AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Ortak Tılsım Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Celia Marlow
Hogwarts Müdiresi
Hogwarts Müdiresi
Celia Marlow

RP Yaşı : 49
Gerçek Adı : Celia Monique Marlow

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Ortak Tılsım Dersi Empty
MesajKonu: Ortak Tılsım Dersi   Ortak Tılsım Dersi EmptyPtsi Tem. 18, 2011 3:52 pm

Tılsım dersi profesörlüğüne dönüyor olmak beni yeni başlayan biri gibi heyecanlandırıyordu. Ortalık karıştığında Piotr'a destek olmak için derse geçici bir profesör bulup diğer işlerle ilgilenmiştim. Gerçi hala olaylar bitmiş değildi. Yinede devam etmek istemiştim.

Dersliğe erkenden girip devasa pencereleri örten krem rengi perdeleri tek tek açtım. Asamı dersliğe doğru sallayarak tüm tozların ortadan kalkmasını ve sıraların düzgünce arka arkaya dizilmesini sağladım. Havalar sıcak olmaya başladığından artık yanmayan şöminenin üstüne bir süredir yerde durduğu anlaşılan kitapları yerleştirdim. Derslik hazırdı. Masamın arkasına oturdum ve öğrencilerin tek tek içeriye girip şaşkınlıkla bana bakmasını izledim. Muhtemelen profesörlüğü tamamen bıraktığımı düşünmüşlerdi ve beni görmeyi beklemiyorlardı. İçeriye girenleri sıcak bir tebessümle karşılıyordum. Son zamanlarda odamdan dışarıya adım atacak zamanım olmadığı için onları dışarıda da göremez olmuştum. Bu yüzden hepsini çok özlemiştim.

Herkes yerleştiğinde sandalyemden kalkıp masamın ön tarafına geçtim. Günün ilk dersi olduğundan çoğu esneyip duruyordu.

"Herkese günaydın! Gördüğünüz gibi, dersi Profesör Patrick'den devraldım. Tekrar. Uykunuzun olduğunu biliyorum ama silkinin ve kendinize gelin. Çünkü bu ders birden fazla büyü yapacaksınız."

Bunun sebebi bir süre profesör olmadığından dersin işlenememiş olmasıydı. Havalanan bir tebeşir tahtaya büyünün adını yazarken sıraların tam önünde üzerinde bir tüy kalem, mürekkep ve parşömenle minik bir masa belirdi. Masaya yürüdüm.

"Çok basit fakat yararlı bir taneyle başlayalım. Tahtada gördüğünüz gibi büyülü sözcük Apulosayoni. Ah, biliyorum, değişik bir telaffuzu var ama çok önemli. Büyülü kelimeyi yanlış söylerseniz tuhaf şeyler olabilir. Büyünün ne işe yaradığını bilen var mı?"

Bir kaç parmak kalkmıştı. Orta sıralarda oturan bir öğrenciyi işaret ettim.

"Bu büyü mürekkebi, kalemi ve parşömeni büyüleyerek büyücünün söylediklerinin kendiliğinden yazılmasını sağlar."

Gülümseyerek oturmasını işaret ettim. Asamı sallayınca herkesin sırasında mürekkep, tüy kalem ve minik bir parşömen parçası belirdi.

"Pekala. Binana 2 puan kazandırdın. Bu doğru. Önce ben göstereyim, sonra siz başlayın."

Önümdeki masaya dönüp asamla minik bir daire çizdim. Büyüyü herkesin duyabilmesi için yüksek sesle söyledim

"Apulosayoni!"

Tüy kalem mürekkebe şöyle bir dokunup kağıdın üzerine yaklaştı. Tabii ki söyleyeceklerimi bekliyordu. Ben konuşmaya başlayınca o harekete geçmişti bile.

"Şimdi siz deneyin bakalım. Kağıda şimdi size soracağım büyüyü yapmaya yarayan büyülü sözcüğü yazmanızı istiyorum. En çok hangi binadan doğru cevap gelirse bina beş puan kazanacak. Soru şu: Bir kişiyi görünmez yapamaz fakat kişi bulunduğu ortamın desenine bürünerek neredeyse görünmez hale gelir. Bu büyüyü yapmayı sağlayan sözcükleri kağıda yazın, altına adınızı ekleyin masama getirin."

Masama dönüp sandalyeme oturdum ve yüzümde bir tebessümle öğrencileri izlemeye başladım. Kimilerinin tüy kalemi havya fırlayıp başına buyruk hareket ediyor, kimilerinki söz dinleyip kağıda söylediklerini yazıyordu. Bir anda ruh halim tekrar bozuldu. Son SYB dersi fiyaskosu aklımdan çıkmıyordu bir türlü. Öğrenciler korkmuştu. Sonuçta bir öğrenciyi bir profesör öldürmüştü. Kendilerini derslerde bile güvende hissetmemeleri normaldi. Bir çok aile okula gelip çocuğunu okuldan alacağını söylemişti bile. Öğrencilerden birinin masama kağıdını bırakmasıyla düşüncelerimden sıyrıldım. Hepsi büyüyü yapıp kağıtlarını masama bırakınca ayağa kalktım.

"Sıkışmış bir kapağı, bir kutuyu, mesela bir kavanozu açamadığınızca işinize yarayacak minik bir büyü daha var."

Tebeşir tekrar havalanıp tahtaya ikinci büyüyü yazarken sıralara doğru ilerledim. Masanın öğrencilere dönük tarafındaki çekmeceyi çektim, istediğim gibi sıkışmıştı. Asamı ona doğrulttum.

"Cistem Aperio."

Çekmeceyi ikinci kez çektiğimde açılmıştı. Asamı sallayarak sıralarda kutular, kavanozlar, minik boyutta sandıkların belirmesini sağladım.

"Sıra sizde. Bu son büyü. On dakikamız kaldı, bu on dakika içinde elinizden geleni yapın ama yapamasanızda önemli değil. Bir daha ki derse kadar çalışabilirsiniz. İyi şanslar."

Dersin son dakikaları bitene kadar masamda ki parşömenleri toparladım ve birazına göz attım. Ders bittiğinde herkese gülümseyerek sihirli günler diledim ve hızlıca derslikten çıktım. Bakalım fazla puanı hangi bina kapacaktı.

Notlar
x İlk RPyi yazan Apulosayoni büyüsünü bilip 2 puan kazanan öğrenci olacak. RPnizi buna göre yazın.
x İlk büyü herkes tarafından yapılmış kabul edilecek. Sorunun cevabını bilenler RPnin sonuna spoiler olarak eklesin.
x İkinci büyünün yapılıp yapılmadığına zar atarak ben karar vereceğim. Yaptığınızı veya yapamadığınızı RPde belirtmemelisiniz. Her yapılan büyü için binaya ekstra 1 puan verilecek.
https://hogwartsexpress.yetkin-forum.com
Adrian Mikael Black
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Adrian Mikael Black

RP Yaşı : 17
Gerçek Adı : Adrian

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Ortak Tılsım Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Tılsım Dersi   Ortak Tılsım Dersi EmptyPtsi Tem. 18, 2011 11:01 pm

Sınıfa yerleştiğimizde profesör konuşmaya başladı.
"Herkese günaydın! Gördüğünüz gibi, dersi Profesör Patrick'den devraldım. Tekrar. Uykunuzun olduğunu biliyorum ama silkinin ve kendinize gelin. Çünkü bu ders birden fazla büyü yapacaksınız."

Gene profesör değişikliği.. Kalıcı birini neden bulamadıklarını düşünmeden edemedim. Ancak profesör çok hızlı bir şekilde dersi işliyordu.

"Çok basit fakat yararlı bir taneyle başlayalım. Tahtada gördüğünüz gibi büyülü sözcük Apulosayoni. Ah, biliyorum, değişik bir telaffuzu var ama çok önemli. Büyülü kelimeyi yanlış söylerseniz tuhaf şeyler olabilir. Büyünün ne işe yaradığını bilen var mı?"

Elimi kaldırdım ve söz istedim. Beni işaret edince de ayağa kalkıp cevapladım

"Bu büyü mürekkebi, kalemi ve parşömeni büyüleyerek büyücünün söylediklerinin kendiliğinden yazılmasını sağlar." dedim.

Bana gülümsedi ve işaretiyle bende yerime oturdum.

"Pekala. Binana 2 puan kazandırdın. Bu doğru. Önce ben göstereyim, sonra siz başlayın."

Masasında yuvarlak çizdi ve büyülü sözcükleri söyledi.
"Apulosayoni!"

Tüy kalem sanki görünmez bir el tarafından kontrol ediliyormuş gibi, sakince yazmaya başladı. Kalem yazma işlemini bitirmeden önce profesör yeniden konuşmaya başladı.
"Şimdi siz deneyin bakalım. Kağıda şimdi size soracağım büyüyü yapmaya yarayan büyülü sözcüğü yazmanızı istiyorum. En çok hangi binadan doğru cevap gelirse bina beş puan kazanacak. Soru şu: Bir kişiyi görünmez yapamaz fakat kişi bulunduğu ortamın desenine bürünerek neredeyse görünmez hale gelir. Bu büyüyü yapmayı sağlayan sözcükleri kağıda yazın, altına adınızı ekleyin masama getirin." dedi.

Profesör sözlerini bitirir bitirmez direkt olarak büyüyü denemeye başladım.
"Apulosayoni". Kalem olduğu yerde öylece duruyordu. İlk seferde olmasını beklemişmiydim? Gerçekçi olmak gerekirse hayır. Tekrar denedim. Kalem kıpırdanır gibi oldu. Son bir kez daha denedim ve .. Evet. Kalem mürekkebe dokundu ve söylediklerimi yazmak için hazır bir halde bekliyordu.

Profesörün sorduğu sorunun cevabını, adımla birlikte kağıda yazdırdıktan sonra gidip masasına bıraktım ve yerime döndüm. Herkes aynı işlemi bitirdiğinde profesör tekrar konuşmaya başladı.

"Sıkışmış bir kapağı, bir kutuyu, mesela bir kavanozu açamadığınızca işinize yarayacak minik bir büyü daha var." Bu arada tebeşir, yine sanki görünmeyen bir el tarafından kontrol ediliyormuşçasına tahtaya yazı yazmaya başladı.

Daha sonra profeösr masanın etrafında dolaşarak bir çekmeceyi çekti ancak açılmadı. Asasını masaya çevirip:
"Cistem Aperio." bir bilek hareketi ile söylediği büyülü sözcükler çekmecenin açılmasını sağladı. Çektiğinde çekmece rahatça açıldı.
Profesör tekrar konuşmaya başladı.

"Sıra sizde. Bu son büyü. On dakikamız kaldı, bu on dakika içinde elinizden geleni yapın ama yapamasanızda önemli değil. Bir daha ki derse kadar çalışabilirsiniz. İyi şanslar."

Büyüyü bir kaç defa denedikten sonra dersin bitimiyle beraber sınıftan çıktım.

Spoiler:
Metehan Bora Tunç
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Metehan Bora Tunç

RP Yaşı : 17
Gerçek Adı : Metehan

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Ortak Tılsım Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Ortak Tılsım Dersi   Ortak Tılsım Dersi EmptyPerş. Tem. 21, 2011 2:21 pm

Metehan sınıfa geldiğinde kimse yoktu. Profesör haricinde kimse yoktu. Yine profesörlerin değiştiğini fark etti. "Ülkemde işler böyle yürümez." diye düşündü. Gülümseyerek, başıyla selam verdi ve profesörün karşısında ki sıralardan birine oturup dersin başlamasını bekledi. Beklerken aklı düşüncelerle doluydu. Hogwarts'a geleli yaklaşık beş ay olmuştu ancak hala doğru dürüst bir arkadaş çevresi edinememişti. Bütün bunları düşünürsek Metehan Profesör Rheanna ile konuştuğu zamanlar haricinde hiç konuşmuyor, derslere girdiği ve Büyük Salon'da yemek yediği dönemler haricinde hep yalnız kalıyordu. Yalnız kaldığı zamanlarda özlediği ülkesini düşünüyordu. Ülkesini düşünmek ona kaçınılmaz olarak ailesini hatırlatıyor, bu da sanki işaret verilmiş gibi hüzünlenmesine sebebiyet veriyordu. Bu yüzden zamanının çoğunu üzgün ve yalnız geçirmek onu biraz daha hırçın biri yapmıştı.

Metehan bunları düşünürken herkes yerlerine geçmiş, profesör Marlow konuşmaya başlamıştı.

"Herkese günaydın! Gördüğünüz gibi, dersi Profesör Patrick'den devraldım. Tekrar. Uykunuzun olduğunu biliyorum ama silkinin ve kendinize gelin. Çünkü bu ders birden fazla büyü yapacaksınız. Çok basit fakat yararlı bir taneyle başlayalım. Tahtada gördüğünüz gibi büyülü sözcük Apulosayoni. Ah, biliyorum, değişik bir telaffuzu var ama çok önemli. Büyülü kelimeyi yanlış söylerseniz tuhaf şeyler olabilir. Büyünün ne işe yaradığını bilen var mı?"
Yan tarafından bir çocuk elini kaldırdı. Başını çevirmeden cevabı dinledi.

Bu büyü mürekkebi, kalemi ve parşömeni büyüleyerek büyücünün söylediklerinin kendiliğinden yazılmasını sağlar." diye cevap verdi.

"Pekala. Binana 2 puan kazandırdın. Bu doğru. Önce ben göstereyim, sonra siz başlayın." Profesör Boğazını temizledikten sonra:
"Apulosayoni!" dedi. Tüy kalemi birisi tutuyormuş gibi durduğu yerden havalandı ve mürekkeple kısa bir temastan sonra kağıda bir şeyler çiziktirmeye başladı.
"Şimdi siz deneyin bakalım. Kağıda şimdi size soracağım büyüyü yapmaya yarayan büyülü sözcüğü yazmanızı istiyorum. En çok hangi binadan doğru cevap gelirse bina beş puan kazanacak. Soru şu: Bir kişiyi görünmez yapamaz fakat kişi bulunduğu ortamın desenine bürünerek neredeyse görünmez hale gelir. Bu büyüyü yapmayı sağlayan sözcükleri kağıda yazın, altına adınızı ekleyin masama getirin." dedi ve masasına oturdu.
Tüy kalemini ve parşomenini hazırladıktan sonra asasını çıkardı. Her taraftan 'Apulosayoni' mırıldanmaları duyulmaya başladı.

Bir kaç denemenin ardından bu büyüde başarı sağlayınca denemeyi bıraktı ve profeösrün diğer konuya geçmesini bekledi. Geçen bir kaç dakikada sessizce bekledi. Sonra profesör konuşmaya başladı.
"Sıkışmış bir kapağı, bir kutuyu, mesela bir kavanozu açamadığınızca işinize yarayacak minik bir büyü daha var."
Masasıının etrafını hızlıca dolaştı ve sıkışmış çekmeceyi nafile bir çaba ile sınıfın önünde açmaya çalıştı. Çekmecenin açılmadığı gösterince asasını çevirdi ve büyülü sözleri mırıldandı.
"Cistem Aperio" Sonrada çekmeceyi açtı.
"Sıra sizde. Bu son büyü. On dakikamız kaldı, bu on dakika içinde elinizden geleni yapın ama yapamasanızda önemli değil. Bir daha ki derse kadar çalışabilirsiniz. İyi şanslar." dedi ve yerine oturdu. Yeni bir büyüye geçme işi Metehan'da heyecan yaratmamıştı. Bir kaç denemeden sonra eşyalarını toparladı ve dersin bitmesini bekledi. Ders zili ile sınıftan ilk çıkanlar arasında sınıfı terk etti..

Spoiler:

Ortak Tılsım Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» V. Sınıflar I. Tılsım Dersi
» 1. Ortak Tüm Sınıflar Tılsım Dersi
» Tılsım Dersi Alımları
» V. Sınıflar II. Tılsım Dersi
» Tılsım Dersi Duyuruları