AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Bryce Hawkman

Bryce Hawkman

RP Yaşı : 30
Gerçek Adı : Kadri

Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi Empty
MesajKonu: Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi   Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi EmptyPerş. Tem. 28, 2011 2:13 am

Odam da otururken zilin çaldığını duydum ama yerimden kalkmadım. Önce sınıfa öğrenciler geldikten sonra, bende gidecektim sınıfa. Geçen ders Yunan mitolojisindeki tanrılar ile ilgili ders işlediğimden dolayı. Bu ders de Roma ve Mısır mitolojisindeki tanrılardan söz edecektim. Bu ders biraz daha kısa olacak gibiydi. Bu iki mitoloji fazla incelenmemişti. Daha çok Yunan mitolojisi işleniyordu. Sonunda derse girmem gerektiğine karar verip yerimden kalktım. Ve odadan çıktım. Dersliğin VI. katta benim odamın da bodrum da olması kötü bir olaydı. Biraz daha geç çıkıyordum sınıfa. Merdivenlere geldiğimde kendiliğinden yukarı çıkmaya başlamıştı gene. Umarım yanlış yöne götürmezdi. Etrafta hiç öğrenci gözükmüyordu hepsi derslerine girmiş olmalıydılar. Sonunda merdiven doğru yere gelmişti. Hemen yürümeye başladım ve sınıfa doğru girdim.

Herkes yerinde oturuyor gözüküyordu. Gülümser bir şekilde "Merhaba çocuklar." dedim ve bende yerime oturdum. "Geçen dersimizde Yunan mitolojisinden söz etmiştim, bugün de ilk Roma sonra ise Mısır mitolojisi tanrıları hakkında ders işleyeceğiz." dedim. "İlk olarak size Roma mitolojisinden Vulcanus'u anlatacağım." dedim. Vulcanus ayrıca Vulcan veya Vulkan olarak bilinir. Roma mitolojisinde Jüpiter'in ve Juno'nun oğludur, Maia ve Venüs'ün kocası ve Caeculus'un babasıdır. Ateşin ve yanardağların tanrısıdır, sanatın, silahların, demirin ve tanrılarla kahramanların zırhlarının üreticisidir." dedim ve biraz soluklanmaya karar verdim. Birazdan anlatacağım tanrı zaten fazlasıyla uzundu. Soluklanmam bittikten sonra devam etmeye başladım. "Vulcanus'un Yunan mitolojisindeki karşılığı tanrı Hephaistos'dur. Ayrıca Roma mitolojisinde Mulciber olarak ve Etrüsk mitolojisinde ise Sethlans olarak bilinir. İnsanlar ateşin gizemini öğrendiğinde Jüpiter ki Yunan mitolojisinde Zeus. İnsanların cezalandırılmasını ister ve tanrı(ça)lardan yardım ister. Tanrılar Pandora'yı yapmaya başlarlar. Vulcanus'un Pandora'ya katkısı onu balçıktan şekillendirmek ve ona biçim vermek olmuştur. Ayrıca Vulcanus tanrıların tahtlarını da yapmışdır." dedim ve Roma tanrılarına son verdim. "Çocuklar size Roma mitolojisinden anlatacağım tanrı bitti. 1. ödeviniz bir Roma tanrısını anlatmak olacak. Lütfen şimdi düşünmeye başlamayın ve dersi dinleyin. Süreniz olacak bayağı bir zaman. 2. ödevinizin konusunu da birazdan anlatacağım." dedim. Öğrencilere baktım hepsi keyifli bir şekilde dinliyordu dersi. "Sırada ki konumuz Mısır tanrıları. Size mısır tanrılarından Set'i anlatacağım." dedim. Tekrar sustum ve biraz etrafıma baktım. Sonra ise konuşmaya başladım.

"Set, kuzey Mısır kralı kabul edilir. Bir eşeği anımsatan kırmızı saçlı ve büyük kulaklı bir hayali hayvan olarak temsil edilir. Çöl ve fırtınalar ile beraber düşünülür. Yunanlılar, bu tanrıyı Typhon olarak görürler. Ve Typhon tanrıların en büyük düşmanı olmuştur bu zamana kadar." dedim. Konuyu ezbere bildiğimden kitabı kapattım ve yerimden kalktım. Kitaba sadece takılınca bakıyordum. Uzun yıllar, Set, kuzey Mısır'ın; Horus da güney Mısır'ın hamisiydi. İki ülke birleştikten sonra, Set ve Horus beraber taç giymiş firavunlar olarak gösterildiler. Fakat güney Mısır, kuzey Mısırı feth ettikten sonra; güneyin firavunları sıklıkla Horus'un şeytani düşmanı Set olarak portrelendiler." dedim. Devam ettim. "Set, Osiris'in erkek kardeşidir. Kardeşinin aksine Set'in hiç çocuğu yoktur, çorak çöller onun için onunla anılır, aynı zamanda bereketli Osiris'in anti-tezidir. Horus ile savaşları boyunca, tanrıça Neith Horus'a taht, Set'e ise Astarte ve Asat tanrıçalarını veren bir anlaşma önerdi. bazı öğrenciler bu konudan sıkılmışlardı şimdiden. Gerçekten uzun bir konuydu bu. Set, erkek kardeşi Osiris'i öldürmesi ile ünlüdür, aynı zamanda onun oğlu Horus'u da öldürmeye teşebbüs etmiştir. Horus, yaşamış, babasının ölümünün intikamını almış ve Set'i sonsuza kadar çöle sürgüne yollamıştır. Set'in sürgüne gönderilme kararı Ra tarafından yönetilen tanrılar konseyinde alınmıştır. Tanrıların çoğu Horus ve onun annesi İsis'in Osiris'ten gelen Mısır tacının mirasçısının Horus olduğu iddiasını desteklerken, Ra bu fikre katılmamıştır. O, Horus'un böyle güçlü bir pozisyon için çok genç olduğuna inanıyordu. Böylece, duruşma kimse yenişemeden uzun yıllar sürdü. İsis'in bir kurnazlığı davanın kapanmasına neden oldu.Büyü kullanarak, İsis kendini çok güzel bir genç kadına çevirdi. Set, O'nu gözlerinden yaş akarken gördü ve sorunun ne olduğunu sordu. İsis, kendi ve Horus'un durumuna benzetmeden bir hikâye anlattı. Buna göre şeytani bir adam onun kocasını öldürmüş, ailesini sürülerini çalmayı denemişti. Set, bu kötü duruma çok kızar, bu şeytani adamı yok ederek aile mülkerinin genç kadının oğluna geçmesi için ısrar eder. Kendi kelimeleri ile kendi yaptıklarını ayıplar ve Mısır tacını kaybeder. İsis'in yaptığı fazlasıyla kurnazca bir plandı." dedim. Set her zaman kötü olmasa bile genede kötü biriydi. Sadece bazen iyilik yapmıştı o kadar. Onlar da sanırım bazı menfaatler karşılığında idi. Tabii bunları söylemeyecektim. Set, her zaman tamamıyla şeytani bir figür olmamıştır. Onun yer altına yaptığı karanlık yolculuk boyunca, Horus ile kavgasında O'nu hamisi olan Ra'nın mavnasında olan güneşi korumuştur. Yılan şeklindeki canavar Apep ile kavga etmiştir. Ayrıca, 19. hanedan döneminde kısa bir süre çölün güçlerini sakinleştiren tanrı olarak Set'e duyulan saygı büyümüştür. Bir çok firavun, o dönemde Set'in isminden türeme örneğin Seti gibi isimleri kendilerine isim olarak seçmişlerdir. Set ölümsüzlerin babası olarak anılır, tek amacı Dünya'yı ele geçirmektir bu sebeble firavun olmaya çalışır." dedim ve bu olayı da sonlandırdım. "Çocuklar bu konu da bitti. 2. ödevinizi de anlamışsınızdır. Bir Mısır tanrısı hakkında bilgileri yazacaksınız. Set'in ki gibi fazla ayrıntıya gerek yok ama iyi anlatırsanız sevinirim. İlk yazıp veren kişi yanıma gelsin lütfen ve bana ödevleriniz konusunda yardımcı olsun." dedim ve yerime geçtim.

Spoiler:
Katherine S. Lothury

Katherine S. Lothury

Gerçek Adı : Öykü

MesajKonu: Geri: Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi   Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi EmptyPerş. Tem. 28, 2011 11:12 am

Gryffindor Ortak Salon'da oturup kitabıma dalmıştım. İçerisi gayet sıcak ve hoştu. Bazı düşüncelere dalmışım, zamanın nasıl geçtiğini fark etmemiştim. Birden zilin sesiyle irkildim. 'Aman tanrım darse geç kalacağım' dedim. Ve koşar adımlarla ortak salondan çıktım. Mitoloji dersliği 2 kat aşağıdaydı. Haraketli merdivenleri beklemek zorunla kaldım. Hay aksi her aksilikte başıma gelirdi. V. kata ulaştığımda hızlı adımlarla dersliğe doğru yöneldim. Kapıyı yavaşça aralarım. Yetişmiştim sanırım Profesör Adam daha henüz gelmemişti. Hemen kendime bir yer buldum. Gerçekten nefes nefese kalmıştım. Kapı tekrar açıldı ve Profesör Adam içeriye girdi.

"Merhaba çocuklar." Dedi neşeli bir ses tonuyla. Bizde onu saygıyla selamladık.
‘Merhaba Profesör.’
Herkesin yerine geçmesini bekledi , oda yerine geçti ve konuşmaya başladı.

"Geçen dersimizde Yunan mitolojisinden söz etmiştim, bugün de ilk Roma sonra ise Mısır mitolojisi tanrıları hakkında ders işleyeceğiz.” Dedi ve ekledi.
"İlk olarak size Roma mitolojisinden Vulcanus'u anlatacağım."
Mitolojiyi gerçekten çok seviyordum. Çok fazla ilgimi çekerdi bu dersi hiç kaçırmadan dinliyordum.
“Vulcanus ayrıca Vulcan veya Vulkan olarak bilinir. Roma mitolojisinde Jüpiter'in ve Juno'nun oğludur, Maia ve Venüs'ün kocası ve Caeculus'un babasıdır. Ateşin ve yanardağların tanrısıdır, sanatın, silahların, demirin ve tanrılarla kahramanların zırhlarının üreticisidir." Dedi ve biraz soluklanmaya karar verdi , sınıfta derin bir sessizlik olmuştu.

"Vulcanus'un Yunan mitolojisindeki karşılığı tanrı Hephaistos'dur. Ayrıca Roma mitolojisinde Mulciber olarak ve Etrüsk mitolojisinde ise Sethlans olarak bilinir. İnsanlar ateşin gizemini öğrendiğinde Jüpiter ki Yunan mitolojisinde Zeus. İnsanların cezalandırılmasını ister ve tanrı(ça)lardan yardım ister. Tanrılar Pandora'yı yapmaya başlarlar. Vulcanus'un Pandora'ya katkısı onu balçıktan şekillendirmek ve ona biçim vermek olmuştur. Ayrıca Vulcanus tanrıların tahtlarını da yapmışdır."
Beynim gerçekten dolmuşa benziyordu çok fazla karışık isimler vardı ve benim bunları bir şekilde aklımda tutmam gerekiyordu. Nihayet Roma tanrılarına sın verdi bu konu ne kadar ilgimi çeksede bana sıkıcı gelmişti.

"Çocuklar size Roma mitolojisinden anlatacağım tanrı bitti. 1. ödeviniz bir Roma tanrısını anlatmak olacak. Lütfen şimdi düşünmeye başlamayın ve dersi dinleyin. Süreniz olacak bayağı bir zaman. 2. ödevinizin konusunu da birazdan anlatacağım."

Ödev yapmaktan aslında hoşlanırım. Yani bilgilerimi pekiştirmek gibi bir şey oluyor. Dersin hemen bitmesini şu ödevi teslim etmeyi ve kitabıma geri dönmeyi istiyorum.

"Sırada ki konumuz Mısır tanrıları. Size mısır tanrılarından Set'i anlatacağım." Dedi. İşte bu Mısır’ı gerçekten çok gizemli buluyorum bu konu hakkında daha önce çok kez araştırma yapmıştım zaten. Bu konu eğlenceli olacağa benziyor. Hafif bir sessizlik oldu Profesör etrafına bakındı ve tekrar devam etmeye başladı.

"Set, kuzey Mısır kralı kabul edilir. Bir eşeği anımsatan kırmızı saçlı ve büyük kulaklı bir hayali hayvan olarak temsil edilir. Çöl ve fırtınalar ile beraber düşünülür. Yunanlılar, bu tanrıyı Typhon olarak görürler. Ve Typhon tanrıların en büyük düşmanı olmuştur bu zamana kadar." Dedi ve yerinden kalktı konuyu sanırım kitaba bakmadan anlatacaktı bu gerçekten etkileyiciydi.

"Uzun yıllar, Set, kuzey Mısır'ın; Horus da güney Mısır'ın hamisiydi. İki ülke birleştikten sonra, Set ve Horus beraber taç giymiş firavunlar olarak gösterildiler. Fakat güney Mısır, kuzey Mısırı feth ettikten sonra; güneyin firavunları sıklıkla Horus'un şeytani düşmanı Set olarak portrelendiler."

"Set, Osiris'in erkek kardeşidir. Kardeşinin aksine Set'in hiç çocuğu yoktur, çorak çöller onun için onunla anılır, aynı zamanda bereketli Osiris'in anti-tezidir. Horus ile savaşları boyunca, tanrıça Neith Horus'a taht, Set'e ise Astarte ve Asat tanrıçalarını veren bir anlaşma önerdi.” Dedi biraz etrafına bakındı bende dönüp arkama baktım bazı öğrenciler bu konudan sıkılmış gibiydi kimi sıranın üzerinde kollarını birleştirmiş yatıyor. Kimi ise bir şeyler karalıyordu. Fakat ben bu konuyu gerçekten sevmiştim.
Set, erkek kardeşi Osiris'i öldürmesi ile ünlüdür, aynı zamanda onun oğlu Horus'u da öldürmeye teşebbüs etmiştir. Horus, yaşamış, babasının ölümünün intikamını almış ve Set'i sonsuza kadar çöle sürgüne yollamıştır. Set'in sürgüne gönderilme kararı Ra tarafından yönetilen tanrılar konseyinde alınmıştır. Tanrıların çoğu Horus ve onun annesi İsis'in Osiris'ten gelen Mısır tacının mirasçısının Horus olduğu iddiasını desteklerken, Ra bu fikre katılmamıştır. O, Horus'un böyle güçlü bir pozisyon için çok genç olduğuna inanıyordu. Böylece, duruşma kimse yenişemeden uzun yıllar sürdü. İsis'in bir kurnazlığı davanın kapanmasına neden oldu.Büyü kullanarak, İsis kendini çok güzel bir genç kadına çevirdi. Set, O'nu gözlerinden yaş akarken gördü ve sorunun ne olduğunu sordu. İsis, kendi ve Horus'un durumuna benzetmeden bir hikâye anlattı. Buna göre şeytani bir adam onun kocasını öldürmüş, ailesini sürülerini çalmayı denemişti. Set, bu kötü duruma çok kızar, bu şeytani adamı yok ederek aile mülkerinin genç kadının oğluna geçmesi için ısrar eder. Kendi kelimeleri ile kendi yaptıklarını ayıplar ve Mısır tacını kaybeder. İsis'in yaptığı fazlasıyla kurnazca bir plandı."

Ah tanrım bu Set denilen kişi çok kötü biri. Hiçbir iyi yanı yok bir ansan kendi öz kardeşini nasıl öldürür ki. Kendimi toplayıp tekrar derse odaklanmalıydım.

"Set, her zaman tamamıyla şeytani bir figür olmamıştır. Onun yer altına yaptığı karanlık yolculuk boyunca, Horus ile kavgasında O'nu hamisi olan Ra'nın mavnasında olan güneşi korumuştur. Yılan şeklindeki canavar Apep ile kavga etmiştir. Ayrıca, 19. hanedan döneminde kısa bir süre çölün güçlerini sakinleştiren tanrı olarak Set'e duyulan saygı büyümüştür. Bir çok firavun, o dönemde Set'in isminden türeme örneğin Seti gibi isimleri kendilerine isim olarak seçmişlerdir. Set ölümsüzlerin babası olarak anılır, tek amacı Dünya'yı ele geçirmektir bu sebeble firavun olmaya çalışır."

Dedi ve sanırım dersi bitirdi. Bu gerçekten çok etkileyici bir hikayeydi. Bu dersten oldukça zevk almışdım.

"Çocuklar bu konu da bitti. 2. ödevinizi de anlamışsınızdır. Bir Mısır tanrısı hakkında bilgileri yazacaksınız. Set'in ki gibi fazla ayrıntıya gerek yok ama iyi anlatırsanız sevinirim. İlk yazıp veren kişi yanıma gelsin lütfen ve bana ödevleriniz konusunda yardımcı olsun." Dedi ve yerine geçti.

Bu konu gerçekten ağır gelmişti. Etrafıma bakındım herkes parşömen tine boş boş bakıyordu. Ben ise aklımda ne yazacağımı toparlamaya çalışıyordum. Çantamdan bir parça parşömen ve tüy kalemimi çıkarttım. Kafamı topladım ve ödevimi yazmaya başladım.

Spoiler:

Ödevim nihayet bitmişti. Beynim resmen uyuşmuştu. Yavaşca yerimden kalktım ve ağır adımlarla Profesör Adam'ın masanına ulaştım ödevimi teslim ettim. Ufak bi tebessüm attım ve sınıftan çıktım.

En son Katherine S. Lothury tarafından Cuma Tem. 29, 2011 6:25 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Bastet Thomas

Gerçek Adı : Ekön.

MesajKonu: Geri: Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi   Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi EmptyCuma Tem. 29, 2011 4:27 pm

Ders için deli gibi heyecanlıydım çünkü mitolojiyi severdim.Adım zaten mitolojiden geliyordu ve dersi bir hafadır bekliyordum.Yanımda bir çanta mitoloji kitabı vardı zaten.İçeri girdim ve Bay Adam'ın neler alatmaya başlıyacağını merak ettim.Meraklanmam uzun sürmedi çünkü ders başladı.

Merhaba çocuklar.Geçen dersimizde Yunan mitolojisinden söz etmiştim, bugün de ilk Roma sonra ise Mısır mitolojisi tanrıları hakkında ders işleyeceğiz.İlk olarak size Roma mitolojisinden Vulcanus'u anlatacağım Vulcanus ayrıca Vulcan veya Vulkan olarak bilinir. Roma mitolojisinde Jüpiter'in ve Juno'nun oğludur, Maia ve Venüs'ün kocası ve Caeculus'un babasıdır. Ateşin ve yanardağların tanrısıdır, sanatın, silahların, demirin ve tanrılarla kahramanların zırhlarının üreticisidir.Vulcanus'un Yunan mitolojisindeki karşılığı tanrı Hephaistos'dur. Ayrıca Roma mitolojisinde Mulciber olarak ve Etrüsk mitolojisinde ise Sethlans olarak bilinir. İnsanlar ateşin gizemini öğrendiğinde Jüpiter ki Yunan mitolojisinde Zeus. İnsanların cezalandırılmasını ister ve tanrı(ça)lardan yardım ister. Tanrılar Pandora'yı yapmaya başlarlar. Vulcanus'un Pandora'ya katkısı onu balçıktan şekillendirmek ve ona biçim vermek olmuştur. Ayrıca Vulcanus tanrıların tahtlarını da yapmışdır."Çocuklar size Roma mitolojisinden anlatacağım tanrı bitti. 1. ödeviniz bir Roma tanrısını anlatmak olacak. Lütfen şimdi düşünmeye başlamayın ve dersi dinleyin. Süreniz olacak bayağı bir zaman. 2. ödevinizin konusunu da birazdan anlatacağım." Sırada ki konumuz Mısır tanrıları. Size mısır tanrılarından Set'i anlatacağım."

Set, kuzey Mısır kralı kabul edilir. Bir eşeği anımsatan kırmızı saçlı ve büyük kulaklı bir hayali hayvan olarak temsil edilir. Çöl ve fırtınalar ile beraber düşünülür. Yunanlılar, bu tanrıyı Typhon olarak görürler. Ve Typhon tanrıların en büyük düşmanı olmuştur bu zamana kadar."Uzun yıllar, Set, kuzey Mısır'ın; Horus da güney Mısır'ın hamisiydi. İki ülke birleştikten sonra, Set ve Horus beraber taç giymiş firavunlar olarak gösterildiler. Fakat güney Mısır, kuzey Mısırı feth ettikten sonra; güneyin firavunları sıklıkla Horus'un şeytani düşmanı Set olarak portrelendiler"Set, Osiris'in erkek kardeşidir. Kardeşinin aksine Set'in hiç çocuğu yoktur, çorak çöller onun için onunla anılır, aynı zamanda bereketli Osiris'in anti-tezidir. Horus ile savaşları boyunca, tanrıça Neith Horus'a taht, Set'e ise Astarte ve Asat tanrıçalarını veren bir anlaşma önerdi. bazı öğrenciler bu konudan sıkılmışlardı şimdiden. Gerçekten uzun bir konuydu bu. Set, erkek kardeşi Osiris'i öldürmesi ile ünlüdür, aynı zamanda onun oğlu Horus'u da öldürmeye teşebbüs etmiştir.

Horus, yaşamış, babasının ölümünün intikamını almış ve Set'i sonsuza kadar çöle sürgüne yollamıştır. Set'in sürgüne gönderilme kararı Ra tarafından yönetilen tanrılar konseyinde alınmıştır. Tanrıların çoğu Horus ve onun annesi İsis'in Osiris'ten gelen Mısır tacının mirasçısının Horus olduğu iddiasını desteklerken, Ra bu fikre katılmamıştır. O, Horus'un böyle güçlü bir pozisyon için çok genç olduğuna inanıyordu. Böylece, duruşma kimse yenişemeden uzun yıllar sürdü. İsis'in bir kurnazlığı davanın kapanmasına neden oldu.Büyü kullanarak, İsis kendini çok güzel bir genç kadına çevirdi. Set, O'nu gözlerinden yaş akarken gördü ve sorunun ne olduğunu sordu. İsis, kendi ve Horus'un durumuna benzetmeden bir hikâye anlattı. Buna göre şeytani bir adam onun kocasını öldürmüş, ailesini sürülerini çalmayı denemişti. Set, bu kötü duruma çok kızar, bu şeytani adamı yok ederek aile mülkerinin genç kadının oğluna geçmesi için ısrar eder. Kendi kelimeleri ile kendi yaptıklarını ayıplar ve Mısır tacını kaybeder. Tabii bunları söylemeyecektim. Set, her zaman tamamıyla şeytani bir figür olmamıştır. Onun yer altına yaptığı karanlık yolculuk boyunca, Horus ile kavgasında O'nu hamisi olan Ra'nın mavnasında olan güneşi korumuştur. Yılan şeklindeki canavar Apep ile kavga etmiştir. Ayrıca, 19. hanedan döneminde kısa bir süre çölün güçlerini sakinleştiren tanrı olarak Set'e duyulan saygı büyümüştür. Bir çok firavun, o dönemde Set'in isminden türeme örneğin Seti gibi isimleri kendilerine isim olarak seçmişlerdir. Set ölümsüzlerin babası olarak anılır, tek amacı Dünya'yı ele geçirmektir bu sebeble firavun olmaya çalışır."Çocuklar bu konu da bitti. 2. ödevinizi de anlamışsınızdır. Bir Mısır tanrısı hakkında bilgileri yazacaksınız. Set'in ki gibi fazla ayrıntıya gerek yok ama iyi anlatırsanız sevinirim. İlk yazıp veren kişi yanıma gelsin lütfen ve bana ödevleriniz konusunda yardımcı olsun."

Bunları duyunca sırıttım.Hepsini not etmiştim antik mısırca ama.Alışkanlık işte.Ben Mısırlıydım mısır mitleri dinleyerek büyümüştüm zaten.Roma mitolojisi de sorun olmazdı zaten.Elime parşömeni alıp yazmaya başladım...
En iyi ödev benim olmalıydı.Yoksa deliye dönerdim....

Spoiler:

Yazmayı bitirince bir parşömen bitirmiştim ve herkes yazıyordu.Sadece 5 dk. harcamıştım.Elim ağrımıştı ama olsun değerdi.Çok eğlenmiştim kendimce ve Bay Adam'a yardım etmek için aynı zamanda ödevi vermek için masaya gittim ve 150 cm lik parşömeni bıraktım sonra yerime döndüm...

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Tüm sınıfların II. Mitoloji dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Tüm sınıfların I. Mitoloji dersi
» Mitoloji Dersi l Alımlar
» Tüm Sınıfların I. SBY Dersi
» V. Sınıfların I. İksir Dersi
» Tüm Sınıfların II. İksir Dersi