AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Baba - Kız

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Darian Roselyn Dixon

Darian Roselyn Dixon

RP Yaşı : 9
Gerçek Adı : Selis

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyCuma Ara. 28, 2012 7:01 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Damien & Darian Dixon
Darian Roselyn Dixon

Darian Roselyn Dixon

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyCuma Ara. 28, 2012 7:10 pm

Küçük kız gözlerini açtığında, geçen gün evin kütüphane merdivenini kullanarak tavana yazmış olduğu yazıları ve yapıştırmış olduğu resimleri gördü. Ev cinlerine kesin bir talimat vermişti, o tavandaki yazılardan ve resimlerden annesi ve babasının haberi olmayacaktı. Yüzünde muzip bir gülümseme beliriverdi ve hızla yatağından aşağı atladı. Onun minikliğinde bir kız için, yatakla yer arası epey fazla bir mesafe olarak sayılabilirdi. Minik, ama son derece tehlikeli bir kız. Darian; Damien ve Diamontina Dixon’un kızı olarak, son derece tehlikeli olmak zorundaydı. Bu, genlerinde olan bir şeydi. İki kiralık katilin kızı olmak için belli niteliklere doğuştan sahip olmak gerekiyordu. Darian sıradan küçük bir kız değildi; en sevdiği oyuncaklar minik çaydanlıklar ve Barbieler değil, bıçaklar, silahlar ve bunun gibi tehlikeli aletlerdi. En sevdiği oyunlar evcilik ya da saklambaç değil, atış talimi yapmak ve silahlarla uğraşmaktı. Daha bu yaştayken bile bu kadar tehlikeli bir ortamda yaşıyor, bu kadar tehlikeli şeyler yapmayı seviyordu. Ah… Darian ailesini ve olduğu kişiyi çok seviyordu. Yakışıklı babası ve güzel annesinin karışımı bir yüze sahipti, çevikti ve küçük bir kız olmasına rağmen bariz olarak minyon bir yapısı vardı.

Hızla salonlarına doğru koşturdu, koştururken uzun sarı saçları arkasında dalgalanıyordu. Ev cinleri normalde bu saatlerde onu uyandırır ve bir şey isteyip istemediğini sorardı, ancak bu sabah öyle olmamıştı. Darian bir sabah da kendisi uyanmış olduğu için sevinmeden edemiyordu. Eh, artık büyüyordu ne de olsa! Salonda yalnız başına oturmakta ve bir şeyler okumakta olan babasını gördüğünde gülümsedi küçük kız. Kendisini fark etmemişti. Darian son derece eğleniyordu, kıkırdamamak için kendini zor tutarak, başını mutfağın olduğu yere uzattı. Görünen o ki annesi evde değildi, yine bir iş peşindeydi. Yavaş adımlarla babasına doğru yürüdü, gülmemek için kendini zor tutuyordu ancak ne zaman babasını korkuttuğunda babasının yüzünde oluşan o ifadeyi zihninde canlandırsa, kıkır kıkır gülesi geliyordu. Parmak uçlarında ilerlemeye devam etti, aralarında bir adımdan kısa mesafe vardı ve babasının hala kitap okumakta olduğunu görebiliyordu. Bir kiralık katil nasıl olup da dibindeki kişiyi fark edemezdi? Belki de kitap çok sürükleyicidir, diye düşündü küçük kız. Tam ağzını açıp avazı çıktığı kadar bağıracak ve babasının üzerine atlayacakken, babası çevik bir hareketle onu yakaladı ve kollarıyla sardıktan sonra bir kahkaha attı. Darian çaresiz bir şekilde birkaç saniye boyunca ondan kurtulmaya çalıştı, ancak başaramıyordu.

“Hadi ama prenses, beni yenemezsin!”

Darian öfkeli bakışlarla babasına baktı, ardından içinde bulunduğu durumu kabullenerek, babasının kucağında tepetaslak durmaya devam etti. “Nereden anladın ya?” diye sordu küçük kız. “Kitabını okuyordun, hiçbir şeyden haberin yoktu!” Babası bunun üzerine tekrar güldü. Darian kollarını göğsünde birleştirdi ve sinirli bir şekilde babasına baktı. “Ya, gülme!” Babası bunun üzerine gülmeyi bıraktı, ancak gülümsemeye devam ederek kızına baktı. Darian ise gülümseyemiyordu bile. Yine yenilmişti, yine! Bu gerçekten çok sinirlerini bozuyordu yahu!

Spoiler:
Atlas Constantinou
Ölüm Yiyen
Ölüm Yiyen
Atlas Constantinou

RP Yaşı : 32
Gerçek Adı : Jake

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyCuma Ara. 28, 2012 9:37 pm

"İşe gidiyorum hayatım." Karısının bu sözleri üzerine herhangi bir hareketlenme olmadı Damien'de. Klasik vedalaşmalarını gerçekleştirdiler. Karısı markete gidiyormuşcasına rahattı Damien. Saate baktı. Roman taslağı üzerinde çalışmaya hala vakti vardı. Büyük bir kitap aldı eline. Koltuklara gömüldü hızlıca. Birkaç saat sonra elinde kalemi önemli gördüğü yerlerin altını çiziyordu ki kulaklarına bir tıkırtı geldi. Ayağa fırlayabilirdi tabi kendi üzerinde bu kadar hakimiyeti olmasaydı. Bekledi. Tıkırtılar çoğaldı ve kıkırtı eklendi üzerine. Damien kızının sesini nerde duysa tanırdı tabi. Yılların verdiği alışkanlıkla beklemeyi sürdürdü. Kızı iyice yaklaştı. Onun doğrulduğunu sezen Damien kitabı bir kenara attı ve onu tuttuğu gibi kucağına çekti. Bir yandan da gülüyordu. Kızının bu kadar marifetli olması hoşuna gidiyordu. Darian'ın kurtulmayı başaramayınca yüzünde beliren ifade Damien'ı daha çok güldürdü.

“Hadi ama prenses, beni yenemezsin!” Kızı tepinmeyi bıraktı. “Nereden anladın ya? Kitabını okuyordun, hiçbir şeyden haberin yoktu! Ya, gülme!” Kızını düzeltip kucağına yerleştirdi. Sıkıca sarılırken bir yandan da yüzüne bakıyordu. "Senin asıl hatan, bana yaklaşırken sayfayı çevirmediğimi farketmemen oldu. Ben bilerek yaptım ama birine sessizce yaklaşırken eğer onunda hareketleri sessizleşiyor ya da hiç hareket etmiyorsa seni farketmiş demektir. Buna dikkat etmen gerekiyordu." Sıkıca sarıldı kızına. "Acıktın mı? Yemek hazırlayacağım gel bakalım." Kızını yere indirdi ve mutfağa doğru yürüdü. Dolapları karıştırıp eşyalarını hazırlarken bir yandan da önlüğünü bağlamaya çalışıyordu. Mugglelarla o kadar zaman kalmıştı ki artık onlar gibi hareket ediyordu. "Sihir çalıştın mı bakalım?" Çıkardığı malzemeleri inceledi bir süre. Sonra da kızının seveceği doyurucu bir yemek hazırlamaya başladı. Kulağı da bir yandan kızındaydı.
Darian Roselyn Dixon

Darian Roselyn Dixon

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyPtsi Ara. 31, 2012 2:30 pm

"Senin asıl hatan, bana yaklaşırken sayfayı çevirmediğimi farketmemen oldu. Ben bilerek yaptım ama birine sessizce yaklaşırken eğer onunda hareketleri sessizleşiyor ya da hiç hareket etmiyorsa seni farketmiş demektir. Buna dikkat etmen gerekiyordu."

Darian burnunu kırıştırdı ve babasının söylediklerini zihninin bir köşesine bir daha unutmamak üzere yazdı. Babasının öğrettiği hiçbir şeyi unutmazdı. Bir dahakinde, babasını yenecekti. Bu düşünceyle yüzüne geniş bir gülümseme yayıldı. Neredeyse tüm zamanını annesi ya da babası gibi olmaya çalışarak geçirirdi. Bıçaklarla, silahlarla büyümüştü ve bununla gurur duyuyordu. Dışarıda tehlikeli bir dünya vardı. En azından, ev cinleri ona böyle söylemişti. 'Dışarıda tehlikeli bir dünya var, Efendi Dixon,' demişti bir yandan da süpürgesiyle yerleri süpürürken. 'Kendinizi buna hazırlıklı yetiştirmelisiniz. Siz, benim gibi değilsiniz. Bir köle olmak için doğmadınız, ama dikkatli olmalısınız. Yoksa o dünya, sizi bir şekilde kölesi yapar.' Darian ev cininin dediklerini umursamasa ve söylediklerine de pek inanmasa da, yine de bu tavsiyeyi unutmamayı seçmişti. Son zamanlarda o tavsiyenin ona ileride çok yararlı olabileceğini düşünüyordu. Mükemmel olmak zorundaydı, babası ve annesinden bile iyi olmalıydı ve bunun için de çok çalışması gerekiyordu küçük cadının.

"Acıktın mı? Yemek hazırlayacağım gel bakalım."

Damien, Darian'a sarıldıktan hemen sonra, kızını yere indirdi ve beraberce mutfağa yöneldiler. Küçük kız, babası sorana kadar ne kadar aç olduğunu fark etmemişti bile. Babasının hazırlayacağı nefis yemeği midesine indirmek ve sonra da babasının işe giderken onu da götürmesi konusunda ısrar etmek için sabırsızlanıyordu. Annesi çoğunlukla işe giderken ikizi Dexter'ı yanına alırdı, onlara göre, Darian bir kız olduğu için fazla narindi ve belki de küçük kızın bu kadar çok çalışmasının ve anne ve babasına benzemek istemesinin temel nedeni buydu. Dexter gibi ciddiye alınmak istiyordu, babasına ve annesine bu konuda çok iyi olduğunu ispat etmek istiyordu. Bu yüzden, bugün babası ile işe gitmesi çok önemliydi.

"Sihir çalıştın mı bakalım?"

Damien, tezgaha yaymış olduğu malzemelere şöyle bir baktıktan sonra, yemeği hazırlamaya başladı. Darian da sessizce karşısına oturdu ve onu izlemeye başladı. Küçük kız bir yandan da babasına sihir çalışmayıp, bunun yerine bütün gün bıçakları ve babasının silahlarıyla oynadığını nasıl açıklayacağını düşünüyordu. Ona gerçeği söylerse, muhtemelen ceza olarak işe babasıyla gitmezdi ve her zamanki gibi evde kalırdı. Ama yalan söylerse ve bu olur da sonradan ortaya çıkarsa... İki seçenek de birbirinden kötüydü ama Darian babasına yalan söylememesi gerektiğini fark etti. Gerçeği söylemek çoğu zaman en iyisiydi.

"Şey... Önce kendimi sihir çalışmak için hazırladım. Sonra, tam başlayacakken, masamın bir kenarında duran bıçaklarımı gördüm ve..." Darian mahcup bir şekilde babasının yüzüne baktı. "Tamam, tamam. Hiç çalışmadım. Bütün gün silahlarınla ve bıçaklarımla pratik yaptım." Küçük kız derin bir iç çekti, asla babası ile işe gidemeyecekti. "Üzgünüm, babacığım." Yüzüne şirin ama üzgün bir ifade yerleştirdi. Bunu yapmak çok zor olmamıştı çünkü o sırada gerçekten çok üzgündü.
Atlas Constantinou
Ölüm Yiyen
Ölüm Yiyen
Atlas Constantinou

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyPtsi Ara. 31, 2012 5:34 pm

Kızının sessizce oturmasını görünce Damien sorusunun cevabını aldı. Ama kızının ne diyeceğini beklerken bir yandan da malzemeleri doğramaya başlamıştı. "Şey... Önce kendimi sihir çalışmak için hazırladım. Sonra, tam başlayacakken, masamın bir kenarında duran bıçaklarımı gördüm ve..." Kızına doğru döndü. "Tamam, tamam. Hiç çalışmadım. Bütün gün silahlarınla ve bıçaklarımla pratik yaptım." Üzgün görünüyordu. "Üzgünüm, babacığım." Damien eğildi ve kızının başını okşadı. Sonra sesini çıkarmadan yemek hazırlamasına devam etti. Kızına davranışını düşünmesi için zaman tanırken kendi de tabakları hazırlamaya başlamıştı. Dia'nın söyledikleri aklına geldi. Çocukların sağlıklı beslenmesini istiyordu. Bunu düşünerek uygun birşeyler hazırlayacaktı. Hazırladığı karışımı tavaya dökerken konuşmaya başladı. "Silah ve bıçaklar seni her zaman kurtaramaz. Büyü her zaman işine yarayacaktır. Mesela bir büyücüyle karşılaşırsan onu nasıl ö-yeneceksin?" Az daha öldüreceksin kelimesini kullanacağını farketmişti. Bu yaşta kızının kanla iç içe olmasını istemiyordu. Aynı şey oğlu içinde geçerliydi tabi ki. "Sana uzaktan saldıracak ve senin silahın kullanılmaz bir halde. O zaman kaçacak mısın? Seni yakalamamasını mı umacaksın? Sen bir büyücüsün. Sıradan bir büyücü de değil. Senin çoğu büyücüden üstün olman gerekiyor. Mugglelardan da bedensel anlamda iyi olmalısın. Ama bir tarafa sürekli ağırlık verirsen eninde sonunda sende yenilirsin." Sert konuşmuş olabilirdi ama kızının artık aklının başına gelmesi gerekiyordu. Tabaklara koydu hazırladıklarını ve kızının önüne sürdü. İki bardak meyve sıuyu da doldurdu. Kızının beğenip beğenmeyeceğini görmek için onu seyrederken bir yandan da kendi yemeğe başladı. Saat ilerliyordu. Darian evde tek kalmayağı için bu konuda sıkıntı yapmıyordu. Ev cinleri vardı sonuçta.

Kahvaltı:
Darian Roselyn Dixon

Darian Roselyn Dixon

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptySalı Ocak 01, 2013 1:43 am

"Silah ve bıçaklar seni her zaman kurtaramaz. Büyü her zaman işine yarayacaktır. Mesela bir büyücüyle karşılaşırsan onu nasıl ö-yeneceksin?"

Küçük kız yüzünde sıkıntılı bir ifadeyle önündeki tabağa baktı. Son derece leziz görünüyordu ve tabağa baktıkça karnı gurulduyordu. Ancak nedense canı yemek istemiyordu. Babasının söylediği sözler üzerine, üzgünlüğü iki kat daha artmıştı. Kendini geliştirmeye çalışırken, köreltmekte olduğunun farkına varamamıştı Darian. Bundan sonra daha fazla çalışmalı ve sihri asla ihmal etmemeliydi. Babasının ona söylediği her sözde, eğitici bir şeyler vardı. Her sözde, Darian'ın aklına yazması gereken şeyler de artıyordu. Küçük kız, yaşına rağmen yine de iyi bir hafızaya sahipti. Babası ona bir kez bir şey öğrettiğinde, bu yeni öğrendiği şeyi asla unutmuyordu. Şimdi de öyle olacaktı, asla unutmayacak ve bir dahakinde daha dikkatli olacaktı. Bundan sonra oturup sihir çalışması gerektiği gerçeği biraz canını sıksa da, her şeye razıydı Darian. Babasının onu işe götürmesi yeterliydi.

"Sana uzaktan saldıracak ve senin silahın kullanılmaz bir halde. O zaman kaçacak mısın? Seni yakalamamasını mı umacaksın? Sen bir büyücüsün. Sıradan bir büyücü de değil. Senin çoğu büyücüden üstün olman gerekiyor. Mugglelardan da bedensel anlamda iyi olmalısın. Ama bir tarafa sürekli ağırlık verirsen eninde sonunda sende yenilirsin."

Babasının sert çıkan sesi üzerine, küçük bir ısırık almış olduğu pastırmasını tabağa geri bıraktı Darian. Anlaşılan, bugün babası ile işe gitmesi epey zor olacaktı. Gerekirse gizlice takip ederim. Yeter ki, burada kalmayayım. Darian derin bir nefes aldı ve birkaç saniye boyunca tabağına baktı. Keşke yalan söyleseydim, diye geçirdi içinden. Yalan söylemiş olsaydı, belki de şimdi babası ona bu kadar kızgın olmazdı. Darian küçük bir kız olduğundan, kendi zihninde her şeyi abartıyordu, babası elbette ona küçük kızın düşündüğü gibi kızgın değildi. Ancak, Darian yaşındaki bir kızın gözünden olaylara bakılırsa, o sırada dünyada Darian'dan daha kötü bir çocuk olamazdı.

"Bundan sonra dikkat edeceğim, baba. Söz veriyorum." Darian tekrar tabağındaki pastırmayı eline aldı, eskisinden daha büyük bir ısırık aldıktan sonra, yemeğini yemekte olan babasına baktı. Söze nereden başlaması gerektiğini bilmiyordu, ama bildiği bir şey varsa o da babasını beraber işe gitmek konusunda ikna etmekti. En geçerli ikna yöntemlerinden biri olan, 'Tatlı Surat' diye adlandırdığı yöntemi kullanmaya karar verdi. Babası buna hiçbir zaman dayanamazdı. Gerçi, daha önce Tatlı Surat'ı babasıyla beraber işe gitmek gibi ciddi bir konu için kullanmamıştı. Yine de, denemekten zarar gelmezdi. "Şey... Baba?" Yüzünde tatlı ve masum bir ifadeyle bakışlarını kendisine çevirmiş olan babasına baktı. "Sana bir şey soracağım. Acaba diyorum... Bugün işe giderken beni de yanına alsan?" Beklenti dolu bir ifadeyle babasının yüzüne baktı Darian, bir yandan da yanıtın olumlu olması için içinden dua ediyordu.

Spoiler:
Atlas Constantinou
Ölüm Yiyen
Ölüm Yiyen
Atlas Constantinou

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyÇarş. Ocak 02, 2013 7:59 pm

Yemeğini yemesine rağmen Darian mutsuz görünüyordu. Damien dediklerine hemen pişman oldu. "Bundan sonra dikkat edeceğim, baba. Söz veriyorum." Damien mutlu bir şekilde yemeğine dönmüşken Darian'ın kendisine seslenmesi üzerine başını kaldırdı. Yüzünde oluşan ifadeyle onun bir şey isteyeceğini anlamış oldu. ""Sana bir şey soracağım. Acaba diyorum... Bugün işe giderken beni de yanına alsan?"Kızının gözlerini kendisine diktiğini görünce düşünceli bir ifade yerleşti yüzüne. Dia bunu onaylar mıydı? Oğlunun işe gelebileceğini düşünüyordu Damien ve bu yüzden kızının gelmesinde de bir sakınca görmüyordu. Başıyla onayladı. "Gelebilirsin ama kesinlikle sözümden çıkmak yok tamam mı?" Kızına sıkıca sarıldı ve üzerini değiştirmek için mutfaktan dışarı doğru yürümeye başladı. "Darian yemeğini bitir yoksa fikrimi değiştirebilirim." Damien odasına çıktı ve siyahlardan oluşan iş giysisini giydi. Üzerine kamuflaj olsun diye de basit bir pantolon ve gömlek geçirdi. Silik birine dönüşmeye çalışıyordu. İnsanların gördükleri zaman bir daha bakmayacakları türden birine. Kısa süre sonra başarılı da olmuştu. Silahlarına dakıyafetine yerleştirip çantasını hazırlamasını yarım saate yakın sürmüştü. En son herşeyi kontrol ederken Darian'a seslendi.

Ara sokakların birine cisimlendiler. Damien kızının elinden tutup onu eski bir binaya soktu. Burası uygun poziyonunu alabileceği tek yerdi. Eğer işler istediği gibi giderse keskin nişancılığını konuşturup kızıyla mutlu mesut evine dönecekti. Bunu düşünerek en üst kata çıktı ve bir pencerenin önüne yerleşti. Bulundukları odanın kapısını kitledi asasıyla ve sonrada eşyalarını çıkarmaya başladı. Silah düzeneğini kurduktan sonra kızına döndü. "Neyi nasıl yaptığıma dikkat ettin mi?" Yanında kızı olmasa da odanın kapısını kitlerdi. Her yeri daha dün kontrol ettiği için bu sefer fazla dikkatli bakmamış ilgi odağının kızı olmasına izin vermişti. Tabi ki bunun bedelini daha sonra çok ağır bir biçimde ödeyecekti ama Damien şuan halinden gayet memnundu. Tehlike çanları çalmaya başlamıştı. Damien hedefini görebilmek için silahhının önüne yerleşti ve açısını alıp odayı incelemeye başladı. Saate bir göz attı. Tekrar odaya baktı. Ters giden bir şeyler olduğunu çok geç anlamıştı. Eğer biraz daha dikkatli baksaydı o sokakta ilk defa bir dilencinin oturduğunu görecekti. Hiç görmediği birinin. Kendisini izlediğini ve son model bir telefona sahip olduğunu çok küçük bir farkla kaçırmıştı. "Darian hazırlıklı ol. Misafirlerimiz var."

Spoiler:
Darian Roselyn Dixon

Darian Roselyn Dixon

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyPaz Ocak 06, 2013 9:29 pm

"Gelebilirsin ama kesinlikle sözümden çıkmak yok tamam mı?"

Babasının başını onaylarcasına salladıktan sonra söylemiş olduğu bu sözler üzerine küçük kız heyecanla gülümsedi. Kalbi delicesine atarken, çoktan bugün yapacaklarının hayalini kurmaya başlamıştı bile. Aylardır süren çalışmalarını sonunda hayata geçirebilecekti. Üstelik, bu babasıyla ilk kez sahaya çıkışıydı. Ona bu işte iyi olduğunu kanıtlaması en iyi fırsat, bugün eline geçecekti. Öğrendiği her şeyi kullanmalıydı, kusursuz olmak zorundaydı. Akşam bugün yaşadıklarını ikizine ve annesine anlatırken, iki aile üyesinin yüzlerinin alacağı şekli düşünerek gülümsedi küçük kız. Babası kızına sarıldıktan sonra, mutfak kapısına doğru yürümeye başladı. Bu sırada da "Darian yemeğini bitir yoksa fikrimi değiştirebilirim." diye eklemişti. Darian heyecanla, üç büyük çatalla tabağındakileri midesine indirdikten sonra hızla odasına koşturdu ve gerekli eşyalarını yatağının üzerine fırlattı. Şöyle bir kontrol etti; bıçakları, eliyle kusursuz bir uyuma sahip olan silahı ve asası. Yatağa fırlatmış olduğu eşyaları çantasına tıktı ve dolabına koşturup üzerine gidecekleri yere ve yapacakları işe uyan bir takım geçirdi. Saçlarını tepeden topladı ve küçük çantasını sırtına geçirdikten hemen sonra babasının ona seslenen sesini duyduğunda tekrar salona koşturdu. Babası hazır bir şekilde onu bekliyordu. Darian gülümsedi, heyecanını ancak böyle gizleyebiliyordu.

Londra'da, ara sokaklardan birine cisimlendiklerinde, havanın ne kadar da soğuk olduğunu düşündü Darian. Yağmur yağacağını belli eden kara bulutlar, zıplasa değebileceği yükseklikteydi. Babası onu eski bir binanın içine soktuğunda ve yüksek katlardan birine çıkardığında, Darian eğlencenin ne zaman başlayacağını merak etmeden edememişti. Babası bulundukları odanın kapısını kilitlediğinde küçük kız da ne yapacağını bilemez bir şekilde, babasını izlemeye başladı. Adamın yaptığı her şey, küçük kızın aklına yazması gereken birer önemli nottu.

"Neyi nasıl yaptığıma dikkat ettin mi?"

Darian yüzünde hafif bir gülümsemeyle babasına baktı ve gülümseyerek başını salladı. Aradan geçen birkaç dakika boyunca, Darian silahının başında, tetikte bekleyen babasını izledi, küçük kız anlaşılan bugün bir şeyler kanıtlayamayacaktı. Ama yine de, babası onu bugün yanına almıştı. Bugün alıyorsa, her gün alabilir demekti. Darian şovunu başka bir zamana saklamak zorundaydı. Babasının kaşlarını çatarak kolundaki saate bakması üzerine, bir şeylerin yolunda olmadığını anladı Darian. Küçük kız hızla çantasını yere bıraktı ve içinden hayattaki tek oyuncakları olan bıçaklarını çıkardı.

"Darian hazırlıklı ol. Misafirlerimiz var."
    "Ah, babacığım. Sen hiç merak etme."

Darian bu sözler üzerine gülümsedi ve az sonra başlayacak olan eğlenceyi dört gözle bekler bir şekilde pozisyonunu aldı.
Atlas Constantinou
Ölüm Yiyen
Ölüm Yiyen
Atlas Constantinou

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyPtsi Ocak 14, 2013 12:32 pm

Kızının "Ah, babacığım. Sen hiç merak etme." demesini ve saldırı pozisyonu almasını izledi Damien. Eğildi ve kızını alnından öptü. Kesinlikle yaşına göre çok ilerdeydi. Onunla gurur duyuyordu. Kapıya atılan tekmenin sesi Damien'e gelenlerin muggle olduğunu gösterdi. Çok zor durumda kalırlarsa asasını kullanabilirdi. Silahını çıkarıp ortalama bir kafa hizasına nişan almışken adamları kızının önünde öldüremeyeceği geldi aklına. Silahı kenara attı ve kapı ikinci tekmeyle açıldı birden. Bıçaklarını çekti ve içeri giren üç kişiyi inceledi. Onlar kendilerini algılayamadan Damien öne doğru atıldı ve bıçağı adamın dizine saplarken ensesine geçirdiği dirseği bir numaralı saldırganı etkisiz hale getirmişti. Hızlıca döndü ve içlerinden birinin kızına doğru ilerlediğini görünce ikinci saldırganı es geçip ona doğru atıldı. Kızının önüne geçmesiyle suratına yumruk yemesi bir oldu. Damien düşüncelerinin kafasında döndüğünü hissetti. Sendeledi ve bir yumruk daha yedi midesine. Tabi bu yılların alışkanlığını durdurmadı ve şakağına yediği yumruk başını döndürmüş olsa da diğerlerini kızı zarar görmeden diğer ikisini de yerle bir etti.

Onların tek olmadığını biliyordu Damien. Buradan cisimlenebilirlerdi tabi ki. Fakat kızının bu işten böyle kurtulamayacağını bilmesini de istiyordu. "İstersen eve cisimlenebiliriz. Ya da kapıyı kullanarak çıkarız. Ne dersin?" Tehlikeli bir teklif yapmıştı. Dia'nın eve dönünce kendisini bu konuda azarlayacağını çok iyi biliyordu. Yine de kızına bu işlerin ne kadar zor olacağını da göstermek istiyordu. Eşyalarını toparlardı kızından yanıt beklerken. Bir yandan da kafasında kaçış planı canlandırıyordu. Kızını eve bıraktıktan sonra tekrar geri dönecekti. Çünkü Damien hiç bir işi yarım bırakmazdı.
Darian Roselyn Dixon

Darian Roselyn Dixon

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyPtsi Ocak 14, 2013 4:48 pm

"İstersen eve cisimlenebiliriz. Ya da kapıyı kullanarak çıkarız. Ne dersin?"

Babasının o aptal heriflerin kıçlarına tekmeyi basışını heyecanla izledikten sonra bunları duymak küçük kızı üzmüştü. Üstelik, henüz kendisi bir şeyler yapamamıştı bile. Babası ona doğru gelen her yemi kendisi halletmeye çalışmıştı. Darian onu anlıyordu, tek istediği şey kızını korumaktı. Ancak Darian'ın babasıyla gelmesinin sebebi zaten, korunmaya ihtiyacı olmadığını babasına kanıtlamaktı ve şimdi babası onu eve geri götürmekten bahsediyordu. Küçük kız buna izin veremezdi, bir şeyler yapmalıydı, o da savaşmalıydı. Babasının birden fazla adamı birkaç dakika içinde nasıl yere serişini seyrettikten sonra, bunu yapmayı her zaman istediğinden daha çok istemeye başlamıştı.

"Hayır!" diye bağırdı Darian dehşetle, ardından yerde baygın bir şekilde yatan adamlara baktı. "Gidemeyiz baba, olmaz! Henü-"

İçeri dört tane adamın daha dalmasıyla, Darian ihtiyacı olan fırsatı yakaladığını anladı. Babasının ne söylediğine ve ne yaptığına bakmadan, en öndeki adama doğru koşturdu. Adam ona doğru koşmakta olan küçük kıza şaşkınlıkla baktı, sanki hayatında ilk defa ellerinde bıçaklarıyla kendisine doğru koşturan dokuz yaşında bir kız görüyordu. Darian onun bu şaşkın halinin kendisi için büyük bir avantaj olduğunu fark ederek gülümsedi, ardından adamın karnına bir yumruk geçirdi. Acının etkisiyle gözleri irileşen adam bir eliyle karnını tuttu ve öne doğru eğildi. Darian bu sefer de eğilmiş olan başına bir tekme geçirdi ve adamın yere yığılmasını sağladı. Ardından hızla onun yanındaki adama geçti, minik olduğu için hızlı hareket etmekte hiç de zorlanmıyordu. Ancak bir sonraki hedefi, ilk hedefi kadar saf değildi, Darian'ın tehlike arz ettiğini bildiğinden kıza saldırmak üzere hamle yapmış, ancak başarılı olamamıştı. Darian adamın üstüne atılmasıyla kendini sağa doğru attı ve yere düşüşü minik bir taklayla hafifletti. Adamın dizine doğru bıçağını savurdu ve dizde derin bir yara açılmasını sağladı. Adam bu sefer daha da öfkelenmiş bir şekilde Darian'a doğru atıldı, ancak hamlesi yine başarısız olmuştu. Küçük kız adamın göğsünün ortasına sert bir tekme indirdikten ve adamın etkisiz hale geldiğinden emin olduktan sonra, yüzünde zafer kazanmış bir ifadeyle nefes nefese bir şekilde babasına döndü.

Kendisi adamlarla savaşırken, babası da boş durmamıştı elbette. Dört adamdan ikisini Darian, birini de Damien halletmişti. Babası şimdi son adamla uğraşıyordu ve zor durumda gibiydi. Elinde hiçbir silah yoktu ve adamın ona doğrultumuş olduğu silahına sinirli bir şekilde bakıyordu. Darian ortamın fazla sessiz olduğunu ve bunun babasına silah doğrultmuş olan adamın dikkatini çekeceğini düşünerek, ayağının dibindeki adama bir tekme savurdu, adam acının etkisiyle bağırdı ve tekrar bayıldı. Darian hiç vakit kaybetmeden sessiz adımlarla kendisini görmeyen adama doğru yürüdü. Bir yandan da babasına bakıyordu, babasına onu gördüğünü belli etmemesini ima etmeye çalışacak şekilde baş parmağını dudaklarına götürdü. Babası onu anladığını belli edercesine gözlerini kapatıp açtı, ardından karşısındaki adama baktı. Darian nefesini tutarak ilerlemeye devam etti; tıpkı bu sabahki gibi bir durumla karşı karşıyaydı ve babasının söylediklerini dikkate almalıydı. Eğer yaklaşmakta olduğun kişi hiçbir hareket belirtisi göstermezse, seni fark etmiş demektir. Darian babasına silah doğrultan adamın ellerinin titremeyi bıraktığını ve hiçbir şekilde hareket etmediğini gördüğünde, adamın kendisini fark ettiğini anladı. Ayrıca, babasının ona bakan irileşmiş gözleri de her şeyi açıklıyordu. Darian daha fazla zaman kaybetmemesi gerektiğini anlayarak öne atıldı, adamın sırtına bir tırmanışta yerleşti ve ellerini boynunu kıracak şekilde adamın boynuna yerleştirdi. Adam Darian'ın aniden sırtına çıkmasıyla yerde diz çökmüştü. Küçük kız, bacağındaki kınında duran silahını çıkardı, bir yandan da adamın elinden kaçmamasına dikkat ediyordu. Silahı babasına attı, Damien silahı keskin refleksleri sayesinde hemen yakaladı ve adama doğrulttu. Gerisi babasına kalıyordu, adamı öldüreceklerdi, ya da bayıltacaklardı. Her iki şekilde de, Darian babasına uyacaktı.

"Hiç bu kadar eğlenmemiştim," diye eklemeden edemedi ve hala nefes nefese bir şekilde sırıttı. Eve döndüklerinde annesine ve kardeşine anlatacak çok şey vardı.
Atlas Constantinou
Ölüm Yiyen
Ölüm Yiyen
Atlas Constantinou

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Baba - Kız Empty
MesajKonu: Geri: Baba - Kız   Baba - Kız EmptyPtsi Ocak 21, 2013 3:23 pm

Tam kızı kendisine itiraz ediyordu ki içeri birkaç kişi daha girdi. Ama Damien onlara saldırmadan kızı koşmaya başlamıştı bile. Ağzı açık kızını seyretmekten başka birşey gelmemişti elinden. Kızının iki adamı yere sermesini izlerken Damien gururlanmıştı kızıyla. Fakat birden kendisine çevrilmiş silahı farkedince kızıyla dikkatini dağıtmaması gerektiğini hatırladı. Yine de pişman değildi. Kızı mükemmel dövüşüyordu. En azından dokuz yaşındaki birine göre. Silah kendisine çevriliyken kafasında üç tane plan tasarladı. her birinde sağ sağlim eve dönüyorlardı. Bu sırada kızı usulca adama doğru yaklaşıyordu. Damien gergin değildi. Silahın titremesini görünce bu adamın birini öldüremeyeceğini anlamıştı zaten. Tek sorun kızının yaralanabilecek olmasıydı. Adamın kızının varlığını hatırlamamaıs için bir harekette bulunmayı planlıyordu ki titreme durdu ve adamın gözler boş bakmaya başladı. Damien o hareket için geciktiğini anladı. Ama Darian birden durdu. Ve hızlıca adamın sırtına atıldı. Damien kızıyla bir kez daha gurur duydu. Söylediklerini dinlediği ve gerçekten de anladığı için. Adamın silahı Damien'ın elindeki yerini alınca artık tek sorun kalıyordu. Kanlı mı kansız mı? Damien silahla adamın şakağına bir darbe savurdu. En azından iki üç saat baygın kalacağı kesindi tabiki. "Hiç bu kadar eğlenmemiştim," Kızına bakıp kendi de gülümsedi. Doğru bir seçim yaptığına inanıyordu. Küçük bir kızın önünde birini öldürmek başkaydı yaralamak başkaydı. Eşyalarını aldı ve Darian'ın elinden tutup bir muggle gibi ellerini kollarını sallaya sallaya binadan çıktılar. "O güzel dövüş hareketlerine ödül olarak bir dondurma yemeye ne dersin?" Sonra dayanamadı ve kızını kucağına aldı. "Darian seninle gurur duyuyorum. Benim kızım olduğun için çok şanslıyım." Yolda yürürken bir yandan da kızına sarılıyordu. Alnından kocaman öptü. Kızı kendi ayakları üzerinde durabilecek kadar büyüyünce Damien'ın gözü asla arkada kalmayacaktı. İçi rahat bir şekilde kızıyla beraber dondurmacıya girdi.

Baba - Kız

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Anne? Baba?
» Baba ile Ufak Tozlu Bir Anı PART: ONE