AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Alice Garcia

Alice Garcia

Gerçek Adı : Da Vinci desem? :D

II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi  Empty
MesajKonu: II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi    II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi  EmptyPaz Şub. 03, 2013 10:34 am

.....Çocukları o kadar da sevmeyen birisi neden Hogwarts'ta profesör olurdu ki? Parasız ve evsiz kaldığı için tabi ki, eğer beni kabul etmeselerdi sokaklarda kalacaktım. Gringotts bazen fazla sert davranabiliyordu. Çalan eski saatimi kapatıp omuzlarımın hemen altına kadar uzanan saçlarımı taramaya başladım. Bir profesör olarak ilk dersime girmeye hazırdım. Hafif bir göz makyajı yapıp odamdan çıktım. Cübbem gece kadar siyahtı ve korkutucu, körmüş gibi bakan gri gözlerim bana bakan herkesin bir adım geri çekilmesini sağlıyordu. Yüzümdeki sebepsiz nefret ifadesinin yerine içten olmaya çalışarak bir gülümseme yerleştirdim. Uyku sersemi halimden çıkamamış şekilde biraz yürüdükten sonra nerede oluğumu bilmediğimi fark edip etraftaki derslik ve odaların isimlerine bakmaya başladım, ne kadar da aptaldım. En azından zemin katta olduğumdan emindim. Çünkü az önce az önce süpürge dolabının yanından geçmiştim. Nasıl unutabilirdim ki? Ben de bir zamanlar burada öğrenciydim, itiraf etmeliydim ki bu okulun labirentten pek farkı yoktu....

.....En sonunda dersliği bulduğumda suratıma hiç alışkın olmadığım bir sırıtış koyup derslikten içeri daldım. Tahtanın ve masanın arasında durup "Geç geldiğim için çok üzgünüm çocuklar," dedim. Bunu bir profesör değil öğrenci geç kalırsa söylemeliydi, eski alışkanlıklarım için kendime kızdım "Artık biçim değiştirme dersinize ben gireceğim. Bir aksilik olmazsa kalıcı olmaya geldim. Öncelikle ben kendimi tanıtayım. Alice Garcia, yirmi yedi yaşındayım, eski Slytherrin'im." sözlerimi bitirdiğimde birkaç Slytherrin öğrencisinin kıkırdadığını gördüm. Yanılıyorlardı, kimseye ayrımcılık yapmayacaktım. "Şimdi, sizden istediğim hızlıca kendinizi tanıtmanız. Ardından size bir sonraki derste işinize yarayacak bir büyü öğreteceğim." Tanrım, ne kadar da gizemli konuşmuştum. Sırayla bütün öğrenciler kendilerini tanıtırken öndeki öğrencilerden birisinin kenarı kaymasını işaret edip yanına oturdum.

Buraya bakın. Önemli Smile:
Leonardo Moralies

Leonardo Moralies

Gerçek Adı : Leonardo Da Vinci

MesajKonu: Geri: II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi    II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi  EmptyPtsi Şub. 04, 2013 8:33 am

.....Ders programı elimde yatakhanede bir o yana bir bu yana dönüp ilk dersim olan Biçim Değiştirme'nin yeni profesörünün kim olabileceğini düşünüyordum. Elimde birkaç seçenek vardı, dün sabah öğretmenler masasında tanımadığım birkaç kişiyi görmüştüm. Saate baktığımda dersin başlamasına az kaldığını gördüm ve neden bunu gidip de öğrenmiyorum dedim. Üzerime okul cübbemi geçirdim ve asamı cebime koydum. Kitap dolu sırt çantamla beraber merdivenlerden inmeye başladım. Ravenclaw olmak zor iş, her gün bir sürü merdiven inip çıkıyorduk. Zemin kata geldiğimde adımlarımı dersliğe yönelttim. Aslında yatakta biraz daha kalmak isterdim ama daha ilk derse geç kalmak istemezdim. Dersliğe girdim ve en önde bir yere oturdum, ne yazık ki dersin ilk 10-15 dakikasında profesör ortalıkta yoktu. En sonunda daha gelmeyeceğini sanıp bir kitap çıkardım ve okumaya başladım.

.....Tam o sırada olmasın diye dua ettiğim profesörün derslikten içeri girdiğini gördüm. Aslında o kadar kötü görünmüyordu ama göz teması kurmaktan ciddi anlamda korkuyordum, sanki öldürecekmiş gibi bakıyordu. Tabii insanlar göründükleri gibi olmayabilir, gel gör ki derslikten girince ilk sözü "Geç geldiğim için çok üzgünüm çocuklar," oldu. Ağzım açık kalmıştı doğrusu görünümü ile alakası olmayan bir kibarlığa sahipti. "Artık biçim değiştirme dersinize ben gireceğim. Bir aksilik olmazsa kalıcı olmaya geldim. Öncelikle ben kendimi tanıtayım. Alice Garcia, yirmi yedi yaşındayım, eski Slytherrin'im." bu da neydi şimdi? Hem kibar hem ayrımcı mı? Daha ilk dakikadan Slytherin olduğunu söylemesi, biraz tuhaftı. Arka taraftan bir grup Slytherin öğrencisi aralarında fısıldaşıp güldüler. "Şimdi, sizden istediğim hızlıca kendinizi tanıtmanız. Ardından size bir sonraki derste işinize yarayacak bir büyü öğreteceğim." gayet makul gözüktü gözüme. Zaten dersin bitmesine o kadar çok yoktu. Ama anlamadığım, bu derste bize öğrettiği büyü ne için bir sonraki ders işimize yarayacaktı ki?

.....Ben bunları düşünürken profesör benim sağ tarafımdaki öğrenciye kaymasını işaret etti ve yanına oturdu. Üçüncü sırada olduğum için hemen kalktım ve "Leonardo Moralies, beşinci sınıf Ravenclaw." dedim. Konuşurken profesör Alice gözlerimin içine doğru baktı, sanki bir robot gibi beni beynine işliyordu. Bunu bütün öğrencilere yaptıktan sonra artık büyü öğrenme zamanı gelmişti galiba.
Alice Garcia

Alice Garcia

Gerçek Adı : Da Vinci desem? :D

MesajKonu: Geri: II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi    II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi  EmptyPerş. Şub. 14, 2013 8:27 pm

Biçim Değiştirme dersine adını yazdıran öğrencilere duyurulur,
Sitedeki ufak aksamadan dolayı ve size bir fırsat daha vermek için oluşturamadığım bahanelerden dolayı ilk RP'nin son yazılma tarihi 25 Şubat olarak değiştirilmiştir. Yazmayanlar, bu sefer acımam düşerim -2'yi !!!

II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi
» Astronomi II. Dönem Ortak Dersi
» II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi
» Tüm Sınıfların Biçim Değiştirme Dersi
» 2. Dönem 1. Ortak SYB Dersi