AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Muggle Bilimleri I.Ortak Ders

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Weaf Percusis

Weaf Percusis

RP Yaşı : 29

Muggle Bilimleri I.Ortak Ders Empty
MesajKonu: Muggle Bilimleri I.Ortak Ders   Muggle Bilimleri I.Ortak Ders EmptyPerş. Mart 24, 2011 7:29 pm

Hasta yatağımdan kalkıp sınafa girdiğimde sınıfa çok az kişinin olduğunu gördüm. Genç öğrencilerin bu derse fazla ilgisi yoktu.Genelde uysal bir profesörümdür. Sınıfa girdiğimde öğrenciler dersi boş havasında yaşıyorlardı. Yerde kağıtlar,sıraların üstünde oturanlar, hatta kürsümün üstüne çıkanlar vardı. İçeriye doğru sert adımlarla girerik;

-Yerinize.

Elimde kırmızı bir çanda vardı. Ve öğrencilerin bakışları direk olarak çantaya yoğunlaşmıştı. Onu kürsüye bırakarak kendimi tanıtmaya başladım;

Merhaba çocuklar. Adım Weaf Percusis. Bu sene Muggle Bilimleri dersini birlikte geçiricez. Çoğu arkadaşınız bu dersi önemsiz görüyor. Ama ilerleyen derslerde kahkalarınız diğer dersliklere ulaşınca onlarda bu dersin değerini anlayacaklar.

Herkes pür dikkat kesilmiş beni dinliyordu. Ama arada o öğrenmeye aç gözlerin kırmızı çantama kaydığını biliyordum. Gül ağacından yapılma sevimli kürsüme vurarak tekrar dikkatleri kendime çektim.

İlk olarak "Muggle" nedir? Muggleları bizden ayıran özellikler nelerdir? konularıyla başlayalım.

Muggle kelimesi fransızca ve birazda latince kökenlere dayanan bir kelimedir. Muggle fransızca ve latincede ''özel olmayan'' anlamına gelir.
Yani bu da bizim gibi yetenekleri olmayanlar anlamına gelir.

Öğrencilerin yavaç yavaş sıkıldıklarını farketmiştim. Yakalar açılmaya ve defterlere resim çizmeler başlamıştı. O anda kırmızı çantamı aniden elime alıp içinden bir muggle maketi çıkardım. Çocuklar tekrar ilgilerini bana yöneltmişti.

Evet çocuklar. Bu maket bir muggle timsalidir. Muggle gibi davranır, hisseder ve konuşur. Eğer kırıcı bir şey söylersenizde üzülür.Yani duyguları vardır.

Maketi görünce heycanlanmış gözüküyorlardı.

Muggleları bizden ayıran özellikler nelerdir? Evet.Aslında cevap çok basit.

Herkes büyü yeteneğini düşünürken ani bir hareketle tahta önüne atılıp;

Çalışmak. Sizin büyü kullanmanıza rağmen hala zorluklar yaşadığınız bu dünyada mugglelar mutlu mesut yaşıyorlar üstelik büyü kullanmadan. Onları bizden ayıran tek şey çalışmak ve doğallıktır.Herşey zamanında olur ve zamanında biter. Aşk, para, şöhret ve ölüm...

Kürsüden tekrar muggle maketimi alıp tahtanın önüne bırakarak;

Bugün dersimiz bu kadar. İsteyenler zarar vermemek kaydıyla maketle ilgilenebilirler. Ve unutmadan bir dahaki derse herkes kitaplarınızı iyice okuyup muggle hayatında en çok etkilendiğiniz şeyleri anlatan küçük bir paragraf yazıcaksınız. İyi günler. diyerek hızla çıktım sınıftan.

Rpg Out:1,5 Hafta süre vardır.

Clary Bernstein

Clary Bernstein

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Derya

MesajKonu: Geri: Muggle Bilimleri I.Ortak Ders   Muggle Bilimleri I.Ortak Ders EmptyPerş. Mart 24, 2011 8:39 pm

Muggle Bilimler Dersi. Bu üç kelime bile içimi sıkmaya yetiyordu. Bu dersi niye seçtiğimi gerçekten bilmiyordum. Ama artık seçmiştim bir kere ve geri dönüşü yoktu. Sınıfa isteksiz adımlarla girdim. Rastgele bir yere oturdum ve Profesörün gelmesini bekledim.

Sınıf gerçekten çok gürültülüydü. Kimisi konuşuyor, kimisi birbirine kağıt atıyor, kimisi de Profesör kürsüsünde oturuyordu. bu gerçekten saygısızcaydı -ki bunu ben dersi sevmeme rağmen söylüyordum- . Bu gürültünün arasında Profesörün geldiğini biraz zor farketmiştim.
Ayaktakilere yerlerine geçmelerini söyledikten sonra konuşmaya başladı.

" Merhaba çocuklar. Adım Weaf Percusis. Bu sene Muggle Bilimleri dersini birlikte geçiricez. Çoğu arkadaşınız bu dersi önemsiz görüyor. Ama ilerleyen derslerde kahkalarınız diğer dersliklere ulaşınca onlarda bu dersin değerini anlayacaklar. "

Kahkaha olayına dahil olacağımı pek sanmıyordum. Zaten o garip çantası da dersi dinlememe engel oluyordu. Kürsüye vurması, dikkatlerin çantasına kaydığını farkettiğinin göstergesiydi.

" İlk olarak "Muggle" nedir? Muggleları bizden ayıran özellikler nelerdir? konularıyla başlayalım. Muggle kelimesi fransızca ve birazda latince kökenlere dayanan bir kelimedir. Muggle fransızca ve latincede ''özel olmayan'' anlamına gelir. Yani bu da bizim gibi yetenekleri olmayanlar anlamına gelir. "

Muggle'ın ne olduğunu elbette biliyordum. Bir zamanlar bende öyle olduğumu sanıyordum. Bir zamanlar herşey daha farklıydı. Defterimi açıp bir şeyler çizmeye başladım. Oldukça sıkılmıştım. Ama Profesör Percusis aniden çantasından bir Muggle maketi çıkarınca ister istemez ilgimi çekmişti.

" Evet çocuklar. Bu maket bir muggle timsalidir. Muggle gibi davranır, hisseder ve konuşur. Eğer kırıcı bir şey söylersenizde üzülür.Yani duyguları vardır. "

İlginçti doğrusu.

" Muggleları bizden ayıran özellikler nelerdir? Evet.Aslında cevap çok basit. Çalışmak. Sizin büyü kullanmanıza rağmen hala zorluklar yaşadığınız bu dünyada mugglelar mutlu mesut yaşıyorlar üstelik büyü kullanmadan. Onları bizden ayıran tek şey çalışmak ve doğallıktır.Herşey zamanında olur ve zamanında biter. Aşk, para, şöhret ve ölüm... "

Ölüm... İşte bu dersten nefret etmem için bir neden daha. Bütün kötü anılarım su yüzüne çıkıyordu. Ve Profesör Percusis bir konuda yanılıyordu, bazen Mugglelar için bile bazı şeyler zamansız gelirdi. Aşk, para, şöhret ve ÖLÜM...

" Bugün dersimiz bu kadar. İsteyenler zarar vermemek kaydıyla maketle ilgilenebilirler. Ve unutmadan bir dahaki derse herkes kitaplarınızı iyice okuyup muggle hayatında en çok etkilendiğiniz şeyleri anlatan küçük bir paragraf yazıcaksınız. İyi günler. "

Lanet maket tabii ki umrumda bile değildi. Muggle hayatında etkilendiğim bir şey varmıydı gerçekten bilmiyordum. Zihnimi ne kadar zorlarsam zorlayayım aklıma hiçbir şey gelmiyordu. Eşyalarımı toparlayıp, sinirli bir şekilde sınıftan çıktım.
Leonard Malcolm

Leonard Malcolm

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Serhat

MesajKonu: Geri: Muggle Bilimleri I.Ortak Ders   Muggle Bilimleri I.Ortak Ders EmptySalı Mart 29, 2011 9:56 pm

Sınıfa girip hızlıca yerime oturdum.Etrafıma bakındığında ilk gelenlerden olduğumu anladım.Saatimi kontrol ettim ve 15 dakikalık bir zamanım olduğunu fark ettim.Günümün sıkıcı geçmesinden dolayı resim çizmeye başladım.Güzel ve zevkli bir manzara resmi yaparken sınıf doldu ve insanlar bir birine çabuk kaynaştı.Sınıf dağılmıştı.Sınıf gibi kafamın da dağılmasıyla resmimde hatalar yaptım ve hemen çöpe doğru fırlattım ama çöp yerine çöpün önüne düştüm.Kağıdı almayı planlarken içeriye Profesör girdi ve ilk işi bizi düzenlemek oldu.

''Yerinize.''

Masadaki çocukları azarlamaya başlamıştı bile.Ama yinede çok cana yakın görünüyordu.Elindeki kırmızı çanta çok özel olmalıydı.Acaba bugün için miydi?

''Merhaba çocuklar. Adım Weaf Percusis. Bu sene Muggle Bilimleri dersini birlikte geçiricez. Çoğu arkadaşınız bu dersi önemsiz görüyor. Ama ilerleyen derslerde kahkalarınız diğer dersliklere ulaşınca onlarda bu dersin değerini anlayacaklar.''

İşte gerçekten cana yakındı.Galiba ders sandığım gibi sıkıcı olmayacaktı.

''İlk olarak "Muggle" nedir? Muggleları bizden ayıran özellikler nelerdir? konularıyla başlayalım.''

''Muggle kelimesi fransızca ve birazda latince kökenlere dayanan bir kelimedir. Muggle fransızca ve latincede ''özel olmayan'' anlamına gelir.
Yani bu da bizim gibi yetenekleri olmayanlar anlamına gelir.''

Basit ezber konuları gerçekten sıkıcıydı.Dikkatim dağıldı ve kağıdıma bir çizim yapmaya çalıştım.O anda değişik bir maket çıkardı.Tasarımını yapan kişiyi takdir ettim.Gerçek bir Muggle olduğunu zannettim bir an ama değildi.

''Muggleları bizden ayıran özellikler nelerdir? Evet.Aslında cevap çok basit.''

''Çalışmak. Sizin büyü kullanmanıza rağmen hala zorluklar yaşadığınız bu dünyada mugglelar mutlu mesut yaşıyorlar üstelik büyü kullanmadan. Onları bizden ayıran tek şey çalışmak ve doğallıktır.Herşey zamanında olur ve zamanında biter. Aşk, para, şöhret ve ölüm...''

Büyüsüz yaşamak mı?Galiba hayatımın en berbat zamanlarıydı.Büyü yapamamak ve yapanları izlemek.Eziyet gibiydi.

''Bugün dersimiz bu kadar. İsteyenler zarar vermemek kaydıyla maketle ilgilenebilirler. Ve unutmadan bir dahaki derse herkes kitaplarınızı iyice okuyup muggle hayatında en çok etkilendiğiniz şeyleri anlatan küçük bir paragraf yazıcaksınız. İyi günler.''

Paragraf ve Muggle, çekilmez bir ödev için gereken tek şeylerdi.Ama çare yok yapacaktık.Profesör sözlerinin bitimiyle çıkmıştı ve bu ödevi başımıza kazıtmıştı.Yinede cana yakın ve sevecendi.Sınıftan çıkıp yatakhanenin yolunu tuttum.
Martius Griswold

Martius Griswold

MesajKonu: Geri: Muggle Bilimleri I.Ortak Ders   Muggle Bilimleri I.Ortak Ders EmptyC.tesi Nis. 09, 2011 9:45 pm

Hareketli başlayan gün hiçbir tek düzelik göstermeden devam ediyordu. Bunu durdurmak ya da değiştirmek Martius’un elinde değildi. Gerçi bunu değiştirecek yetkisi olsa da yapacağını sanmıyordu. Bu tempoyu çoğu öğrencinin aksine seviyordu. Bomboş geçen günleri nasıl değerlendireceği konusunda pek bir fikri yoktu. Belki de bu yüzden seviyordu bu durumu. O günün nasıl başladığını bile bilmiyordu genç büyücü. Bütün gece oldukça garip rüyalar görmüştü. Hatta bir rüyayı uyanıkken gördüğünü bile düşünüyordu. Gözlerinin yarı açık olduğundan emindi, tıpkı yunuslar gibiydi. Tek gözü açık uyumuştu işte ama neden olduğunu bilmiyordu. Normalde hafif bir uykuya sahip olduğu doğruydu ama daha önceden hiç uyurken uyanık olduğu hissine kapılmamıştı. Dalgınlıkla hafif terlemiş ellerini pantolonuna sürttü. O günkü ders programına göz gezdirdi. Küçük mavi kâğıtta Muggle Bilimleri dersine girmesi gerektiği yazıyordu. Çantasını tek omzuna asmış vaziyette koridorda yürürken Nathan’ın seslendiğini duydu. Bu çocuktan kaçış yoktu. Keskin bir zekâsı vardı, evet ama o zekâyı normal bir insanın kullandığı şekilde asla kullanamayacaktı. Boynunun tutulmuş olduğunu hatırladığından dolayı, yavaşça arkasını döndü. O gün, başka biri daha ona seslendiğinde ani bir dönüşle ağrısını ikiye katlamıştı. Bunun için en küçük kıpırdatışında büyük bir ızdırap çekiyordu. Boynuna sardığı ince bir atkı bütün hareketlerini engelleyemiyordu. Bundan dolayı arada sırada küçük iniltiler çıkardığı da oluyordu. “Hey Nathan, ne haber?” Söylediği şeyler ne kadar inandırıcıydı, bilmiyordu. Zaten bunu ne o, ne de Nathan önemsiyordu. Yanakları kızarmış, soluk alış verişi hızlanmış bir halde geldi genç büyücünün yanına. Peşinden koşmuş olduğu belliydi. ‘Keşke daha önce çıksaydım ya da koşarak gitseydim sınıfa.’ diye düşündü. “Tanrı aşkına Martius, ne kadar hızlı yürüyorsun öyle! Beraber gidelim diyecektim. Nasıl olsa aynı yere gidiyoruz.” Nefesini toplar toplamaz sıralamıştı bunları. Genç büyücü eli mahkûm kabul edecekti ve büyük ihtimalle sınıfa kadar Nathan’ın ergen esprileri ile kafası şişecekti.

Ahşap dersliğin içerisi, genç büyücünün beklediğinden daha boştu. Topu topu iki öğrenci gelmişti. Belki de dışarıda kar fırtınası olmasından dolayı öğrenciler gecikiyorlardı. Hava, genç büyücüye göre çok da kötü sayılmazdı. Karlı havaları seviyordu, okul döneminde ona göre en eğlenceli zaman kar yağdığı zamandı. Acımasızca atılan kartopları, ağzına ve burnuna dolan pamuksu yumuşaklığa sahip kar. İşleri kötüleştiren tek şey fırtınanın bastırmasıydı. Bu, karları sert buz kütlelerine çeviriyor ve işin eğlencesini bozuyordu. Yine de yollarda kayıp düşen öğrenciler ve hatta profesörler, Slytherin öğrencilerinin ilgisini çekiyordu anlaşılan. Daha hiç düşmediği için kendini şanslı sayıyordu. Ahşap sınıfta kendine düzgün bir yer seçti ve oraya yöneldi. Kendisinden sonra sınıfa girenlere inceleyici bir bakış atmaktan kendini alamıyordu. Cübbelerinin içindeki kravata bakmadan, bazıları hangi binalardan olduklarını açıkça belli ediyordu. Etrafındakilere küçük birer cisimmiş gibi bakanlar, ellerinde kalın kalın kitaplar taşıyanlar ve diğerleri… Öğrencilerin hemen ardından sınıfa, profesör girdi. Gelenlerin birkaçı –ki bunların çoğunluğu erkekti- birbirlerine kâğıttan şekiller yapıp, fırlatıyorlardı. Profesör sınıfa gelir gelmez tüm kâğıtlar ruhlarını kaybetmiş bedenler gibi yere düşmüştü. Profesör Percusis genç görünüşüyle örtüşen hobilere ya da zevklere sahip gibi görünüyordu. Adamın bu duruşu hoşuna gidiyordu genç büyücünün. Profesör normalde görüldüğünden daha yorgun gibiydi. Güne iyi başlamamış olduğu belliydi. Belki de Martius gibi o da, iyi bir gece geçirememişti. Gerçi bu genç büyücüyü, o kadar da ilgilendirmiyordu. Gözlerini sınıfın içerisindeki öğrencilerde dolaştırırken, profesör ders hakkında kısa bilgiler vermeye başlamıştı. Muggle'lar hakkında bilgiler veriyordu. Ama zaten onların ne olduğunu bilmeyen büyücü olmazdı ki. Büyü yapamayan kişiler demekti. Biraz da şanssız olan kesimdi yani. Ama profesörün dedikleri tam tersini söylüyor gibiydi. Büyücülerin, Mugglelar kadar çalışmadıklarını söylüyordu. Aslında haksız da sayılmazdı. Onlar asalarının bir hareketiyle odalarını toplar, evi temizler ve beklemeksizin bir yerlere gidebilirlerdi. Mugglelar ise taşıma araçları kullanmak zorundalardı mesela. Ama Martius'u profesörün dediklerinden çok, kırmızı çantasından çıkardığı maket etkilemişti. Anladığına göre Muggle maketiydi. Sıradan bir oyuncaktan çok da farklı sayılmazdı yani. Asıl bir büyücü oyuncağı nasıl olur diye düşündü genç. Oradan oraya cisimlenen, bir şeyleri yakıp parçalayan ve muhtemelen sahibine sinir krizleri geçirten bir oyuncak... Bu düşünce Martius'un yüzünde aptal bir sırıtış belirmesine sebep oldu. Öne eğilip, gözlerini maketin üzerinde gezdirdi. Maket de, büyücünün bakışlarını hissetmiş olacak ki o yöne bakmaya başlamıştı. Martius gördükleri karşısında şaşırmasını engelleyemedi. Gerçekten bakışları bile bir Muggle'ı anımsatır türdendi. Mahzundu çünkü. Belki de o çanta içerisinde kalmaktan hiç hoşlanmıyordu. Bu düşünce Martius'un kafasını, profesöre çevirmesine sebep oldu. Dersin bittiğini uzaktan dinliyormuş gibi duydu genç büyücü. Kitabını eline alıp sınıftan çıkarken, dönüp makete bir kez daha baktı. Ama etrafı diğer öğrenciler ile sarılı olduğundan göremedi.
Cecelia Winslet

Cecelia Winslet

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Elif

MesajKonu: Geri: Muggle Bilimleri I.Ortak Ders   Muggle Bilimleri I.Ortak Ders EmptyC.tesi Nis. 30, 2011 8:46 pm

Muggle Bilimler Dersini babam bir Muggle olduğu için seçmiştim. Çok merak eden bir yapıya sahibimdir bu yüzden her ne kadar sıkıcı olursa olsun araştırmaya açığımdır. Sınıfa girdiğimde gözden uzak sakin bir yere oturmayı tercih ettim.

Merhaba çocuklar. Adım Weaf Percusis. Bu sene Muggle Bilimleri dersini birlikte geçiricez. Çoğu arkadaşınız bu dersi önemsiz görüyor. Ama ilerleyen derslerde kahkalarınız diğer dersliklere ulaşınca onlarda bu dersin değerini anlayacaklar.

Ben bu dersi önemsiz görmüyordum. Aslında benim için her dersin kendine göre bir değeri var. Kahkaha lafını duyunca sevindim. Anlaşılan eğlenceli bir ders geçireceğiz diye düşündüm.

Profesör Muggle nedir? diye sorduğunda aklıma hemen babam geldi ama birşey söylemeden sessizce dinledim. Etraftakiler sıkılmıştı ama ben sıkılmamaıştım. Herkes kendi halinde takılıyordu. Ve birden Profesör çantasından bir Muggle maketi çıkardı.

Evet çocuklar. Bu maket bir muggle timsalidir. Muggle gibi davranır, hisseder ve konuşur. Eğer kırıcı bir şey söylersenizde üzülür.Yani duyguları vardır.

Ne yani Muggle olmayanların duyguları yok mu diye söylendim kendi kendime. Çok enteresan bir maketti.

Muggleları bizden ayıran özellikler nelerdir? Evet. Aslında cevap çok basit. Çalışmak. Sizin büyü kullanmanıza rağmen hala zorluklar yaşadığınız bu dünyada mugglelar mutlu mesut yaşıyorlar üstelik büyü kullanmadan. Onları bizden ayıran tek şey çalışmak ve doğallıktır.Herşey zamanında olur ve zamanında biter. Aşk, para, şöhret ve ölüm...

Tanrım! Bu Profesör neler söylüyordu böyle..

Bugün dersimiz bu kadar. İsteyenler zarar vermemek kaydıyla maketle ilgilenebilirler. Ve unutmadan bir dahaki derse herkes kitaplarınızı iyice okuyup muggle hayatında en çok etkilendiğiniz şeyleri anlatan küçük bir paragraf yazıcaksınız. İyi günler. "

Neee! Bir de işin yoksa ödev yap. Dersi dinlerim ama ödev bana göre değil. Neyse nihayet bitmişti ders. Ve defolup sınıftan çıktım.

Muggle Bilimleri I.Ortak Ders

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» V. Sınıflar, I. Ortak Ders
» Biçim Değiştirme / İksir Ders 2# (Ortak Ders)
» I. Ortak Ders.
» V. ve VI. Sınıflar II. Ortak Ders
» Biçim Değiştirmeye Giriş ve Kısa Notlar (Ortak Ders)