AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş

Tüm Sınıfların I. İksir Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Eleanore Rheanna
Slytherin Bina Sorumlusu & İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu & İksir Profesörü
Eleanore Rheanna

RP Yaşı : 30
Gerçek Adı : Melisa

Çanta
Eşyalar:

Evcil Hayvan:

Tüm Sınıfların I. İksir Dersi Empty
MesajKonu: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPaz Tem. 08, 2012 10:29 pm

Bugün aklım başımda değildi. Evet, söylenebilecek tek şey buydu. Bir o tarafa bir bu tarafa koşuyordum. Sonuncu seferde yere eğilmiş bir öğrencinin üzerinden atlamam gerekmişti. Kesinlikle bir profesöre yakışmayacak hareketler yapıyordum. Yine de düşünceli davranıp bu dersimden önce herhangi bir iksir denememiştim. Önceki iksirin etkilerinin hala sürmesinin bununla bir ilgisi yoktu elbette. Sadece ben düşünceli bir öğretmendim. Koridorda hızlıca ilerledim ve dersliğime girdim. Henüz kimse gelmemişti. Masama geçtim ve yerime oturdum. Kağıtlarımı toparladım. Kedim koşarak içeri girdi ve kucağıma zıpladı. Onu okşarken bir yandan da derste öğreteceğim iksirlerin üzerinden geçiyordum. Aslında benim yaptığım öğretmek değil kendilerinin öğrenmelerini sağlamaktı. İksiri sadece ben yapsaydım kesinlikle sınıftan çıktıklarında derse girmemiş kadar boş olacaktı zihinleri. Ben de kitaplarını araştırmalarını, başarılı olmak için derse bilgilerini pekiştirmiş halde gelmelerini istiyordum. böylece derste en iyisini yapacaklardı. Tahtaya iksilerin yapılışını yazmıyordum. Eğer yazarsam, kitapları hiç dokunulmamış gibi yeni bir şekilde kalacaktı. İçlerinde biraz olsun araştırma sevgisi uyandırmak istiyordum. Merak etmelerini, iksirin o gizemli ve mükemmel doğasını incelemelerini ve ...

Elimi çeneme dayayıp kapıya baktığımı ancak kapı açıldığında farkettim. Öğrenciler geliyorlardı yavaş yavaş. Kucağımdaki kediyi bıraktım ve onun sınıftan çıkmasını izledim. İksirler üzerine yaşadığım duygusal andan kurtulmak istercesine ayağa kalktım ve sınıfta dolandım. Öğrenciler giderek çoğalıyordu. Her birini gülümseyerek karşılıyordum. Camdan dışarı baktım kısa süre sonra da geçip yerime oturdum. Zihinleri bilgiye aç gençler geliyordu sınıfa. Mavi gözlerim hepsinin üzerinde gezindi. Bir grup Slytherin öğrencisinin içeri girdiğini görünce gülümsemem genişledi. Kesinlikle öğrencilerimi seviyordum. Ama bu, derste canlarını çıkarmayacağım anlamına gelmiyordu. Dersi tüm hızıyla işleyip çoğunun kafalarında soru işaretleriyle çıkmasını sağlayacaktım dersten. Soru işaretleri iyiydi. Gülümsedim ve masama yaslanıp sınıfın yerleşip sessiz olmasını beklemeye koyuldum.

*Dersi iki rp şeklinde işleyeceğim. Fakat siz iki rpden fazla yazabilir, kendi kurgularınızı oluşturabilirsiniz. Ne kadar yaratıcılık o kadar ekstra puan.
*İlk yazan 3 kişiye +2 puan vereceğim.
*Ödev almak isteyen pm atabilir.
*İkinci rpyi 3-4 gün sonra bırakacağım. Bu süreden sonra derse giriş yapacaklar geç kaldıklarını yazabilir.
Isaac Lincoln

Isaac Lincoln

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Dora

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPaz Tem. 08, 2012 10:48 pm

Yatağımda huzursuzca kıpırdandım, uyanmak için oldukça erken bir saatti. Bütün gün bir sınıftan diğerine koşturucaktım, ve buna hiç halim yoktu. Doğruldum ve baş ucumdaki saate baktım dokuzu on geçiyordu. Biraz daha uyuma şansım vardı ama zaten sersem gibiydim, daha kötü olmaya niyetim yoktu. Yatağı gıcırdatarak kalktım. O kadar eskiydi ve o kadar kötü sesler çıkarıyordu ki bir gün beni taşıyamayacak diye korkuyordum. Kıyafelerimin cebini karıştırdım ve bugünün ders programını buldum. İlk dersim iksirdi. İksir profesörü çok hoş bir bayandı, ama maalesef ki Slytherin Bina Sorumlusuydu. Ne büyük bir kayıp.

Yarım saat sonra hazırlanmış, iksir kitabımıda koltuğumun altına sıkıştırmış bir şekilde attım kendimi yatakhaneden. Ortak salon oldukça doluydu, gelen günaydınlara gülümseyerek karşılık verdim. Nedense ağzımı açmaya bile halim yoktu. İksir sınıfına doğru ilerledim, bir kedi mi geçmişti önümden yoksa bana mı öyle geliyordu? Arkamı dönüpte baktım evet bu bir kediydi. Kimin olduğuna dair bir fikrim yoktu ama iksir sınıfının orada ne aradığını merak etmiştim açıkcası. Sınıfa adımımı attığımda boş olduğunu farkettim. Profesör Elanore camdan dışarıya bakıyordu. Hemen arkamdan birkaç öğrenci daha geldi. Yalnız kalabileceğim bir yere oturdum. Tanıdık simalar olmasına rağmen kimseyle konuşacak halim yoktu. Profesör Elanore şimdi sıraların arasında gezerken, yılın ilk dersi olması nedeni ile sanki moral verme amaçlı öğrencilere bakıp gülümsüyordu. Ne kadar da pozitif diye düşünmeden edemedim. Onu çok tanımıyordum, sadece gördüğüm ve Hogwarts koridorlarında yankılanan dedikodulardan duyduklarım kadar biliyordum. Ama bana kalırsa kesinliikle Slytherin için herşeyi ile fazlaydı. Kitabın kapağını açtım, sanırım bu elime aldığımdan beri ilk açışımdı. Hazırlıksız olmam kendimi kötü hissettirmişti. İlk konumuz Zindelik İksiri idi. Şuan bu iksiri yapmak için bütün dersi çıt çıkarmadan dinleyebilirdim. Gerçektende ihtiyacım olan şeydi. Umarım Profesör bugün bunu işler diye düşünmeden edemedim. Elimde bir kitap olsada ne isterse onu işleyebilirdi tabiki. Her ihtimale karşı okuyamaya başladım. Elime tüy kalemimi aldım ve malzemeler, yapılışı önüme gelen okuduğum her kelimenin altını çizdim. Geriye çekip kitaba baktım, sanki çalışkan bir öğrenci yalayıp yutmuş gibi görünüyordıu. Kafamı kaldırdım ve etrafa baktım, sınıf dolmuştu. Çoğu kişi muhabbet ediyordu, gülüşmeler sınıfın dört bir yanını sarmıştı. Bazılarıda benim gibi eğilmiş kitaplara bakıyordu. Profesör Elanore ise şimdi masasına oturmuş öğrencilerin yerleşip susmalarını bekliyordu. Ve yorucu bir ders de bizleri bekliyordu, bundan şüphem yoktu.

En son Isaac Momenty tarafından Ptsi Tem. 09, 2012 1:38 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Charlotte V. Hawkman

Charlotte V. Hawkman

RP Yaşı : 15
Gerçek Adı : Esin the first.

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPaz Tem. 08, 2012 11:03 pm

Salı günü sabahın köründe Filch ile cezaya kalmanın getirdiği yorgunlukla yavaşça ortak salona doğru ilerledi Katherine. Yorgunluktan ölüyordu, ceza zamanını Filch’in seçmesine izin vermişlerdi, o da Katherine'i sabahın üçünde kaldırmayı uygun görmüştü. Öğrencilerin hiçbiri uyanmamıştı ama güneş neredeyse doğmak üzere olduğu için uyuma şansı yoktu. Hızlıca bir duş alıp kahvaltıya kadar pinekleme planı yaparken birden sarsıldı. Merdivenlerdeydi ve ancak o zaman üzerinde çok fazla durursan basamağın yok olduğu merdivende olduğunu fark edebilmişti. Kısa şok ile beraber uykusunun tamamen uzaklaştığını hissetti. Hızlı adımlarla merdivenden uzaklaşıp zemin kata vardı. Zindanlara doğru ilerlerken eli hala kalbinde, sakinleşmeye çalışıyordu. Kapının önüne geldiğinde bir gölge kadar sessiz bir şekilde parolayı söyleyip içeri girdi.

Slytherin ortak salonunun muhteşem yeşil & gümüş dekorasyonuna aldırmadan gözüne en rahat görünen koltuğa attı kendini. Burası gölün altında olduğu için çoğu kişi sevmezdi ama Katherine kesinlikle bayılıyordu. Ortadaki Salazar Slytherin heykelinden gümüş perdedeki yılan armalarına kadar, her şeyine tapardı. Gözlerini kapatıp derin bir nefes alırken uyumamak için çaba harcadı, duşa giremeyecek kadar yorgun hissediyordu kendini. On dakika sonra kendini zorlayarak ayağa kalktı ve ayaklarını sürüyerek banyoya doğru ilerledi. Sıcak suyun verdiği rahatlık ile on beş dakika suyun altında oyalandıktan sonra çıktı ve hızlıca giyindi. Saçlarını havlu ile kurularken ders programını eline aldı. Kahvaltıdan sonra iksir dersine gitmesi gerekiyordu. Programını cebine atıp havluyu kafasına tutturduktan sonra çantasına kitaplarını tıkmaya başladı. Ders programı fena sayılmazdı, öğleden sonrası neredeyse boştu hatta. Belki -ödevlerden zaman olursa, belki- uyuyabilirdi bile. Kendine moral vermek için gülümsedi, birkaç derse daha katlanacak ve uyuyacaktı, sonunda! Havluyu karyolasının üstüne atıp çantasını aldı ve ortak salona ilerledi. Birkaç küçük sınıf velet dışında ortalarda kimse yoktu. Eğer bir yere oturursa tekrar uyuyacağını bildiğinden yavaş adımlarla Büyük Salon'a gitmeye karar verdi, kaplumbağa hızıyla giderse kahvaltı başlamış bile olabilirdi şansına. Gümüş kapıyı ittirip koridora çıktı ve ilerledi. Mutfağın yanından geçerken burnuna gelen kokuları duyunca karnı guruldadı. Belki de Filch ile bütün gece kupa parlatmasaydı sabahı daha iyi geçebilirdi!

Büyük salona varınca sağ tarafa doğru ilerledi ve en kenardaki masaya, tanımadığı bir kızın yanına oturdu. Çantasını ayaklarının yanına bırakırken salona göz gezdirdi. Kahvaltı daha yeni başladığı için salonda en fazla on beş kişi falan vardı zaten, ilk kez bu kadar erken geliyordu herhalde. Kimseye aldırmadan kahvaltısını etmeye başladı genç cadı, konuşamayacak kadar yorgundu. Kahvaltıdan sonra çantasını alıp girişe çıktı. Dersin başlamasına daha yirmi dakika falan vardı ama yapacak daha iyi bir şey bulamamıştı. Zindanlara doğru tekrar ilerlerken daha günün yeni başladığı düşüncesini kafasından atamıyordu. Üstüne bir de ödevleri olduğu aklına gelince morali çöktü. İksir dersliğinin önüne geldiğinde durdu ve kendine çeki düzen verdi. Harika bir sabah geçiriyormuş gibi bir gülümseme ile sınıfa girdiğinde profesör Rheanna'yı masasının arkasında otururken gördü. 'Günaydın' şeklinde kafasını sallayıp ön sıralardan birine geçti. İksir, büyük ihtimal çalışmadan başarılı olduğu nadir derslerdendi. Ayrıca profesörde bina sorumlusu olduğundan dolayı iyi geçinmeyi seviyordu. Sınıf geçen yıldan beri hiç değişmemişti, duvardaki perdeleri sürekli kapalı olan pencerelerin tuhaf gri boyası tahtanın biraz gerisinde duran mermer şömine, her an kırılabilecekmiş gibi duran ahşap bir masa, ortamdaki küf ve rutubet kokusu bile değişmemişti. Sınıfın geri kalanını beklerken bir kitap çıkartıp rastgele bir sayfayı açtı.

Şey, zaman olarak çok fazla ilerleme olmadığı için uzun yazamadım pek.
Anastacia Bouviér
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Anastacia Bouviér

Gerçek Adı : Bilgö&Dilorağ&Örümcek.

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPaz Tem. 08, 2012 11:44 pm

Derin bir nefes alıp dersten önce 1 saat boyunca okuduğu kitapları göğsüne bastırdı genç kız. Ders İksir'di ve herkes Profesör Rheanna'nın derse hazırlıklı gelmesini istediğini bilirdi. Anastacia da tabii ki unutmamıştı. Bu yıl Gryffindor'u şampiyon yapmak adına elinden geleni ardına koymayacaktı. Son bir kez yazılanlara baktıktan sonra birkaç metre ilerideki sınıfın kapısına doğru yürüdü. İçeri daha birkaç öğrencinin girdiğini fark etti o sırada.

Tam içeriye girecekti ki bir kedinin adımının altından geçmesiyle sıçradı. Anastacia başını kaldırıp içeri baktı. Kim İksir'e kedisini getirecek cesarete sahip olabilirdi ki? Bakışları Profesör Rheanna'ya çarptığında çok boş düşündüğünü anladı. Tabii ki kimse böyle bir delilik yapmazdı. Az önce adımının altından geçen profesörün kedisiydi. İster istemez somurttu ve gözüne önlerden bir sıra seçip sessizce oraya yöneldi.

Masasına oturduktan sonra taburesini hızla çekti ve istemeden bir gıcırtı çıkardı. İşte böyle anlardan nefret ederdi Anastacia. Bomboş bir sınıfın içerisinde en küçük bir ses çıkarmak bile onu deli ederdi. İçinden ofladı ve kapıya bakmaya devam etti. İçeri birkaç tane Slythor girerken iğrenerek burnunu kırıştırdı ve İksir kitabını yeniden açtı. Ruh öküzünün gelmesini beklerken biraz daha alıştırma yapmaktan bir sorun çıkmazdı. "Phomel çabuk gelse" diye düşündü içten içe. Zaten neredeyse malzemelerin hepsini ezberlemişti. Yani en azından kitabın başlangıcını ezberlemişti. Elinden geldiği kadar çalışmalıydı. Bu sene mevcut olan bütün derslere adını yazdırmıştı ve bu büyük bir sorumluluk demekti. 'Bütün' derslere çalışmalıydı. Notlarını yüksek tutmalıydı. Geçen sene, bu senenin Gryffindor başkanı Clary de bütün dersleri başarıyla tamamlamıştı. Anastacia da onun yolundan ilerlemek istiyordu. İlk ve ilgisini çeken birkaç iksiri daha inceledikten sonra gözleri tekrar kapıya ilişti. Phomel ne zaman gelecekti?
David Durden

David Durden

RP Yaşı : 33
Gerçek Adı : Merve ben aynı zamanda Dean Bloom ve Sophie A. Ellwood'um.

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPtsi Tem. 09, 2012 11:39 am

Uyandığında karşısına çıkan bomboş yatakhane bu gün fazla uyuduğunu ve günün ilk dersine geç kalacağını gösteriyordu. Hızla yataktan atladıktan sonra üzerini yarı yatakhane de yarı ortak salonda giydikten sonra dışarı hızlı adımlarla çıktı. Biraz koştuktan sonra çantasını unuttuğunu fark ederek geri ortak salona bir depar attı ve unuttuğu çantasını koluna takarak içinden ders programının yazılı olduğu parşomeni çıkarıp ilk dersinin iksir olduğunu gördü. Çok hoş diye mırıldandı kendi kendine ve biraz daha hızlı koşmaya başladı. Önüne çıkan bir kaç kişiye çarptı fakat pek umurunda olmadı. Sınıfın kapısına geldiğinde içerisinin neredeyse dolduğunu gördü ve arkada kalan bir sıraya geçti. Etrafına bakındı ve bir kaç tanıdık yüz gördü aritmansi dersine beraber girdiği kız da oradaydı. Suratına hızlıca bakıp Profesöre döndü. Etrafa gülücükler saçıyordu. Bu iyiye işaret miydi pek çözemiyordu ama moralini bozmuyordu çünkü ders iksirdi ve iksir derslerini hep sevmişti Ivan. Daha önce çok fazla bakmış olsada yeniden kitabını açtı ve küçük notlarını okudu. Yazın çok fazla zamanı oluyordu. Bu nedenle zamanını büyüler iksirler üzerine çalışarak geçiriyordu. Kitap da çok fazla tarif ve yöntem vardı. Aralarından en doğru olanı bilebilmek için çalışmak ve denemek gerekiyordu. Bir parşomen parçası daha çıkardı ve üstüne bir şeyler karalamaya başladı. Bir kaç püf nokta daha yazdıktan sonra eşyaları bir kenara bıraktı ve etrafı izlemeye başladı. İnsanlar küçük gruplar halinde oturmuş birbirleriyle konuşuyor gülüşüyorlardı. İç geçirdi ve yanlızlığına sövdü. Hayatının bu denli iğrençliklerle dolu olması onun suçu değildi ama o çekiyordu bunları. Arkasına yaslandı ve gözlerini kapadı. Daha ders başlamamıştı ne de olsa.

Rp out: Yeni karakter derslere başvurdum listede adım olmayabilir.
Syrena Rogers

Gerçek Adı : Selis

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPtsi Tem. 09, 2012 1:48 pm

Syrena mutluydu ve gülümsemeden edemiyordu. Gerçi, o hiçbir zaman gülümsemeden edemezdi ya, neyse. En sevdiği derslerden biri olan İksir dersinin işleneceği yere doğru kitapları göğsünde gülümseyerek yürürken, heyecanlanmamaya çalışıyordu. Tanrım, okulu ve dersleri gerçekten özlemişti. Koşuşturan öğrenciler, katı profesörler... Her şey Syrena'yı mutlu ediyordu, hem de her şey. İksir sınıfından içeri girdiğinde profesör Rheanna'nın çoktan oraya gelmiş ve kedisini severek öğrencilerini beklemekte olduğunu gördü genç kız. Hafifçe profesöre gülümsedikten ve başıyla selam verdikten sonra, sınıfta kendisine bir yer bulmak üzere bakınmaya başladı. Sonunda ikinci sırada boş bir yer buldu ve hemen geçti. Kitaplarını sırasına dizdi ve birkaç gün öncesinden çalışmış olduğu şeyleri tekrar etmeye başladı, her derse böyle hazırlıklı gelmeye o kadar alışmıştı ki. Bu çalıştıkları bile ona yeterli gelmemeye başlamıştı. Derin bir nefes aldı ve tekrarına ara verip etrafına bakınmaya başladı. Birçok Gryffindor öğrencisi sınıftaydı ancak henüz Hufflepuff'tan kimseyi göremiyordu. Özellikle April'i görmeyi umuyordu, bir an önce gelseydi keşke, o zaman ders öncesi birbirlerine moral verirler, mutlu bir şekilde derse başlarlardı. İç çekti ve kitabını tekrar eline aldı, birçok öğrencinin de kitabını okumakta ve son kez çalışmalarını tekrar ettiklerini görebiliyordu genç kız.

Birkaç dakika sonra, öğrenciler içeri doluştular ve profesörde yüzüne bembeyaz bir gülümseme yerleştirdikten sonra ayağa kalkıp onlara selam vermek üzere hazırlandı, hala gelmemiş olan birkaç öğrenci vardı. Syrena derin bir nefes aldı ve kendine bu derste çok başarılı olduğunu ve daha da önemlisi bu dersi çok seviyor olduğunu hatırlattı. Gerilmesine, telaşa kapılmasına ya da buna benzer hiçbir şeye gerek yoktu. Gülümsedi ve dalgın bakışlarını sırasının üstünde duran kitaplarına kenetlerken, bir yandan da dersin başlamasını bekledi.
Melanie Phoenix
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Melanie Phoenix

RP Yaşı : on beş.
Gerçek Adı : dilara.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPtsi Tem. 09, 2012 6:23 pm

"Boynum tutulmuş, inanmıyorum." Yüzündeki buruşmaya hakim olamıyordu genç kız. Dönüşümden sonraki ilk gecesiydi, oldukça yorgundu. Bu yıl tüm dersleri alıp, Ann ile delirmeyi planlıyorlardı. İksir dersi profesörüne, depodaki yakalanmadan sonra pek batmak istemiyordu genç kız. Bu yüzden gün ışığının doğuşuna kadar ders çalışıp bir saat uykuyla derse katılmayı planlamıştı. Saçmaydı fakat yatakta debelenmekten çok daha iyiydi. Ders kitaplarını sertçe kapattı ve yüzüne geçmiş olan izlerin yok olması için büyü düşünmeye başladı. Saatin farkına varmamıştı bile, saate baktığında hızla fırlayıp aynı hızla hazırlandı. Ders kitaplarının eksik olup olmadığını kontrol etmeden yakasını düzelterek yatakhaneden çıktı.

İksir dersi herkesin istediği bir dersti, seçmeli olmasa da, ve diğer derslere oranla daha doluydu. Sınıfın kapısından içeri daldığında ilk gözüne çarpan kişi Ivan olmuştu. Aritmansi dersinden sonra çok iyi anlaşamıyorlardı, hatta birbirlerini gıcık ediyorlardı. Soluk soluğa kalmış genç kız, saçını kulağının arkasına aldı ve yorgun bir biçimde sınıfta ilerlemeye başladı. Ve, ruh öküzü Ann'i karşısında gördü çığlık atarak yanına gitti. "Çok özledim, beni niye çağırmadın?" diyerek hızla üzerine atladı. Daha sonra yanına oturdu ve zorla açtığı gözlerini sınıfta dolaştırdı. Gryffindor'luların çoğunlukta olduğu sınıfta dikkatini çeken kişi Kath'di. Onunla uzun zamana dayanan dostlukları vardı. Evet tuhaftı, dosttular. Eski zamanları hatırlayınca onun tam bir Ravenclaw olduğu aklına gelmişti. Gülümsedi ve ona doğru seslendi. "Merhaba Kath. Seni tekrar görmek çok güzel!" Tam ayağa kalkacakken dürtülmekte olduğunu farkedip ruh öküzüne döndü. "Çok çalışmış olmalısın," diyerek iksir kitabını gösterdi. "Aynı şekilde ben de çok çalıştım," dedi ve kitabını açtı. Silgisinden bir parça koparıp Ivan'a atan genç kız hiçbir şey olmamış havasıyla Ann'a döndü gülümsedi. Boynunu hareket ettirmekte çok güçlük çekiyordu. Rahatlamak amacıyla kafasını sıraya yasladı gözlerini kapattı. Ann, ona her zamanki gibi kızacaktı. Çünkü yine uyumamıştı.

En son Melanié Phoénix tarafından Cuma Tem. 13, 2012 6:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://melaniephoenix.tumblr.com/
Dean Bloom

Gerçek Adı : Merve ben aynı zamanda Ivan A. Arshlander ve Sophie A. Hunter'ım.

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPtsi Tem. 09, 2012 9:01 pm

Dean kolay bir gece geçirmemişti. Gözüne bir damla uyku girmemişti ve o da tüm geceyi bahçede gölün kenarında oturarak geçirmişti. Üzerine sinen tuz ve rutubet kokusundan kurtulmak için dersten bir saat önce banyolardan birine girip uzun ve sıcak bir duş almıştı. Saçlarını kurutma gereksiniminde bulunmamış direkt kahvaltı için büyük salona inmişti. Binasının masasına oturduğunda önündeki yiyecekleri bir çırpıda yiyerek etrafına bakınmadan iksir dersliğine çıktı. Yolda bir kaç kişinin selamını alıp iksir dersliğine girdi. İçerisi doluydu ve Profesör masasında oturmuş öğrencilerinin gelmesini bekliyordu. İlerde Hufflepuff'lı bir kız görüp yanına gitti. Tanımasa da bir sorun teşkil etmiyordu onun için kız rahatsız olursa kalkadabilirdi. Kitaplarını çıkarıp sıranın üzerine koydu. Herkes harıl harıl derse hazırlanıyor bir şeyleri tekrar ediyordu. Onların bu denli istekli çalışması bulaşıcı olmalıydı ki Dean'de kitabını açıp bir kaç not almaya başladı. Bu dersi çok sevdiği söylenemezdi ama bu derste başarısız olduğu anlamına gelmiyordu aksine en iyi dersi uçuştan sonra buydu. Uçuş artık onunla bütünleşmiş bir şeydi. Biraz daha iyi bir süpürgesi olsa fena olmazdı ama bunu dert etmiyordu. Sonuçta şuan bir ateş oku alamazdı. Ailesinden böyle bir istekte bulunması saçma olurdu ki zaten o bunu yapmazdı. Kendini ateş okunun üstünde hayal ederken sınıftaki hareketlilikle kendine gelip önündekilere göz atmaya devam etti. Dersin ne zaman başlayacağını bilmiyordu ama bir an önce başlasa güzel olabilirdi çünkü sıkılmaya başlamıştı.
http://aether-rpg.turkproforum.com/
Elliot John Dubenich
VII. Sınıf
VII. Sınıf
Elliot John Dubenich

RP Yaşı : 16
Gerçek Adı : Kadri

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptySalı Tem. 10, 2012 1:06 am

Havlama sesiyle yerimden sıçrayarak uyandım. Shelby havlayarak bütün yatakhaneyi uyandırmıştır diye düşünüyordum ama etrafa baktığımda kimsenin olmadığını fark ettim. Herkes nerede diye düşünürken saati gördüm. Bayağı bir gecikmiştim. Shelby olmasa daha uyumaya devam edebilir ve dersleri kaçırabilirdim. Kimse uyandırma zahmetine girmemişti. Yatağımdan kalkıp üzerimi değiştirdim. Asamı, ders programını, kitapları yanıma alıp yatakhaneden çıktım. Ortak salonda bir kaç kişi vardı sadece. Ders programında ilk ders iksir diye gözüküyordu. Bu pek iyi olmamıştı. Profesör Rheanna iyiydi ama bir türlü bu iksir dersine alışamamıştım. Neden bu dersi aldığımı da hala anlamıyordum. Zindanlardan çıkıp büyük salona gideceğim sırada Shelby'nin peşimden geldiğini fark ettim. Onu durdurmak için bir hareket yaptım ve Ortak salondan tek başıma çıktım. Hala kahvaltı yapacak zamanım var gibi görünüyordu. İçerisinin hala kalabalık olduğunu görmek güzel olmuştu. Masaya oturup hemen bir şeyler yemeye başladım. Daha fazla gecikmek istemiyordum. Hele birileriyle konuşmaya başlarsam iş daha kötü olacağı için kafamı masadan kaldırıp etrafıma bakmadım. Beş dakika sonra önümdeki her şey bitmişti. Kitapları yanımda duran sandalyeden alıp tekrar zindanlara gitmeye başladım.

Yolda bir ikinci sınıf bana çarpmıştı. Bir de Gryffindor'luydu. Tam dönüp bir şeyler söyleyecekken sonra ilgilenirim diye düşündüm ve iksir sınıfına vardım. İçeride bir kaç kişi vardı ama bir çok kişi benim gibi yeni geliyordu. Bu iyi olmuştu gecikmemiştim. Sınıfa girdiğimde Profesör Rheanna'yı görmüştüm. Sınıfa baktığımda çoğunlukla Gryffindor'lu olduğunu fark ettim. Sabah sabah onlarla karşılaşmak güne eksi moralde başlamaya neden oluyordu. Bir Slytherin'linin yanına gittim ve ona sormadan tabureyi çekip oturmuştum. Bir şey demediği için problem yok diye düşündüm. Kitapları masaya koyup diğer öğrencilerde gelene kadar masaya kafamı koyup dinlenmeyi düşündüm ama zaten derse hazırlıklı değildim. Bu yüzden uyumak yerine bir işe yaramayacağını bile bile kitabı açıp göz gezdirmeye başladım. Bunların hepsi çok karmaşık görünüyordu. İşte bu yüzden sevmiyordum bu dersi. Umarım yanımdaki kişi çalışmıştır da ondan yardım alabilirim.
Clara Carlevaro

Clara Carlevaro

RP Yaşı : 18
Gerçek Adı : Selis

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptySalı Tem. 10, 2012 1:51 pm

Asık suratı ve inmiş omuzlarıyla İksir Dersliği'ne doğru yürürken kendisini gerçekten berbat hissediyordu genç cadı. Son günlerde pek de hoşuna gidecek şeyler olmamıştı, Steve ile ayrılmak onu derinden yaralamış ve eski haline dönmesine neden olmuştu. Eski depresif, mutsuz, can sıkıcı ve kötü anılar tarafından istila edilmekte olan bir zihne sahip olan o kız olmuştu yine. İç çekti ve göğsünde taşıdığı kitapları daha da sıkı bir şekilde tuttu. Steve ile neden ayrıldıklarını bilmiyordu, sadece bir anda işlerin o kadar yolunda olmadığını anlamışlar, ara vermeleri gerektiğini fark etmişlerdi. Steve annesini kurtarmak için en iyi büyücülerden biri olmalıydı, bunun için de tüm dikkatini toparlaması gerekiyordu. En azından Steve böyle söylemişti, Alex onun sözlerini hatırladığında irkildi ve kaşlarını çattı. Sınıftan içeri girmeden önce kendisini toparlamaya ve rezil durumunu kimseye belli etmemek üzere derin derin nefesler almaya başladı. Sonunda kendini hazır hissettiğinde, sınıfa hızlı adımlarla girdi ve boş bulduğu ilk sıraya oturdu.

Sonraki birkaç dakika boyunca, dersin başlaması için tüm öğrencilerin gelmesini beklemekte olan Profesör Rheanna'ya baktı genç kız. Aslında ona bakıyormuş gibi görünüyordu ancak aslında her zamanki gibi Steve'i düşünüyordu. Bu ruh hali içerisindeyken koskoca bir seneyi nasıl geçirecekti hiçbir fikri yoktu genç cadının. Dalgın bakışlarını çalışma kitaplarına çevirdi ve daha önceden çalışmış olduğu yerlerin üzerinden geçmeye başladı. Zihnini ne kadar meşgul ederse o kadar iyiydi, birazdan ders başladığında zaten bu işkenceden kurtulmuş olacaktı. O zamana kadar, kısa bir süreliğine mücadele etmesi gerekiyordu. Her zamanki gibi.
Janice Marchant

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptySalı Tem. 10, 2012 3:11 pm

.

En son Larissa Wartiox tarafından Salı Tem. 17, 2012 3:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Chloé Collinson
VI. Sınıf
VI. Sınıf
Chloé Collinson

RP Yaşı : 15.
Gerçek Adı : İrom.

Çanta
Eşyalar:
Evcil Hayvan:

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptySalı Tem. 10, 2012 11:44 pm

Genç kız, önündeki parşömene son bir fırça darbesi attı ve parşömeni eline alıp karşısında tutarak eserine baktı. İlk çizimlerine kıyasla fena sayılmazdı. Yine de daha kat etmesi gereken çok yol olduğunu biliyordu Katheryn. O sırada parşömenin çok küçük bir bölümünde çelik mavisi boyanın taşmış olduğu kızın gözüne çarptı. Resim çizerken böyle küçük ama sinir bozucu hatalar yapmaktan hiç haz etmeyen Katie, derinden bir of çekti. Hatasını düzeltmeye yarayacak bir malzeme arayışına giren kızın gözü masanın üzerindeki saate çarpmasa belki de zamanın bu kadar ilerlediğini hiç fark edemeyecekti. Bir önceki sabah incelediği ders programını getirdi gözünün önüne. İlk dersinin iksir olduğunu hatırlaması ve derse fazla çalışmadığından vücudunu hain bir suçluluk duygusunun sarması çok zaman almamıştı. Yine de, hala İksir kitabını göz atmak için birkaç saati vardı. Bu süreyi tamamıyla kullanmak istiyorsa Büyük Salon'daki kahvaltıyı es geçmesi gerekiyordu tabii. Katie bir süre kafasında iki düşünceyi tarttı: İksir dersine hazırlıksız başlamak ya da güne kahvaltısız başlamak. İlk seçenektense gözüne güne kahvaltısız başlama seçeneği daha mantıklı görünmüştü. Ancak yine de masayı tüm resim malzemelerinden arındırıp yerine İksir kitabını yerleştirmeden önce çantasından bir paket yulaflı bisküvi çıkarmayı akıl edebilmişti. Bunları yaparken bir yandan da 'Nasıl bu kadar sorumsuz olabildim?' diye düşünüp kendine lanetler yağdırıyordu. Kendini yine resim yapmaya kaptırmış -biraz yeteneği olsaydı içi yanmayacaktı- ve İksir dersi tamamen aklından uçup gitmişti. Fakat şu an bunları düşünmenin ona hiçbir fayda getirmeyeceğinin farkında olan genç cadı kitabın kapağını açtı ve konsantrasyonunu toplayıp bütün dikkati önündeki sayfalara verdi. İksir dersine çalışırken gerçekten çok dikkatli davranması gerektiğinin bilincindeydi kız. -Bazen okunan tek bir yanlış hece bile bütün iksiri berbat etmeye yetiyordu.-

Satırları hızlı ama anlayarak okuyan Katie, ders esnasında bütün bu okuduklarını hatırlamayı umuyordu. Neredeyse son anda çalışmaya başladığı için bir anda hepsinin aklından uçup gitmesi de olası bir ihtimaldi çünkü. Sonunda aşırı olmasa da ders hakkında birkaç saat öncesinden çok daha fazla bilgiye sahip olan Katheryn kitabın kapağını kapattı. Derse hazırlıklı gelmek ne kadar önemliyse, geç kalmamak da o derece önem taşıyordu Katie için. İksir dersinden önce uykusuz kalmak pahasına da olsa gece çok az uyuyup sabahın üçünde kalkmış olması bunun aksini gösterse de, derse vaktinde gelmek bir nevi prensip meselesi olmuştu artık onun için.

Aslına bakılırsa, Katie yorgun ve uykusuz olduğunun farkındaydı ama bu duruma alışık olmadığı söylenemezdi. Nedendir bilinmez, genç kız azımsanamayacak sıklıkta sabahlardı. Gözlerini uzun süre kapalı tutmadıkça ya da kendini rahat bir koltuğa bırakmadıkça bir sorun çıkmayacağını tahmin ediyordu. Bu yüzden endişeye yer vermemesi gerektiğini kendine hatırlatıp hemen kıyafetlerinin başına geçti. Önceden yıkanıp ütülenmiş okul formasını üzerine geçirdiğinde, içini tatlı bir heyecanın sardığını hissedebiliyordu. Katie, kravatını özenle takıp üstünü başına iyice düzelttikten sonra aynanın karşısına geçti ve gözünü saatten ayırmadan aceleyle taradı saçlarını. Binasına yakışır bir Gryffindor kırmızısı tokayla da saçını at kuyruğu yaptıktan sonra çantasını hazırlayıp Zindanlar'a doğru ilerlemeye başladı. İksir dersliğine ulaştığında Profesör Rheanna'nın masasında oturduğunu görünce önce içini bir endişe ve korku kapladı. Ancak öğrencilerin hepsinin gelmemiş olduğunu ve çoğunun kendi aralarında konuştuğunu gördüğünde dersin henüz başlamadığını anlayarak bir oh çekti. Gözleri duvardaki saate iliştiğinde de haklı olduğundan ve birkaç saniye önceki endişesinin yersiz olduğundan emin oldu. Profesör Rheanna'yı başıyla selamladıktan sonra sorun çıkmayacağını umarak fazla tanımadığı ve binasından emin olamadığı bir kızın yanına yerleşti. Yanındaki kızın ukala bir Slytherin olmamasını umuyordu sadece. Kitabını masanın üzerine koydu ve sınıfa göz gezdirerek sınıfın dolup ders saatinin gelmesini beklemeye başladı.

En son Katheryn Wilson tarafından Çarş. Tem. 11, 2012 1:20 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://twitter.com/CrypticDreamer
Madison Alexis

Madison Alexis

RP Yaşı : 14
Gerçek Adı : Merve

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyÇarş. Tem. 11, 2012 12:14 am

Sabahın ilk ışıkları Hufflepuff kızlar yatakhanesini yeterince sarı yokmuş gibi daha fazla sarı gösteriyordu. Madison yüzüne yansıyan güneş ışınlarını -uykunun verdiği sersemlikle- kovmak istercesine kollarını salladı. Aydınlıktı, çok fazla aydınlık. Daha uyanmak istemiyordu ki! Uykuyu çok seviyordu ama dersleri onun kalkmasını sağlamıştı. Gerindi. Sarının tonlarını izledi bir süre, uyanmaya çalışırken. Hufflepuff işlemesi olan yorganı üzerinden attı. Mavi gözlerindeki mahmurluk yüzüne hakimdi. Yeşil - sarı, kareli pijamaları buruşmuştu ki bu ne kadar tuhaf bir uyuma şekli olduğunu kanıtlıyordu. Ayağa kalkıp yatağını topladı, üzerini değiştirip ayna karşısında kısa bir süre kendine baktı. Saçlarını düzeltmiş, dişlerini fırçalamıştı. Kahvaltıya indikten sonra derse hazır olacaktı. Aşağıya inerken içinde bir enerji vardı. Bu gün kesinlikle sıradan olmamalıydı. Zıplayarak merdivenlerden indi ve etrafına bakındı. Tanıdık yüzlerle selamlaşıp kahvaltısını yapmaya başladı, ve elbette vişne suyu içti. Nedense ekşi ve tatlı aynı yerde mükemmel bir karışımdı onun için. Kahvaltıyı yavaşça ederken geç kaldığını fark etti ve yarım bırakarak koşmaya başladı ki bu aslında rezil bir durumdu. Koşarken bir kaç kişiye çarptı ve kısaca "Pardon!" deyip koşmaya devam etti. Soluk soluğa sınıfa girdiğinde pek çok kişi yerini almış ve dik dik kapıya bakıyordu. Rastgele bir yere oturdu ve kızardığını belli etmemeye çalıştı. O da bakışlarını kapıya çevirdiğinde bir kaç kişinin daha aynı duruma düştüğünü gördü ve nedense içi rahatladı. Abisini görünce selam verip gülümsedi, daha sonra kapıya bakmaya devam etti. Bakışlarını kapıdan ayırmadan bu gün ne işleyeceklerini düşünüyordu ki profesör içeri girdi. Madison masasının üzerindekileri düzenleyerek profesöre baktı.
https://hogwartsexpress.yetkin-forum.com/t1439-madison-alexis
Jordoan Lovebad

Jordoan Lovebad

RP Yaşı : 14

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyÇarş. Tem. 11, 2012 9:42 pm

Jordoan, o kadar erken uyanmıştı ki güneş yeni doğuyor ve yatağını çevreleyen perdeyi turuncu turuncu renklendiriyordu. 'Bugün iksir günü, kendimi öldürmemek için bir neden göremiyorum' dedi kendi kendine. İksir öğretmenini, anlatımını ve tekniklerini sevmesine rağmen sınıfı havaya uçurmakta üstüne yoktu. İyi ki bu güne kadar bunu yapmak için eline çok fırsat geçmemişti. Yatağından kalkmadı ve bir süre kitap okudu. sonunda diğerleri de uyanmaya başlayınca kalktı ve kitapları çantasına koydu. Dersin vakti gelince Zindanlara doğru yola koyuldu merdivenlerden inerken tanıdık birilerini gördü, bu hoşuna gitti. Onlara el sallarken ayağı kaydı ve merdivenlerin bitmesine bir adım kala kendini yerde buldu. Bu son derece kötü bir durumdu. Kalktı ve ona gülenlere grimsi olmaya yüz tutmuş gözleri ile kesici yaralar attı. Uzun süre uykusuz kalınca gözlerindeki damarlar belirginleşir ve bu da gözlerini gri yapardı. Dersliğin kapısına geldiğinde derin bir nefes aldı ve içeri girdi. Henüz yalnızca birkaç kişi gelmişti. öğretmen masasındaki Profesör Eleanore Rheanna'yı görünce gülümsedi ve en önden bir yere oturdu. Kitaplarını çıkardı ve açıp birkaç şeye baktı. Bir yandan da gelen öğrencilere bakıyordu. Bir çoğunu daha önce görmüştü.
"Tanrım! İlk ders kesin bir iksir yaptıracak. Ve ben buna hazır değilim." Dedi kendi kendine. Asasını çıkarıp kitaplarını düzene koydu. Tüy kalemini de çıkarıp profesöre hazırım dercesine baktı. Ders başlamak üzereydi. Son girenler de kapıyı arkalarından kapattı ve yerlerine oturdu.
https://twitter.com/#!/baranyetismis
Nadejda

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıfların I. İksir Dersi   Tüm Sınıfların I. İksir Dersi EmptyPerş. Tem. 12, 2012 5:33 pm

Güneş yeni doğuyor, nazlı bir şekilde havada süzülüyordu. Bunu izlemeyi çok seviyordu Donielle. Gecenin pusu ortadan kalkıyor güneş her şeye yeniden hayat veriyordu. Kısa bir süre önce sabah yürüyüşü için kalkmış ve yürümüştü şimdi okula geri dönüyordu. Ravenclaw ortak salonuna girdi oradan da kendi odasına, etrafa şöyle bir göz gezdirdi o kadar dağınıktı ki bir adım daha atarsa kaybolabilirdi. ‘Accio okul kıyafeti’ dedi ve böylece okul kıyafetlerini bulabildi. Derslerden sonrada odasını temizleyeceğini zihnine not etti. Hızlıca giyindikten sonra kapının kolundaki çantasının içinden iksir dersi kitaplarını ve defterlerini aldı, saçlarını kontrol etti evet kesinlikle güzeldi saçları. Odanın kapısını açtı ve hızlıca ortak salona geçti öğrenciler selam veriyor Donielle de onların selamlarını alıyor, gülümsüyor bazen salonda oyalananları uyarıyordu. Derslerine geç kalacaklardı ve Donielle’nin bunlara izin verme gibi bir niyeti yoktu. Heyecanlıydı ilk iksir dersine girecekti. Ne yapması gerektiğini bilmiyordu fakat istekliydi yeni bilgilerin heyecanı vardı üzerinde. Dersini çok sevecekti buna inancı tamdı. Saatini kontrol etti ders başlamak üzereydi adımlarını hızlandırdı, gördüğü profesörlere selam veriyor, insanlara gülümsüyordu. Kısacası pozitif olmaya çalışıyordu. İksir dersliğini gördü, kapı açıktı belli ki en son o gelmemişti. Rahat bir nefes aldı. Cüppesini kontrol etti evet her şey tamamdı. Kapıdan büyük bir gülümsemeyle geçti sınıfta fısıldayarak konuşanlar, yer bulma çabasında olanlar vardı fakat Donielle herkesin sessizce oturmasını bekleyen profesörü gördü, Öğrencileri dikkatle izliyordu profesör, etrafına bakındı Donielle birkaç Ravenclawlı buldu onlara doğru yürüdü. ‘Günaydın.’ dedi, kitaplarını masaya bıraktı ve dersin başlamasını bekledi.

Tüm Sınıfların I. İksir Dersi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki

Similar topics

-
» IV. ve V. Sınıfların II. İksir Dersi
» VI. ve VII. Sınıfların II. İksir Dersi
» Tüm Sınıfların II. İksir Dersi
» V. Sınıfların I. İksir Dersi
» V. Sınıfların I. İksir Dersi Notları