AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Jeremiah
Hogwarts Şifacısı
Hogwarts Şifacısı
Jeremiah

RP Yaşı : 21

2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi Empty
MesajKonu: 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi   2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi EmptyPtsi Mayıs 27, 2013 4:32 pm

"Bakma öyle de içeri geç." Hogwarts'tan mezun olduktan sonra yıllarını ülke ülke gezip canı istediğinde de araştırmalara katılan bir cadı olarak bile okula anında alışmıştı. Ne de olsa 7 yılını burada geçirmişti, hatta nerede 8 yıl olacaktı ki bunun öğrenciler arasında dedikodu konusu olduğunu duymuştu. Neredeyse sınıfta kalacak biri nasıl profesör olabilir ki? Kitaplarına sımsıkı sarılan çocuk koşarak bir sıraya geçerken Calypso masasının üzerine çıkıp bağdaş kurdu. Ilık bir gündü, serinlemek için göl kenarına çıksanız bile rüzgar sıcak esiyordu. Bu yüzden dersliğin tüm pencereleri açıktı, üç kişilik tahta sıralar klasik bir şekilde dizilmişti. Calypso'nun oturduğu masanın ardındaki kara tahta ise anlaşılmaz yazılarla doluydu. Masanın hemen yanında uzunca tahta bir direğin tepesinde, gagasıyla tüylerini didikleyen bir kuş vardı. "Adım Calypso Grincheux. Slytherin mezunuyum ve en kötü ihtimalle siz mezun olana kadar burada olacağım." Slytherin'lerden pek hoşlanmayan tipler burunlarını kırıştırıp homurdanarak kendini belli etmişti bile. "Kurallar şöyle; eğer birinin 1 metre yakınında Kaytartan Çerez Kutuları bulursam bu sene Biçim Değiştirme'den kalırsınız. Kusturan Pastiller, Burunkanatan Nugatlar... Bu numaraları yutmam çünkü fazlasıyla kullandım. Tamam mı?" Bir kaç öğrencinin ellerinin çantalarına gitmesini keyifle izlerken bir pipo yakma dürtüsünü zorlukla bastırdı. "Hepiniz ders kayıt formunu doldururken birer nesne seçtiniz. İşte eşleşmeler." Asasını karmakarışık tahtaya doğru salladığında önce tüm yazılar kayboldu ve tahta pırıl pırıl oldu. Hemen ardından her sıraya yan yana iki ismin yazıldığı bir liste belirdi; her isim binasının renginde yazılmıştı.

Aria Mysté (parşömen) - Melanie Phoenix (rüzgar gülü)
      Vivien Rouge (kurdele) - Aleksandra Targaryen (müzik kutusu)
      Leonard Allen (balta) - Reyna Lana Regina (lolipop)
      Antonije Austen Hargrove (süpürge) - Chloé Collinson (kum saati)
      Nicolas Joseph Bowie (şapka) - Sunny Day (bardak)
      Anastacia Bouviér (kırmızı sim) - Adrian Mikael Black (Saat)
      Bastet Thomas (ok ucu) - D. Arthur Souen (kılıç kabzası)
      Katheryn S. Boryenka (metal bardak) - NPC (kitap)

"Eşleştiğiniz kişinin seçtiği nesneyi alacak ve onu kendi seçtiğiniz nesneye dönüştüreceksiniz. Anlaşıldı mı?" Masadan aşağıya zıplayıp sol elinde tuttuğu asayı sağ elinin avcuna vurarak sıraların arasında gezinmeye başladı. Hademeye bir şişe yıllanmış Ateş Viskisi karşılığı hazırlattığı resimli öğrenci listesi sayesinde tanıdığı yüzleri gördükçe asasını sıraların üzerine doğrultuyordu ve seçtikleri obje sıraların üstünde beliriyordu. Bir yandan tekrar konuşmaya başladı. "Bu iş dalgaya gelmez. Biçim Değiştirme eğlenceli olabileceği kadar tehlikeli bir alandır. Eğer süpürgeyi bir kum saatine dönüştürmeye çalışırken kız arkadaşınızı düşünürseniz," Ravenclaw ve Gryffindor'dan olduklarını hatırlattığı küçük cadı ve büyücüye bakarken sırıttı "elleri ve kolları olan bir süpürgeye sahip olabilirsiniz. Ve ben bundan hiç hoşlanmam. Anlaşıldı mı?" Tüm nesneler yerini alınca masaya geri döndü. "Bu derste cansız nesnelerle uğraştığımız için şanslısınız ama gelecek derse hazırlıklı olun. Canlı bir nesneyi cansız bir nesneye dönüştürmek karman çorman, akıl yoran bir işlemdir. Bu yüzden büyüyü yaparken yalnızca dönüştürmeniz gereken şeyi düşünün. Dersliğimde kanatlı baltalar istemiyorum." Tekrar tahtaya dönüp asasını salladı ve listenin sonunda bir kelime belirdi. "Pulsantea. Büyümüz bu. Asanızla nazikçe bir daire çizin ve büyülü kelimeyi söyleyin. Unutmadan; büyülü kelimeyi ne kadar yüksek sesle söylerseniz söyleyin bir şey değişmeyecek. Bağırmanıza gerek yok. Şimdi herkes nesnesini alıp ayağa kalksın." Tekrar masanın üzerine çıkıp ayaklarını aşağıya sallandırarak otururken asasını boş sıralara salladı. Üç kişilik sıralar birer masaya dönüştü ve oturaklar ortadan kayboldu. "Eşinizle masada karşı karşıya geçin. Başlayabilirsiniz!" Hiç şüphesiz başarısız girişimleri oturduğu yerden izlemek zevk veriyordu. Buna rağmen arada kalkıp öğrencilerin yanına gidiyor ve bileklerini tutarak asayla doğru düzgün bir daire çizmelerini ve kelimeyi doğru telaffuz etmelerini söylüyordu. Ders bittiğinde kimi sıralarda yarı yarıya dönüşmüş nesneler vardı, kimileri ise başarılı olmuştu. "Gelecek derse getirmeniz gereken bir ödev var. Biçim Değiştirmenin ayrıldığı kolların neleri kapsadığına dair detaylı bir yazı istiyorum. Kütüphaneden yararlanabilirsiniz ama kendi kelimelerinizi kullanacaksınız. En az bir parşömen rulosu olacak ve siyah mürekkeple yazılacak. İyi eğlenceler!"
    Önemli noktalar:
Aria Mysté

Aria Mysté

RP Yaşı : 15.
Gerçek Adı : Eda,edoş,edağ.

MesajKonu: Geri: 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi   2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi EmptyPtsi Mayıs 27, 2013 5:24 pm

Dersliğe on dakika önce gelmiştim. Gözlerim diğer günlerimin tam aksine bu sabah zorlukla açılmıştı. Kendimi dünden kalmış ve hala tam anlamıyla ayıkamamış gibi hissediyordum. Derslikte üç kişilik tahta sıralar klasik bir şekilde dizilmişti, her zamanki gibi Profesör'ün tam önüne denk gelen yeri almıştım. Belkide dersliğe on dakika önce gelmemin tek amacı buydu ve bu amaç beni Ravenclaw yapıyordu. Profesörün oturduğu masanın hemen ardındaki kara tahta kendimi ne kadar zorlarsam zorlayayım anlayamadığım yazılarla doldurulmuştu. Gözlerim iki-üç dakikadır tahtaya takılı kalmışken masanın yanındaki tüylerini didik didik eden kuş dikkatimi çekti. Kuşları severdim ve Biçim Değiştirme Dersliğinde görmek hoşuma gitsede ait oldukları yerde olmalarını yeğelerdim. Profesör'ün konuşmalarını dinlerken gözlerimi gözlerinden ayırmıyordum. Sanırım bu ders kaçırmak istemediğim şeylerle doluydu ve beklentilerim oldukça fazlaydı. "Adım Calypso Grincheux. Slytherin mezunuyum ve en kötü ihtimalle siz mezun olana kadar burada olacağım." Slytherin binasının ismini duymak beni bilmediğim bir sebepten ötürü mutlu etmişti. Rahatsız olan sınıf arkadaşlarımın gülümsememi fark etmemelerini umarak Profesör'e bakıyordum. -Nicolas'ı bugün tamamen aklımdan çıkarmıştım ancak içimde bir yerlerde ne yaptığını şuan hangi sırada olduğumu merak ediyordum, ne yazıkki derse konsantre olup onu deli etmek gibi bir hobim vardı- Profesör konuşmasına devam ediyordu;"Kurallar şöyle; eğer birinin 1 metre yakınında Kaytartan Çerez Kutuları bulursam bu sene Biçim Değiştirme'den kalırsınız. Kusturan Pastiller, Burunkanatan Nugatlar... Bu numaraları yutmam çünkü fazlasıyla kullandım. Tamam mı?" Yanımdakinin çantasına uzanan ellerini görmek benim gözleriminde gülerek dudaklarıma eşlik etmesine sebep olmuştu. Profesör'ün dudaklarındaki oynama ve ses tonundaki değişiklik dikkatimi çekerken gözlerimi hâlâ Profesör'den ayırmıyordum. Farklı biri gibi duruyordu ancak diğerlerinden daha eğlenceli olduğu su götürmez bir gerçekti. "Hepiniz ders kayıt formunu doldururken birer nesne seçtiniz. İşte eşleşmeler." Ne? Nasıl yani? Eşimizi kendimiz seçemiyorsak nasıl eğlenceli olabilirdi ki? Nicolas o an aklıma geldiğinde Profesör'ün listeyi geçirdiği tahtaya bakıyordum. Nicolas bir kızla eşleşmişti, üstelik benden başka bir kızla! Sunny Day? Tanrı aşkına o kız kimdi bilmiyordum bile. Sadece Gryffindor binasında bir Sunny olduğunu biliyordum ancak tanışmak bana henüz kısmet olmamıştı. Nicolasla eşleşmesi her ne kadar sinirimi bozsa da derste olduğumuz için bu sinir duygumu bastırmam gerektiğinin farkındaydım... Deliye dönen gözlerimin biraz sakinleşmesini umarak arkamı dönüp Nicolas'a baktım. Tam arkamdaydı bunu yeni farkediyordum. Profesör duymadan " Görüşeceğiz! " diye fısıldadım. Onun duyduğunu biliyordum ancak kıskançlığımı gizlemek adına önüme dönmüştüm. Melanie Phoenix ile eşleşmiştim ve bu biraz olsun sinirlerimin yatışmasını sağlamıştı. Bir Slytherin daha iyi olabilirdi -kurnaz zekaları hoşuma gidiyordu- ancak Melanie yakın arkadaşımdı ve onunla ders işlemek en az Nicolas ile ders işlemek kadar eğlenceli olabilirdi. Austen Chloé ile eşleşirken Reyna Leonard ile eşleşmişti. Leonard'ı tanımasamda Austen'in Reyna ile eşleşmiş olmasını ummuştum. Biçim Değiştirme bu dönem oldukça çekişmeli bir ders olacağa benziyordu.

"Eşleştiğiniz kişinin seçtiği nesneyi alacak ve onu kendi seçtiğiniz nesneye dönüştüreceksiniz. Anlaşıldı mı?" Profesör sağ eliyle asasını tutmuş sıraların arasında dolaşırken ben yanımdaki Melanie'ye bakıyordum, ona gülümsedikten sonra Profesör'e dönmüştüm. Profesör yanımdan geçerken Melanie ile seçtiğimiz eşyalar sıralarımızın üzerinde belirmişti. Ben rüzgar gülüne bakıp gülümserken Profesör'ün sesiyle yeniden kendime gelmiştim. "Bu iş dalgaya gelmez. Biçim Değiştirme eğlenceli olabileceği kadar tehlikeli bir alandır. Eğer süpürgeyi bir kum saatine dönüştürmeye çalışırken kız arkadaşınızı düşünürseniz," profesör Ravenclaw ve Gryffindor olan küçük öğrencilere bakarken ben gayet üzerime alınmış olmama rağmen belli etmiyordum, "elleri ve kolları olan bir süpürgeye sahip olabilirsiniz. Ve ben bundan hiç hoşlanmam. Anlaşıldı mı? Bu derste cansız nesnelerle uğraştığımız için şanslısınız ama gelecek derse hazırlıklı olun. Canlı bir nesneyi cansız bir nesneye dönüştürmek karman çorman, akıl yoran bir işlemdir. Bu yüzden büyüyü yaparken yalnızca dönüştürmeniz gereken şeyi düşünün. Dersliğimde kanatlı baltalar istemiyorum. Pulsantea. Büyümüz bu. Asanızla nazikçe bir daire çizin ve büyülü kelimeyi söyleyin. Unutmadan; büyülü kelimeyi ne kadar yüksek sesle söylerseniz söyleyin bir şey değişmeyecek. Bağırmanıza gerek yok. Şimdi herkes nesnesini alıp ayağa kalksın." Profesör tekrar masanın üzerine çıkmış ayaklarını sallandırarak oturuyor ve asasını boş sıralara sallıyordu. Üç kişilik sıralar bir anda birer masaya dönüşmüş ve oturaklar ortadan gizemli bir şekilde kaybolmuştu. Tanrım büyü yapmayı ve yapıldığında o ortamda olmayı çok seviyordum. Pulsantea daha önce duyduğum bir büyü olmasına rağmen yapmayı hiç denememiştim. Ancak bir rüzgar gülüne bakıp onun bir parşömen olduğunu hayal etmek ve büyülü bir söz söylemek benim için çok zor olmamalıydı. Ayrıca annem ölmeden önce yaparken gördüğüm için alt yapım dörtte bir ihtimalle bile olsa en azından hiç yok değildi... Nesnemi alıp ayağa kalkmıştım, Melanie olduğu yerde dururken masanın öbür tarafına geçmiştim ve içimden parşömen dolu hayaller kuruyordum. Bir büyü yapmadan önce istediğim şeylerin hayalini kurmak hobi gibi bir şeye dönüşmüştü benim için. "Eşinizle masada karşı karşıya geçin. Başlayabilirsiniz!" Profesör'ün sesinde alaycı bir hava seziyordum. Melanie'nin rüzgar gülüne bakıyordum. Büyüyü yapmadan önce istediğim parşömeni iyice düşünmüştüm artık halüsülasyon derecesinde karşımda bir parşömen gördüğümde Gül Ağacından yapılmış olan asamı sağ elimle nazikçe tutarak rüzgar gülüne doğrulttum ve hafifçe küçük bir daire çizerek " Pulsantea! " demiştim. Sesim çok fazla kısık ya da çok fazla yüksek değildi, sesimden anlaşılan en kuvvetli duyguysa karşımdaki rüzgar gülünü parşömen yapmak istediğimdi. Fazla gecikmeden saniyeler içerisinde Melanie'nin rüzgar gülü beyaz bir parşömen kağıdına dönüşmüştü. Sanırım Biçim Değiştirme sevdiğim bir ders oluyordu bazı şeyleri düşünürken aynı zamanda yüzümdeki başarının habercisi olan gülümsemeyle Profesör'e bakıyordum. Kimileri başarılı kimileri başarısız olurken ve bu durum tüm sınıfta gergin bir hava oluştururken aklıma Nicolas geliyordu. Onu aklımdan çıkartmak bu kadar zor olmamalıydı. "Gelecek derse getirmeniz gereken bir ödev var. Biçim Değiştirmenin ayrıldığı kolların neleri kapsadığına dair detaylı bir yazı istiyorum. Kütüphaneden yararlanabilirsiniz ama kendi kelimelerinizi kullanacaksınız. En az bir parşömen rulosu olacak ve siyah mürekkeple yazılacak. İyi eğlenceler!" Ödev hoşuma gitmişti. Daha önce buna benzer bir çalışma yaptığım için yaparken zorlanmayacaktım ancak siyah mürekkebim kalmadığı için ufak bir alışveriş yapmam gerekiyordu. Hogwarts'dan çıkmadan bunu bulabileceğim bir arkadaş tanıdığım için kendimi şanslı kesimden saymaya başlamıştım. Arkamı dönüp Nicolas'ı gördüğümde yanına giderek gülümsedim. Gülümsememin altındaki şeytani bakışı sezmiş olması gerekirdi ya da en azından koluna girip onu sınıftan sürükleyerek çıkartırken bunu anlamış olmalıydı...
Clara Carlevaro

Clara Carlevaro

RP Yaşı : 18
Gerçek Adı : Selis

MesajKonu: Geri: 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi   2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi EmptyPtsi Mayıs 27, 2013 5:33 pm

Biçim Değiştirme. Aleksandra'nın KSKS'den sonra en çok sevdiği dersti bu, her ne kadar KSKS'de olduğu kadar başarılı olmasa da. Kızıl saçlarını tepeden at kuyruğu yapmış, üzerine Gryffindor armalı cüppesini geçirmiş ve kitaplarını göğsüne sımsıkı yapıştırmış bir şekilde dersliğe doğru ilerlerken, bir yandan da bundan sonra Biçim Değiştirme dersini onlara öğretecek olan profesörü düşünüyordu. Herkes hakkında farklı farklı şeyler söylüyordu, bu yüzden Aleks korksa mı, gerilse mi, sevinse mi bilememişti. Gerçi, amcası Adonis Dard bile olsa karşısında, genç kız derslerde gerilirdi, bu her zaman böyle olmuştu. Küçüklüğünden beri başka insanların önünde bir şeyler yapma yetisini kaybederdi, insanların ona dikkatle bakmaları ve onu beklemeleri kızın paniğe kapılmasına neden olurdu. Muhtemelen bugün de derste olacak olan şey buydu, ancak Aleks yine de umutluydu. Belki de her şey düşündüğünden farklı olacaktı, kim bilir? Derslikten içeri girmeden önce kapının önünde Chloé, Mel ve Ann'i beklemeye başladı, derslere hep beraber girerlerdi. I. sınıftan beri birbirlerinin en yakın arkadaşlarıydılar ve değişmeyen bir şey varsa o da her şeyi birlikte yapıyor olmalarıydı. İçeri giren birkaç Slytherin öğrencisinin sevimsiz bakışlarına maruz kaldıktan ve aptalların arkasından dil çıkardıktan sonra, ona doğru gelmekte olan Chloé'yi gördü ve ona gülümseyerek sarıldı. Yatakhaneden çok erken çıkmıştı bu sabah ve çıkmadan önce üç arkadaşı da uyuyordu. Chloé'nin hemen ardından gelen Mel ve Ann'e de sarılan Aleks, heyecan içinde dudaklarını kemirerek derslikten içeri adımını attı ve masada bağdaş kurarak oturmakta olan profesöre baktı. Kıvırcık saçlar, dolgun dudaklar ve kendinden emin bakışlar... Ah. Bu kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir kadındı, henüz ağzını açmadan anlamıştı bunu Aleksandra. Kızlar derslikte boş sıralar bulup yerleştiklerinde, profesör de konuşmaya başladı.

""Adım Calypso Grincheux. Slytherin mezunuyum ve en kötü ihtimalle siz mezun olana kadar burada olacağım." Aleksandra yüzünü ekşiterek Chloé'ye baktı, ardından bakışlarını tekrar Profesör Grincheux'ya çevirdi. Profesör kusturan pastiller ve buna benzer şeylerin sınıf içerisinde öğrencilerde bulunmasını istemediğini söyledikten sonra, ders için eşleştirmiş olduğu öğrenci listesinin tahtada belirmesini sağladı, asasını hafifçe sallayarak. Vivien Rouge mu? Ah, Merlin. Bir Slytherin'le eşleşmek, Aleks'in tam da istediği şeydi doğrusu! Aleksandra memnuniyetsiz bakışlarla iki sıra çaprazında oturmakta olan ve etrafa tüm sevimsizliğini saçan Vivien'a baktı. Yanaklarını havayla doldurdu ve havanın bir oflama şeklinde dışarı çıkmasını sağladıktan sonra, profesörün söylediklerine kulak verdi tekrar. Öğrenciler birer birer kalkıp, eşleştikleri kişinin karşısına gitmeye başladıklarında, Aleks kızlara döndü ve "Pekala cicişler, iyi şanslar öyleyse!" Aleks somurta somurta Vivien'ın olduğu yere doğru yürüdü, karşısına geçti ve gözlerini kıza dikmek gibi pek de kibar olmayan bir davranış yaptı birkaç saniye. Sonra nesne olarak seçmiş olduğu müzik kutusuna bakarken, Vivien'ın seçmiş olduğu nesneye kaydı gözleri. "Kurdele mi? Cidden mi? Pff." Yüzünü buruşturarak asasını çıkardı Aleks ve Vivien'ın ne cevap verdiğine aldırmadan, zihninde sırada durmakta olan kurdeleyi canlandırdı, zaman kaybetmeden de "Pulsantea," dedi, Profesör Grincheux'nun dediği gibi sesini çok fazla yükseltmeden.

Ancak başarılı olamamıştı. Sinirli bir şekilde dişlerini sıktı ve tekrar denedi. Yine olmamıştı ve Aleks kendisini son derece berbat hissediyordu. Karşısındaki Slytherin'den önce başarmalıydı bunu, hadi ama! Genelde yeni öğrenilen büyüleri eyleme geçirme konusunda çok zorluk çekmeyen biriydi Aleks, üstelik profesör de fazla üstlerinde durmuyordu öğrencilerin. Yani ne baskı, ne de başkalarının ona dikkatle baktığı bir ortamdaydı. E o zaman neredeydi asasından çıkan ışık süzmeleri, kıvılcımlar? Aleks ofladı. Merlin, şu benden esirgediğin şansı bari birkaç dakikalığına ödünç versen, ne dersin? "Pulsantea." Asasının ucundan çıkan mavimsi ışık süzmesi, müzik kutusunu sardığında ve kutu, masadaki kurdeleye dönüştüğünde Aleks mutlulukla sırıttı ve kollarını göğsünde birleştirerek Vivien'a baktı. "Bu iş böyle yapılır şekerim," dedi hiç de Aleks'lik sayılmayan bir konuşmayla. Aradan geçen birkaç dakikanın ardından, profesör onlara bir sonraki derse getirmeleri için bir ödev verdi, Aleks kum saatini süpürgeye çevirmeye çalışan Chloé'ye baktı ve gülümseyerek gittiğini ifade edecek bir el hareketi yaptı. Bir sonraki dersin ödevi için, zaman kaybetmeden gerekli bilgileri içeren kitapları toplamalıydı, genelde tüm güzel kitapları Ravenclawlar kaparlardı. Bu sefer değil, bebeğim. Aleks Profesör Grincheux'a iyi günler dileyip, karşılığında bunu yaptığına pişman olmasına neden olacak bakışlara maruz kaldıktan sonra, hızlı adımlarla kütüphaneye doğru yürümeye başladı. Akşam yemeğinde kızlarla ders ve profesör hakkında konuşmak için can atıyordu.
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

RP Yaşı : on beş.
Gerçek Adı : dilara.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi   2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi EmptyPtsi Mayıs 27, 2013 8:42 pm

"Şaka yapıyor olmalısın, Merlin. Hayır, yeni bir döneme hazır olduğumu sanmıyorum." Kafasını ard arda beş kez çalışma masasına vurduktan sonra gözlerini boş tavana odakladı. Ellerini belirli periyotlarla sıkmasının nedeni, vücuduna yayılmış olan uyuşukluğu gidermek istemesiydi. Bugün biçim değiştirme dersinden daha çok ilgilendiği şey, yeni gelen profesördü tabii ki. Profesörün bir kadın olduğunu duyduğunda bile gerçek bir hayal kırıklığına uğramıştı Melanie. Hayalete dönüşmeden önceki Roy'u her hatırladığında kendinden geçiyor, hemen ardından AAA'yı anımsıyor ve vücudundaki titremeye engel olamıyordu. Hogwarts'ın gelmiş geçmiş en taş çifti -Melanie ve Aaron dışında tabii, her ne kadar çift olmasalar da- olarak bilinen kişilerden bahsedince, onların hayaletken bile ne kadar özenilesi olduğunu anımsayıp kıkırdadı. Kısaca, onlar kadar yenilesi bir profesörün Hogwarts'a gelmediğini kestirebiliyordu. Gerçi Hogwarts'ın her profesörünün farklı çekiciliği vardı. Örneğin, Profesör Marlow kaç yaşında olursa olsun, on sekizlik gösteriyordu. Bu da öğrencilerin, profesöre karşı cinsel istek duymasına katkı sağlıyordu. Evet, evet.. Bunların içine Annie'nin de dahil olduğunu çoğu kişi biliyordu. Vücudundaki uyuşukluğu bir kenara bıraktıktan sonra yerinden doğrulmayı başardı ve cübbesini hızla üzerine geçirdi. Bu cüppeyi ne kadar sevmese de, muggle okullarındaki liseli kız triplerine girmeyecekti. Saçlarını dağınık bir şekilde topladı ve adımlarını Biçim Değiştirme Dersliği'ne yöneltti. Şu sıralar ortaya çıkan liderlik duygusu yüzünden nefes almaya vakit bulamaz olmuştu. 'Gryffindor birinci olacak, arkadaşım!' psikolojisine kapılmış olması çok takdir edilecek bir şey olmasa da, bundan gurur duyu... Tamam, kabul. Bundan gurur duymuyordu fakat zorunlu hissediyordu. Yenilgiyi kabul edemeyen bir Gryffindor olmak bunu gerektiriyordu. Ki kendi gibi, diğer Gryffindor öğrencileri de bunu düşünüyorlardı muhtemelen. Büyük Salon'un önünden geçerken ruh öküzüyle karşılaşmasının verdiği rahatlıkla adımlarını hızlandıran genç kız, sonunda yüz kaslarını oynatabilmeyi başarmıştı. Dersliğin kapısında gördüğü Chloé ve Aleksandra ise bu kasların coşmasına neden olmuştu. Dersliğe girdiğinde, karşısında duran profesöre yüzünü ekşitti genç kız. Burnunun dikliğinden, duruşundan bile profesörün Slytherin ruhlu olduğu anlaşılıyordu. "Ön yargı yok, ön yargı yok..." Genç kız, sıraya oturur oturmaz profesör de konuşmasına başlamıştı.

"Adım Calypso Grincheux. Slytherin mezunuyum ve en kötü ihtimalle siz mezun olana kadar burada olacağım." Yüzündeki bilmişlik ifadesi, saniyeler sonra yerini aynı ekşi yüz ifadesine bırakmıştı. Ruh öküzüne doğru eğildi ve "Bazen bu zekanın bana fazla geldiğini düşünüyorum, öküzüm. Ne bileyim, biraz da şunlara gitseymiş bendeki zeka," diye fısıldadı, ön sırada oturan Slytherin öğrencilerini göstererek. Kıkırdaşmaların ardından profesörün keskin bakışlarına maruz kalan genç kız, oturuşunu dikleştirdi ve ciddiyetle profesöre odaklandı. "Kurallar şöyle; eğer birinin 1 metre yakınında Kaytartan Çerez Kutuları bulursam bu sene Biçim Değiştirme'den kalırsınız. Kusturan Pastiller, Burunkanatan Nugatlar... Bu numaraları yutmam çünkü fazlasıyla kullandım. Tamam mı? Hepiniz ders kayıt formunu doldururken birer nesne seçtiniz. İşte eşleşmeler." Eşleşmelerde iyi bir eş sahibi olmak genç kıza göre bir şey değildi. Genelde en sakar ve en şanssız grup elemanı olarak tanınırdı. Şuan ise Merlin'e tek bir şey için yalvarıyordu; Merlin, yalvarırım Slytherin olmasın. Listeye baktığında heyecanına engel olmayıp yerinden fırladı. Aria Mysté.. Bir Ravenclaw ile çalışmak tabii ki mükemmel olacaktı, sonuçta bilgili insanlar bu konuda bir adım önde sayılırlardı. Bugünkü büyü, Pulsantea büyüsüydü.

Melanie, bu büyünün de diğer büyüler gibi sadece odaklanma gerektirdiğini az çok biliyordu. Ve şuan genç kızda eksik olan tek şey, odaklanma özelliğiydi. Ama onda gereğinden fazla olan şey, ona bu konuda artı bir puan kazandırabilirdi; güven. Aria ile karşı karşıya geçmeden rüzgar gülünü üfledi ve sevecen gülümsemesiyle rüzgar gülünü Aria'ya uzattı. Parşömeni alır almaz asasını sıkıca kavradı, sihirli sözcüğü söylemeye başladı. "Pulsantea." Parşömenin rüzgar gülüne dönüşeceğinden son derece emin olmasına rağmen, hala parşömen olarak kalması genç kızı sinirlendirmişti. Yüksek sesle "Pulsantea!" diye bağırdığında ise ona dönen bakışlar rüzgar gülüne dönüşmüş parşömen sevincini örtbas etmişti. Alt dudağını ısırırken, bedeninin içe gömüldüğünü hissediyordu. Jestleriyle çevreden özür diledikten sonra keskin bakışlı profesöre döndü. Profesör bunu pek önemsememiş olmalıydı ki, pek tepki vermemişti. Kasıntıdan dolayı içinde tuttuğu nefesini uzun süre dışarıya verdikten sonra göğsünün hafiflediğini hissetmişti. İlk dersin, ilk ödevi klişesini tabii ki atlamamış olan profesörü son kez süzdükten sonra dışarı fırladı. Beynini kaplamış olan düşünce ödev değildi tabii ki. 'Acaba ne yesem yeağ? Ağağağ, Ronan ne yedi acaba?'
http://melaniephoenix.tumblr.com/
Nicolas Joseph Bowie
VI. Sınıf
VI. Sınıf

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Ollivander Bey

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi   2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi EmptySalı Mayıs 28, 2013 4:58 pm

.....Ders zili yeni çalmıştı ama ben yaklaşık beş dakikadır sınıftaydım, içerisi dışarıdan daha sıcak ya da daha az sıcak değildi, aynıydı. Çok sıcak. En sevdiğim dersti bu ders. En başarılı olduklarımdan birisiydi, eğleniyordum da hem. Tabii bu durumun Profesör Calypso'dan kaynaklandığı pek söylenemez, yeni gelmişti ama gördüğüm hareketlerine göre biraz itici birisiydi. Tabii ki bunu derste anlaycaktım. Bir yandan önümdeki kitabı okumaya çalışırken, bir yandan da bu ders ne işleyeceğimizi tahmin etmeye çalışıyordum. Derse başvuru yaparken bir nesne yazmamız istenmişti. Formu doldururken aklıma ilk gelen nesne 'şapka' olmuştu. Göz ucuyla bir sıra önümde duran Aria'yı izliyordum. Yanıma oturmaması ne yazık, beni görmemiş gibiydi. Kitap okuma süresinin dolduğunu anlayıp kitabı çantamdaki diğer kitapların arasına tıkarken kapı çaldı, bir öğrenci geç kalmaktan kıl payı kurtulmuş gibi gözüküyordu. Profesörün "Bakma öyle de içeri geç." demesi ile o da yerine geçti. Bir an böyle yeni bir öğretmenin bu kadar cana yakın olabilmesine şaşırdım. Sanki herkesi tanıyormuş gibi bakıyordu. "Adım Calypso Grincheux. Slytherin mezunuyum ve en kötü ihtimalle siz mezun olana kadar burada olacağım." İfadesiz yüzüm ile, sırıtanlara ve somurtup, yüzünü ekşiten birkaç kişiye baktım. "Kurallar şöyle; eğer birinin 1 metre yakınında Kaytartan Çerez Kutuları bulursam bu sene Biçim Değiştirme'den kalırsınız. Kusturan Pastiller, Burunkanatan Nugatlar... Bu numaraları yutmam çünkü fazlasıyla kullandım. Tamam mı?" İstemsizce çantalarına dokunan ellere baktım bu sefer. Benim de çantamda küçük bir parça kusma pastili vardı, ama bunu kontrol edip profesörün dikkatini üzerime çekmeyecek kadar zekiydim. Eski bir Slytherrin olmasından dolayı, daha önce çok kullandığını söylemesine bile gerek yoktu. "Hepiniz ders kayıt formunu doldururken birer nesne seçtiniz. İşte eşleşmeler." Dedi ve asasını, okunması imkansız yazılarla dolu (benim yazıma göre çok kötü) tahtaya salladı. Bütün yazılar silindi. Bir kez daha salladı ve tahtada derse giren öğrenciler, seçtikleri nesne ve karşılarında da bir başka öğrenci ile seçtiği nesneler yazıldı. Hepsini okudum ama sadece birkaç tanesine dikkat ettim. Aria Mysté, parşömen, Melanie ile eşleşmişti. Antonije, süpürge (şaşırmadım. Başka ne olabilirdi?), Chloé ile eşleşmişti. Ve işte ben, Nicolas Joseph Bowie, şapka, Sunny Day. Sunny'nin seçtiği nesne bardak olmuştu. Aria'nın arkasını dönüp bana baktığını ve muhtemelen kendisinin de duyamayacağı bir fısıltı ile "Görüşeceğiz," dediğini duydum, daha doğrusu ağzını okudum. Beni kıskanmıştı. Ondan başka her hangi bir kıza on dakikadan fazla katlanamadığımı bilmesi gerekirdi. Aynı sessizlik ile arkasını döndü. "Eşleştiğiniz kişinin seçtiği nesneyi alacak ve onu kendi seçtiğiniz nesneye dönüştüreceksiniz. Anlaşıldı mı?" Bu iş fazla kolay olabilirdi, bardak ve şapka. Sırıtmama engel olamadım, övünmeyi pek sevmezdim, genelde övünülecek şeyler bulmakta zorlanırdım hatta. Ama Biçim Değiştirme'de yetenekli olduğum kuşku götürmez bir gerçekti. Profesörün bir şeye sinirlenmiş gibi sınıfta gezindiğini ancak sıramın önünde bir siyah bir fötr şapka belirene kadar fark etmemiştim bile. Asasını avucuna vuruyordu, 'despot' diye düşünmeden edemedim.

.....Şapkayı aldım, elimde bir tur çevirdim ve belki birkaç kez selam vermiş olduğum Sunny Day'i bulmaya çalışarak. "Bu iş dalgaya gelmez. Biçim Değiştirme eğlenceli olabileceği kadar tehlikeli bir alandır. Eğer süpürgeyi bir kum saatine dönüştürmeye çalışırken kız arkadaşınızı düşünürseniz, elleri ve kolları olan bir süpürgeye sahip olabilirsiniz. Ve ben bundan hiç hoşlanmam. Anlaşıldı mı? Bu derste cansız nesnelerle uğraştığımız için şanslısınız ama gelecek derse hazırlıklı olun. Canlı bir nesneyi cansız bir nesneye dönüştürmek karman çorman, akıl yoran bir işlemdir. Bu yüzden büyüyü yaparken yalnızca dönüştürmeniz gereken şeyi düşünün. Dersliğimde kanatlı baltalar istemiyorum. Pulsantea. Büyümüz bu. Asanızla nazikçe bir daire çizin ve büyülü kelimeyi söyleyin. Unutmadan; büyülü kelimeyi ne kadar yüksek sesle söylerseniz söyleyin bir şey değişmeyecek. Bağırmanıza gerek yok. Şimdi herkes nesnesini alıp ayağa kalksın." Dediğini yaptım. Herkes gibi ayağa kalktım. Bir yandan da Pulsantea büyüsünü düşünüyordum. Tanrım, duymuş gibiydim ama hatırlayamıyordum. Profesör Calypso öğretmen masasına geçip ayaklarını hafifçe sallamaya başladı. Gözüme bir fazla sinirli bir fazla içten geliyordu. Asasını üç kişilik, eski sıralarımıza doğru salladığında sıralar masaya dönüştü, oturaklar yok oldu. "Eşinizle masada karşı karşıya geçin. Başlayabilirsiniz!" Ben daha Sunny'i bulamadan o beni bulmuştu, tam karşımda duruyordu. "İyi şanslar," dedik bir birimize ve hafifçe gülümsedim. Muhabbet kuramazdım, iki laf etsem Aria'nın asasını beynimde hissedebilirdim. Bu konularda biraz asabiydi. Ben şapkayı uzattım o da bardağı. Asamı henüz çıkarmamıştım, her derste olduğu gibi biraz etrafıma bakıp yanlış yapanları, doğru yapanları ve Profesör Calypso'nun uyarılarını izliyordum. Birkaç dakika yetmişti, arkamı döndüm. Suratım soğuk ve ifadesizdi, asamı bardağa doğrulttum ve havada düzgün bir çember çizerek "Pulsantea." Diye fısıldadım. Bunu söylerken gözümün önüne o şapkayı getirmiştim. Şaşırmamıştım, işe yaramıştı. Az önceki şapkanın aynısıydı. Profesörün bana hafifçe gülümsediğini görür gibi oldum, ben de gülümsedim. Dersin kalanını ise diğerlerinin başarıları, başarısızlıkları ve Aria'yı izleyerek geçirdim. İlk denemede yapmıştı, fazlasıyla iyiydi. O orada, büyüyü ilk denemede başarmasının mutluluğunu yaşarken ben yine onun gözlerine dalıp gitmiştim. Yeşil mi mavi mi çıkartamayacağım kadar uzaktaydım. Beni bu aşk sarhoşu halimden gerçek hayata döndüren Profesör Calypso'nun sesi oldu. "Gelecek derse getirmeniz gereken bir ödev var. Biçim Değiştirmenin ayrıldığı kolların neleri kapsadığına dair detaylı bir yazı istiyorum. Kütüphaneden yararlanabilirsiniz ama kendi kelimelerinizi kullanacaksınız. En az bir parşömen rulosu olacak ve siyah mürekkeple yazılacak. İyi eğlenceler!" Bu ödevin tek bir iyi yanı vardı, Aria ile yardımlaşıp, beraber vakit geçirebilirdik. Zaten bazı zamanlar dışında hep beraberdik, ben bundan hiç rahatsız değildim. Bu sözleri bittiğinde sınıf bom boş olmuştu, masaya dönüşen sıraların üzerinde yarı dönüşmüş ve tam dönüşmüş veya tam dönüşmüş olabilecek nesneler vardı. Bu düşünce kafamı karıştırdığı için kafamı iki yana sallayıp Aria'ya baktım. Ben onu bulduğumda o da beni bulup gülümsedi, koluma girdi ve derslikten dışarı sürükledi. Bunun sebebi o kadar belirsiz değildi, kalbimin atış hızı gittikçe artarken, boş dersliği arkamda bırakıp Aria ile Hogwarts'ta bir sonraki dersimize doğru gittik.

Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

RP Yaşı : 15.
Gerçek Adı : İrom.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi   2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi EmptyPerş. Haz. 06, 2013 6:44 am

Yeni gelen Biçim Değiştirme profesörünün adını duyduğu andan beri derse girmeyi sabırsızlıkla bekliyordu genç kız. Calypso; mitolojide ilgisini çeken karakterlerden birinin ismiydi. Onun hikayesini gayet iyi bilmesine rağmen, hala hiç sıkılmadan dinleyebilir ya da okuyabilirdi. Durum böyle olunca, Chloé, hayatında ilk kez dersine gireceği profesöre karşı şimdiden ister istemez bir sempati duyuyordu ama profesör hakkında görüş belirlemek için henüz çok erkendi. Genç kız, kafasında bu düşüncelerle dersliğe doğru dalgın adımlarla yürürken dersliğin kapısının önünde bekleyen Aleks'i gördü. Yüzüne yayılan içten gülümseme eşliğinde Aleks'e sarıldı. Çok geçmeden Melanié ile Anastacia'nın da belirmişti yanlarında. Kısa kucaklaşmaları sona erdiğinde dersliğe girdiler.

Chloé'nin profesörü gördüğünde onu tanımlamak için aklına ilk gelen kelime 'çarpıcı' olmuştu. Sert yüz hatları ve kıvırcık bukleler halinde dökülen siyah saçlarıyla, baskın bir kişiliğe sahip olduğu izlenimini veriyordu profesör. Dominant ve güçlü. Chloé tam da profesörün dikkate değer biri olduğunu düşünmeye başlıyordu ki genç kadının "Adım Calypso Grincheux. Slytherin mezunuyum ve en kötü ihtimalle siz mezun olana kadar burada olacağım." demesiyle birden içinde beslediği bütün iyi duygular uçup gitti. Profesör bile olsa bir Slytherinli ne derece iyi olabilirdi ki? Aleks ile kısa bir 'aynı-şeyi-mi-düşünüyoruz' bakışmasından sonra yüzü asılmış bir biçimde profesörü dinlemeye devam eden Chloé büyük hayal kırıklığına uğramıştı ancak bunun konsantrasyonunu etkilemesine izin vermeyecekti. Biçim Değiştirme, tıpkı diğer Hogwarts dersleri gibi önemli ve gerekli bir dersti. Büyülerle dolu bir dünyada neye, ne zaman, niçin ihtiyacınız olacağını asla bilemezdiniz ve dikkat dağınıklığı yüzünden küçük bir bilgiyi bile kaçırmak en iyi ihtimalle sınavdan birkaç not düşük almanıza; en kötü ihtimalleyse hayatınıza mal olabilirdi. Yasak Orman’da arkadaşlarıyla birlikte edindiği tecrübeler sayesinde bunun önemini oldukça iyi kavramıştı genç kız. Chloé, profesörün ders öncesi birkaç kuraldan bahsetmesini içten içe oflayarak dinledikten sonra eşleşmelerle ilgili bir cümle duydu ve tatlı bir heyecanla başını profesörün asasının ucuna, tahtaya çevirdi. Arkadaş grubundan biriyle eşleşmeyi umuyordu. Böylece ders, normalde olduğundan on kat daha eğlenceli geçebilirdi. Gözleriyle tahtada 'Chloé Collinson' ismini aradı hızlıca. İşte oradaydı, üçüncü satırda. Yanındaki isim ise Antonije Hargrove'du. Gryffindor’daki arkadaşlarından biriyle eşleşemediği için ilk anda içini kaplayan hafif bir üzüntü dalgası, hemen ardından yerini optimistliğe bıraktı. "En azından sinsi bir Slytherin değil," diye düşündü ilk önce. Sonra çocuğun Ravenclaw’dan olduğu aklına geldi. Ravenclawları severdi. Çok bilmiş ya da ukala olmadıklarında. Antonije'in de öyle olmadığını umdu ve sıralardan birinde Antonije ile birlikte yerini aldı. Küçük bir selamlaşmanın ardından dikkatini yeniden profesörün sözlerine vermişti genç kız. "Bu iş dalgaya gelmez. Biçim Değiştirme eğlenceli olabileceği kadar tehlikeli bir alandır. Eğer süpürgeyi bir kum saatine dönüştürmeye çalışırken kız arkadaşınızı düşünürseniz elleri ve kolları olan bir süpürgeye sahip olabilirsiniz. Ve ben bundan hiç hoşlanmam. Anlaşıldı mı?..." Chloé gözlerini devirdi. Bütün Slytherinler bu kadar alaycı ve can sıkıcı olmak zorunda mıydı sanki? Görünüşe göre, evet. Çocuk, ergen ya da olgun olmaları fark etmiyordu. Her zaman sinir bozucuydular.

Profesör, birkaç uyarı yapıp sihirli sözcüğü öğrencilere öğrettikten sonra masasının üzerinde yerini amış ve onları nesneleriyle baş başa bırakmıştı. En azından başlarında dolanıp başarısız olanları küçümsemeyecekti. Bu, bir Slytherinli'ye göre alışılmışın dışında bir davranıştı. Chloé kendi önünde duran kum saatine ve onun biraz ilerisindeki süpürgeye hızlıca bir göz gezdirdikten sonra Antonije'e baktı. Hafifçe bir gülümsemeyle "Başlayalım o halde," diyerek bir anlığına gözlerini kapattı ve dikkatini toplamaya çalıştı. Büyüyü başarmak istemesinin iki nedeni vardı. Birincisi, dersi iyice anlamak ve kavramak istemesiydi. İkincisiyse Slytherin mezunu bir profesörün Gryffindorlu bir öğrencinin başarısız olduğunu görmesini istememesi. Son düşüncesi büyük ihtimalle bir saçmalıktan ibaretti ama en azından yapacağı büyüye yoğunlaşmasını kolaylaştırıyordu ve bu iyi bir şeydi. Genç kız, hazır olduğunu hissettiğinde asasını yavaşça kaldırdı ve bilek hareketine dikkat ederek "Pulsantea," dedi. Sesi gerginlikten ve stresten dolayı sert çıkmıştı. Oysa profesör biraz önce sözlerin nazikçe söylenmesi gerektiğine vurgu yapmıştı. Chloé derin bir nefes alarak büyüyü tekrar denedi, bu kez sesinin biraz daha yumuşak çıkmasına dikkat ederek. Ancak kum saati hala önünde olduğu gibi duruyordu. Tüm dikkatini sözcüğe verince, bilek hareketini yanlış yapmış olmalıydı. Umutsuzluğa kapılmamaya çalışarak, yeniden, asasıyla havada bir daire çizdi ve sihirli kelimeyi bir kez daha söyledi. "Pulsantea." Sesi tam da istediği gibi, yumuşak ve pürüzsüz çıkmıştı. Bu defa işe yarayacağından emindi genç kız. Nitekim, öyle de oldu. Önündeki narin kum saatinin bir süpürgeye dönüşmesini neşeyle seyreden Chloé’nin yüzüne başarılı olmanın verdiği hazla birlikte kocaman, keyifli bir sırıtış yayıldı. Öyle ki, profesörün verdiği bir parşömen rulosu uzunluğundaki ödev bile genç kızın neşesini bozamamıştı. Yani, kısmen. Sınıf boşalmaya başladığında Chloé de içi rahat bir şekilde çıkışa doğru yöneldi. Yüzünde muzur bir ifadeyle, yeni öğrenmiş olduğu büyüyü arkadaşlarının hangi eşyaları üzerinde kullanıp onları sinir edebileceğini şimdiden düşünmeye başlamıştı bile.
https://twitter.com/CrypticDreamer
Antonije Hargrove
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Antonije Hargrove

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Antonije Austen Hargrove

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: 2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi   2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi EmptyPerş. Haz. 06, 2013 9:40 am

Sabah kalktığım da her yerim ağrıyordu. Sanırsam üşütmüş olmalıydım. Revire uğramam gerekiyordu. Hızla hazırlanarak yatakhaneden çıktım. Revire doğru giderken çoğu öğrenci uyanmış dersliklere doğru ilerliyorlardı. Hızla yanımdan geçen bir öğrenci omuz kısmına çarparak yere düşmeme sebep oldu. Bu çok berbat bir durumdu. Hem her yerim ağrıyordu hem de üstelik yere düşmüştüm. Şimdi daha çok ağrı hissediyorum. Kalkıp çarpan çocuğa sinirlenmemek için kendimi zor tutuyordum. Çarpan çocuk Slytherin’liydi. Şimdi daha çok sinirlenmiştim. Rahatsızlığım nedeniyle sataşacak adam arıyordum. Ve sanırsam da bulmuştum. Çocuk benden iki yaş küçüktü ama maşallah boy desen benden uzundu. Çocuk ürkerek “Kusura bakmayın, derse geç kalıyordum.” dedi. Çocuğun bu lafı üzerine biraz sinirim yatışmıştı. “Sorun değil. Hadi git daha fazla derse geç kalma.” dedim. Çocuk rahatlamışa benziyordu. Artık saat çok geç olmuştu. Biçim değiştirme dersine geç kalıyordum. Revire gidecek zaman kalmamıştı. Hızla yolumu değiştirerek dersliğe doğru yol aldım. Dersliğe vardığım da profesör içerideydi. Hemen boş yer bulup oturdum. "Adım Calypso Grincheux. Slytherin mezunuyum ve en kötü ihtimalle siz mezun olana kadar burada olacağım." Bence gayet normal bir şeydi Slytherin’ de olması. Bu sınıfta ki bazı kişilere rahatsızlık vermiş olsada gayet normal bir durumdu. Birkaç saniyeliğene duraksayan profesör sözlerine devam etti. "Kurallar şöyle; eğer birinin 1 metre yakınında Kaytartan Çerez Kutuları bulursam bu sene Biçim Değiştirme'den kalırsınız. Kusturan Pastiller, Burunkanatan Nugatlar... Bu numaraları yutmam çünkü fazlasıyla kullandım. Tamam mı?" Kuralcı bir profesördü. Gerçekten de tam bir Slytherin mezunuydu. "Hepiniz ders kayıt formunu doldururken birer nesne seçtiniz. İşte eşleşmeler." Profesör asasını karmakarışık tahtaya doğru salladığında önce tüm yazılar kayboldu ve tahta pırıl pırıl oldu. Hemen ardından her sıraya yan yana iki ismin yazıldığı bir liste belirdi. Listeye baktığım da Chloé ile eşleşmiştik. Chloé Gryffindor öğrencisiydi. Aynı yaşta olmamız avantajdı. İkimizde aynı düzeydeydik. "Eşleştiğiniz kişinin seçtiği nesneyi alacak ve onu kendi seçtiğiniz nesneye dönüştüreceksiniz. Anlaşıldı mı?" dedi. Daha sonra masadan aşağıya zıplayarak sıraların arasında dolaşmaya başladı. Oturduğumuz sıraların üzerinde başvururken seçtiğimiz objeler belirdi. "Bu iş dalgaya gelmez. Biçim Değiştirme eğlenceli olabileceği kadar tehlikeli bir alandır. Eğer süpürgeyi bir kum saatine dönüştürmeye çalışırken kız arkadaşınızı düşünürseniz," Ravenclaw ve Gryffindor'dan olduklarını hatırlattığı küçük cadı ve büyücüye bakarken sırıttı "elleri ve kolları olan bir süpürgeye sahip olabilirsiniz. Ve ben bundan hiç hoşlanmam. Anlaşıldı mı?" Tüm nesneler yerini alınca masaya geri döndü."Bu derste cansız nesnelerle uğraştığımız için şanslısınız ama gelecek derse hazırlıklı olun. Canlı bir nesneyi cansız bir nesneye dönüştürmek karman çorman, akıl yoran bir işlemdir. Bu yüzden büyüyü yaparken yalnızca dönüştürmeniz gereken şeyi düşünün. Dersliğimde kanatlı baltalar istemiyorum." Tekrar tahtaya dönüp asasını salladı ve listenin sonunda bir kelime belirdi. "Pulsantea. Büyümüz bu. Asanızla nazikçe bir daire çizin ve büyülü kelimeyi söyleyin. Unutmadan; büyülü kelimeyi ne kadar yüksek sesle söylerseniz söyleyin bir şey değişmeyecek. Bağırmanıza gerek yok. Şimdi herkes nesnesini alıp ayağa kalksın." Tekrar masanın üzerine çıkıp ayaklarını aşağıya sallandırarak otururken asasını boş sıralara salladı. Üç kişilik sıralar birer masaya dönüştü ve oturaklar ortadan kayboldu. "Eşinizle masada karşı karşıya geçin. Başlayabilirsiniz!" Chloé ile masaya doğru ilerledik. Görevim süpürgeyi kum saatine çevirmekti ne kadar zor olabilirdi diye kendimi avutuyordum. Asamı cübbemin cebinden çıkarıp hafif bir bilek hareketiyle ve ince ve nazik ses tonuyla "Pulsantea” demem bir oldu. Süpürge de hafif bir kıpırdama olduktan sonra süpürgenin bir kum saatine dönüştüğünü fark ettim. Yalnız büyüyü yanlış söylemiş olmalıyım ki içindeki kumlar yoktu. Bu gülünç bir durumdu. Tekrardan denemek zorundaydım. Bu sefer daha dikkatli bir vaziyette "Pulsantea” dedim. Kum saatinin içi kumla doldu. Başarmıştım. Bu çok güzel bir duyguydu. Profesör ayaklandı ve kimisi yarım dönüşmüş kimisi benim ki gibi ilk yapamamış daha sonradan başarmış. Nesnelere bakarak "Gelecek derse getirmeniz gereken bir ödev var. Biçim Değiştirmenin ayrıldığı kolların neleri kapsadığına dair detaylı bir yazı istiyorum. Kütüphaneden yararlanabilirsiniz ama kendi kelimelerinizi kullanacaksınız. En az bir parşömen rulosu olacak ve siyah mürekkeple yazılacak. İyi eğlenceler!" dedi. Sonunda ders bitmişti. Hala başım ağrıyordu. Revire doğru gitmem gerekiyordu.

2. Dönem 1. Ortak Biçim Değiştirme Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» II. Dönem I. Ortak Biçim Değiştirme Dersi
» Astronomi II. Dönem Ortak Dersi
» II. Dönem I. Ortak Tılsım Dersi
» Tüm Sınıfların Biçim Değiştirme Dersi
» 2. Dönem 1. Ortak SYB Dersi