ve arkamı döndüm. Çimenlik zeminde adımlarımı yavaşça atıyordum çünkü bir şey demesini bekliyordum
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyCuma Tem. 22, 2011 4:44 am

"Bu iyi." dedi. Rahatladığı her halinden belliydi ama bana belli etmemek için elinden ne geliyorsa yapıyordu. "Korktuğumu da nereden çıkarıyorsunuz Profesör?" dedi. Gözlerini kısarak. Profesör kelimesini vurgulayarak söylüyordu. İçimi eritiyorsun tatlım. Çok da umurumdaymış gibi konuşuyordu. Omuz silkti sonra da.

Bir süre öylece durmuştuk. Sanki bir karar vermeyi deniyordu. Sonuçta ne düşündüğünü bana söylerdi büyük ihtimalle bu yüzden karışmamaya karar verdim. "Öyleyse sen beni şikayet etmeden, ben gideyim." dedi ve arkasını döndü. Ama yavaş bir şekilde yürüyordu. Konuşmamıştım ama her halde bu yavaş yürüme nedeni benden bir cevap istediğini belli ediyordu. Yerimden kalktım ve "Audrey burada durmak zorunda değilsin. Yasak ormanda kalabilirsin. Ama gerçekten tehlikelidir. Ve yakalanırsan. Benim sana ceza verdiğimi yada izinli olduğunu söyleyebilirsin. Ne yapacağın sana kalmış." dedim. Kızımı tehlikeye atmak kötü bir olaydı ama yaşam kendisine aitti ve bu beni ilgilendirmezdi.

Ondan daha cevap gelmemişti ve gökten bazı sesler gelmeye başladı. Anka kuşumun sesiydi bu. Burada ne arıyordu. En son odamdan uçmuştu. Beni buldu ve yere kondu. Bir mektup taşıyordu. Annemden olduğu belliydi. Bu anka kuşunu kullanmamasını kaç kere söyleyecektim. O yaşlı işe yaramaz baykuşunu kullanabilirdi. Bu bir posta kuşu falan değildi. Mektubu aldım ve "Ah anne ah!" diyerek açtım. Audrey'in ilgisini çekmiş gibi görünüyordu anka kuşu.
Audrey P. Eleusis

Audrey P. Eleusis

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyC.tesi Tem. 23, 2011 12:56 pm

Beklediğim sesi duyabilmiştim sonunda. "Audrey burada durmak zorunda değilsin. Yasak ormanda kalabilirsin. Ama gerçekten tehlikelidir. Ve yakalanırsan. Benim sana ceza verdiğimi ya da izinli olduğunu söyleyebilirsin. Ne yapacağın sana kalmış." dedi. İçim bir nebze olsun rahatlamıştı. Arkamı döndüm ancak geri yürümedim.

Bazı kuş sesleri gelmeye başlamıştı. Kafamı yukarıya kaldırdım ve gelen anka kuşunu gördüm. Yere konduğunda taşıdığı mektubu gördüm. Adam, mektubu aldı ve “Ah anne ah!” diyerek mektubu açtı. Ben hala anka kuşuna bakıyordum. Güzel bir kuştu ancak aldığı mektubu daha da merak ediyordum. Gözlerimi merak edermişcesine kıstım. Ona sormak biraz ayıp kaçabilirdi bu yüzden onun anlatmasını bekledim. Bu sırada omuzlarımdan iki yana düşmüş saçlarımın sol tarafındaki tutamını sağ tarafıma topladım, böylece bütün saçlarım sağ tarafta toplanmıştı. Adam’ın bir şeyler demesini bekledim. Bu sırada mırıldandım. “Öyleyse burada kalabilirim, yapacak bir şeyim yok.”

Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

Testraller Empty
MesajKonu: Geri: Testraller   Testraller EmptyC.tesi Tem. 23, 2011 9:51 pm

Mektubu gene ıvır zıvırla doluydu. Sonra cevap yazabilirdim. Ona büyükanne olduğunu söylesem her halde beni öldürürdü. Bunu düşünmesi bile komik geliyordu insana. Ama söylemeyeceğim için sorun yoktu. Audrey'e bakınca hala benim olduğum tarafa baktığını gördüm. Ama bu sefer kuşa değil direk mektuba bakıyordu ne olduğunu merak etmişti sanırım. Sonra mırıldanmaya başladım. “Öyleyse burada kalabilirim, yapacak bir şeyim yok.” dedi. Mektubu önüme aldım ve hafifçe güldüm. Umarım bunu fark etmemiştir. Mektubu okuduktan sonra rulo yapıp cübbemin cebine koydum. "Neden olmasın tabi benden rahatsız olmazsan. Yani yanında durmamdan." dedim. Bunları derken gene deminki ağacın oraya oturdum ve anka kuşumu yere bıraktım. Normalde uçup giderdi ama bu sefer gitmemişti. Mektup falan vermemi bekliyorsa boşunaydı bu olay.

"Neden ayakta duruyorsun öyle. Biraz yaklaşabilirsin Testrallere bir şey yapmayacaklarını söylemiştim. Yada konuşmak istersen yanıma da gelebilirsin sorun olmaz." dedim. Biraz umursamaz bir tavırla söylüyordum ama içten içe fazlasıyla umursadığımı biliyordum.

Testraller

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki