AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Astronomi'ye Giriş | II.sınıflar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Amélie Anne Andrea
Hogwarts Hayaleti
Hogwarts Hayaleti
Amélie Anne Andrea

RP Yaşı : 29
Gerçek Adı : Cerön.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

Astronomi'ye Giriş | II.sınıflar  Empty
MesajKonu: Astronomi'ye Giriş | II.sınıflar    Astronomi'ye Giriş | II.sınıflar  EmptyPaz Mart 20, 2011 6:39 pm

İlk dersine geç kalmak istemiyordu bu yüzden elinden geldiğince hızlı hızlı yürümeye çalıştı. Profesör olarak ilk defa bir derse girecekti ve bunun II.sınıf olması onu çok mutlu ediyordu. Çünkü, Onu bu mesleği seçmeye iten Astronomi profesörüyle o daha II.sınıfken tanışmıştı.
Sınıfın kapısına geldiğinde derince bir nefes aldı kıyafetlerini ve saçını son bir kez düzeltip, yüzünde kocaman bir gülümsemeyle sınıfa girdi.

- Merhaba arkadaşlar, ben Astronomi Profesörü Amélie Anne Andrea ama siz bana Bayan Andrea diye hitap ederseniz çok mutlu olurum. Öncelikle II.sınıf olmanız Astronomi dersi için büyük bir avantaj. II.sınıf okula alışmış bir şekilde size verilen her bilgiye açık olursunuz ve Astronomi dersi genel olarak gözleme dayanmaktadır. Biraz görsel bir ders. Ben eminim ki, hepiniz bu derse katılmaktan büyük zevk alacaksınız. Bu ders Astronomi'ye şöyle bir giriş yapalım istiyorum. Eğer hazırsanız başlayalım...

Sözlerine ara vermek zorunda kalmıştı. Çünkü, ayağı çok feci ağrıyordu. Okulun ilk günü, ilk dersinde ayağı kırıktı. Ne berbat bir durumdu bu! Ama yine de hiçbir şey ilk dersini anlatma zevkini bozamazdı. Öğrencilerin hevesini kırmak istemediği için derse başlamak istiyordu. Cama doğru ilerledi ve:

- Astronomi, kökenleri, evrimleri, fiziksel ve kimyasal özellikleri ile gök cisimlerini açıklamaya çalışmak üzere gözleyen bilim dalıdır. Diğer bir adı, Gökbilim'dir. Ama ben işin içine "bilim" kelimesini katıp da işi zorlaştırmak istemem. Bu yüzden biz ona Astronomi diyeceğiz. Gökbilim daha açık bir deyişle, yörüngesel cisimleri ve Dünya atmosferinin dışında gerçekleşen, yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, kutup ışıkları, galaksiler ve Kozmik mikrodalga arkaplan ışıması gibi gözlemlenebilir tüm olay ve olguları inceleyen bilim dalıdır. Evrende bulunan her çeşit maddenin dağılımını, hareketini, kimyasal bileşimini, evrimini, fiziksel özelliklerini ve birbirleriyle etkileşimlerini inceler. Biraz bilimsel bir ders, kabul ediyorum. Ama lütfen bu tanımlardan korkup da dersten soğumayın. İlerleyen zamanlarda çok daha eğlenceli işlere geçeceğiz, hiç merak etmeyin... Lütfen bir sonraki haftaya kadar Antikçağ'da Astronomi'yi araştırın. Bu günlük bu kadar, hepinize çok teşekkür ediyorum dersime göstereceğiniz ilgi için...

dedi ve rahatladı. Hiçbir sorun çıkmadan dersi bitirmişti. Yavaş yavaş sınıftan çıktı ve revire doğru yürümeye başladı. Artık alçısının çıkarılma vakti gelmişti. İlk dersinin bitmesinin verdiği huzurla, gayet mutlu bir şekilde yoluna devam etti...

* Ders rp'lerinizi bu başlık altına 1,5 hafta içerisinde yazın ve ödevinizi pm yoluyla bana iletin.
http://felixfelicis.yetkinforum.com/

Astronomi'ye Giriş | II.sınıflar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Biçim Değiştirmeye Giriş ve Kısa Notlar (Ortak Ders)
» IV. Sınıflar | Göktaşları
» V. Sınıflar I. Ders
» V. Sınıflar II. Ders
» V. Sınıflar II. Tılsım Dersi