AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Uzun zaman oldu?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Holly Challenor

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : sanem

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Uzun zaman oldu? Empty
MesajKonu: Uzun zaman oldu?   Uzun zaman oldu? EmptyPaz Ağus. 26, 2012 10:17 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Holly & Isaac

En son Holly Bianca Lammer tarafından Perş. Ağus. 30, 2012 9:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Holly Challenor

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Uzun zaman oldu? Empty
MesajKonu: Geri: Uzun zaman oldu?   Uzun zaman oldu? EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 1:26 am

Holly, İksir ödevini yapmak için kütüphaneye doğru ilerliyordu. Bu seneyi sorunsuz bir şekilde atlatmak için oldukça çabalıyordu. Okul içinde olabildiğince az içiyordu -yani iki günde bir!- dersleri ekmiyordu, derste gözlerini açık tutuyordu, ödevlerini yapıyordu. Annesiyle kavga etmemek için çok çaba sarf ediyordu, çok. Ayrıca İksir Profesörü Amy, aynı zamanda Slytherin Bina Sorumlusuydu. Sicili çok kabarık olan Holly, bunları unutturmak için gözüne girmeye çalışıyordu. III. kata geldiği zaman koridorlardan ilerlerken gözüne biri çarptı. Uzun boylıu, seksi ve bir Gry- Gryffindor. Isaac? Bir anda kalbinin hızlandığını hissetti Holly. Hogsmeade'deki sokak arası olayından sonra konuşmamışlardı, yine. Sarı saçlarını geriye savurdu ve sakinleşmeye çalıştı. Kontrolünü kazan Holl diye sayıklıyordu içinden. Bu çocuğa aşık olmaktan korkuyordu. Francisco'yla beraber aşk çok yakmıştı canını. Yine aynı olayları istemiyordu, en fazla severdi Lincoln'ü. En azından o öyle düşünüyordu. Isaac, yürürken Holly'i görünce bir an durdu ve baktı. Holly, koridorda kimsenin olmadığına emin olunca Isaac'e bir iç çekerek gülümsedi ve meraklı bir sesle konuştu: "Uzun zaman oldu?"

Spoiler:
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Dora

Uzun zaman oldu? Empty
MesajKonu: Geri: Uzun zaman oldu?   Uzun zaman oldu? EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 5:45 pm

Derslerin yoğunlaştığı bugünlerde kafamı kaşıyacak zamanı bile bulamıyordum. Kütüphane, derslik ve yatakhane arasında geçen ömrümün beni öldüreceğini bile düşünüyordum. Yine kütüphanede Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersinin notlarına doğru eğilmiş okumaya çalışıyordum. Büyü sözcükleri durmadan aklımdan geçiyordu, ben zaten bunları biliyordum. Parşömeni arkaya yerleştirip yeni bir tanesine atladım; Tılsım. Lanet olası ders! Derse girmemiştim bile, o derece nefret ediyordum. Ama bir kızdan notları almak hiçte zor olmamıştı benim için. Şimdi bu parşömen parçasında yazanlardan bi' haber boş boş bakınıyordum. Gerçekten de bir şey anlamadığım kesindi. Bu konuda birinden yardım almadığım sürece geçemeyeceğimin farkındaydım. Kötü olan tarafı ise bu yıl zorunlu ders olmasıydı, yoksa umursamazdım bile. Parşömen kağıtlarını yavaşça toparladım ve katlayıp cebime koydum. Koridorda yalnız, bir kaç kişi olmasına rağmen gözüme kalabalık görünmüştü. Yavaştan başım ağırıyordu ve bu etrafta dolaşan ufaklıklar canımı sıkmaya başlamıştı. Hızlı adımlarla koridorda ilerledim, bir an önce buradan uzaklaşsam iyi olacaktı. O kadar hızlı yürüyordum ki yanından geçtiğim kişiyi fark etmedim bile. Dönüp yavaşça Holly'e baktım. Her zamanki gibi kusursuz görünüyordu. Yavaşça ona doğru dönüp gülümsedim. Uzun süredir görüşmüyorduk onunla, Hogsmade gezisinden sonra okulda bir kaç kere selamlaşmıştık o kadar. Zaten okulda bizim için görülmek, oldukça kötü sonuçlar doğurabilirdi. Etrafıma bakındım, şans eserimi bilmem bütün koridor sakin görünüyordu, sanki tam birbirimize yaklaştığım anda bir flaş patlayacak ve bütün öğrenciler saklandıkları yerden çıkacak gibiydi. Bu riski göze alarak ona doğru bir adım attım, oda bana doğru yaklaşmıştı. Yüzünde garip bir gülümseme ile bana baktı ve, "Uzun zaman oldu?" dedi. Sözlerini tamamladıktan sonra içini çektiğini fark edebilmiştim. Onunda benim gibi düşünüyor olması güzeldi, belki beni özlemişti bile. Aramızdaki her neyse hoşuma gitmeye başlıyordu. Bu bir aşk ve sevgi diyemezdim, bunlar için oldukça erkendi. Ama bu zorluk, bu kaçamak hoşuma gidiyordu, o kadar. Tekrardan etrafıma bakındım ve her an flaşların patlama ihtimaline karşı hızlıca yanağından bir makas aldım ve bir adım geri attım. ''Malesef ki. Neler yapıyorsun Hol?'' dedim yavaşça. Normal bir karşılaşma için normal sözlerdi, aksini söylemek garip olurdu herhalde.
Holly Challenor

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Uzun zaman oldu? Empty
MesajKonu: Geri: Uzun zaman oldu?   Uzun zaman oldu? EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 9:54 pm

Isaac, etrafına bakınarak Holly'e doğru bir adım attı, yanağından ufak bir makas alıp hemen geri çekildi. ''Malesef ki. Neler yapıyorsun Hol?'' diye sorduğunda Isaac'in sesini duyan Holly'nin yüzüne oldukça geniş bir gülümseme yayıldı. "Alkolikliğimden kurtulmaya çalışıyorum, sınıfta kalmamak adına ders çalışmaya çalışıyorum bir de," dedi ve koridordan gelen ayak sesleriyle irkildi. Lanet olsun diye içinden geçirdi ve gülümsemesine bir alaycılık kattı. "Lincoln, Lincoln, Lincoln.. Bir bina başkanısın diye ukalanın teki olmana gerek yok. Herkesin bildiği gibi, ukalalık benim işim," dedi ve pis pis sırıttı. Arkalarından geçen üç tane Slytherinli kıkır kıkır gülüp kendi aralarında fısıldaşmaya başladılar. Holly, onlara bakıp, "Ah, selam kızlar. Bir Gryffidorlunun asaletinden sizi görememişim, üzgünüm." Bunu yapmayı normalde çok severdi. Yani insanlarla dalga geçmeyi. Evet, değişmeye çalışmıştı ama en fazla kaltaklığını bırakabilmişti. Hala ukala, alkolik, umursamaz Holly'di. Ve Isaac'le göründükleri için bunu toparlamalıydı. Mecburen yapmıştı bunu. Kızlar, Isaac'e çekici bir bakış atıp -Gryffindor da olsa seksi- Holly'e şirince gülümseyip gittiler. Yeterince uzaklaştıklarından emin olunca, biraz önceki haline dönüp "Özür dilerim, gerçekten. Böyle olmam gerek, en azından bir Gryffindor'luya. Yani okul içinde veya okul dışında. İşte sen biliyorsun, sen demiştin bizi kimse bilmemeli diye. Ah, yüce Merlin!" dedi ve sakinleşmeye çalıştı. Bir anda nedenini bilmediği bir heyecana kapılıp saçmalamıştı, hayatında ilk kez. Olayı toparlamaya çalışırken, sevimli bir şekilde gülümsedi Holly. "Sanırım korkudan böyle heyecanlanmayı başladım. Burdan bir yerden Bast, Rox, Ashley falan çıkacak diye ödüm patlıyor. Ya da senin şu.." dedi ve durdu. İsimlerinin başına küfür ekleme, Holl diye düşündü ve sözlerine devam etti. "Melanié, Anastacia da çıkabilir. Buraları kesinlikle tehlikeli Icoln." Bir daha duraksadı Holly. Icoln da neydi böyle yahu? "Sanırım bundan sonra sana Icoln diyeceğim, en azından toplum içinde değilken. Biraz değişik bir lakap olsa da. Neyse.. Seni özledim, gerçekten. On dakika sonra boş dersliğe gel, olur mu?" dedi ve tekrar koridora bakındı. Kimsenin olmadığına emin olunca dudakları biraz daha yukarı kıvrıldı ve parmakuçlarında yükselerek yanağına bir öpücük kondurdu. Ve sonra hiçbir şey olmamış gibi elindeki kitaplarla arkasına bakmadan ilerledi. On dakika sonra Isaac'in yanındaydı. Isaac'inin..
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Dora

Uzun zaman oldu? Empty
MesajKonu: Geri: Uzun zaman oldu?   Uzun zaman oldu? EmptyPerş. Ağus. 30, 2012 7:37 pm

Sorumdan sonra yüzündeki ifade içten bir gülümseme ile yer değiştirmişti sanki. Belki ona yine kötü davranıp, aşağılayacağımı düşünmüştü. "Alkolikliğimden kurtulmaya çalışıyorum, sınıfta kalmamak adına ders çalışmaya çalışıyorum bir de," Bunları duymak gerçekten de güzeldi, onun bu şekilde değişmesinde katkı payım olduğunu pek zannetmesemde, böyle görmek hoşuma gidiyordu. Holl sözlerini bitirir bitirmez koridorda ayak sesleri yankılanmaya başladı. Sesler yaklaştıkça kalbim hızla atıyordu, gelen herhangi bir Gryffindor olabilirdi, ve bu durumu nasıl ayıklayacağım hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu. Görüntüm birazcık bozulmaya başlamıştı, gelenleri tanımak için gözlerimi kıstım. Birkaç ufak Slytherin'li öğrenciydi bunlar. Bir oh çekip duvara yaslanırken Holl'ün sesi dolduruyordu kulaklarımı "Lincoln, Lincoln, Lincoln.. Bir bina başkanısın diye ukalanın teki olmana gerek yok. Herkesin bildiği gibi, ukalalık benim işim,'' Bir kahkahanın yankısı doldurmuştu şimdi tüm koridorları. Bu umurumda bile değildi, oda benim gibi onları görünce ne yapacağını şaşırmıştı besbelli. Kızlara dönüp bir şeyler söyledi ama aldırmadım bile, o ufaklıkların ne düşündüğüyle ilgilenmiyordum. "Özür dilerim, gerçekten. Böyle olmam gerek, en azından bir Gryffindor'luya. Yani okul içinde veya okul dışında. İşte sen biliyorsun, sen demiştin bizi kimse bilmemeli diye. Ah, yüce Merlin!" Evet, konuştuğumuzu kimse bilmemeliydi, bunun aksini söyleyemezdim. Ama cümlesi bu şekilde bitirmesini biraz yargılamıştım, neden bunu bu kadar kasarak söylemişti ki? "Sanırım korkudan böyle heyecanlanmayı başladım. Burdan bir yerden Bast, Rox, Ashley falan çıkacak diye ödüm patlıyor. Ya da senin şu.." Kaşlarımı çatıp doğrudan gözlerine baktım. Yada? "Melanié, Anastacia da çıkabilir. Buraları kesinlikle tehlikeli Icoln." İsimlerini söylemesi biraz olsun rahatlasa da, aklından geçenler yüzünden okunuyordu ve bu benim hiç hoşuma gitmemişti. Bir şey söylemeye hakkım yoktu, o saygısını korumuştu benim karşımda. Bende saygımı bozmayacaktım. "Sanırım bundan sonra sana Icoln diyeceğim, en azından toplum içinde değilken. Biraz değişik bir lakap olsa da. Neyse.. Seni özledim, gerçekten. On dakika sonra boş dersliğe gel, olur mu?" Söylediklerinden hiçbir şey anlamıyordum, bana neden Icoln diyordu ki? Nasıl bir ruh halindeysem sözcükler bile beynimden gidiyordu. Söyledikleri kelimeler şeklinde uçuşuyordu ve ben onları bir araya getiremiyordum. Boş dersliği anlamıştım birde, kafamı tamam anlamında salladım. Etrafına bakındı ve bana doğru bir adım atarak yanağımdan öptü. Masum bir öpücüktü ve bir o kadar tatlı. Yaslandığım duvardan doğrulurken o çoktan boş dersliğe doğru yol almıştı bile.

Spoiler:

Uzun zaman oldu?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Uzun zaman oldu? -devam-
» Zaman Geldi!
» Uzun Bir Aradan Sonra
» Uzun bir aradan sonra...
» E hadi tanışalım o zaman :D