AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Ortak Ders. "Fuphuplar"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Tory Winton Christison

Tory Winton Christison

Ortak Ders. "Fuphuplar" Empty
MesajKonu: Ortak Ders. "Fuphuplar"   Ortak Ders. "Fuphuplar" EmptySalı Ağus. 02, 2011 6:06 pm

Konu: Fuphuplar
Görünüm:
Spoiler:

Paslı demirlerin süslediği taş koridor da hareket eden portlerin içinden hızlı adımlarla geçtim.Dersime öğrencilerden sonra girmek en sevmediğim şeydi.Elimdeki kafesteki kuş bile rahatsız olmuştu.Bu yüzden onu büyüyle havalandırdım ve yanımda sürükledim.Merdivenleri indim giriş kapısından geçtim ve koşar adımlarla yasak ormana varmaya çalıştım.Şanslıydım daha öğrenciler gelmemişti.
Asamın ve birkaç havalandırma büyüsünün yardımıyla bakır kafesi alçak ve kurumuş bir dala astım. Ardından ise asamı sallayarak kafesin üzerindeki kadife örtüyü kaldırdım. Fuphup’un göz alıcı renkleri yine ortaya çıkmıştı.Öğrenci kalabalığının gelmesini beklerken bir şeyi unuttuğumu fark ettim asama yine davranarak kuşa tutarak bir susturma büyüsü uyguladım. Ne yazık ki bu uzla kuşun şarkısı tüm büyücü ve cadıları delirtebiliyordu.Öğrenciler dağınık bir biçimde taşlara yaklaştılar.Asamı kaldırdım ve bir kıvılcım büyüsü yaptım.Dikkatleri çekmek için birebirdi bu büyü."Lütfen herkes sıra olsun."Dedim sert bir imayla. Taşların önünde sıra oldular ve pür dikkat kuşa bakıyorlardı."Bugün ki konumuz kafeste de görebileceğiniz üzere Fuphuplardır""Fuphuplar çok renkli ve göz alıcı tüylere sahip Afrika kuşlarıdır. Fuphup tüyleri gösterişli tüy kalemlerin yapımında kullanılır."Öğrencilerden birisi elini kaldırınca"Evet, Bayan Cobble?"dedim."Biz gelmeden önce Fuphupa bir büyü uyguladınız. O büyünün ne ve neden yaptığınızı merak ediyordum da.""Çok güzel bir soru Bayan Cobble. Fuphuplar çok güzel görünseler de ne yazık ki söyledikleri şarkılar insanı delirtir. Bu yüzden ona bir susturma büyüsü uyguladım."Cevabımdan tatmin olmuş bir şekilde saçını düzeltti.Konuyu saptırmadan hemen konuşmaya başladım."Fuphuplar çoğu zaman saldırgan kuşlardır. Ayrıca tüyleri gibi yumurtaları da süs eşyası yapımında kullanılır. Çünkü Bazı fuphup yumurtaları gökkuşağı renklerine sahiptir ve ayrıca çok sertlerdir. Bazı büyücüler bunların uğur getirdiğine inanır.""Şimdi herkes tek sıra halinde Fuphupa yakında bakma için buraya gelsin."Öğrenciler sırayla hem bakıyor hem de inceliyorlardı.Gözüm hemen bir slytherin öğrencisinin yanında getirdiği şekeri fuphupa vermeye çalıştığını gördü. Asasını çekip çocuğu geriye fırlattı şekerden kafesin dışına düşmüştü."Şekerli besinler Fubhuplar da ters etki yaparlar onları güçlendirir aynı zamanda saldırganlaştırır."Yerdeki çocuk hatasını anlamış gibi bakmıştı bana ama canının yandığını hissedebiliyordum.

Ortak Ders. "Fuphuplar"

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Biçim Değiştirme / İksir Ders 2# (Ortak Ders)
» I. Ortak Ders.
» I. Dönem I. Ders [Ortak]
» V. Sınıflar, I. Ortak Ders
» V. ve VI. Sınıflar II. Ortak Ders