AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Yürüyüş

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Clara Carlevaro

Clara Carlevaro

RP Yaşı : 18
Gerçek Adı : Selis

Yürüyüş Empty
MesajKonu: Yürüyüş   Yürüyüş EmptyC.tesi Haz. 09, 2012 9:02 pm

Gözlerimi klasik, sımsıcak bir yaz sabahına açtım. Perdenin arasından süzülen güneş ışığı odanın bir kısmını aydınlatıyordu. Doğruldum ve güneş ışığında uçuşan tozları seyrettim. Bunu her sabah yapıyordum, artık alışkanlık haline gelmişti. Fazla oyalanmadan yataktan çıktım ve üstüme eski bir bluz ve yine eski bir şort geçirdim. Uzun saçlarımı sıcak hava yüzünden terlemeyeyim diye özensizce topladım ve her sabah düzenli olarak yaptığım şeylerden biri olan orman yürüyüşümü gerçekleştirmek üzere adımlarımı hızlandırdım.

Bugün hava çok güzeldi. Sıcacıktı. Güneşin sıcaklığını tüm hücrelerimde hissediyordum. Hiç öyle üstüne yapışan, seni deli eden, rahatsız edici bir sıcaklık değildi bu. İnsanın içine işliyordu, mutluluk veriyordu. Ellerimi şortun cebine soktum ve gür ağaçlı Hogwarts ormanının derinliklerinde kaybolmayı umarak ağaçların arasında yoluma devam ettim.

Derin derin nefes alarak yürüdüm ve ormandaki tüm güzelliklerin tadına vardım. Ormanı çok seviyordum, yeşilliği, hayatı, canlılığı. Burası Hogwarts'ta yazları en çok takıldığım yer olmuştu. Kışın ormana çıkmayı aklıma bile getiremiyordum çünkü hava aşırı soğuk oluyordu. Ben de her yaz ormana gidebildiğim kadar çok gidiyor, özlemimi gideriyordum. Yürümeye biraz daha devam ettim. Sonra, bir anda uzakta birini görür gibi oldum. Ancak emin olamıyordum, fazla uzaktaydı ve sarmaşık ve çalılar bulunduğu yeri kapatıyordu. Oraya doğru ilerledim ve karşımda bir kız buldum. Kızı görmüştüm, Gryffindor binasındaydı ancak adını bilmiyordum, onun da benimkini bilmediğinden eminim.

Yüzü şaşırmış gibiydi, o da benim gibi birine rastlamayı beklemiyordu belli ki. Hafifçe gülümsedim ve bir elimi cebimden çıkarıp ona doğru uzattım, "Selam. Ben Aleksandra. Ama bana Alex diyebilirsin. Aynı binadayız. Sen de mi benim gibi kalabalıktan kaçıyorsun? Yoksa yolunu mu şaşırdın?" dedim gülümsemeye devam ederek.
Cornelia Niémans

Cornelia Niémans

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : E

Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Yürüyüş   Yürüyüş EmptyC.tesi Haz. 09, 2012 10:24 pm

Pazartesi sabahlarının verdiği uyuşukluğu hiçbir şeye değişmem, dedi kendince gülümseyerek. Bir süre yatağından kalkamayıp öylece kırık beyaz tavanı izlemeye koyuldu, hayellerse bir bir aktı gözlerinin önünden. Rüyasında Quidditch maçı vardı yine, bu sefer kendisi de onlardandı; ancak izleyici olarak. Güneşin batarkenki kızıllığında bir elbise vardı üzerinde. Saçları dalga dalga omuzlarına dökülüyordu. Yüzüne bembeyaz fondotenler sürülmüştü, yanakları küçük orman meyveleri kadar kırmızıydı. Altı katlı bir apartman dairesinden izliyordu maçı, dudaklarından meyve çayları süzülüyordu. İçeriden gelen gülüşmelere aldırmadan yalnızca oturuyordu o, yalnızca maçı izleyerek keyif yapıyordu. Yavaş yavaş aydınlanan havanın saçtığı parıltılar gözünü kamaştırmış olmalı ki kısa sürede kendine geldi. Gözlerini kırpıştırarak yatağında yan döndü ve kısa sürede gözü dün akşam kurduğu alarma ilişti. Bahçedeki arkadaş toplantısına yine geç kalmıştı. Bir an önce şortunu ve beyaz tişörtünü üzerine geçirip saçlarını salaş bir şekilde tepeden bağladı. Odada kimsenin olmadığını fark edince son bir kez daha aynaya baktı ve hızlıca bahçenin yolunu tuttu.

Herkes kendi düşünceleriyle o kadar işiyle meşguldü ki kimse Cornelia'nın geciktiğinin farkına bile varmadı. Birkaç dakika orada bulunsa da toplantının kargaşaya çevrildiğini görünce burada bulunmaktansa ormana gidip kafa dinlemeyi tercih etti. Sessizliğin yaydığı huzrun eşliğinde dolaşıyordu. Küçük bir taşa oturup tavşanların olduğu koruluğa baktı. Çocukluğunda onun da tavşanı vardı; Pantéét. Onu beslediği zamanlara gitti aklı. Bir süre hayal kurdu. Yaklaşık on dakika kadar öylece derinliklere baksa da arkasından gelen ayak sesleri onu gerçek dünyaya döndürmeye yetmişti. Suyun üzerine dökülen yapraklara bakıp gülümsedi kendince. Hafiften başı ağrısa da bir an önce kalkıp derslerine bakmayı düşündü. Ayak sesinin iyice yanına geldiğini hissedince yakın arkadaşları Ann ya da Minerva olduğunu sanıp yeşilimsi gözlerinden akan yaşları siliverdi koluyla. Seslerin tam arkasında durduğunu duyunca ayağa kalktı ve sarışın kıza yöneldi. "Selam. Ben Aleksandra. Ama bana Alex diyebilirsin. Aynı binadayız. Sen de mi benim gibi kalabalıktan kaçıyorsun? Yoksa yolunu mu şaşırdın?" dedi kız gülümseyerek. Cornelia kızın elini sıkıp "Cornelia Niémans. Corny de diyebilirsin." diye cevap verdi aynı sıcaklıkta.

En son Cornelia Niémans tarafından Paz Haz. 10, 2012 8:37 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Clara Carlevaro

Clara Carlevaro

RP Yaşı : 18
Gerçek Adı : Selis

Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Yürüyüş   Yürüyüş EmptyPaz Haz. 10, 2012 12:42 am

Kızın gözleri kızarıktı. Sanki ağlamış gibiydi. Bu hali bana Targaryen köşkündeki halimi hatırlatmıştı. Her gün, herkesten gizli ağladığım o işkence dolu hayatı hiç mi hiç özlemiyordum. Üzüntülerimi herkesten gizlemek, herkese karşı mutluymuş rolü yapmak çok zor geliyordu. Zaten pek de başarılı olduğum söylenemezdi. Benden bekledikleri şey, dünyanın en mutlu insanı olmam, onlara sonsuz minnet duymam falandı. Ama ben o köşkte bu duyguların tam tersini hissetmiştim hep. Kıza ağladığını anladığımı belli etmemeye çalıştım.

Tokalaşmak için elini uzattı ve, "Cornelia Niémans. Corny de diyebilirsin." diye cevap verdi aynı sıcaklıkla. Gülümsedim. Cornelia oldukça iyi birine benziyordu, üstelik onu Gryffindor masasında oturduğumuz zamanlardan, onu hep mutlu, güler yüzlü ve eğlenceli biri olarak hatırlıyordum.Ancak şimdi daha buruk bir ruh hali içerisinde gibiydi, sanki üzgündü. Onun da diğerlerinden uzaklaşıp kendiyle baş başa kalmak için ormana geldiğini anladım. Ellerimi tekrar iki cebime soktum ve ona cevap verdim, "Pekala, Corny, sen de bana Alex de lütfen. Aynı binadayız ama tanışmak için bu kadar süre beklememiz açıkçası beni üzdü." dedim sevecen bir tavırla.

Yürüyüş

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Tehlikeli Yürüyüş
» Göl kenarında yürüyüş.
» Hayranlar ve biraz yürüyüş