AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Platonik olan da aşk mıdır?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

RP Yaşı : 14

Platonik olan da aşk mıdır? Empty
MesajKonu: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyC.tesi Ağus. 25, 2012 5:11 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Milandrea M. Lopez Jordoan Lovebad
https://twitter.com/#!/baranyetismis
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyC.tesi Ağus. 25, 2012 6:17 pm

Jordoan için göl kenarı huzurun, ferahlığın ve yoğun olmasa da yorucu bir hayattan kısa bir süreliğine kurtulmanın tek yoluydu. Okul cübbesini giyip, okuduğu deri kaplı eski kitabı alıp Ravenclaw ortak salonundan çıktı. değişen merdivenlerden aşağıya inmesi her zamankinden az zaman aldı. Hogwarts'ın duvarları bile bazen insanın üstüne üstüne geliyor ve Jordoan'ın kendisini dışarı atmasına sebep oluyordu. Dik yokuştan inip dalgaların yetişemeyeceği ama rüzgarının yüzüne vuracağı bir yere oturdu. Önce etrafına bakındı kimse yoktu, göl kenarı her zamanki gibi nezih ve sakindi. Kitabının kapağını açtı ve kaldığı yerden okumaya başladı. Ardından gözleri kitapta olmasına rağmen aklının başka birisinde olduğunu fark etti. Bu kişi Gryffindor'lu V. Sınıf öğrencisi Milandrea Lopez'den başkası değildi. Daha önceki gece uyurken onun ismini sayıkladığı için diğer Ravenclaw'ların bazılarına büyük alay konusu olmuştu. Sürekli onu düşünüyordu, bu derslerini bile etkilemişti. Gün geçtikçe daha çok bağlanıyor ve daha çok bağlandıkça daha çok arzuluyordu. En azından birlikte yemek yemek onun rüyalarını süsler olmuştu. Buna bir son vermeyi düşünmeye başlamıştı, onu gördüğü ilk yerde ona selam verip onunla muhabbet etmeye çalışacaktı. Ne kadar çelişkide kalsa da bunu yapacaktı. Öncelikle o Jordoan'dan bir yaş büyüktü, Gryffindor'luydu ve Jordoan eğer bir sakarlık yapıp ta eline yüzüne bulaştırıp kendini rezil rüsva ederse bir daha değil selam vermek ona bakacak cesareti toplayamazdı. Tam düşüncelere dalıp her zamanki gibi kendi kendine konuşmaya başlamıştı ki birisinin daha dik yokuştan inip yakınında bir yerde durduğunu hissetti. Döndü ve daha kimin indiğini görür görmez şok ifadesi ile önüne döndü. Kendine verdiği sözü hemen aklına getirip cesaretini toplamaya koyuldu. Sonunda ayağı kalkıp soluna döndü, Milandrea'ya doğru yürüdü tam 'selam' diyecekti ki kumların ağzına dolduğunu hissetti, kendisi bile farkına varmadan yere yapışmıştı. Neyse ki kumlu bir yerdi, taşlara düşseydi Madam Pomfrey ile uzun ve sıkıcı bir sohbet yapmak zorunda kalırdı. Ayağı kalkarken Milandrea'nın hafifçe ona dönüp 'ne yapmaya çalışıyor bu çocuk?' dercesine baktığını gördü. O an Cisimlenmeyi bilmediği için ağlamak istiyordu. Hiçbir şey demeden ayağı kalkıp arkasını döndü. tam gidecekti ki, yine kendine verdiği söz aklına geldi ve ikinci kez arkasını dönüp Milandrea'ya doğru yürüdü. Jordoan artık kaçık sanıldığına bahse girebilirdi. Birisi onun ayağının önünde yere kapaklanıp üstüne üstlük ayağı kalkıp volta atsa o da kaçık olduğunu düşünürdü. En sonunda "Selam, Jordoan. Ben IV. Sınıf bir Ravenclaw'ım." Elindeki kitabı göstererek "Fark etmişsindir zaten," dedi ve arkasından çok yapmacık bir kahkaha patlattı. Artık kendini aptalın önde gideni olarak görüyordu ama susamadı, "Senin adın da Milandrea Lopez, V. Sınıf bir Gryffindorsun." Artık kız onun sadece Aptal değil bir de üstüne üstlük sapık olduğunu düşünecekti. Artık susma vakti gelmişti hem de sonsuza dek. Daha fazla rezil olamayacağını düşündü ve tokalaşmak için elini uzattı...
Joanna Lancaster

Joanna Lancaster

RP Yaşı : 17

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyPaz Ağus. 26, 2012 12:10 pm

O gün kendimi normalde olduğumdan daha az mutlu hissediyordum ve gidip göl kenarında oturmak iyi bir fikir gibi gelmişti. Hızlı adımlarla göl kenarına doğru yürürken orada birilerine rastlamayı umuyordum, insanlarla muhabbet etmek, onlarla konuşmak beni her zaman mutlu ediyordu. Göl kenarına vardığımda orada birinin daha olduğunu görmüştüm ve bu beni mutlu etmişti. Ancak çocuk dönüp bana baktığında kim olduğunu tanımıştım ve bir anda mutluluğum gidivermişti. Bu çocuk Nymeria ve Ann'in bana durmadan anlattığı çocuktu. Dediklerine göre çocuk benden hoşlanıyordu ve çoğu zaman bana bakıyordu. Aslında tam olarak söyledikleri Jordoan'ın bana deli gibi aşık olduğuydu ancak ben öyle anlamamakta ve öyle düşünmemekte kararlıydım. Jordoan'ın kötü bir niyeti olmadığına ve sadece benden hoşlandığına inanmak istiyordum, ancak ondan biraz korkuyordum da, itiraf etmeliyim. Yani son derece zeki ve her şeyi yapabilecek nitelikte bir çocuğun size kafayı takmış olduğunu düşünün. Siz ne hissedersiniz? Tabi ki benim hissettiğimi! Derin bir nefes aldım ve Jordoan'ın biraz yakınına oturduktan sonra gölü seyretmeye başladım. Çok geçmeden Jordoan'ın ayağa kalktığını ve bana doğru gelmekte olduğunu fark ettim. İç çektim ve başımı ona çevirdim. Tam o sırada Ravenclaw'lu dengesini kaybedip yere kapaklanmıştı. Şaşkın bir şekilde kaşlarımı çattım ve başımı öne doğru uzattım. İyi olup olmadığını soracaktım ki, Jordoan ayağa kalktı ve üstünü silkelemeye başladı. Ona şaşkın bakışlarımla bakmaya devam ettim. Çocuk ise birkaç saniyeliğine geri dönüp dönmemekte tereddüt ettikten sonra bana doğru yürümeye devam etti. Derin bir nefes aldım ve soran gözlerle ona bakmaya devam ettim. O ise "Selam, Jordoan. Ben IV. Sınıf bir Ravenclaw'ım." dedi sonunda. Hafifçe gülümsedim ve kendimi tanıtmak üzere dudaklarımı araladım. Ancak Jordoan benden önce davrandı. "Fark etmişsindir zaten," diye ekledi ve bir kahkaha patlattı. Ardından "Senin adın da Milandrea Lopez, V. Sınıf bir Gryffindorsun." diyerek beni bir kez aha şaşırttı. Yutkundum ve beni bana tanıtıyor olması biraz garip kaçsa da, bunu kafama takmamaya çalışarak "Şey, selam Jordoan. Tanıştığımıza sevindim," dedim ve yanımdaki boşluğu işaret ederek "Oturmaz mısın?" diye sordum.
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyPaz Ağus. 26, 2012 3:35 pm

Milandrea'nın suratındaki şaşkınlık ifadesine Jordoan'da şaşırmıştı çünkü normalde bunu gören bir kız şaşırmaz, korkup oradan uzaklaşırdı. O ise yutkundu, "Şey, selam Jordoan. Tanıştığımıza sevindim," dedi ve yanındaki boşluğu göstererek "Oturmaz mısın?" Diye sordu. Jordoan artık hafif hafif titremeye başladığını farkına vardı. Hızlıca oturdu ve "Eee dersler nasıl gidiyor, Aritmansi'nin bu sene çok zor geçtiğini sen de düşünüyor musun? Ama bence en iyisi Karanlık Sanatlara Karşı Savunma. Sence hangisi daha iyi, az kalsın unutuyordum bu sene iksir dersleri de çok eğlenceli geçiyor bence." Dedi hızla. Aynı bir Ravenclaw gibi derslerden bahsediyordu. Bu muhabbet kesinlikle bir Gryffindor'u sıkardı. Neredeyse birkaç Ravenclaw bile bu muhabbeti sevmezdi. "Ya da, başka bir konu açsam sanırım daha iyi olur." Durdu ve biraz düşündü, ama yeni bir konu açmak için değil, rezilliğini nasıl düzeltebilirim diye. Sonunda açılmanın daha fazla rezil olmaktan daha iyi bir fikir olacağını düşündü ama böyle bodoslama bir şekilde söylemesi uygun olmazdı. "Sevgilin var mı?" Dedi kendini tutamdan, bunun bir nevi çıkma teklifi olduğunu herkes bilirdi. Yine de sustu ve cevabını merakla beklemeye başladı.
Zaten birbirlerini tanımıyorlardı bile. Muhtemelen cevap vermeyecekti. Jordoan bundan neredeyse emindi.
Joanna Lancaster

Joanna Lancaster

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyPtsi Ağus. 27, 2012 11:09 pm

"Sevgilin var mı?" Bu soruyu duyana kadar Jordoan'ın ne dediğini tam olarak anlamamıştım bile. Tamam, kabul ediyorum. Dinlememiş de olabilirim. Ama ne yapayım? Jordoan'ın tek yaptığı şey derslerden konuşmaktı. Derslerse, ancak sınav döneminde umursadığım şeylerdi. Yani ilgi alanlarımızın pek de ortak olduğu söylenemezdi. Bunun en büyük kanıtı da binalarımızın ayrı olmasıydı zaten. Derin bir nefes aldım ve gülümseyerek ona baktım. Jordoan bu konuşma ve tavırlarından gözüme zararsız gözükmüştü. Yani psikopat bir aşık değildi ki bu beni gerçekten rahatlatmıştı. Jordoan'a karşı dürüst olmaya karar vermiştim. Başımı iki yana salladım ve "Hayır, yok. Peki senin?" Sorunun cevabını bilsem de nezaket olsun diye sormuştum. Hem kim bilir belki Jordoan soruma olumlu cevap vererek beni şaşırtırdı. Tanrım, kimi kandırıyorum ki! Sevgilisi olsa herhalde bana aşık olduğu ile ilgili dedikodular dolaşmaz, yanıma gelip bana sevgilim olup olmadığını sormazdı. Düşündüklerim gerçekten çok saçmaydı. Jordoan'a gülümsemeye devam ettim, ona bu kadar sıcak davranmamı yanlış algılamamasını umuyordum. Bana ilgi duyan birini geri çevirecek ve onunla konuşmayacak kadar kötü ve zorba biri değildim ancak hissettiğimden fazla ilgi gösterecek kadar da yılışık değildim. Jordoan'a tam olması gerektiği gibi davranıyordum. En azından davranmaya çalışıyordum. Belki ileride bana olan ilgisi arkadaşlıktan ibaret olurdu ve ben de çok yakın bir dost edinmiş olurdum.
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptySalı Ağus. 28, 2012 1:25 pm

Jordoan'ın sorduğu soru onu da biraz şaşırtmış gibiydi. Biraz bekledi ve sonunda başını iki yana sallayarak "Hayır, yok. Peki senin?" Jordoan, Milandrea'nın hayır diyeceğini tahmin etmişti ama soruyu geri Jordoan'a yöneltmesi planlarda yoktu. bir süre düşündü belki de biraz fazla düşündü. Sonunda "Yok. Aslında, yok." Neden olsun ki? Zaten seni seviyorum demeyi o kadar çok istemişti ki, bu bir nevi kurtuluş olurdu... Ama ne bunu söyleyecek cesareti bulabiliyordu kendinde, ne de tahmin ettiği cevabı aldığında yaşayabilecek isteği, yaşama isteğini. Bunları düşünürken suratının biçimsiz biçimsiz somurttuğunu fark edip kendini düzeltmeye çalıştı.

"Her neyse. Şey, seninle konuşmam gereken çok önemli bir mesele var." Dedi. Artık kararlıydı ya söyleyecek ti. Ama cevabını bildiği bir soruyu neden soracaktı ki. Ne Jordoan Milandrea ile çıkacak kadar havalıydı ne de Milandrea Jordoan'la çıkacak kadar aptal. Çelişkide kalmaktan nefret ederek o cümlenin ağzından kayıp gitmesine izin verdi; "Ben, seni seviyorum." Aşırı derecede hızlı söylemişti. Milandrea'nın bile anladığından emin değildi. Soru niteliğindeki cümlesinin cevabını beklerken, sanki anlamadığı bir şeyi öğretmenlere sormuş gibi heyecan ve kıpırtı içindeydi.
Joanna Lancaster

Joanna Lancaster

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyPerş. Ağus. 30, 2012 5:45 pm

"Her neyse. Şey, seninle konuşmam gereken çok önemli bir mesele var." Jordoan'ın bu sözleri üzerine kaşlarımı çattım ve dikkatle çocuğun yüzüne baktım. Ne söyleyecekti acaba? Yani, Jordoan'ı tanımıyordum bile. Benimle bu kadar önemli ne konuşabilirdi ki? Derin bir nefes aldım ve kollarımı göğsümde birleştirdikten sonra gergin bir şekilde bana bakmakta olan Jordoan'ın gözlerinin içine baktım. Gerçekten çok sıkıntılı görünüyordu. Ne yapacağına karar veremez halde gibiydi. "Ben, seni seviyorum." Jordoan'ın ağzından çıkan bu kelimeler şaşkınlıkla ağzımın aralanmasına ve kalbimin deli gibi çarpmasına neden olmuştu. Demek ki okuldaki dedikodular doğruydu, Jordoan gerçekten beni seviyordu.Yutkundum ve bakışlarımı göle çevirdim. Ne yapmam gerektiğini, ne söylemem gerektiğini bilmiyordum. Sıkıntılı bir şekilde tekrar Jordoan'a baktım. Benden bir cevap bekliyor gibiydi. Ne söyleyebilirdim, ne cevap verebilirdim ki? Jordoan'ı kırmamalıydım. Onun bana karşı hissettiği şeyleri ne yazık ki ben Jordoan'a karşı hissetmiyordum. Ancak bunu ona nasıl açıklayacağımı bilemiyordum, bunları söylediğimde vereceği tepkiden çekiniyordum. İç çektim ve ardından artık ona bir şeyler söylemem gerektiğini fark ederek ağzımı araladım. "Jordoan, ben üzgünüm," dedim titreyen bir sesle, ardından daha fazla yüzüne bakmaya devam edemeyeceğimi fark ederek başımı öne eğdim. "Ben öyle hissetmiyorum, çok üzgünüm," dedikten sonra dişlerimi sıktım. Neden bu kadar gergin olduğumu bilmiyordum, daha önce de aşk itirafları almıştım, ancak hiçbirine cevap verirken bu kadar gergin ve suçlu hissetmemiştim. Jordoan'ın kırılmamasını umuyordum.
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyPerş. Ağus. 30, 2012 8:50 pm

......Milandrea öyle uzun süre duraksadı ki Jordoan'ın kalbi artık dayanamayacak gibi oldu. Bakışlarını önce göle sonra da Jordoan'ın gözlerine çevirdi. Jordoan Milandrea'nın gözlerini görünce cevabını almış oldu. Jordoan'ın hissettikleri onun için önemliydi ama Milandrea Jordoan'a karşı aynı duyguları hissetmiyordu. Jordoan anlamıştı ama Milandrea henüz dile getirmemişti. Sonunda kendisi de fazla beklediğini farkına varıp "Jordoan, ben üzgünüm," dedi. Jordoan buna hazırlıklı olduğunu düşünüyordu ama sanki birisi ona çok güçlü bir lanet yapmış gibi kötü hissediyordu. Milandrea başını öne eğip devam etti "Ben öyle hissetmiyorum, çok üzgünüm." Jordoan ise buna cevap vermek için Milandrea'dan fazla bekledi. Doğru kelimeleri bulmak zordu, onları söylemek de zordu. Sonunda ağzını açtı ve "Ben gitsem daha iyi olacak. Sen, sen. Keyfine bak. Rahatsız ettiğim için özür dilerim." Jordoan gözyaşlarını tutmak için çaba sarf ediyordu ama başaramadı. Tam uzaklaşırken ağlamaya başladı, ses çıkarmamaya çalışarak yoluna devam etti. Eğer Milandrea o sırada arkasını döndüyse bunu fark etmiş olmalıydı ama Jordoan dönmemiş olmasını diliyordu.
......Gözlerinden yaşlar aka aka okul boyunca yürüdü. Bütün okul onun bu halini görmüştü. Ravenclaw ortak salonundaki şöminenin karşısına geçip uzun uzun düşündü. Dedesinin bir sözü aklına geldi; 'hiçbir aşk karşılıksız değildir. Ya karşı taraf bunu farkında değildir ya da sen gerçekten aşık değilsindir.' Karşısında iki seçenek vardı ya belalı bir şekilde Milandrea'nın peşine düşecekti ya da aşık olmadığını kabullenip bunu kalbine gömecekti. Jordoan henüz buna karar vermemeye karar verdi ve kafasını tümü ile derslere vermenin kafasını dağıtacağını düşünerek kafasını eskisi gibi kitaplara gömdü.
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

MesajKonu: Geri: Platonik olan da aşk mıdır?   Platonik olan da aşk mıdır? EmptyPerş. Ağus. 30, 2012 9:05 pm

Son...

Bazen mutlu son bazılarımız için fazladır

Platonik olan da aşk mıdır?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Platonik
» Büyük Olan Küçük Sır.
» Platonik halim, yok benim tedavim.
» Mühim Olan