AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

# Melanié Phoénix.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

RP Yaşı : on beş.
Gerçek Adı : dilara.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptySalı Haz. 26, 2012 4:57 pm

Melanié Phoénix

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Takma Adı: Büyücü dünyasındaki kişiler ve muggleler adının uzun olmasından dolayı ona genelde Mel diye hitap eder. Onun dışında, en yakın arkadaşlarından biri olan Anastacia, ona adının ve soyadının karışımı olan bir adla, Phomel, seslenmeyi tercih eder.

Doğum Yeri: İngiltere, Londra.

Kan Durumu: Melez

En Sevdiği Renk: Mor

Kişisel Eşyası: Kalp şeklinde hiç çıkarmadığı kolyesi.

Bildiği Diller: Ana dili ingilizce ve çoğunlukla ana dilini kullanır. Onun dışınca türkçe, fransızca ve lehçe bilmekte. Lehçenin tüm dillerden zor bir dil olduğuna inanıyor.

Okulu ve Binası: Hogwarts, V. sınıf Gryffindor öğrencisi.

En Önemli Nesnesi, İnancı: Boynundan hiç çıkarmadığı bir kolyesi var. Babasının daha bebekken çengel ile yakasına taktığı kalp şeklindeki eşyayı, kolye olarak kullanıyor. 13' ün uğursuz olduğuna inanmıyor. aksine 13 onun yerinde Londra gibi önemli bir yere sahip.

Siyaha hiç bu kadar küsmedim... Rengini de değiştiremedim gölgemin. Nereye varsam bir yanımdan salıneverdi.
Nereye baksam; hep kendim, ne yana çevirsem beni, orda gördüm...
Bu yalnızlık, eflatun gecelere meyil kurşun saçması, bu yalnızlık, gölgemin duvara kazınan en hazin yanı olmalı...
Gölgem ve ben... Sen giderken ardında kalmıştık ve ağlıyorduk...
Yeni peydah oldu bu gölge bu anıta... Önceleri böyle miydi; sana bakarken, gözlerine dalarken, sevgimi haykırıyorken neredeydi? Hangi yalnızın koynunda sevişir ve gecelerdi... Hangi evin salonunda gece kondu diker gibi bir anda
peydahlanıverirdi.
Evet gülüyorum ve bu gece bir gölgeyle yatıyorum...

Karakter Özellikleri: Heyecanlı, sakar, çekingen ve sevimli bir tiptir. Duygusal olmasına rağmen ağladığı an sayısı gayet azdır. Değişken bir kişiliğe sahiptir. Gururludur ve gururunu asla ve asla ezdirmez. Cesur olması, maceraperest olmasına katkı sağlamıştır. Sakar kişiliği yüzünden çoğu zaman başına iş açar. Onu anlamak zordur, çünkü dışında bir melek olsa da içinde binlerce gizli şeytan taşır. Her binanın özelliğini ağır olarak taşır. Adaletlidir, zekidir, hırslıdır, cesurdur. Hayatında her zaman 'Yaşanma, yaşa!' ilkesini benimsemiştir.

Fiziksel Özellikleri: Saçları altın sarısı bir renktedir. Beline kadar gelen saçları, genelde kıvırcık olduğu için belinin üzerinde gözükür. Mavi gözleriyle kendine masum bir hava katar. 1.75 boyuyla ve 59 olan kilosuyla kendisinden büyük göstermektedir. İlk bakışta dikkatleri çeken beli gayet ince ve narindir. Fazla uzun olmayan, küt duran ve özenli tırnaklara sahiptir. Yüz hatlarında en sevdiği yer ağızdır. Ağız yapısını çok beğenir ve dişlerine özen gösterir. Vazgeçemediği eşyalardan biri taçlarken diğeri de babetlerdir.

Ah! Tarla kuşuydu, Juliet! Ve bunu hiç düşünmemişti Romeo... Gün battıktan sonra sabahı beklemek, nereye konacağımı hiç bilmeden...
Sabah çekip gitmek... Lanet ve lanet üstüne yine lanet...
Tarla kuşuydu, Juliet! Romeo sevimli bir kelebek...
Mecnun ve Leyla’ya da bir hayat sunmalıyız, karah mizah o öyküye, büyülü aşk eklentileri ve semersiz bir eşek!
Yine tarla kuşuydu o... Konduğu yeri bilmiyordu.
Çığlığı duyuluyor şimdi sadece...
Kendisi nerde? Yerden göğe özgür olurlar...
Ovanın ortasında yavrularını bekliyor, göğe o kadar yükseliyor ki, göz kırpması kadar kısa bir zaman dilimine sığdırıyor kaçışları...
Böyle bir son olamaz mı? Bu hazin sınırları şenlik havasında yeniden yaşayamaz mıyız ki?
Lütfen bir tane daha alabilir miyim; Tarla kuşu?
Son bir tane daha; bu öykünün ve o tarla kuşunun hatrına...

Aile geçmişi: Annesi muggle ve babası büyücüdür. Babası sihir dünyasının en ünlü ajanlarındandır. Melanié doğduğundan çok kısa süre sonra göreve gitmiş ve bir daha geri dönmemiştir. Mektup gelmeden önce tam bir muggle olarak yetişmiştir. Tiyatroya ve müziğe olan ilgisi onun küçük yaşta müzikallerde görev yapmasına katkıda bulunmuştur. En büyük hayali tiyaroda oyuncu olmak ve müzikallerde yer almaktır. Evde duran büyücü kitaplarını annesi saklamış ve kızının büyü dünyasından asla haberi olmamasınısını istemiştir. Her mektup geldiğinde, mektupları saklamış ve kızını Hogwarts' a göndermeyi istememiştir. Annesinden gizli bir şekilde mektupları arayan Mel, mektupları bulmuş ve Hogwarts'a gitmek için elinden
geleni yapmıştır. Annesi Mel' in ısrarlarına dayanamayarak ona izin vermiştir.

Siyaha hiç bu kadar küsmedim... Rengini de değiştiremedim gölgemin. Nereye varsam bir yanımdan salıneverdi.
Nereye baksam; hep kendim, ne yana çevirsem beni, orda gördüm...
Sen giderken biz ağlıyorduk...
Oturup şiir okuyorduk, yazılar yazıp, çizgiler çekiyorduk duvara! Bana benziyordu ve hiç gülmüyordu gölgem!
Sadom ve Gomore!
Buldum işte!
Bu taş yağmurundan kalma topraklarda boğazlandı her şeyimiz. Kadın Sadom, erkek Gomore; ve hep birlikte katlattik sevdayı...
Taşlara bana bana yürek, yağmur yerine vurulduk evvabinde!
Gelsen olur mu ki?
Tuğyan çağa bir taş daha düşmeden, gözlerinde sabah şişliği ve ellerinde “annem kokan” çapa nasırı, gözlerinde umut şiiriyle ellerimi tutarsan...
Olmayacak biliyorum, bu tutkunun en bıçkın yerinde kaldım. Alacakaranlıkta, ense köküme giren, anıtı dikilesi bir isyanı kuşanıyorum şimdi.
Azığım, biraz Eylül kokuyor, kuşamım sonbahar...
Hiçliğe savurduğum onca merminin gelip de beni şakaklarımdan vuracağını nereden bilebilirdim ki?

Londra: Londra' da doğup büyümüştür. Genelde yağmur yağan bu şehirden vazgeçmeyi aklından bile geçirmemiştir. Londra' yı gecenin hüznü olarak adlandırır. Yaşamının her anında, yer alan Londra aynı zamanda her şeyin başlangıcı olmuştur, bitişi olacaktır.

Sonra bir de yağmurları vardı bu şehrin... Bir düşmeye başladılar mı, aklınızı başınızdan alan... Şehir ortasına
yerleştirilmiş yeşil mi yeşil parklarıyla sevişip toprak toprak kokan yağmurları vardı...
Londra'da olmak demek, yağmur demekti.
Yağmur demek, hayat demekti.
Hayat demek, sonsuz hayallerdi.
Hani bir şeylere çok içerlemiş bir çocuğun, çenesini titreten o sevimsiz hal vardır ya...
Öyle işte, Londra'nın çenesi titremekte bugün.'

En son Melanié Phoénix tarafından Paz Ağus. 05, 2012 1:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://melaniephoenix.tumblr.com/
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptySalı Haz. 26, 2012 4:58 pm

İLİŞKİLER

Kurgu:
İcon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Anastacia Bouveir. Melanié ile karaoke aletinde, muggle aleti, şarkı söylerken tanıştı. Kısa bir konuşma ardından birbirlerini yapboz gibi tamamladıklarını farkettiler. O günden sonra birbirlerine 'ruh öküzüm' diye hitap ederler. Birbirlerine zaman zaman ne kadar fazla kızsalar da asla ayrılmayacaklarını biliyorlar. Mel'in hiçbir zaman kaybetmek istemediği dost. İkisi birbirlerinin her zaman yanında olacaklar.

Clary Bernstein. Bazen dostluklar tesadüflerle başlıyor. Clary ile Melanié'nin kaderleri aynı gibi gözüküyor. Çok yakın ve iyi dost olamalarına engel olmuyor yaş farkı. Clary ile Mel birbirlerine daima yardımcı oluyorlar. İkisinin de bir çok ortak yönleri var. Melanié'ye göre Clary, gerçekten iyi bir dost ve sırdaş.

Holly Fioné Eleusis. Melanié'nin tek olmasa da en iğrendiği tip Holly. Bir kişi bir kişiden anca bu kadar nefret edebilir. Zıt kutuplar, her ne kadar birbirini çeker deseniz bile Holly ile Melanié'nin ilişkileri ile hiçbir alakası olmayan bir gerçek bu. Birbirlerinden nefret ediyorlar ve bir gün ikisi de birbirlerine zarar verecek, bunu biliyorlar.

Bastet Thomas. Melanié'nin platonik aşkı Francisco sevgilisi. E tabii Bast'ın, hem Slytherin'li olması hem de Fran'ı kapması Melanié için tam bir düşman çağrısı. Birbirlerinden nefret ediyorlar ve aralarında hiç bitmeyecek bir rekabet var. Galibin kim olduğunu sormaya gerek var mı?

Daniel Sullivan. Evet kurtadamlar ile vampirler iyi düşman oldukları kadar iyi dost da olabiliyorlar. Yaş farkı çok yüksek olsa da Daniel, Mel'i hep korur. Yasak ormanda konuşurlar ve Daniel Katie'nin sevgilisi olduğu için iyi anlaşırlar.

Syrena Rogers. Şeker bir kişilik olan Syrena, Melanié ile çok yakın olmasa da arkadaş. Birbirlerinin dinlerler çözüm üretirler. Ara sıra takılırlar ve pozitif kişilikleri ile her zaman eğlenirler.

Katherine C. Kingston. Bir Slytherin'li ile bir Gryffindor'lu nasıl dost olur demeyin! Kath ile Mel gerçekten iki sıkı dost ve sırdaş. Önceden Londra'da tanışmışlardı ve Hogwarts'a gelince her şey değişti. Dostlukları hiç ama hiç bitmedi. O çok özel.

Larissa Wartiox. Bir yaş büyük olsa da el ile çok iyi geçinip eğleniyorlar. Birbirleriyle konuşurken vaktin nasıl geçtiğini anlamayan ikili, Isaac'ı da çekiştirirler ara sıra.

Isaac Lincoln. Aslında çok yakın arkadaş değillerdi. Göl kenarında geçirdikleri eğlenceli dakikalara kadar. Mel onun gerçekten harika bir arkadaş olduğunu düşünüyor, onu çok seviyor.

Aleksandra Targaryen. Onun kolay kolay çözülemeyen bir yapısı var. Çoğu zaman hüzünlü bir çatlak aslında. Mel ile benziyorlar, tek fark Alex'in sevgilisi olmasıydı. ama artık yok! Alex ile Mel'in bekarlığa veda partisine herkes davetlidiiiir! Onlar tam bir çatlak.

Madison Alexis. Melanié, çok görüşmediği bu kıza yardımcı oluyor. 1 yaş küçük olması, eğlenmelerine ve konuşmalarına engel olmuyor. Mel, Madison'u gayet zarif ve şeker buluyor.

Audrey P. Eleusis. Holly'nin ikizi olmasından başka nedenleri var düşman olmak için. Bast'ın en yakın arkadaşlarından biri olan Audrey, gerçekten sinir bozucu bir kız. Henüz aralarında pek bir şey olmadı(!) Olduğunda ise, karada tek parça kalacak mı, bilinmez.

Nymeria Arya Stark. Aralarında nötr bir ilişki var. İyi anlaşırlar ve bir sorunları olduklarında birbirlerine danışırlar. Melanié, onun çok iyi biri olduğuna inanıyor. Chloé'nin, Nymeria'nın babasına olan sevgisinden dolayı da biraz endişeli.

Francisco Auésten. Melanié'nin bir zamanlar platonik olduğu çocuk ve hayatını adadığı tek erkek. Melanié onun için her şeyi yapabilecek güçteydi ve gereken her şeyi yaptığına inanıyor. Onunla istediği her şeyi yaşadığı için çok mutlu. Ronan'ı tanıdıktan sonra Franciso'nun kendisi için yaratılmadığını gördü ve arkadaş olmaya karar verdiler. Onu seviyor, onun yardıma ihtiyacı olduğunda yanında olacak ilk kişi.

En son Melanié Phoénix tarafından Perş. Kas. 29, 2012 9:21 am tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
Anastacia Bouviér
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Anastacia Bouviér

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Bilgö&Dilorağ&Örümcek.

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptySalı Haz. 26, 2012 11:52 pm

-Eh, artık onu da sen bil öküzcük.

Burdan al istersen Razz :
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyÇarş. Haz. 27, 2012 2:55 pm

Ekliyorum öküzcüğüm.
Clary Bernstein

Clary Bernstein

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Derya

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPaz Tem. 01, 2012 2:15 pm

Ekle beni dee:D Babalar durumu falan:D

İconlar burada:D
Holly Challenor

Gerçek Adı : sanem

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPaz Tem. 01, 2012 11:32 pm

Kurgu belli sanki:D

İmzamdan lejantıma ulaşabilirsin, beklerim:D
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPaz Tem. 01, 2012 11:33 pm

Ekliyorum ikinizi de hemencecik. Very Happy
Syrena Rogers

Gerçek Adı : Selis

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPtsi Tem. 02, 2012 10:03 pm

Beni de eklee, iconlarım lejantımda, kurgumuz da orada aklına başka bir şeyler gelirse eklersin=)
Bastet Thomas

Gerçek Adı : Ekön.

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptySalı Tem. 03, 2012 2:23 am

Iconlar:

Söylememe gerek var mı ucube? Very Happy
Daniel Ellwood
V. Sınıf
V. Sınıf
Daniel Ellwood

Gerçek Adı : Kadri

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyÇarş. Tem. 04, 2012 7:29 pm

Biliyorsun kurguyu. Razz
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPaz Tem. 08, 2012 4:48 pm

Ekliyorum o zaman. Razz
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

Gerçek Adı : Esin the first.

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPaz Tem. 08, 2012 5:54 pm

Beni de bir yere, kafanıza göre sallayın efenim. Pm'den yazdığını tam hatırlamıyorum ama olur bence o. asdfj

: :
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPaz Tem. 08, 2012 6:04 pm

Ah pampacım nasıl unutursun asdfdg. Yazarım cicim. Wink
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Dora

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPtsi Tem. 09, 2012 4:51 pm

Meeeelll, hem bekletiyosun hem beni eklemiyosun ayıp be sana Razz
Hani ben hani ben Crying or Very sad
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

# Melanié Phoénix. Empty
MesajKonu: Geri: # Melanié Phoénix.   # Melanié Phoénix. EmptyPtsi Tem. 09, 2012 5:06 pm

5 rp den onra ekliyoğum abi bekle. Very Happy

# Melanié Phoénix.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki

Similar topics

-
» Melanié Phoénix
» Melanié Phoénix | Gryffindor
» # Melanié
» Blue Phoenix sohbet...
» Melanie Özür dileriiğm :(